Treść opublikowana przez soolek
-
Ciekawy motyw
Poprzednia sprawa będzie interesować ubezpieczyciela i to bardzo, bo nie zapłacą za coś, co jest uszkodzone. Pomniejszą Ci wartość odszkodowania. Dlatego zadbaj o to, żeby dokładnie rozróżnić (zdjęcia) poprzednie uszkodzenie od nowego, żeby udowodnić, że to jest kolejna szkoda a nie ta sama. W przeciwnym wypadku mogą Cię oskarżyć o próbę wyłudzenia odszkodowania.
-
Przeglad Auta za granica
Nie wiem jak to wygląda formalnie, ale swego czasu dużo się mówiło, że auto sprowadzone z "reichu" z aktualnym przeglądem powinno mieć uznany ten przegląd w Polsce. Ale to tyczyło się auta na niemieckich blachach. Oczywiście nasze urzędy miały różne zdanie w tej sprawie. Nie wiem, jak to ostatecznie wygląda, ale brak przeglądu = brak ubezpieczenia (tzn. trzeba będzie zwrócić z własnej kieszeni za ewentualną szkodę). Jeżeli nie masz opcji zrobić przeglądu w Polsce, to ja bym zrobił niemiecki, żeby się niemieckie Polizei nie przychrzaniło i ewentualnie ubezpieczyciel. A po powrocie do Polski spróbowałbym go "zalegalizować" w wydziale komunikacji lub zrobiłbym kolejny.
-
BMW E38 740d
Cudne auto. Cały czas mnie kusi przesiąść się na takie.
-
Jaki samochód polecacie na autostrady ?
Wszystko fajnie, tylko auto, które pokonuje dziennie 120 km w trasie musi być przede wszystkim ... bezawaryjne. I tanie w eksploatacji (samo paliwo to nie wszystko). Czyli jak najprostszy silnik, jak najlepszy stan i porządny pierwszy serwis. Duży silnik z LPG - fajnie, tylko tankowanie co drugi dzień, więc jakaś tam uciążliwość - zależy gdzie się mieszka i gdzie stacja. Ja bym obstawiał jakiegoś Superba 1.9 lub 2.8. Sprawdzone silniki, stosunkowo "młode" roczniki i tanie częsci, a auto duże, czyli wygodne.
-
AC a spalona elektryka w aucie
Przeczytaj dokładnie warunki, jeśli nie jest jasno napisane, że wyłączone z ubezpieczenia jest zwarcie elektryki albo pożar, to śmiało możesz zgłaszać. Miałem kiedyś do czynienia z podobnym przypadkiem. Z wielu opinii na forach prawnych itd. wynikało, że może być problem z wypłatą z AC. Zgłoszone zostało, uznali, 3 tygodnie i kasa na koncie.
-
Samochód zastepczy z OC sprawcy.
Z ubezpieczalnią się nie dogadasz jak nie masz doświadczenia. Musisz mieć dobrego papugę na usługach, tysiąc paragrafów w rękawie i czas... na oczekiwanie na kasę. Jeżeli nie masz doświadczenia, albo papugi, to po prostu oferuj auto zastępcze a klient niech się sam rozlicza z ubezpieczalnią. Internet. Internet. Internet i dobre pozycjonowanie. Ludzie w gazetach to tylko plotki chyba teraz czytają. Chyba, że masz znajomego z lawetą, który będzie Cię polecał.
-
Samochód zastepczy z OC sprawcy.
Musi zgłosić, czy jest wykorzystywany prywatnie czy służbowo, a jak służbowo, to informacje lecą dalej.
-
System operacyjny Android
Do tej pory było jakieś budżetowe ZTE, więc każdy z nich będzie mega pod względem wyświatlacza, szybkości itd. itp. Najchętniej bym jej wcisnął LG, żeby sobie to porównać do Samsungów, które mam i miałem w codzinnym użytkowaniu, ale LG największe jest, więc nie wiem, czy będzie chciała, bo niby moje S5 już za duże. Zobaczymy.
-
System operacyjny Android
Tzn. jakiejś poważnej naprawy i kosztów się nie boję, bo i tak firma płaci, wymieni, da coś na zastępstwo, ale szkoda, żeby przy pierwszym upadku szybka padła.
-
System operacyjny Android
Panowie, taka krótka piłka, szybkiej porady potrzebuje, bo nie mam czasu kopać w necie o opinie. Telefon dla Żony (firma stawia). Żadne och ach bajery nie potrzebne, bo i tak nie będą wykorzystane. Potrzebny raczej najprostszy w osbłudze, najtrwalszy (potrafi upaść). Jakieś minusy poniższych: SGS4 LTE LG G2 LTE Xperia M2 LTE Telefony prawdopodobnie niebrandowane będą. Czy każdy z nich dostał Andka 4.4 już?
-
Naprawa zderzaka tył z Oc sprawcy a inne uszkodzenie
Ale jak się będzie naprawiało, to nie będzie jeździło, więc samochód się należy. Jeśli naprawiasz auto bezgotówkowo, to masz prawo już teraz odstawić je do serwisu i wziąc auto zastępcze na cały czas likwidacji szkody, czyli oględziny rzeczoznawcy, oczekiwanie na kosztorys, decyzję, naprawę aż do wypłaty odszkodowania. Znajdź sobie już serwis, znajdź firmę, która oferuje zastępcze, oni dalej poprowadzą Cię za rączkę. Tylko tak szczerze mówiąc, to za taką kwotę nie chciałoby mi się w to wszystko bawić. Za 750 pln kupujesz drugi zderzak, dajesz do malowania i zakładasz drugi.
-
Naprawa zderzaka tył z Oc sprawcy a inne uszkodzenie
Coś mi się wydaje, że strzeliłeś sobie w stopę. No chyba, że zamierzasz odstawić auto do warsztatu, zrobić bezgotówkowo i wziąć auto zastępcze na czas naprawy. Bo do ręki to na pewno więcej nie dostaniesz, a śmiem twierdzić, że po oględzinach auta i samego zderzaka wypłacą Ci z 350, a jak będziesz chciał więcej, to fakturki. Zakładam,że uszkodzony jest tylko i wyłącznie zderzak.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
PIXI to nas chyba już nie lubi. Nie przyjeżdża, nie dzwoni, nie pisze
-
Problem z przebiegiem auta...
I tak powinno być, od zawsze. Tylko problem jest taki, że ogrom samochodów z reichu ma cofanie liczniki tuż przed pierwszym przeglądem, więc pełnej poprawy sytuacji to nie zmieni, niestety.
-
Problem z przebiegiem auta...
Nie przebieg świadczy o awaryjności auta, tylko jego poprzedni właściciel i stan. To, że kupisz auto z przebiegiem 200 tyś Ci nic nie gwarantuje, bo to może być graniczny przebieg dla sprzęgła, dwumasy, turbiny, wtrysków. A przy 400 możesz to już mieć wymienione. Jak czasami patrzę w jakim stanie jest skóra w autach z 180 tyś to płakać się chce. I ludzie to łykają. U mnie przebieg większy i jedynie można się przyczepić do boczka fotela kierowcy, który jest lekko otarty, bo ciasno się wsiada. Reszta skóry wygląda jak nowa.
-
Problem z przebiegiem auta...
Faktycznie przebieg już widać w danych. W czerwcu robiłem przegląd w jednym aucie i brak. Teraz w grudniu w drugim i już jest. No to teraz trochę normalności wejdzie w nasze życie. Zobaczymy co to będzie.
-
Problem z przebiegiem auta...
Stacje diagnostyczne faktycznie spisują przebieg ale póki co nigdzie go nie zobaczysz. W żadnej bazie danych. Na historia pojazdu możesz tylko sprawdzić, czy aktualne auto posada ważny przegląd i OC i kiedy zmieniali się właściciele i ilu ich jest. Mów ludziom, że przebieg jest realny a do sprzedaży zrobisz im jaki będą chcieli na swój koszt. Na umowie możesz wpisać stan licznika, a dodatkowo z Panem spisać sobie oświadczenie, że licznik był cofnięty i kupujący był świadomy tego (dla własnego bezpieczeństwa). Jak przyjadą już oglądać, to się przejadą. Jak auto OK, to już tak źle patrzyli nie będą na przebieg. Chory kraj. Ludzie sami chcą być robieni w bambuko, bo ciężko im chociaż na chwilę uruchomić mózg. Ja jak kupowałem Bawarę, to nawet nie zwróciłem uwagi na przebieg w ogłoszeniu. Dopiero jak jechałem po auto.
-
System operacyjny Android
A ja mam nadzieję, że S6 już może nie urośnie, bo jak to cholera w kieszeni upchnąć. S5 wielkościowo mnie czasami wk.. A do takiego Nota do chyba plecam trzeba nosić Miałem dzisiaj Edga w rękach - wielkie to cholerstwo...
-
Czarne E53
Sporo ludzi używa zawieszeń Meyle HD i ja też w to wszedłem. I dają radę. Np. Meyle HD robi wahacze z wymiennymi sworzniami, więc potem wychodzi sporo taniej.
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Ale te maty to i tak padają jak muchy, więc pewnie wszystkie już mają oporniki wstawione.
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Opony napewno są ważne, tylko nie sądziłem, że markowe opony Yokohama, dość drogie, mogą być takie do duuuupy. Całe szczęście Nokiany dają radę, więc na wiosnę kolejne 2 nowe wpadną. Dziadek, musisz śledzić Giełdę na bmw-klub i bmw-sport. Sporo gratów tam się przewija, ale stołków nigdy nie szukałem, więc nie zwaracałem na to uwagi. Ale coraz ktoś rozbiera jakiegoś anglika, a chyba fotele są takie same w LHD i RHD.
-
Czarne E53
No no no, fajna sztuka. Dziadek widzę, że już Cię wyposażył w podstawowe informacje. Do klapek dorzuć jeszcze świece, sterownik świeć, czyszczenie kolektora. To taki pakiet startowy, który dobrze zrobić na dzień dobry, żeby nie zwalać potem kolektora do każdej roboty.
-
System operacyjny Android
Lizak już na S5 http://mobtech.interia.pl/smartfony/news-android-5-0-lollipop-dla-smartfonow-samsung-galaxy-s5-juz-do,nId,1568890#iwa_item=7&iwa_img=1&iwa_hash=29091&iwa_block=technologies&iwa_testab=a
-
stłuczka na parkignu - wina obopólna
Czyli Ty wyjeżdżałeś z miejsca parkingowego, a nie poruszałem się po "drodze". To fakt, włączałeś się do ruchu. Czyli jednak Policja dobrze wskazała winnego według mnie.
-
Stano- X5 E53 4.4 V8 Sport Pakiet
I co dalej?BMW?