Treść opublikowana przez soolek
-
stłuczka na parkignu - wina obopólna
Trochę tego nie rozumiem? Skąd włączałeś się do ruchu? Z miejsca parkingowego, czy z uliczki? Przyjąłeś mandat? Jeśli tak, to masz 7 dni na odwołanie się do komendanta, jeśli mandat jest niezgodny z prawem.
-
wybór auta słuzbowego
Tylko weź jeszcze pod uwagę, że SuperB jest ciężki, Mondeo też i te silniki to raczej słabo się spiszą. Octavia jest dość lekka, więc silnik powinien dawać radę. I teraz sobie odpowiedz, czy wyprzedzanie w trasie nie będzie Cię wkurzać, jeśli silnik będzie słaby, bo jeżdżąc dużo, to może mieć spore znaczenie.
-
stłuczka na parkignu - wina obopólna
To skoro nigdzie nie zostało napisane, że oboje poczuwacie się do winy, to jak wypełnicie ten druczek zgodnie ze stanem faktycznym, to możesz śmiało zgłosić szkodę jako poszkodowany. Ewentualnie dopiero po wypełnieniu tego druczka, następnego dnia, możesz Panią poinformować, że wychodzi na to, że jest ona winna i poinformować ją, że zgłaszasz jako jej wina. Wtedy TU to zaakceptuje albo odrzuci. I wtedy są. No chyba, że sąsiadka jest fajna i chcesz mieć z nią dobre stosunki , to zróbcie jak ustaliliście czyli wina wspólna
-
stłuczka na parkignu - wina obopólna
A wrzuć tą notatkę tutaj. Zależy co dokładnie jest ujęte w tej notatce. Jeśli przebieg kolizji jest dokładnie podany, to jest szansa, że ubezpieczyciel to uzna. Ale jeśli babka nie potwierdzi swojej winy, to sprawa do sądu.
-
stłuczka na parkignu - wina obopólna
Reguła prawej ręki obowiązuje wszędzie. To jest podstawa wszystkiego, można powiedzieć. Policja oczywiście mandatu nie wypisze, bo nie ma prawa, ale sąd powinien tak ocenić. Innej raczej możliwości nie ma.
-
stłuczka na parkignu - wina obopólna
Według rysunku, to jest jej wina. Cofała i dodatkowo miała Ciebie z prawej strony, więc musiała ustąpić miejsca. Macie kamery w garażu?
-
kupno kamerki samochodowej
Dzięki Panowie za info. Czy Twój Camroad prędkość zawsze wyświetla na obrazie? Można wyłączyć wyświetlanie prędkości, czy trzeba odłączyć GPS?
-
kupno kamerki samochodowej
Gregorio, Akson, czy Wasze kamerki wyłączają ekran same, po jakimś czasie? Macie może jakieś fotki jak to wygląda od środka auta i z zewnątrz? W sensie jak dużo miejsca zajmuje? Chyba trzeba kupić coś i zastanawiam się nad G1WH lub Camroad 6.1
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
zdrowo pochlales ..... Człowieeeeku, taka impreza, że jeszcze chodzić nie mogę Wysłane z telefonu przy pomocy Tapasralka Chodzić, czy jeździć?Dać znać, jeśli będę jechał? Dzięki, ale może za tydzień się z Tobą zabiorę. Póki co muszę się wyluzować.Wysłane z telefonu przy pomocy Tapasralka Ja też się będę luzował, ale po spocie
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
zdrowo pochlales ..... Człowieeeeku, taka impreza, że jeszcze chodzić nie mogę Wysłane z telefonu przy pomocy Tapasralka Chodzić, czy jeździć? Dać znać, jeśli będę jechał?
-
Jaki wozek wybrac
A co takiego złego się dzieje z tymi wózkami, bo oprócz wytartej naklejki przez 3 lata nic się nie wydarzyło. Nie trzeszczy. Wszystko działa. Nawet lakier metalik w dobrym stanie Mój spokojnie drugiego dzieciaka przetrzyma jeśli się pojawi
-
Bezprawne zagarnięcie miejsca parkingowego. Co można zrobić?
Skoro wszyscy mają go dosyć, to zróbcie zrzutkę na uprzątnięcie "kafelków". Poproście możesz jakąś okoliczną Młodzież.
-
Bezprawne zagarnięcie miejsca parkingowego. Co można zrobić?
Na dzień dobry daj lumpom na flachę i niech sprzątną te płytki, jak kolega radził. Albo nawet rozrzuć tu i tam. Regularnie, aż mu się znudzi układać. Czy inni sąsiedzi mają z nim problem? Skrzyknij ich i przetłumaczcie mu do rozsądku, grzecznie ale stanowczo.
-
Jaki wozek wybrac
Też mam, używałem Teutonię Cosmo. Miałem twardą gondolę a nosidełko Maxi Cosi. Konfiguracja faktycznie jak w Salonie, dlatego też płaci się za każde akcesorium oddzielnie, ale kolor kombinację możesz wybrać co chcesz. Co ważne, lekki, nie duży, czyli nawet w domu możesz dziecko wsadzić w gondolę i ustawić sobie gdzie chcesz. Mieści się nawet do najmniejszej windy. Szybko go można zdemontować. Nawet w kombi, przy wyjazdach z dzieckiem trzeba oddzielić stelaż od reszty, bo inaczej wszystko nie wejdzie. Po prawie 3 latach użytkowania wygląda jak nowy, nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Nawet naklejki z napisami marki możesz dokupić i wymienić, jeśli uszkodzisz. A ha. I co najważniejsze dla ojca - możesz sobie wybrać szerokie koła niskoprofilowe (a przy okazji jest to praktyczne, bo lepiej jedzie po śniegu, błocie i piasku)
-
System operacyjny Android
Fakt, S3 trochę małe się zrobiło. Chociaż było duże na początku. Przyzwyczaiłem się. Do S5 na razie jest mi się ciężko przywyczaić.
-
System operacyjny Android
Wszystko pięknie, tylko ta wielkość S3 był jak dla mnie idealnej wielkości. S5 mnie czasami wk..., bo nie można wsiąść do auta mając go w kieszeni.
-
Świeżo wyciskane soki.
Ale taka prawda. Dobry zeks i wszystko przechodzi A właściwie Młodość wraca. A teraz tak poważniej w kwestii soków. Rozejrzyjcie się w swojej okolicy, czy macie sady. Sadownicy właśnie się wzięli za wyciskanie soków z jabłek, buraków itd. Kupują sobie małe maszynki do wyciskania. Cena za 1L jak w sklepie a sok bez żadnych konserwantów, cukru itp. (wyciskają przy Tobie). Smak rewelacyjny, do tego zdrowy i przy okazji pokazujesz Faka Putinowi.
-
kupno kamerki samochodowej
Zrobiłem format w aparacie i teraz już kamerka działa. Dzięki
-
kupno kamerki samochodowej
Good idea. Sprawdzę wieczorem.
-
kupno kamerki samochodowej
Formatowanie na NTFS nie pomogło. Teraz jest "błąd pamięci". Formatowana z poziomu kompa. Niestety, w kamerce nie widzę takiej opcji jak formatowanie. Reset robiłem, przywrócenie ustawień fabrycznych też robiłem. Formatowałem kartę w kompie ponownie na FAT32. Nadal nie chce nagrywać (karta nieprawidłowa - sformatuj), ale zdjęcia robi ... WTF?
-
kupno kamerki samochodowej
Panowie, odgrzeję trochę temat, bo mam mały problem. Pożyczyłem od kumpla kamerkę, jakieś DriveCam dvr-300 z MediaMarktu, żeby zobaczyć z czym to się je. I kamerka krzyczy (nie chce nagrywać), że "nieprawidłowy format karty - sformatuj". Karto to microSD HC 8gb z formacie FAT32. Formatowana już dwa razy. Ktoś wie o co kaman, bo szukam po necie, ale nic znaleźć nie mogę.
-
pomoc w kupnie taniej nawigacji
Jeżeli ktoś używa navi sporadycznie, to tylko na fona. Masz Mapy Google, można wrzucić AutoMapę, żeby było offline,a już pojawia się Here Maps na Androida (mapy Nokia) Pamiętam jeszcze z czasów Nokii, że naprawdę dawała radę. Jest offline i za darmo. Nie mam sensu inwestować w żadne zewnętrzne monitorki.
-
Stano- X5 E53 4.4 V8 Sport Pakiet
Ta kiera już nie aktualna, ale to nie ja
-
Odcinkowy pomiar prędkości
Panowie, wujek google wszystko Wam powie. Wystarczy wpisać dwa słowa. System jeszcze nie działa. Nie pamiętam, kiedy zacznie. Są jakieś mapy z proponowanymi miejscami ale czy to będą ostateczne miejsca, trudno powiedzieć. A poza tym, to trzeba patrzeć trochę dalej niż czubek własnego, wtedy bez problemu dostrzeże się znaki, które muszą być umieszczone przed takim pomiarem. A jak ktoś nie widzi, to niech płaci.
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Hmmm. Trochę ciężko porównać mi serię, bo w Audi miałem miałem twardsze amorki + niższe sprężyny i jak się przesiadłem na E46 seryjny Mpakiet, to byłem trochę w szoku. Prowadzenie jeszcze lepsze a komfort, w sensie wybieranie nierówności dużo lepsze. Wydaje mi się, komfort będzie porównywalny z B6, natomiast auto na pewno będzie bardziej nerwowe na koleinach i kiepskich drogach. Układ kierowniczy jest bardzo bezpośredni, przez co "łapie" wszystkie dziury. Ale za to na ładnej drodze, składanie się w zakręt ... Ja do FWD nie mam zamiaru wracać, a nawet płużące przodem Q też mnie już nie ciągnie. Wszystko jednak zależy, kto czego w aucie szuka. Bo jak komfortu, to podejrzewam, że Audi się bardziej sprawdzi. Pomijam najnowsze modele, bo np. F10 jest "krytykowane" za zbyt duży komfort jak na BMW. Jako, że już wpadłem na swój wątek, to odniosę się sam do swojej powyższej wypowiedzi nt. nerwowości w koleinach. A mianowicie, nie jest tak źle jak napisałem, a nawet jest dobrze. A ogromną rolę odgrywają tu opony! Tylko nadal nie wiem, jaka jest zależność. Otóż. W zeszłym roku na przodzie miałem już dość słabe BF Goodrich i w koleinach woziło strasznie. Na tył założyłem nowe Yokohamy AVS db550, okazyjna cena była, więc wziąłem to coś. W tym roku powyższe Yokohamy wrzuciłem na przód a na tył wpadły nowe Nokiany zLine. Nadal przód woziło w koleinach jak w poprzednim roku. Dodatkowo auto zaczęło mi wyjeżdżać przodem niesamowicie. Nie mogłem się zmieścić na szybkim rondzie, które mam koło domu. Byłem w lekkim szoku, bo nawet na zimówkach auto jechało tam gdzie chciałem. Więc zamieniłem oponki. Yokohamy znowu na tył a na przód nowe Nokiany i ... Cud się stał. Auto jedzie jak po sznurku (jak na BMW przystało) i przestało wozić w koleinach Rewelacja. Na nowo poczułem radość z jazdy. Nie spodziewałem się, że aż tak wielka może być różnica w oponach. Yokohama niby marka premium, ale model, który ma za zadanie być cichy i oszczędny. Niby do szybkich limuzyn. Był plan opchnąc te Yokohamy na kolejny sezon, ale się jedna rozwulkanizowała Więc wpadły zimówki już miesiąc temu na kolejny sezon dwa nowe Nokiany znowu wpadną. Całe szczęści, że kupiłem tylko dwie Yokohamy i w dobrej cenie, by bym się chyba zapłakał, jakby mi przyszło dalej na tym jeździć.