Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Czyli wina jest. TU musi Ci przedstawić propozycję kosztów i kwotę bezsporną, którą proponuję. I powinna tą kwotę bezsporną wypłacić. A Ty dalej się odwołujesz mając kosztorys z warsztatu.
  2. Skoro jest propozycja ugody, tzn. że mechanik się przyznał. Masz prawo wglądu w dokumentację, czyli "przyznanie" się do winy mechanika też tam powinno być. Opinia jakiegoś rzeczoznawcy raczej też. Zdobądź te papierki i idź do rzecznika konsumenta. Czasami sam telefon od takiego urzędnika wystarczy, żeby TU wzięło odpowiedzialność i wypłaciło kasę w odpowiedniej ilości.
  3. Jeśli masz zamiar nosić telefon w kieszeni, to S5. G3 wielkie jest. Za wielkie jak na normalny telefon według mnie. Aczkolwiek fajne, przyjemniejsze w wyglądzie. Na szczęście nie miałem tego problemu 2 miesiące temu jak zmieniałem telefon. Ewentualnie G2. Parametry ma podobnie do S5, z tego co tak na szybko patrzyłem. Jako ciekawostka, to moje S5 odwiedziło wczoraj serwis na wgranie nowego softu. Wieszało się i restartowało. Wipe nie pomógł. Nowy soft na razie (24h) daje radę. Podobno zdarzają się problemy z taśmą wyświetlacza, ale chyba za dużo ich nie jest, bo nawet najnowszego softu do mnie nie miał, musiał dopiero ściągać.
  4. Zadzwoń albo idź do miejskiego rzecznika konsumenta, podpowie Ci do dokładnie można zrobić.
  5. Fajnie jest bić pianę jak nie zna się realiów rynku. Mnie osobiście te ceny (lakiernicze) nie szokują. Tzn. już nie szokują, bo sam dostałem podobną wycenę i to od znajomego, u którego od wielu lat robię praktycznie wszystko. Jestem pewien, że ze mnie nie zdziera. Ale ... 3 lata temu zrobiłbym to za połowę ceny u niego, ale wtedy koleś siedział po godzinach w swoim warsztacie. Teraz pracuje u swojego kolegi, czyli trzeba jeszcze zarobić na podatki i podzielić się zyskiem za udostępnienie miejsca, więc ... zrobienie elementu to 500 PLN. Lakier, ja mam jakiś szafir metalik z ziarnem czy jakoś tak - na 5 elementów (z maską) ocenił kwotę 600 plnów. Co do ceny mechaniki to przegiął ostro. Wahacze ok. 400 komplet. Nie wiem ile połoś i zwrotnica, ale to chyba nie jest jakoś szczególnie skomplikowana robota. Geometria - 100 pln albo 160 w bardzo dobrym warsztacie w centrum. Niestety, ceny w Wawie są jakie są. Na szczęście (mam nadzieję),w mojej rodzinnej wiosce jest koleś, który 5 elementów (purchelki na rantach, maska zderzak po kamieniach) ogarnie mi za tysiaka, ale auto będzie stało przynajmniej tydzień, bo po godzinach. Robotę jego widziałem i nie mam zastrzeżeń, więc mam nadzieje, że u mnie na wiosnę też tak będzie.
  6. Sprawa mocno dyskusyjna według mnie i wszystko zależy kto i jak ją zinterpretuje. Gdybyś stał w korku i Pani wjechałaby Ci w pupe - sprawa jasna, jej wina. Gdybyś stał prosto i Pani się wpychała między krawężnikiem - sprawa prosta, jej wina. Ale... to Ty włączałeś się do ruchu, czyli Ty musisz zachować szczególną ostrożność przy tym manewrze i przewidzieć chociażby to, że ktoś może wyjechać z zakrętu. Ty byłeś w trakcie włączania się do ruchu. Nie zakończyłeś manewru, bo stałeś na dwóch pasach, w poprzek, czyli nadal do Ciebie zależy zachowanie szczególnej ostrożności i przepuszczenie wszystkich pojazdów, które poruszają się po drodze. Pani widząc Ciebie w poprzek nie mogła być pewna, co dokładnie zrobisz, więc wybrała takie a nie inne rozwiązane, które okazało się nie najlepsze. Ale to Ty, stojąc w poprzek, zmusiłeś ją do nagłej zmiany prędkości, wykonania gwałtownego manewru omijania, czyli mówiąc potocznie "wymusiłeś pierwszeństwo". Dobrze, że Pani nie zdecydowała się omijać Ciebie z lewej strony, bo mogła by być jeszcze ewentualna czołówka (jeśli by coś jechało). Według mnie zostaw sprawę tak jak jest. Jeżeli zmienisz zdanie, czyli nie potwierdzisz ubezpieczalni wydarzeń, sprawa trafi do sądu, a tutaj masz chyba marne szanse na wygrane, bo Ty włączałeś się do ruchu i tego nie zakończyłeś w momencie kolizji (bo stałeś w poprzek) a stać sobie w poprzek na ulicy nie można. Ale to jest moja interpretacja, według mnie najbardziej prawdopodobna, ale jak napisałem - zależy na kogo trafisz. Więc decyzja należy do Ciebie.
  7. OK. Dzięki.
  8. Panowie, jaką folię na wyświetlacz wrzucić na S3? Musi być wytrzymała na zbicie, bo Żona przejmuje S3
  9. No tak, trzeba było jeszcze fotkę strzelić, lokalizację na mapie zaznaczyć, bo przecież nie wszyscy wiedzą, że Szymon u Kochanki był zamiast w "reichu".
  10. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
    Bardzo mi przykro, że miałem rację, ale warto właśnie wymienić świece przy zwalaniu kolektora. To jeszcze jedna rzecz a mianowicie - sterownik świec żarowych zlokalizuj u siebie, bo też lubi padać. W 2.0 jest gdzieś pod filtrem oleju, ciężko się do niego dostać od spodu. Poszukaj na forum, gdzie jest u Ciebie, bo może przy zwalaniu kolektora będzie lepszy dostęp - niektórzy właśnie jakoś od góry go wyciągali. A sterowniki też padają regularnie. Błędu nie pokazuje to coś, a po prostu jak temperaturka spada w okolice -15 to auto nie ma siły odpalić. Naprawą zajmuje się koleś Roger-Nysa z forum bmw (sport albo klub, teraz nie pamiętam). Koszt 80 plus przesyłka.
  11. Putin to pestka. Zanim dojdzie do Kijowa - 2 tygodnie, do Warszawy, przynajmniej kolejne 2 tygodnie, to już człowiek zdąży śmignąć. Gorzej z tymi Dżifanatykami.
  12. Poszukaj w telefonie ustawień lokalizacji. Być może masz ustawione lokalizowanie po wifi & danych komórkowych (niby do wspomagania gpsu). Wyłącz to. Wtedy, za każdym razem, gdy będzie chciał Cię zlokalizować, to Cię zapyta najpierw. Ale nie ma co panikować. Nawet jak wszystko wyłączysz, a Obama, Dżihadyści lub Putin będą chcieli Cię znaleźć, to Cię znajdą
  13. Takie rzeczy to tylko w Erze A poważnie, w Erze kiedyś była taka opcja. Jeden właściciel, dwa konta, dwie faktury, dwa terminy płatności itd. Podejrzewam, że w Orange też może to być możliwe. Ewentualnie możesz zrobić cesję jednego numeru na brata i będzie dwóch właścicieli i wszystko oddzielnie. Ale najprościej chyba byłoby po prostu zrobić przelew internetowy zamiast gnać 50 km.
  14. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
  15. Poza tym spróbuj przedłużyć umowę poprzez stronę internetową - telefony są tańsze i to sporo. Ja miałem okazję kupić iphone 4s 700(!) złotych taniej, ale kur... akurat byłem goły i wesoły. Wszedłem kilka dni później i cena już skoczyła. Za kolejne kilka dni znowu skoczyła (chyba mnie śledzą )
  16. To dzień przed końcem zakończenia umowy pójdziesz do salony albo zadzwonisz i przedłużysz obecną umowę.
  17. Panowie, przyszedł u mnie czas na zakup kolejnego fotelika po 9-18 kg. Co teraz jest na "czasie" z fotelików powyżej 18 kg?
  18. Dobra dzieciaki. Koniec wakacji! Dzisiaj wszyscy meldują się o 19 na Promce
  19. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
    Prawie 300. Jedna świeca beru (takie zazwyczaj wsadzają do beemek) to cirka 50 plnów.
  20. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
    A błędy sprawdzałeś? Powinno chyba coś wyskoczyć, jeśli któraś nie działa.
  21. Na Spa niby też miało być ciężko złapać Meśki i .. było jak było. Myślę, że HAM & ROS rozwalą się w pierwszym zakręcie,a skorzysta na tym jak zwykle RIC. A tak poważnie, mam nadzieję, że tym razem Rosberga dopadnie pech (albo HAM) i nie zdobędzie punktów, żeby szanse z HAMem się wyrównały. Jak już się tłuką, to niech walczą w wyścigu.
  22. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
    No to masz farta dziadek. Ja podobnie, klapki out zaraz po zakupie. Generalnie Beemka mi się słabiej zbiera z dołu niż poprzednie "stare" TDI, ale to po prostu "stare" TDI ciągnęło już od tysiąca obrotów. Parę razy mi zgasła na początku. Po zwaleniu klapek róznicy nie zauważyłem. A świece wymieniasz? Sprawdzałeś? Bo to jedna robota, więc warto by od razu wymienić.
  23. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
    Możliwe. Mi wózek wchodził wzdłuż z kołkami w B5, a w E46 już musiałem kółka ściągać.
  24. soolek odpowiedział(a) na dziadek temat w Inne marki
    Na tylnej kanapie jest odczuwalnie więcej miejsca - na długość jakieś 5 cm pewnie (patrząc po montażu fotelika kiedyś), natomiast sam bagażnik jest krótszy w E46. Litrowo niby większy, ale te litry dodatkowe to są chyba pod podłogą. Plusem przy pakowaniu jest oczywiście otwierana szyba w kombi, bo można dopchać bagażnik na maxa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.