Treść opublikowana przez soolek
-
Tajlandia
Podobno fajna, (wujo ma tam chatę - koszt jak działki rekreacyjnej poza warszawą). Lot "długi". Koszt zależy od tego, czy lecisz w terminie (im wcześniej zaczniesz szukać, tym oczywiście lepiej, czy kiedy popadnie (lasta minuta). Szukaj też w biurach podróży samych lotów, wyprzedają niesprzedane tuż przed wylotem. Moje wujostwo wylatuje tam zawsze dopiero w połowie października, bo wcześniej to pada ... Więcej nie wiem, jak na razie. Wybieram się tam, ale jeszcze nie wiem, kiedy... Ale podobno krócej niż na 2 tygodnie to nie ma sensu, żeby coś zobaczyć, chyba że ktoś lubi biegiem...
-
szkoda na parkingu
Skoro "znasz" rodziców sprawców, wyślij im wezwanie przedsądowe do naprawienia szkody. Może wtedy wezmą to na klatę. Jeśli nie, to sąd, tylko musisz mieć udokumentować szkodę (fakura lub rzeczoznawca) plus właśnie takie wezwanie przedsądowe. Pytanie tylko, czy szkoda jest warta ciągania się po sądach...
-
strata zniżek
Zgadzam się, firmy mają strasznie różne "wzory" na obliczanie tego. Likwidowałem kiedyś dwie szkody rok po roku w Avivie. Miałem szkodę. Kupiłem drugie auto i cenę nadal mieli najlszepszą, więc znowu Aviva. Ale w kolejnym roku kolejna szkoda i polisa skoczyła już z 1800 na 2500, więc poszedłem sobie do innej firmy - dostajesz zniżki za nowego klienta, ale po roku znowu wróciłem do Avivy, bo znowu mieli najlepszą cenę. Aktualnie dwa auta drugi rok z kolei w Avivie, bo najlepsze ceny mają, a i zakres ubezpieczenia odpowiedni i likwidacja też poprawnie. Jako ciekawostka powiem, że na BMW i Audi (także moje poprzednie) zawsze dostawałem najlepsze ceny w Avivie, ale już na Nissana mieli ceny kosmos. Nissan Almera, którego kiedyś miałem całe swoje życie spędził w AXA, bo mieli znowu najlepsze ceny. Z kolei ceny pakietów dla Audi w AXA to kosmos. Zniżki, zamieszkanie, wartość aut podobne a ceny potrafią różnić się strasznie, dlatego co roku pełny przegląd rynku trzeba robić i zmieniać jak ktoś daje lepszą cenę. A jak szkoda powyżej 500 to brać z ubezpieczenia (chyba, że udział własny masz jakiś wyższy to trzeba sobie skalkulować).
-
jak ściągnąć muzykę np z youtuba
Panowie, a nie lepiej sobie jakiegoś Spotify czy innego Deezera ściągnąć? Jakość tak ładowanej muzyki z youtuba jest totalnie do d... A na ww. masz wszystko co chcesz, a jak zapłacisz 19,99 miesięcznie to nawet offline wszystkie ulubione i w mega jakości. Jedyny minus, że trzeba odpalić to w telefonie i podłączyć do radia jakoś.
-
Kolizja z rowerzystą - wina jednoślada (nieoficjalna)
Boszzzeee. Tysiąc teorii. Idź na Policję, weź notatkę ze zdarzenia i będziesz wiedział. Jak to ostatnio Policja powiedziała i przypomina - chodniki dla pieszych, drogi dla rowerów. Rower nie ma prawa jechać przez przejście dla pieszych. Kierujący autem może się spodziewać pieszego przed przejściem, ale nie musi się spodziewać szybkiego roweru, który wjeżdża na przejście. Jak będziesz miał notatkę, to najpierw uderz do rodziców chłopaka - może pokryją z własnej kieszeni i po sprawie. Jeśli nie, to rzeczoznawca, faktura i pozew cywilny.
-
Opinie Ford s-max
Ja tam słyszałem same dobre opinie o tym samochodzie. Dzieciowóz, fakt - takie jest jego przeznaczenie, ale przy tym wszystkim podobno prowadzi się lepiej niż wszystkie inne vany. Wygląda lepiej niż wszystkie inne vany. W środku to typowy ford. Jeśli by mnie spotkała konieczność posiadania vana, to chyba tylko S-Max wchodziłby w grę.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Kobitki, zdecydujcie się, bo nie wiem gdzie się wybierać a może bym rowerkiem wpadł jak mnie pot nie zaleje
-
Urlop nad Bałtykiem
Hehe, wczoraj właśnie słuchałem w radiu jakie korki. Całe szczęście, że nic nie znalazłem, bo bym się chyba pociął Ja drugi tydzień spędziłem na Agroturystyce u Teściów Duża działka, basenik, pusta chata, a po południu obiadek podstawiony, do tego codzienny wypad nad Zalew na plażyczkę - piasek, ratownik, wyznaczone miejsca dla dzieci, woda ciepluteńka, a do baru z zimniutkim piwkiem 20 kroków Wybyczyłem się na maxa. Jedyny koszt to: wóda, whisky i zapitka
-
stłuczka parkingkowa - Audi w leasing
Kolego rozmawiaj z firmą leasingową a nie Audi. Jest szkoda, bierzesz zastępcze i reszta Cię nie i interesuje, w uproszczeniu mówiąc. To ich auto. Oni Ci powiedzą co robić.
-
Urlop nad Bałtykiem
Kamyk, daruj sobie. Chyba nic nie znajdziesz. 2 tygodnie temu obdzwoniłem multum domków i hoteli nad morzem i ... wszystko zajęte. W poniedziałek byłem niedaleko Żywca i chciałem zostać na 2 dni - nic, nic, nic. Wszystko zajęte. Nad jeziorkiem. Ale zeszły tydzień byłem w Iławie (udało mi się znaleźć hotel) - fajne, bardzo czyste miasto, świetne na rolki albo rowery - całe w ścieżkach rowerowych.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ja piertole. Ale spot. Tylko BMW tam brak (nawet Bro był ). Jak będzie powtórka next week to się piszę. Pogoda ma być, więc Kamyk nie wyrzucaj... grilla Grzesiu, mam naadzieje, że wszystko ok.
-
Wakacje w Chorwacji
Na 5 razy w Chorwacji to raz widziałem Policję i to przy plaży, a jeszcze na granicy Chorwackiej, Policja i Straż Graniczna Ja na 4 razy też właściwie raz. I kolega też. I 50 euro lżejszy wyszedł ze spotkania. Na szczęście ja jechałem drugi (akurat Żona) i jego zdjęli pierwszego. Stali chłopaki na wiadukcie, zmierzyli prędkość (było wrum zamiast wruuuuum) i za kilka km kolejni nas zdjęli. Żadnej dyskusji. Chcesz obejrzeć prędkość, zapłać, wróć się i sobie obejrzyj albo na piechotkę. Ale w sumie za taką prędkość to i tak dobrze, bo raptem 200 pln. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe wyjazdy to te 50 eur i tak dobrze.
-
Ekolot :-) czyli 1.6Tdi FL mint :-))))))
Wiem, że dupowóz i z takim właśnie nastawieniem planowałem zmianę, ale ... jeszcze nie jestem na to gotowy A spalanie u mnie wychodzi 7,5 przy szybkiej trasie. Foka, którą ostatnio ujeżdżałem paliła 5,5 przy 90 km w dieslu - tym się nie dało jechać. Miasto ujdzie, ekspresówka autostrada jako tako, ale drogi lokalne jakich mamy większość to masakra - wyprzedzenie ciężarówki musiałem planować (w excellu) z dokładnością do 5 miejsca po przecinku 2 litry tego nie warte. 150 km u mnie to nie wariat ale problemów przy tym Fokusie to istny szatan.
-
Ekolot :-) czyli 1.6Tdi FL mint :-))))))
Kup BMW Mało brakowało a popełniłbym ten błąd i zamienił na coś prawie takiego samego Ale na szczęście Żona powiedziała, że brzydkie, więc BędęnadalMiałWydatki A teraz tak poważnie. Praktycznie zdecydowałem się na przesiadkę na taką Octavkę, żeby kupić na jakiś czas coś nowszego i tańszego w użytkowaniu, żeby mniej głowę zawracało. Nawet znalazłem coś konkret. Do tego pojeździłem ostatnio trochę nową Foką w dieslu i ... ja to pied... Wolę nastoletnie BMW/Audi. Pod chyba każdym względem. Dzisiaj strzeliłem sobie ponad 300 km po Mazurskich pustych krętych drogach i ... to jest to co Tygryski lubią najbardziej
-
F1, Rajdy i Motorsport
Się działo się. A mówili, że na tym torze kiepsko się wyprzedza. Fakt. Kiepsko, bo prawie każde wyprzedzanie to leciały wióry karbonowe :-) Oby więcej takich wyścigów.
-
Kolizja z rowerzystką, jej wina
Najpierw z nią pogadaj, to że rencistka nie znaczy, że kasy nie ma (różnie w życiu bywa) i za wszystko zapłaci. A może ma jakieś ubezpieczenie mieszkania itp, w którym na OC w życiu codziennym, które to może pokryć. Jeśli nic z tych rzeczy, to bierzesz notatkę z Policji + faktury za naprawę i zakładasz sprawę w sądzie.
-
niedokładny przegląd w ASO - pomocy
Tak też może być. Kiedyś ewidentnie trzeslo mną przy ruszania. Juz szykował się na wymianę dwumasa i ... po kilku dniach przestało. Po pół roku wymieniłem sprzęgło o docisk padł a dwumasa juz półtora roku od tamtego momentu śmiga dalej.
-
niedokładny przegląd w ASO - pomocy
No właśnie, a co się sprawdza podczas przeglądu przedzakupowego? Zapewne dwumas/sprzęgło nie jest tam wymienione, więc raczej nie masz co liczyć na jakieś reklamacje. Na wydruku z ASO pewnie masz wykaz rzeczy, które były sprawdzane. A czy dwumas naprawdę jest padnięty? To czuć/słychać. Mechanika jesteś pewny?
-
kino domowe Bose
Ja nie, ale kolega ma w domu zestaw chyba 5-6 małych głośniczków kina domowego i naprawdę dają radę - 8 lat temu kosztowały chyba 13 kafli. Pytanie o co konkretnie pytasz i ile to coś kosztuje. Ale ja tam żaden fachowiec nie jestem, żeby coś doradzić. Moje ucho wprawdzie jest wrażliwe na jakość ale na razie brak odpowiedniej waluty abym mógł je zadowolić.
-
Koniec z mandatami z radarów od straży miejskiej i gminnej
Mylisz dwie sprawy. 9 miesięcy dotyczy tego, że mandaty są nielegalne, bo "źle" przechowywane są dane osobowe, ale przez najbliższe 9 miesięcy nie można ich podważyć w tej sprawie. A tutaj mowa o tym, że komisja sejmowa chce zabrać SM obsługę fotoradarów. Jedno z drugim nie nic wspólnego, powiedzmy.
-
kino domowe Bose
Generalnie sprzęt dobry albo nawet dobry (firma znana) ale wszystko zależy od tego, kto czego oczekuje.
-
Wezwanie do urzędu skarbowego
Kupujący też dostanie po d*pie. Oszustwo skarbowe - uczestniczyły w nim dwie osoby. Możesz dostać więcej niż handlarz Mocarzem
-
Urlop nad Bałtykiem
Dzięki. Całkiem fajny ten Jarosławiec - dużo domków. Tylko chyba wszystko zajęte
-
Urlop nad Bałtykiem
Panowie, to ja też się dołączę z pytaniem tylko chodzi o domki kempingowe nad morzem ewentualnie przyczepa do wynajęcia na jakimś najlepiej nie zbyt mocno zatłoczonym terenie, stosunkowo blisko do plaży. Może jakiś dawny popeerelowski ośrodek - bywały takie spore kompleksy kiedyś. Może coś jeszcze działa i są tam w miarę cywilizowane warunki? Pokoje odpadają (duszę się w 10 metrach), hotele też - chcemy sobie trochę przypomnieć dawne czasy wyjazdów pod namiot itd. Ewentualnie coś takiego też na Mazurach. Sam szukam, ale najczęściej trafiam na: podwórka, na których ktoś wcisnął domków ile się dało. Wszędzie kostka i ulica 2 metry od łóżka
-
System operacyjny Android
Ściągnij sobie HERE - darmowa z trybem offline. Całkiem niezła.