Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Trzeba przyznać, że ładna + MOC Wersja ewidentnie przedliftowa, ale rocznik '99 jak najbardziej to może być - mam tak samo u siebie.
  2. Bry Czy do utwardzonego/sportowego zawieszenia są jakieś specjalne (trwalsze/twardsze) gumy pod amortyzator??? Niedawno zmieniłem u siebie takie gumy na ... nie wiem, mechanikowi zleciłem->miały być dobre, a nie jakieś tania chińszczyzna. Po kilku dniach gumy te zaczęły skrzypieć przy wybojach/koleinach/podjeździe pod krawęźnik. Po miesiącu skrzypienie było już strasznie dokuczliwe - nasila się podczas deszczu. Zareklamowałem tą sprawę - mechanior bez problemy się zgodził na zrobienie. Jednak zamiast wymiany posmarował te gumy czymś, bo stwierdził że tak musi być. Że przy sportowym zawieszeniu takie gumy siadają co 3-4 miesiące !!! Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby każdy na podobnej zawieszce rozbierał zawias co kwartał Czy u Was też pojawia się takie skrzypienie, pukanie itd?
  3. Zestaw na przód mam zamiar dać Brembo+Ferodo Premier (w poprzednim aucie wystarczało) -> tył na razie OK, więc nei ruszam. Przy okazji właśnie będę zmieniał płyn i ... się zastanawiałem, czy zmiana przewodów coś daje przy powiedzmy "normalnej, ale trochę ostrzejszej" jeźdzcie - chodzi głównie o miasto (częste hamowania).
  4. Fajna - prawie jak moja Jak chcesz zobaczyć kombinację czarne felgi ze srebrnym rantem na szarym Avancie, to zerknij na mój profil U mnie są 18' - malowanie 17 odradzam, bo taka kombinacja optycznie pomniejsza koła.
  5. Ja bym jeszcze zdjął oznaczenia z tylnej klapy. Niech myślą, że ich zwykły WRX objeżdża. Bo gorzej, jeśli ktoś pomyśli jeśli, że sobie założyłeś znaczek STI dla powiększenia ... no chyba, że go potem objedziesz
  6. Nadmienię tylko, że termostat najlepiej ori z ASO. Koszt nie jest powalający (chyba z 90 złotych - dawno kupowałem, poza tym do TDI), a zamienniki lubią nie trzymać temperatury).
  7. Tak, lampki dokładnie te, które pokazałeś. Czarne by fajnie wyglądały, ale ori takich nie ma (trzeba rezać samemu), a poza tym wtedy koniecznie musisz już iść w tzw. "black line", czyli tylne mampy, ciemne szyby itd. - inaczej same przednie lampy będą wyglądały Te zespolone są na tyle fajne, że wystarczyłoby takie właśnie zakupić. Co do ringów - zostawmy je dla BMW. Po prostu nie wszystko wszędzie pasuje. Oznaczenia - ja resztki taśmy zmiękczyłem płynem do szyb i spokojnie zeszły. Stare też powinny. Z początku wydaje się, że został ślad, ale po dokładnym czyszczeniu nic nie widać (u mnie na drugi dzień już nic nie było widać).
  8. Panowie, lekkie OT. Czy sama zmiana przewodów na "w stalowym oplocie" + płyn DOT 5.1 daje odczuwalną poprawę w hamowaniu? Swap na 312mm na razie odpawa ze względu na nowe 15' zimowe.
  9. A nie boisz się Policji?
  10. Jak felgi przyjdą to tylnej części sprawdź jakie jest ET. W B5 jest ET 35 (wysunięte na zewnątrz) do 45 (schowane w błotniku) - z tego przedziału każde wejdą. Jeśli ET będzie większe (ale nie sądzę), to będziesz musiał dać dystans.
  11. Tylko nie ringi To nie ta marka. Kup zespolone i będzie lux i polifty na tył. Do tego klamki w kolor. Lusterka zostaw czarne. Ściemnij lekko szyby; zdejmij oznaczenia. Ramkę grilla na czarno i fura będzie
  12. 1) Wilczy Szaniec (to jest pewnie ze 100km) 2) Z Rucianego możesz pojechać do Krzyży, a z Krzyży przez lasek do Karwicy. Po drodze jest domek chyba jakiegoś sławnego pisarza (wyleciało mi totalnie z głowy czyj i jak to się nazywa). 3) Mikołajki - baseniki w Hotelu Gołębiewski, ale to pewnie wiesz już. Więcej nie pamiętam.
  13. Zdejmij znaczek A4. Być może Ci się podoba tak jak jest, ale w tej chwili wygląda jakbyś zgubił resztę oznaczeń lub po malowaniu zapomnieli przykleić z drugiej strony
  14. No dobra, może z tą pół toną przesadziłem ale określenie "ponadstandardowe" wagi jakoś tak mi narzuciło pińcet kilo. Narzędzia + materiał = patrząc na swojego kumpla, co czasami targa samochodem, to obstawiam prawie pół tony.
  15. Adams, poszukaj na forum ludzi, którzy ostanio zmieniali lampy na polift (niedawno robił to np. Kolkov - Warszawa) i pytaj, czy mają stare na sprzedaż. [br]Dopisany: 10 Czerwiec 2009, 13:38_________________________________________________A tu masz ogłoszenie o częściach z Audi - może mają reflektory: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_prawie_wszystkie_czesci_do_b5_na_sprzedaz-t83462.0.html;new#new Poza tym Tosik (też Wawa) niedawno kupił anglika, więc może będzie mial lampy na zbyciu.
  16. Ale kolega napisał, że będzie woził często pól tony w samochodzie, czyli prawie max. dopuszczalne obciążenie. Sorry, ale nawet na nowych amorach i springach (zestaw standardowy), przy takim obciążeniu samochód się będzie prowadził do kitu. Będzie niestabilny, nieprzewidywalny i założę się, że nie jeden raz na naszych wspaniałych drogach dobije. Jak założy utwardzone amory, to jazda jest o wiele wiele lepsza. Może jest twardziej, ale samochod nie bują się jak łajba. Pytanie, gdzie i na jakich dystansach będą przewożóne takie ładunki. Jak po mieście na dystansie 10-15 km. Ok, można się przemeczyć z małą prędkością na krótkim dystnasie. Jeśli jednak dystanse idą w dziesiątki czy setki kilometrów dziennie, to utwardzone amory będą najlepszym wyjściem. Chyba Bilstein B6 jest do ori springów (standardowa wysokość), a jest twardszy, więc można zapodać coś takiego (tylko cena !!!)
  17. W jakimś stopniu może i pomoże, w sensie zawias nie zdąży dobic na nierówności (a przy mniej twardym powiedzmy, że by dobił) - taka jest moja teoria :> Ale zasadniczo to twardsza, ewentualnie wyższa sprężyna powinna rozwiązac sprawę (z ori sprężyn trzeba by się rozglądac za taką dla pojazdów z hakiem, bądź z wyposażeniem do jazdy po złych drogach). Pozdro Sprawdzone na własnej skórze. Najpierw miałem założone krótsze sprężyny do ori amorkór (już używanych). Było niżej, troszkę twardziej, ale jednak to nie to. Amor sportowy jest utwardzony, pracuje że tak powiem "ciężej" i ma skrócony skok, czyli nie dobija. Sama sprężyna ma za zadanie trzymać samochód na danej wysokości, a to amortyzator wybiera nierówności. Tłumi komfortowo (ma większy skok) lub sportowo (skok zmniejszony - amor jest utwardzony, pewnie jest większe ciśnienie w środku, ale się nie znam na tym za dobrze).
  18. Przez telefon Panie potrafią bardzo ładnie opowiadać (czyt. ściemniać). Potem bywa różnie. Właśnie ostatnio znajoma mi opowiadała, jak jej sąsiadka zmieniła z TP na Netię. Sama procedura przeszła OK, ale działanie internetu było tragiczne - rzekomo TP utrudnia działanie innym na swoich kablach, a jak jest prawda to i tak się nigdy nie dowiemy. Po roku wspomniana sąsiadka wróciła do TP.
  19. Sprawdź zacisk - może nie odbijać do końca.
  20. Curwa! Ko za COX Proponuję jednak tą czarną naklejkę na tylny zderzak. I lusterka na czarno bym maznął.
  21. Same sprężyny na większe obciążenie nie bardzo pomogą, raczej amorki twardsze by Ci się przydały. Ale twardsze amorki to chyba głównie sportowe, czyli o zmniejszonym skoku, czyli do obniżonych zawieszeń. U mnie, po obniżeniu i utwardzeniu, bardzo mocno poprawiła się jazda z pelnym obciążeniem. Nie ma bujania, dobijania itd. - prowadzi się praktycznie tak samo jak pusty.
  22. Chyba znowu widzę to Audi - czyżby był to kolejny wątek? Zdejmij chromowane listewki z grilla - kiepsko to wygląda. Wydech trochę spory, schowałbym go bardziej w zderzaku. I te literki w środki - to, że miałeś ich dużo, to nie znaczy, że musisz nimi szpecić Audi.
  23. Tu jest mowa o komplecie zawieszenia, czyli 8 wahaczy, 2 końcówki, 2 łaczniki i śruby.
  24. Najlepszego Kolkov
  25. Z fabryki wychodziły tylko i wyłącznie Avanty, ale kilka egzemplarzy RS4 powstało w garażach zapaleńców

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.