Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. No właśnie to jest nudne, bo tylko Brawn i Red Bull mają dobre bolidy, tak jak wcześniej McLaren I Ferrari. Wtedy jednak było mniej nudno, bo Kubica się kręcił w czołówce, więc każdy był rozemcjonowany. Jak tak dalej pójdzie, to może być właśnie jak za czasów Schumachera, tylko teraz będzie wygrywał Button a Barrichello drugi (wtedy też).
  2. Różnią się podobno znaczkiem, a często brakiem znaczka OOOO (jest zeszlifowany).
  3. Być może jakaś spinka puściła. Trzeba namierzyć miejsce skrzypienia, rozebrać, wpiąć, wymienić lub "skleić" spinkę i może pomoże.
  4. Oprócz jednego szczegółu - wygrał Button. Owszem, należy mu się po tylu latach cierpienia w Hondzie, ale robi się to nudne, niestety. Mam nadzieję, że Ferrari się jeszcze poprawi i Toyota, no może BMW i w dalszej części sezony będą też inni wygrywać.
  5. Różnica jest taka, że jak kupisz coś słabszego, to może paść i trzeba będzie wymieniać raz jeszcze + kolejne ustawianie zbieżności. Wybór należy jednak do kupującego. Ja mam lemfordery i jest OK. A ori końcówki (czyli lemforder) wytrzymały u mnie 300 tyś i zmieniłem tylko dlatego, że zmieniałem cały komplet zawiechy z przodu.
  6. Według mnie, to z tyłu możesz mieć pęknięte sprężyny/sprężynę. To jest niemożliwe, żeby przy 30kg tył tak obsiadał - kiedyś do swojego wrzucilem pół tony i wtedy zrobiła się glęba jakieś 6 cm, ale nadal był dość twardy. Zrobiłem głupotę z takim ładunkiem, ale na szczęście do przejchania miałem tylko 1km, więc 30-40 km/h i jakoś poszło. Co do siadania z tyłu, to amor też może miec wpływ, bo sprężyna nie trzyma, więc amor też się "zmiękczył" i stracił pewnie swoje właściwości. Jedź na stację kontroli, zrób badanie amorków + niech obejrzą sprężyny i będziesz wszystko wiedział. Co do oznaczenia sprężyn, to poszukaj na forum - napewno było jakie kolorki mają ori sprężyny. Ewentualnie możesz mi się przypomnieć przed następnym weekendem (przed 20), to sprawdzę jakie jest oznaczenie, bo mam ori sprężyny u rodziców w domu.
  7. Wkońcu !!! Pierwsze punkty. Może się odbijemy od dna na dobre :>
  8. Rada może głupia, ale ... sam chciałeś ... ... kup drugie A4 z taką dobrą skrzynią (najlepiej z jakąś wadą, żeby było stosunkowo tanie). Skrzynię wsadź do siebie, a resztę opchnij na części na forum i allegro -> być może zwróci Ci się koszt przekładni skrzyni.
  9. Dorzucę tylko, że jeśli nawet to było nowo kupione auto w Niemczech i miało standardowo 3-letnią gwarancję (Niemiecką), to w Polsce obowiązuje je Polska gwarancja, czyli zazwyczaj 2 lata. A żeby Polski serwis "nadał" mu Polską gwarancję, to najpierw też musi sprawdzić samochód, czy wszystko jest OK. Takie są praktyki. Czy wszędzie, tego niestety nie wiem.
  10. adi, to że te felgi wyglądają extra na S5 i A8, to jeszcze nie znaczy, że dobrzę będą wyglądały na B5 (tym bardziej rozmiar tylko 17'). Sam przymierzałem do siebie wzór RS6 w 17'. Na B6 kolegi wyglądają zarąbiście, a u mnie ... tak sobie. Co do plasteliny, replik itd. - czy koledzy, którzy odradzają takie felgi, to tak w własnego doświadczenia? Jeździli na takich? Opinia panująca na tym forum, że nie nadają się do niczego nie jest poparta niestety żadnymi faktami - przynajmniej ja nie natrafiłem na takie (jeśli ktoś może, to niech przytoczy - chętnie poczytam). Podejrzewam, że cena takich ori felg może Cię powalić, przynajmniej w stosunku do wartości pojazdu. Za tę cenę kupisz pewnie repliki z oponami i zostanie Ci jeszcze na drugi taki komplet, gdyby się jednak okazało, że to faktycznie plastelina
  11. Inżynierowe napewno więdzą lepiej, ale do większości modyfikacji używasz nowych części (przynajmniej na zachodzie-musisz nawet wbić w brief, np.), czyli zakładasz nowe springi + nowe amorki standardowe. Wtedy amor od razu pracuje w danych warunkach i "się układa". A poza tym inżynierowe z Eibacha napewno nie jeździli po polskich drogach
  12. Ładna, ale zacznij od zmiany lampek z tyłu na ori lub coś podobnego, mniej rzucającego się w oczy, bo te są ... Twoje felgi są całkiem fajne i poszedłbym na Twoim miejscu w ten sam/podobny wzór, tyle że 2 rozmiary większe.
  13. Panowie, jutro przed 14 na kolana i zdrowaśki klepać ... może będzie przynajmniej 1 punkt. O ile kur... HEI znowu nie będzie chciał pokazać, że jest lepszy i się nie dotkną
  14. No to jak zakładasz najbardziej pesymistyczny scenariusz, to proponowałbym jednak pełnowymiarową 16'. Wtedy zakładasz drugie dobre koło i pomykasz bez ograniczeń i obaw, czy wytrzyma itd.
  15. I co ty chłopaku będziesz teraz modził
  16. Oponę masz zakładam 205/55/16 czyli średnica 63,19 cm. Tutaj średnica jest 62,5, chodź z kalkulatora wychodzi mi 63,18 ??? Z tego co popatrzyłem na alledrogo, to 15' dojazdówki mają sporo mniejszą średnicę, więc bierz 17.
  17. Czyli diagnoza o sprężarce klimy jest błędna. To, że przestaje klekotać po dodaniu gazu, to raczej normalne - wtedy silnik jest na wyższych obrotach i mniej się "trzęsie". Jak już pisałem, wsadź kogoś w samochód a sam szukaj skąd dochodzi dźwięk. Jak znajdziesz przynajmniej miejsce z którego dochodzi i wskażesz paluszkiem mechanikowi, to może znajdzie winowajcę.
  18. Czasy bezawaryjnych Japończyków się skończyły. Są jeszcze wyjątki oczywiście. Każda firma ma z tym problemy, bo trzeba jak najbardziej ciąć na kosztach i jak najszybciej wprowadzać nowe modele. Ja bym się naprawdę poważnie zastanowił nad Kią Cee'd kombi - cena jest adekwatna do wyposażenia i jakości (dobrej) a gwarancja jest 5 lat + 2 lata jakaś okrojona. A tak poza tym, to niech zrobią maraton po salonach, zamówią jazdy testowe i dopiero wtedy można doradzać wśród kilku faworytów. Bo to, że ktoś jest zadowolony, to niestety za mało. Ludzie mają różne wymagania i do różnych celów potrzebują samochodów. Czasami jakaś mała pierdoła (np. za blisko pedały gazu/hamulca/sprzęgła) dyskwalifikuje dany samochód, mimo że będzie tani, wielki, bezawaryjny itd. itp.
  19. To jest idealny rozmiar do B5, więc jeśli z zawiechą jest wszystko OK, to nie ma prawa trzeć. Skoro trze, to pewnie amorki do wymiany, ewentualnie pęknięta sprężyna ale to by było mocniej odczuwalne. A kiedy obniżałeś samochód i czy wtedy były wymieniane amorki i jakie?
  20. No to na osłodę - tak delikatnie [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 23:37_________________________________________________Jeszcze troszeczkę...
  21. Tak na odległość to możemy wróżyć z fusów, ale ... ... jak klekocze tylko przy wolnych obrotach, to kompresor klimy chyba nie ma nic do tego. A czy bez klimy też klekocze, czy nie? Klekotanie może też być spowodowane słabo naciągniętym paskiem "od klimy" lub zużytą rolką - wszystko oczywiście jeszcze zależy, co mamy na myśli pod pojęciem "klekotanie". Wsadź kogoś do samochodu i niech popuszcza hamulec, a ty patrze czy czasami jakaś obejma nie puściła. Może jakaś blacha przy wydechu...można by dużo wymieniać.
  22. Zależy jakie to jest skrzypienie. Mocne i przy ruchach kierownicą - obstawiam kolejny wahacz. Jeśli delikatne, tylko przy wybojach, koleinach itd - może skrzypieć guma pod amorkiem. Mam właśnie to u siebie (jutro kolejna wymiana). 2 miechy temu wymieniłem właśnie poduszki pod amorami z przodu i ... skrzypią Najbardziej się nasila podczas deszczu i zaraz po.
  23. Samo użycie zestawu naprawczego chyba nie prowadzi do "wyrzucenia" opony. Z tego co wiem (na szczęście nie z praktyki), to środek można wypłukać, dokładnie oczyszcić oponę i powinna się nadawać do dalszego użytku. Ale upierał się nie będę, bo na własnej skórze nie testowałem.
  24. Sorry, już ma zajęty
  25. Marian, proszę Cię, NIE RÓB TEGO Mimo, że może i to jest dobrze wykonane itd itp., to to poprostu nie pasuje do całości karoserii B6. B7 jednak została trochę zmieniona i tam przód gra z resztą karoserii.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.