Treść opublikowana przez soolek
-
F1, Rajdy i Motorsport
No właśnie to jest nudne, bo tylko Brawn i Red Bull mają dobre bolidy, tak jak wcześniej McLaren I Ferrari. Wtedy jednak było mniej nudno, bo Kubica się kręcił w czołówce, więc każdy był rozemcjonowany. Jak tak dalej pójdzie, to może być właśnie jak za czasów Schumachera, tylko teraz będzie wygrywał Button a Barrichello drugi (wtedy też).
-
[ALL B5] Jakie końcówki drążka warto założyć ?
Różnią się podobno znaczkiem, a często brakiem znaczka OOOO (jest zeszlifowany).
-
[ALL B7] Skrzypiąca "pstrykająca" podsufitka
Być może jakaś spinka puściła. Trzeba namierzyć miejsce skrzypienia, rozebrać, wpiąć, wymienić lub "skleić" spinkę i może pomoże.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Oprócz jednego szczegółu - wygrał Button. Owszem, należy mu się po tylu latach cierpienia w Hondzie, ale robi się to nudne, niestety. Mam nadzieję, że Ferrari się jeszcze poprawi i Toyota, no może BMW i w dalszej części sezony będą też inni wygrywać.
-
[ALL B5] Jakie końcówki drążka warto założyć ?
Różnica jest taka, że jak kupisz coś słabszego, to może paść i trzeba będzie wymieniać raz jeszcze + kolejne ustawianie zbieżności. Wybór należy jednak do kupującego. Ja mam lemfordery i jest OK. A ori końcówki (czyli lemforder) wytrzymały u mnie 300 tyś i zmieniłem tylko dlatego, że zmieniałem cały komplet zawiechy z przodu.
-
[B5 AFN] Tył siedzi a przód jest wysoko - czy to tylko sprężyny ?
Według mnie, to z tyłu możesz mieć pęknięte sprężyny/sprężynę. To jest niemożliwe, żeby przy 30kg tył tak obsiadał - kiedyś do swojego wrzucilem pół tony i wtedy zrobiła się glęba jakieś 6 cm, ale nadal był dość twardy. Zrobiłem głupotę z takim ładunkiem, ale na szczęście do przejchania miałem tylko 1km, więc 30-40 km/h i jakoś poszło. Co do siadania z tyłu, to amor też może miec wpływ, bo sprężyna nie trzyma, więc amor też się "zmiękczył" i stracił pewnie swoje właściwości. Jedź na stację kontroli, zrób badanie amorków + niech obejrzą sprężyny i będziesz wszystko wiedział. Co do oznaczenia sprężyn, to poszukaj na forum - napewno było jakie kolorki mają ori sprężyny. Ewentualnie możesz mi się przypomnieć przed następnym weekendem (przed 20), to sprawdzę jakie jest oznaczenie, bo mam ori sprężyny u rodziców w domu.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wkońcu !!! Pierwsze punkty. Może się odbijemy od dna na dobre :>
-
[B6 ALT] Mutitronic VS dziwne dzwieki!
Rada może głupia, ale ... sam chciałeś ... ... kup drugie A4 z taką dobrą skrzynią (najlepiej z jakąś wadą, żeby było stosunkowo tanie). Skrzynię wsadź do siebie, a resztę opchnij na części na forum i allegro -> być może zwróci Ci się koszt przekładni skrzyni.
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Dorzucę tylko, że jeśli nawet to było nowo kupione auto w Niemczech i miało standardowo 3-letnią gwarancję (Niemiecką), to w Polsce obowiązuje je Polska gwarancja, czyli zazwyczaj 2 lata. A żeby Polski serwis "nadał" mu Polską gwarancję, to najpierw też musi sprawdzić samochód, czy wszystko jest OK. Takie są praktyki. Czy wszędzie, tego niestety nie wiem.
-
[B5 AFN] Nowe felgi i oponki do mojego AFNa :)
adi, to że te felgi wyglądają extra na S5 i A8, to jeszcze nie znaczy, że dobrzę będą wyglądały na B5 (tym bardziej rozmiar tylko 17'). Sam przymierzałem do siebie wzór RS6 w 17'. Na B6 kolegi wyglądają zarąbiście, a u mnie ... tak sobie. Co do plasteliny, replik itd. - czy koledzy, którzy odradzają takie felgi, to tak w własnego doświadczenia? Jeździli na takich? Opinia panująca na tym forum, że nie nadają się do niczego nie jest poparta niestety żadnymi faktami - przynajmniej ja nie natrafiłem na takie (jeśli ktoś może, to niech przytoczy - chętnie poczytam). Podejrzewam, że cena takich ori felg może Cię powalić, przynajmniej w stosunku do wartości pojazdu. Za tę cenę kupisz pewnie repliki z oponami i zostanie Ci jeszcze na drugi taki komplet, gdyby się jednak okazało, że to faktycznie plastelina
-
[B6 AWX] O ile obniżyć zawieszenie przy 18" ?
Inżynierowe napewno więdzą lepiej, ale do większości modyfikacji używasz nowych części (przynajmniej na zachodzie-musisz nawet wbić w brief, np.), czyli zakładasz nowe springi + nowe amorki standardowe. Wtedy amor od razu pracuje w danych warunkach i "się układa". A poza tym inżynierowe z Eibacha napewno nie jeździli po polskich drogach
-
[B5 AKN] A4 2,5 V6 AKN - AVANT
Ładna, ale zacznij od zmiany lampek z tyłu na ori lub coś podobnego, mniej rzucającego się w oczy, bo te są ... Twoje felgi są całkiem fajne i poszedłbym na Twoim miejscu w ten sam/podobny wzór, tyle że 2 rozmiary większe.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Panowie, jutro przed 14 na kolana i zdrowaśki klepać ... może będzie przynajmniej 1 punkt. O ile kur... HEI znowu nie będzie chciał pokazać, że jest lepszy i się nie dotkną
-
[ALL B7] Jaka dojazdówka ?
No to jak zakładasz najbardziej pesymistyczny scenariusz, to proponowałbym jednak pełnowymiarową 16'. Wtedy zakładasz drugie dobre koło i pomykasz bez ograniczeń i obaw, czy wytrzyma itd.
-
[B5 AHH] Czerwony avant TDI GTI
I co ty chłopaku będziesz teraz modził
-
[ALL B7] Jaka dojazdówka ?
Oponę masz zakładam 205/55/16 czyli średnica 63,19 cm. Tutaj średnica jest 62,5, chodź z kalkulatora wychodzi mi 63,18 ??? Z tego co popatrzyłem na alledrogo, to 15' dojazdówki mają sporo mniejszą średnicę, więc bierz 17.
-
[B6 AWX] Dziwne dźwięki pod maską
Czyli diagnoza o sprężarce klimy jest błędna. To, że przestaje klekotać po dodaniu gazu, to raczej normalne - wtedy silnik jest na wyższych obrotach i mniej się "trzęsie". Jak już pisałem, wsadź kogoś w samochód a sam szukaj skąd dochodzi dźwięk. Jak znajdziesz przynajmniej miejsce z którego dochodzi i wskażesz paluszkiem mechanikowi, to może znajdzie winowajcę.
-
Nowy samochód dla rodziny
Czasy bezawaryjnych Japończyków się skończyły. Są jeszcze wyjątki oczywiście. Każda firma ma z tym problemy, bo trzeba jak najbardziej ciąć na kosztach i jak najszybciej wprowadzać nowe modele. Ja bym się naprawdę poważnie zastanowił nad Kią Cee'd kombi - cena jest adekwatna do wyposażenia i jakości (dobrej) a gwarancja jest 5 lat + 2 lata jakaś okrojona. A tak poza tym, to niech zrobią maraton po salonach, zamówią jazdy testowe i dopiero wtedy można doradzać wśród kilku faworytów. Bo to, że ktoś jest zadowolony, to niestety za mało. Ludzie mają różne wymagania i do różnych celów potrzebują samochodów. Czasami jakaś mała pierdoła (np. za blisko pedały gazu/hamulca/sprzęgła) dyskwalifikuje dany samochód, mimo że będzie tani, wielki, bezawaryjny itd. itp.
-
[ALL B5] Felga 17"/8" ET35, opona 225/45 i tył obciera
To jest idealny rozmiar do B5, więc jeśli z zawiechą jest wszystko OK, to nie ma prawa trzeć. Skoro trze, to pewnie amorki do wymiany, ewentualnie pęknięta sprężyna ale to by było mocniej odczuwalne. A kiedy obniżałeś samochód i czy wtedy były wymieniane amorki i jakie?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
No to na osłodę - tak delikatnie [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 23:37_________________________________________________Jeszcze troszeczkę...
-
[B6 AWX] Dziwne dźwięki pod maską
Tak na odległość to możemy wróżyć z fusów, ale ... ... jak klekocze tylko przy wolnych obrotach, to kompresor klimy chyba nie ma nic do tego. A czy bez klimy też klekocze, czy nie? Klekotanie może też być spowodowane słabo naciągniętym paskiem "od klimy" lub zużytą rolką - wszystko oczywiście jeszcze zależy, co mamy na myśli pod pojęciem "klekotanie". Wsadź kogoś do samochodu i niech popuszcza hamulec, a ty patrze czy czasami jakaś obejma nie puściła. Może jakaś blacha przy wydechu...można by dużo wymieniać.
-
[B5 AFN] Coś mi skrzypi tak jakby guma gdzieś ocierała prawy przód
Zależy jakie to jest skrzypienie. Mocne i przy ruchach kierownicą - obstawiam kolejny wahacz. Jeśli delikatne, tylko przy wybojach, koleinach itd - może skrzypieć guma pod amorkiem. Mam właśnie to u siebie (jutro kolejna wymiana). 2 miechy temu wymieniłem właśnie poduszki pod amorami z przodu i ... skrzypią Najbardziej się nasila podczas deszczu i zaraz po.
-
[ALL B7] Jaka dojazdówka ?
Samo użycie zestawu naprawczego chyba nie prowadzi do "wyrzucenia" opony. Z tego co wiem (na szczęście nie z praktyki), to środek można wypłukać, dokładnie oczyszcić oponę i powinna się nadawać do dalszego użytku. Ale upierał się nie będę, bo na własnej skórze nie testowałem.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Sorry, już ma zajęty
-
[ALL B6] Hofele design - zderzak p&p ?
Marian, proszę Cię, NIE RÓB TEGO Mimo, że może i to jest dobrze wykonane itd itp., to to poprostu nie pasuje do całości karoserii B6. B7 jednak została trochę zmieniona i tam przód gra z resztą karoserii.