Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 AFN] Odpalanie raz jeszcze -> grzanie świec -> automat grzania -> NAPRAWIONE
Dzięki za potwierdzenie, ale jeszcze bym się chętnie dowiedział co się spsuło w moim samochodzie.
-
[B5 AFN] Odpalanie raz jeszcze -> grzanie świec -> automat grzania -> NAPRAWIONE
Czasami mam problem z odpalaniem - łapie z oporem dopiero za drugim "zakręceniem" i puszcza siwego bąką z rury. Po 1-2 sekundach po odpaleniu pracuje równo, nie kopci - nie ma się do czego przyczepić. Problem pojawia się, kiedy samochód postoi około doby (lub dłużej) i to bez względu na temperaturę (8 stopni w garażu lub -3 na zewnątrz). Do 15 godzin stania (od wieczora do rana) - wszystko jest ok. Kontrolka od świec gaśnie prawie natychmiast. Akumulator nowy. Napięcie, naładowanie itp. u elektryka sprawdziłem i jest wszystko OK. Świec nie sprawdzałem, ale...jakby była walnięta jakaś, to chyba po odpaleniu powinien nierówno chodzić, bo któraś by nie grzała ? Kąt wtrysku też nie sprawdzany jeszcze, ale może nie ma znaczenia. Dzisiaj podjechałem do BOSCH Service, opowiedziałem jakiemuś gościowi powyższe, poświecił latareczką na aku i blok silnika i postawił diagnozę: zwalony automat grzania świec -> koszt 500 do 1500 -> grzać świece 10 sekund bez względu na kontrolkę -> na naprawę mnie wcale nie namawiał (co dziwne), kazał grzać te 10 sekund i jeździć dalej. Co to jest ten "automat", z czym to się jje i czy faktycznie może być taka przyczyna? Jak go naprawdę sprawdzić, czy faktycznie jest walnięty? Nie mam bardzo jak sprawdzić jego diagnozy, bo samochód rzadko stoi dobę i teraz nie wiem, czy szukać dalej specjalistów czy odpuścić a po Sylwestrze wylot w góry i chciałbym mieć sprawne odpalanie Wszelkie rady, wskazówki itp. mile widziane.
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
...i w piz*... cały ten misterny plan, w piz*... A już miałem "łyżwę" na jeden bok wyciętą Muszę wymyśleć coś nowego, bo widzę, że to pospolite BTW: Piłeś coś, czy tak na trzeźwo z takimi wyznaniami wyskakujesz w świat - a może za dużo Drzyzgi ???
-
[B7 BHF] S4 4.2l V8 344PS
Malik chyba nie miał czasu na fotki, bo ogołacał projekt 1.0 z wszelkich dodatków
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
Już siędzę nad szablonem do klejenia
-
[ALL B5] spojler do sedana , Co sądzicie o tym ... ?
Akurat tyle za te plastiki nie weźmie Jeszcze nie wiadomo co jest w środku - może jeszcze coś da się ohandlować Ale jest to zawsze jakiś początek...
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
przykleję sobie taśme na dole i taki fajny wzorek mi wyjdzie To jest myśl
-
[ALL B5] spojler do sedana , Co sądzicie o tym ... ?
Te dokładki dookoła samochodu po prostu nie pasują do Audi (oczywiście kwestia gustu). Jeżeli będziesz czekał, aż się połamą, to mogą się połamać razem ze zderzakiem - wtedy będziesz miał o wiele więceje roboty i kasy do wyłożenia niż przy zdemontowaniu. Ja zdejmiesz to wszystko, to zobaczysz dopiero jak ten samochód będzie ładnie się prezentował (gleba konkret) - wtedy nawet spojlerek nie popsuje jej wyglądu Tak na poważnie - spojler jest całkiem całkiem, podchodzi po lotkę a'la M5 E39 i to jest klasa sama w sobie, tylko musi być zamontowany na samym końcu klapy, dalej niż u Ciebie, bo inaczej wygląda jak WT - zresztą looknij na M5 E39 (tylko ori) i zobaczysz jako to wygląda. Zdejmij te dokładki, shandluj na allegro, a kasę zainwestuj w np. przednie lampy zespolone, tylne po lifcie, dymione kierunki na błotniki i ... jeszcze tysiąc innych pomysłów jest.
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
No dobra - ja dzisiaj umyłem autko, więc zaczynam nowy projekt
-
[B7 BHF] S4 4.2l V8 344PS
Zdjęcia ...
-
[ALL B5] Drzwi bez ramek szyb - czy to mozliwe??
Takie coś to tylko w fabryce, niestety - te ramki mają wielki wpływ na wytrzymałość nadwozia. A5 było robione od podstaw, więc mogli ramki odpuścić, a w A4 po przeróbce trzeba byłoby usztywnić dodatkowo całe nadwozie = całkowita przebudowa samochodu, od podstaw. Patent jest extra tak wogóle np. Subaru Impreza (poprzednie generacje)
-
[ALL B5] Tajemnicze pukanie z przedniego zawieszenia
Wszystko jeszcze zależy, kto jak nazwie dany odgłos. Zawiecha puka jak najbardziej, ale wahacze potrafią też skrzypieć i to mocno (niektórzy wstrzykują olej w gumy, aby przestawały skrzypieć).
-
Laweta-jazda bez uprawnień i konsekwencje
Byłem kiedyś holowany prawie 100km, ale jeśli masz opcję lawety albo jeszcze usłużnego kolegi to skorzystaj. Za jazdę bez uprawnień grozi chyba z 500 zeta - dalej pytanie, czy pozwolą Ci kontynuować jazdę, czy będziesz musiał odpiąć lawetę, żeby dalej pojechać. Mówisz, że będziesz jechał wioskami, czyli mniemam, że wąskie drogi - jak nie jeździłeś czymś takim, to jakoś nie chętnie bym ryzykował ze swoim samochodem :>
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
Ragga, powtórzysz raz jeszcze
-
I Twoja A4 może być największym brudasem tej zimy - KONKURS
Ile kosztuje malowanie całego samochodu (zmiana koloru) Muszę jak najszybciej zmienić kolor na czarny lub biały Przecież to jest jakaś masakra jest ;( Tona - grubości z centymetr będzie - brudu, a na mojej A4 tego nie widać. No oceńcie sami Pier... więcej nie zbieram. Jutro jedzie na myjnię i przy okazji na złość mu jeszcze środek wysprzątam
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Jak coś będzie nie tak, to napewno się pochwalę w tym wątku
-
[ALL B5] Tajemnicze pukanie z przedniego zawieszenia
Uwaga - jeżeli trzeszczy/trze/skrzypi to są to raczej wahacze. Jeśli to jest drobne pukanie to wtedy przeguby.
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Co jak co, ale myślę, że rurka którą zakupiłem nie jest gorszej jakiści niż ori a z 5 razy tańsza.
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Powiem szczerze, że nie widzę różnicy - nie miałem żadnego widocznego spadku mocy.
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Powiem szczerze, że już mało brakowało, a tak bym zrobił, bo w jednym sklepie pokazywali mi całkiem coś innego. Kolejny nie miał, a w następnym gość był nawalony prawie w 3 d... - ale jakoś mu się udało uciąć tą rurkę
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Sprawa załatwiona. Guma kupiona w sklepie z częściami do TIRów - koszt 12 zeta (kupiłem ze 20 cm). Wewnętrzna średnica rurki powinna mieć jakieś 51-52 mm - 50 mm ciężko wchodzi, ale jakoś się udało.
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
A może wiecie jak to coś nazwać w sklepie, żeby goście wiedzieli o co chodzi?
-
[ALL] Pękniecie w szybie przedniej - poszukuję warsztatu
Ewentualnie służę namiarem na szybkę za 300-350 zeta (nie pamiętam dokładnie) - montaż pod domem. Sprawdzone - zakładałem u siebie i kumpel w Passacie.
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Solarek4, a to do wymiany jest tylko ta guma, która trzymają opaski, czy cała ta rura (nie przyglądałem się temu dokładnie)? Zdjęcie jest stare, sprzed mycia silnika - teraz nie jest tak upaćkany chociaż...może i tak się go chlupnie...
-
[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?
Dzięki - jutro serwis Skody się odwiedzi i ... wymianka.