Treść opublikowana przez soolek
-
ile za slub
Hmm Ja raczej mam odwrotne doświadczenia. Porównując Warszawę i kościół w mojej rodzinnej miejscowości. Widocznie masz "fajnego" księdza w rodzinnej miejscowości. "U mnie", w drugiej parafii był (już jest na emeryturze) ekstra pleban. Całe życie przejeździł maluchem lub CC. Całą kasę oddawał na szczytne cele. Nigdy nie wziął konkretnej kwoty, zawsze co łaska. Wielokrotnie za pogrzeb nie brał kasy, jak ktoś nie miał. To jest prawdziwy ksiądz. Swego czasu część miasta "walczyła", żeby być w jego rejonie. Wiele ludzie z tej pierwszej parafii chodziło do niego. Niestety, to jest rzadkość, przynajmniej w moich rejonach. Królują tacy, jak napisałem na początku. W W-wie ludzie są mniej przywiązani do parafii. Jeśli im ta nie odpowiada, idą do innej. Jeśli nie ochrzczą dziecka w swojej, to znajdą szybko inną.
-
ile za slub
Niestety, tak właśnie postępuje kościół w mniejszych miejscowościach. Bo masz obowiązek chodzić do kościoła, masz obowiązek im płacić. Dać na dach, naprawę, ogrzewanie itd. itp. Jak nie, to każdy będzie wiedział, że nie dałeś. Pozwalają sobie coraz więcej. W dużych miastach kościół działa jak należy. Zachęca Cię do przyjścia, namawia a nie nakazuje. Bo wie, że jak nie przyjedziesz do niego, to pójdziesz do kościoła obok i jemu "dasz zarobić". Jako "ciekawostka": w dużej wiosce koło mojego małego miasta , ksiądź zażyczył sobie po 1000 rocznie od każdej rodziny na budowę kościoła (wioska popeegerowska - raczej biedba). Na materiały, bo oczekuje, że ludzie będą po pracy budowali kościół Jak 100 lat temu. I co najlepsze, to ludzie budują, bo inaczej ich będą palcami pokazywali, a w takiej małej miejscowości, jest to dla niektórych bardzo wielki problem i kościół to wykorzystuje. Niestety.
-
[INNE] Skoda Fabia/ Ford Focus - Audi A4 felgi stalowe,pytanie?
Musi kupić Audi A4/A6 lub VW Passat, ewentualnie niektóre Seaty, bo do innych aut te felgi nie podejdą.
-
[ALL] Zakładacie kołpaki na stal czy jeździcie bez ?
Śmiesz w to wątpić? I jeszcze jakieś śmiechy. Z takim podejściem, to nie jesteś mile widziany na tym forum A tak poważnie. Szef 2 miechy temu kupił nowe 508 SW za grubą kasę (służbówka). Zimówki dali mu na stali, więc jeździ. Skoro jemu to nie przeszkadza, to tym bardziej mnie. U mnie też stal i wygląda dobrze Według mnie nawet lepiej niż na pierwszej lepszej małej alu. W B5 nawet nawet sprzedałem zimowe alu (słoneczka) i kupiłem stal z mniejszym ET. Od razu samochód zaczął wyglądać
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Kolejne mody za płoty: Bi-Xenon :gwizdanie: Za FREE :gwizdanie: Bo się okazało, że już jest w aucie Wczoraj na spocie, od słowa do słowa, zapłon, ruszenie dźwignią i okazuje się, że Xenon wali też długimi.
-
Zwrot zasiłku do ZUS – potrzebna porada
Panowie, ale tak na zdrowy rozum - to nie bank, nie provident, żeby im zwracać więcej niż Ci dali. Napisz pismo, żeby miec czarno na białym, że należy Ci się tyle i tyle, nadwyżkę, którą otrzymałeś zwracasz minus koszty przelewu i wszystko. Masz własną działaność? Takie rzeczy to księgowa powinna Ci wyjaśnić i doradzić, ale jak jest dobra, to jeszcze jak na tym zarobić :gwizdanie:
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
A ja znowu średnio jestem zadowolony z 205/55 - trochę boję się teraz jeździć. Wcześniej auto szło jak po szynach, a teraz jest trochę takie nepewne Przy szybszych łukach mam wrażenie, że zaraz mi tył ucieknie Na śliskim już pewnie będzie lepiej, bo wolniej. Zobaczymy, najwyżej pomyślę o czymś szerszym, przynajmniej na tył, na przyszłą zimę.
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Mnie też zawsze przeszkadzały szyby ściemnione z tyłu tylko, ale cóż zrobić. Z przednimi ciemnymi szybko bym stracił dowód - w okolicach roboty często się kręcą misiaki, które na to polują
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Zimo przybywaj Stal założona - foty w pierwszym poście. Teraz wygląda nawet lepiej, bo mniejsze ET
-
Czy do B5 po drugim lifcie można zastosować stalówki z ET 33?
Jest lepiej niż OK, bo lepiej to wygląda niż ET45. Miałem takie felgi przy obniżeniu nawet i było
-
[ALL] Zmiana adresu zameldowania, a składka OC/AC
Skoro wiesz, że zmieniłeś na droższe to pewnie będziesz musiał dopłacić. Teoretycznie możesz olać sprawę, tzn. na razie nie zmieniać tablic i dowodu - żadne kary za to nie grożą. Jedynie sytuacja może się trochę skomplikować jeśli będziesz zgłaszał szkodę z AC - TU stosują różne sztuczki i mogą się w jakiś sposób przyczepić.
-
[ALL B6] allroad 2.7
Co Ciebie tak śmieszy ? Silnik do gazu jak każdy inny, żadnych wynalazków w nim nie ma. smieszy mnie to ze ktos kupuje takie auto i zaklada gaz, cieniutko :gwizdanie: 911t tez mozna na gaz przerobic Proszę Cię Jakie auto? C5 Allroad wartości 40 tysi (na oko). Żaden luksus, żadna ekstrawagancja czy miliony złotych.
-
Toyota Prius
Raczej nie liczyłbym na to, że Prius będzie palił dużo mniej niż 8 litrów na odcinkach 3kilometrowych. Napewno nie tyle mniej, żeby warto było do niego dopłacić przy zakupie. Jeżeli będzie Cię stać na nowego Priusa, to zaraz ma wejść wersja Plug-In, czyli z możliwością ładowania z gniazdka - teoretycznie ma zasięg 23 km na bateriach - ale jak to w praktyce wychodzi, to na razie nie wiadomo. Napewno będzie droższa o "normalnego" Priusa ze względu na baterie o większej pojemności.
-
Toyota Prius
Bierz TFSI. Znajdź sobie wątek kolegi turdzi i jego B8 - przedstawiał on tam realne spalania jego samochodu i jak na moc auta to jest bardzo niskie. Co do Hybryd, to dla mnie, jak na razie, jest to zabawka dla bogatych, którzy kupią sobie nowy samochód, pojeżdżą czas gwarancji i sprzedają za ... za ile tam się sprzeda. Mimo, że Toyota robi hybrydy już wiele lat, to jednak bałbym się kupić taki kilkuletni samochód z zamiarem jazdy nim następne kilka lat. Jak na razie, jest to wielka niewiadoma pod względem dalszej eksploatacji i przede wszystkim kosztów. Biorąc pod uwagę, że ASO mają problemy z naprawą "normalnych" samochodów, to co dopiero Hybryd. A na dojazdy do pracy to kup sobie skuter i po sprawie
-
[ALL B6] Felgi ze sklepu Avart (??)
Avart to nazwa sklepu/firmy handlującej felgami - tu ich strona http://www.avartfelgi.pl/O_nas.html Same felgi to pewnie tzn. no-namy, chińczyki czy jak tam jeszcze inni mówią plastelina itd. Czy warto - sam się musisz przekonać. Osobiście 3 sezony przejeździłem na tzw. no-name'ach 18' i dalej są proste a kilka dziur zaliczyły. Według mnie, można kupić, tym bardziej, że to 16 czyli opona balon będzie. Ale pewnie zaraz posypie się sporo komentarzy, że zaraz pękną czy coś, bo się ludzie nasłuchali i naoglądali a mało kto na własnej skórze sprawdził. Decyzja należy do Ciebie.
-
[ALL B6] Stalówka od merca jako zapas.
ET35 do ET 45 jest prawidłowe i nic nie powinno trzeć.
-
[ALL B6] Stalówka od merca jako zapas.
Felgi mercedesa mają inną dziurkę , więc napewno pierścień centrujący będzie Ci potrzebny. Co do śrub to nie wiem. 17' na zapas chyba ktoś wkładał, więc powinna wejść, ale to już możesz sam sprawdzić napewno.
-
Zmiana felg
Przód też nie będzie OK. Chyba, że masz standardową zawiechę, ale wtedy koło większe niż 16 mija się z celem. U mnie przy 18x8', ET35 i -35 koła przycierały ranty przy skręcie.
-
[B5 AFN] Malowanie całego auta VS. oklejenie folią
Plusem folii jest to, że możesz (teoretycznie) wrócić do poprzedniego lakieru. Teoretycznie, bo podobno po dłuższym czasie z folią lakier jest kiepskiej jakości i potrzebna jest porządna polerka. Plusem jest także to, że potencjalny nabywca widzi, że auto jest oklejone a nie całe pomalowane, co może sugerować porządnego dzwona, dla niektórych.
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
- [INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Ano możliwe, bo wczoraj się kręciłem w tamtych rejonach. W Węgrowie to tylko weekendy i to nie wszystkie.- [B6 AVJ] pytanie o felgi i opony
Jeżeli masz B6, to masz rozstaw 5x112 jak wszystkie Audi A4. Dodatkowo stalówki mają ET33, czyli będą bardziej wypchnięte na zewnątrz niż z Et45 (czyli ładniej będą wyglądały )- [B6 AVF] White Power B6 quattro
Fura wygląda naprawdę ekstra. Optyczne poszerzenie wlotu w zderzaku pasuje tu idealnie Ale ten znaczek S4 to faktycznie zdejmij, nie potrzebny jest tutaj.- [B5 AEB] Przekladka quattro
klinałem na swój post :polew: i wyskoczyło mi cos w zasadzie "przecież to nie ma sensu" :polew: Porządny z Ciebie obywatel, skoro sam na siebie donosisz. To się chwali- [B5 AEB] Przekladka quattro
No to który odważny W prawym dolnym rogu każdego postu jest odpowiedni link - trzeba klik i po sprawie. (Gdyby ktoś nie wiedział oczywiście). - [INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!