Treść opublikowana przez soolek
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
PIXI, coś ci znalazłem http://allegro.pl/choinka-samochodowa-12v-swieta-do-samochodu-fv-i1977822718.html
-
Budowa czy rozbudowa domu
Szczegółów nie znam, ale znajomi postawili dom od podstaw, tyle że na takich samych fundamentach (rozkład, wymiary) i nie była to budowa domu.
-
[B7 BGB] Projekt czerwień [KOLEJNY RAZ NA SPRZEDAŻ]
To teraz już chyba możesz powiedzieć, co będzie następne :gwizdanie:
-
Podatek PCC-3, jak to z nim jest??
Niestety/stety US zaczyna działać coraz szybciej i sprawniej.
-
Podatek PCC-3, jak to z nim jest??
Mój wydział też wymaga kwitka z US, więc zawsze płacilem 2% - bez tego nie było opcji zarejestrowania. Twoi koledzy może jeszcze mają szczęście, bo skarbówka ma chyba z 5 lat na wszczecie postępowania, a wtedy ich udupi. Chyba, że zawsze kupowali na podstawie faktury - wtedy nie płacisz tego podatku.
-
Minęło 30 dni - zero wiadomości od likwidatora szkody
Termin 30 dni dotyczy likwidacji szkody, czyli łącznie z wypłatą kasy. Jeżeli masz jakiegoś maila albo fax do nich to: najpierw dowiedz się o nazwisko likwidatora - zawsze jest to jedna osoba, która zajmuje się sprawą. Napisz pismo, w którym powołując się na te ustawowe 30 dni wzywasz ich do natychmiastowej wypłaty odszkodowania na konto ... wraz z odsetkami za zwłokę. Dodaj, że w przypadku nie otrzymania pieniędzy na konto w ciągu 3 dni (tyle maksymalnie zajmie zrobienie, wyjście i dojście przelewu na konto) składasz skargę do instytucji nadrzędnych. W piśmie, na dole, wpisujesz: Do wiadomości: Komisja Nadzoru Finansowego Rzecznik Ubezpieczonych (adresy sobie wygooglasz) Dodatkowo, możesz wysłać na ten sam fax lub maila skargę na likwidatora - brak informacji o stanie likwidacji, brak wyceny, brak kasy na końcie w ustawowym terminie. Skargę muszą przyjąć i na nią odpowiedzieć. To taki straszak trochę, bo wysyłać informacji do KNF i RzU oczywiście na razie nie musisz - często to działa. Zawsze też możesz poprosić o nazwisko przełożonego, a potem zarządać połączenia z nim. Poinformować, że notujesz sobie to nazwisko i że złożysz skargę.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
- Ciężko teraz sprzedać auto ?
Z autem których duuużo jeździ, jest ciężko. Nawet jak zadbany. Ludzie szukają przede wszystkim wyposażenia i niskiej ceny. Na portalach jest tego sporo, okres teraz zimowy, więc popyt kiepski. Klej kartkę na szybę lub stawiaj auto w jakimś miejscu przelotowym, gdzie łatwo można zobaczyć, że auto jest na sprzedaż i licz, że się ktoś trafi. I zrób dobrą ceną, jeśli Ci zależy na sprzedaży.- Audi zimą - myć czy nie myć?
Ostatnio właśnie czytałem sobie dyskusję nt. temat na innym forum. Zaschnięty brud z solą podobno nie jest szkodliwy dla lakieru, ale nie da się uniknąć jego rozpuszczenia podczas zimy (plusowe temperatury), więc jednak myć.- Pomocy - urzad celny
Bez paniki.Idź do celnego, powiedz jaka jest sytuacja i być może wystarczy oświadczenie z Twojej strony, że jest błąd. W oświadczeniu takim umieszczasz klauzulę o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń, więc UC nie ma wtedy powodu aby Ci nie wierzyć. Oczywiście, wszystko zależy na jakiego człowieka trafisz.- Tas2die4 - E46 330ci ;)
No to już wiadomo, gdzie Małego fura ... Kompresorek też wziąłeś :gwizdanie:- Play korzysta z nadajnikow Orange?
Dobrze piszą. Wszystko zależy gdzie przebywasz, bo kazdy operator sam sobie ustawia nadajniki. W danym miejscu może lepiej ściągać Plus, w innym Orange. Proste. Teraz Play powinien mieć ekstra zasięg.- [ALL B5] szybkie pytanie o OC
wustyle, lepiej pogrzeb. Możesz parę grosza zaoszczędzić, bo różnice są duże nawet w direktach. Ale tutaj sporo zależy od Żony, dzieci, miejsca zamieszkania, parkowania, ilości km itd. itp. Ewentualnie odwiedź brokera ubezpieczeniowego w jakimś centrum handlowym. Albo napisz do sokolnnh lub arielki - oni się ubezpieczeniami zajmują, z tego co wiem.- Gwarancja
alpin, zadzwoń najpierw do Miejskiego Rzecznika Konsumenta - powie Ci dokładnie co i jak. Ale naprawdopodobniej jest tak jak koledzy piszą, że na części wymienione w ramach gwarancji, gwarancja obowiązuje do momentu zakończenia gwarancji na auto. PO konsultacji z Rzecznikiem możesz od razu wyskoczyć z pismem do ASO a oni będą musieli się na piśmie do tego odnieść. Będą mieli mniejszą możliwość się z tego wykręcić, niż przy załatwianiu "na gębę".- Kryzys w Twojej pracy?!
Ale nie klasy premium.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Na ogół tak do 21:00, ale bywały spoty, które kończyły się tuż przed północą Do 22 często ktoś siedzi jeszcze.- F1, Rajdy i Motorsport
McLaren od mlodych lat inwestowal w Lewis'a i na pewnym etapie sezonu (szczegolnie w koncowce) dali to odczuc Alonso. Gdyby zostal w McLarenie to by sie frustrowal do dzisiaj - a tak to gra pierwsze skrzypce w Ferrari. Miedzy innymi z tego powodu nie do konca mnie ciesza te wszystkie spekulacje na temat Roberta w Ferrari. Pełne poparcie dla Hamiltona skończyło się wraz z odejściem Rona Denisa, dzisiaj Alonso byłby w znacznie lepszym położeniu. A co do połączenia Alonso-Kubica to również mam mieszane odczucia Alonso jest raczej ciężki do współpracy... :gwizdanie: Weź pod uwagę, że Robert i Fernando prywatnie są dobrymi przyjaciółmi, czego nie można było powiedzieć o duecie Alonso-Hamilton. Robert i Ferdek w Ferrari - ciekawie by było, ale nie wiem, czy chciałbym tego doświadczyć. Za Alonso stoi potężny sponsor. Co mogą pieniądze, chyba mówić nie trzeba. Za Robertem stoją kibice - jest bardzo lubiany we Włoszech i traktowany jak swój. Ale Włosi każdego kierowcę Ferrari traktują jak swojego, więc to jednak mała przewaga. Fakt, że Ferrari napewno skoczy wyżej i znowu będzie walczyło o zwycięstwo (nie ma innej opcji), więc Robert miałby czym walczyć. Z drugiej strony, mając podobną zdobycz punktową jak Alonso, mógłby jednak być poproszony w którymś momencie, o pomoc koledze- F1, Rajdy i Motorsport
Nadzieją Matką ... Człowiek zawsze sobie marzy, i zawsze się łudzi, a może jednak. Ale w sumie może i dobrze. Wróci w 2013 w pełni sił i może do lepszego zespołu.- F1, Rajdy i Motorsport
- E91 320D SCHWARZ M-PAKIET - NOWE FOTY STR.1
. Nie wiem co sie podzialo(chyba sie DPF przeczyscil , no i wymiana termostatow zrobila swoje) ale na trasie wykrecam 5.5l przy normalnej jezdzie jak sie pocisnie to 6-6.1 w mieszanym 6.8.-7.2 obecnie mimo "prawie" zimy :gwizdanie: Musisz mieć coś popsute. Nie moża tak mało palić.- E91 320D SCHWARZ M-PAKIET - NOWE FOTY STR.1
Zacznij od dystansów. Jak założyłem zimówki z mniejszym ET, to od razu zaczęło lepiej wyglądać- [ALL B5] PYTANKO O KABEL AUDI A BMW kto mi pomoze
"Normalny" kabel od BMW do Audi nie pasuje, ale jest na allegro jakiś sprzedawca, który sprzedaje kabel, który obsługuje obydwa auta. Poszukaj w interfejsach na allegro, bo napewno widziałem. Program do Audi i BMW jest oczywiście inny.- Walka - klient, DHL, allegro, sprzedający?
Allegro nic Ci nie pomoże. Możesz zwrócić towar do sprzedawcy jako niezgodny z umową: połamany, masz papier z potwierdzeniem od kuriera - to gwarantuje Ci ustawa konsumencka. Koszty zwrotu jednak pokrywasz Ty, chyba że sprzedający zgodzi się je pokryć. Gdyby sprzedający bym oporny, to napisz mu, że Twojej winy tutaj nie ma, kuriere też, więc nie masz zamiaru płacić za zwrot. Jeśli nie zgodzi, to będziesz zmuszony powiadomić allegro i wystawić odpowiedni komentarz.- ile za slub
Najzajebistszy ksiądz jakiego znam to jest proboszcz parafii w Budziskach. (powinieneś kojarzyć ). U niego co łaska to jest naprawdę co łaska a jak czasami zna sytuacje materialne swoich parafian to nic nie weźmie a czasami nawet da ! Takiego księdza nie znałem nigdy. Za to w sąsiedniej większej parafii (w Łochowie) swoje rządze prowadził taki ksiądz że szok. Za ślub mojego szwagra krzyknął 1500 co łaska To on mu odpowiedział, że taniej wyjdzie go podróż do kurii do Drohiczyna i że on na pewno tyle nie da. Więc po negocjacjach 1000zł wziął.... Obecnie nie jest już proboszczem od 2 miesięcy, ale przyszedł jego kolega nicpoń i razem rządzą tym burdelem. Potem się dziwi, że 40% parafian chodzi na msze do sąsiedniej parafii. Aha, słyszałem że ostatnio fajny tekst na kazaniu wypalił- "Nie wrzucajcie mi złomu na tace, tylko szelesty" Słyszałem o tym szeleście. Chyba połowa Łochowa jeździ właśnie na Budziska. Osobiście księdza nie znam, chyba się kiedyś u niego spowiadałem, ale od rodziny słyszałem same pozyty na jego temat. Ale takich to na palcach jednej ręki policzyć- ile za slub
Jest. Mieszkając na danej ulicy należysz do danej parafii. Jak będziesz potrzebował zaświadczenie, że możesz być chrzestnym, świadkiem itd. to wtedy uzyskach je tylko w tej parafii. Niestety. Oczywiście, ślub wziąć, zrobić chrzest dziecka możesz gdziekolwiek - zależy to tylko i wyłącznie o księdza. - Ciężko teraz sprzedać auto ?