Treść opublikowana przez Michał
-
[B5 APU] Problem z centralnym zamkiem
jeśli po przekręceniu kluczyka w drzwiach centralny działa to przyczyny szukałbym raczej w pilocie, dobrze rozumiem że po wymianie baterii w pilocie nie działa zdalne otwieranie auta?
-
[B5 AVG] Większy SMIC /prosze o pomoc tunerów
ja też nie w wątku Rtockiego widać ile tam jest miejsca, widać też że większego raczej nie da rady tam upchnąć, dlatego szukałem czegoś o zbliżonych wymiarach
-
[B5 AVG] Większy SMIC /prosze o pomoc tunerów
szukałem, wciąż szukam, ten od ducato jako jedyny ma zbliżone wymiary do tego który jest mi potrzebny jeśli z tym nie wypali to tak właśnie będę musiał zrobić a przeróbek nie ma tak wiele
-
[B5 AVG] Większy SMIC /prosze o pomoc tunerów
dokładnie, niskobudżetowo i bez cięcia belek, nowego orurowania itd[br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 13:47_________________________________________________ miało być relatywnie tanio a cooler od RSa wychodzi drożej niż fmic
-
[B5 AVG] Większy SMIC /prosze o pomoc tunerów
w tdi nie da rady zmieścić dwóch IC
-
[B5 AVG] Większy SMIC /prosze o pomoc tunerów
Witam, chciałbym Was prosić o sugestie, porady, przemyślenia itp w niewątpliwie ważnej sprawie jaką jest wymiana IC. Mówię na wstępie że przeczytałem (chyba) wszystkie wątki na temat FMICów, dual SMICów, innych wynalazków i najbardziej spodobało mi się rozwiązanie Roberta (link->http://www.a4-klub.pl/smf/dla_niektorych_tunerow_niemozliwe-t93513.0.html;msg1067785#msg1067785), dlatego proszę się powstrzymać ze zdaniami typu "a nie lepiej FMIC?" Do rzeczy, w wyżej wymienionym rozwiązaniu zastosowano IC od alfy 164 o wymiarach rdzenia: 275x204x85 (według katalogu Behr), problem jest taki że nigdzie nie można zdobyć tego coolera Jednak po długich poszukiwaniach znalazłem IC (również Behr'a) którego wymiary rdzenia są podobne tj:295x202x62 ale jak widać na poniższym zdjęciu, konstrukcyjnie nie bardzo się nadaje do audi. Pochodzi z fiata ducato. Niewątpliwą jego zaletą jest cena (można wyrwać za ~170pln), jednak trzeba by przespawać boki (nie wiem jak się to fachowo nazywa) tak żeby wlot był z jednej a wylot z drugiej strony. Zasadnicze pytanie: czy IC o takich wymiarach będzie wystarczający dla mocy rzędu 160-170KM z silnika AVG? Wiem że u Rtockiego to rozwiązanie sprawdza się, ale jego IC jest ponad 2cm grubszy... No i pytanie do samego Roberta, myślisz że ewentualnie da radę zmieścić tam IC o 2cm wyższy niż Twój, bo widziałem że w Twoim kulfonie jednak trochę wystaje Oczywiście do takiego rozwiązania zastosowałbym jeszcze nadkole od eS4 i przerobił kierownicę powietrza do IC. z góry dzięki za wszystkie opinie
-
[INNE] TT ( 19" 8.5j /10j / Gwint KW V3 INOX / Audio ) fotki str 46
dobrze prawi, polać mu
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
dzięki za odpowiedź jeszcze przemyślę to rozwiązanie... a separator oleju o którym mówisz to w silniku avg nie jest czasem element 1c z tego rysunku?
-
Gainery,kreatyna cuda wianki? ktoś ma o tym pojęcie ?
jakbym słyszał mamę :polew: a ja tam wiem swoje, odżywki są super, zwłaszcza te w zastrzykach
-
[B5 AHU] Moje sreberko: -40/-30 16"
tu się zgadzam, jeździłem passatem 130KM i jakoś prawie porównywalnie z moim madafakerem :gwizdanie: ps na gwałt zmieniaj ten grill i wywalaj brwi
-
Niebieska Aczwóreczka 1.9 TDi
całkiem przyjemne wozidło silnik masz prawdopodobnie AVG, jak mówił Solar planujesz jakieś modyfikacje?
-
[ALL] TomTom XL - problem
mam jeszcze 2 inne tomtomy z taką samą ładowarą sprytnie a na przyszłość najpierw pomierz wszystko dwa razy, dopiero potem wkładaj kabelki do skrzynki z bezpiecznikami :gwizdanie:
-
[ALL B6] Dobór kierownicy do B6
Skoro mówisz, że Twoja kierownica jest wytarta i nie planujesz zmiany na jakąś s-line itp to może rozważ opcję obszycia skórą (także niebieską) aktualnej kierownicy powinno wyjść taniej niż wymiana, a efekt będzie osiągnięty :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
właśnie tak też to chciałem Michał rozwiązać z tym że zamiast tej puchy wsadziłbym oil catch tank z tego co wiem to oil catch tanka montuje się na tym wężu co idzie do dolotu (przed turbo), więc gdzie chcesz go montować skoro chodzi o to żeby ten wąż wy***ac?
-
[B5 AVG] Proste końcówki wydechu
b6 tdi, jak tak patrzę po alledrogo, ma rurki w dół tylko schowane pod dokładką zderzaka
-
[B5 AVG] Proste końcówki wydechu
masz może fotkę takiego rozwiązania? Somesowi nawet nieźle wyszło z tym jego wydechem
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
Do mojego AJL weszło 6l a według tabelki wchodzi 7????? to dane z ksiązki "audi a4 sam naprawiam", u mnie też nie weszło 6l, niemniej i tak trzeba kupić 2x1,5l G12[br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 17:36_________________________________________________poza tym w tabeli podana jest ilość potrzebna do napełnienia układu, a przy wymianie nie spuścisz co do kropli
-
[B5 AVG] Proste końcówki wydechu
Seba nie masz okopconego zderzaka przy prostych rurkach?
-
Program do telefonu (przyśpieszenie, itd)
wszystko fajnie tylko miałem problem ze zdobyciem certyfikatu do swojego telefonu ale zdobyłem podpisałem i działa, tylko mam pytanie: ustawiłem pomiar przyspieszenia 0-100km/h, zatrzymuję się, na dole ekranu magiczny napis "GO!", więc jedynka i ognia... i dalej kupa, przekroczyłem 100km/h a nie pokazało mi wyniku, jakby nie było w ogóle pomiaru coś robię źle? co prawda nie miałem możliwości testować następnych funkcji, ale jak tylko będzie w miarę sucho i przyczepnie na pewno się jeszcze z tym pobawię
-
[B5 AVG] Ile płynu chłodzącego wchodzi i jaki ?
wkleiłem tam proporcje http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_jaki_plyn_do_chlodnicy-t109315.0.html;msg1284518#msg1284518 więc myślę że ten temat do zamknięcia
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
może się komuś przyda tabelka:
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
Sztomel jako że jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy, zapytam bezpośrednio Ciebie znasz jakieś inne rozwiązanie oprócz Oil-catch tanka, które uwalnia dolot od mgły olejowej? Czy np wywalenie tego regulatora ciśnieniowego na pokrywie zaworów i zastąpienie go filtrem, który Somes pokazał na początku będzie sensownym rozwiązaniem? Nie będzie skutków ubocznych? wydaje mi się że (jak już ktoś wspomniał) po pewnym czasie olej będzie wyciekał przez ten filterek... zobrazuję swoją myśl
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
tu są numery i sposób zamontowania w aff, ahh, ahu, afn, avg (czyli 1.9tdi) swoją drogą to ten separator się z czasem zapycha? warto go wymieniać co jakiś czas?
-
[ALL] TomTom XL - problem
jeśli sama nawigacja nie miała jakiegoś zabezpieczenia przed skokiem napięcia (wątpię żeby miała), to tak ale to tylko gdybanie...
-
[ALL] TomTom XL - problem
nie przekaźnik a dzielnik napięcia a czy był to nie mam pojęcia, musisz sprawdzić a jeśli nic nie będzie napisane to miernik w dłoń, ucięta wtyka do gniazda zapalniczki i sprawdź napięcie na kabelkach