Treść opublikowana przez kamosor
-
[ALL] Moc silnika a moc na kołach
Jak by nie było i jak by nie liczyć mocy ,cipowane zawsze będzie mocniejsze od nie cipowanego bo po to się c*p-uje.
-
[ALL] Moc silnika a moc na kołach
Moc na kołach jest mniejsza bo są straty , a druga sprawa ,że to co jest w katalogu niekoniecznie wychodzi na hamowni -na szczęście TDI mają zawsze jakiegoś bonusa ale np. s-ki nie bardzo tak samo jak hctr,hs2000.
-
[ALL] Maksymalna moc minimalne spalanie.
golab24 ty chyba rzeczywiście powinieneś sobie kupić to lupo
-
Prawdziwy Samuraj Nissan GT-R SWITZER P800
Z całym szacunkiem dla GT-Ra ale wygląda mi to jak reklama Switzera ,dziwi mnie nieziemski odjazd nissana przy wyższej v przecież veyron jest o jakieś 100km/h szybszy więc o co tu chodzi dodatkowy bieg w japończyku ,czy kierowca VW jechał na pół gwizdka ?
-
Dobra energia
Brzoza daje pozytywną energię wierzba działa negatywnie.
-
Mrówki w samochodzie
Doskonała na mrówy jest specjalna kreda ( do kupienia w ogrodniczych ,Praktikery Castoramy i Liroye ) przejdzie taka przez linię którą nakreślisz i po chwili widzisz jak zdycha. Ja mam klopot z tym cholerstwem na ogrodzie,jest wszędzie ,a że ogród mam spory to za proszki i kredy bym się nie wypłacił , słyszałem że dobrym sposobem jest danie z żółtka i kwasu bornego jak kupię kwas to wypróbuje.
-
Dobrzy chiptunerzy
Drobna sugestia do moderatora . Temat jest ciekawy i ogromnie ważny,powoli robi się z niego kompentium ,niestety jest tu ogrom śmieci ,które sprawiają że rzadko komu chce się wertować 60 stron - i trudno się dziwić ,ale to sprawia że za jakiś czas będziemy mieli w tym wątku po kilka takich samych pytań ,stron z liczbą 3 cyfrową i nawet najwytrwalsi spasują . Proponuje wywalić posty bzdurne ,nie na temat ,nie mających wartości merytorycznej , czy opierające się na chyba domysłach z moim na czele. Myślę też że dobrze by było gdyby co niektórzy zdali sobie sprawę że to nie dział ,,reklamujemy" tylko trzeźwo i uczciwie oceniamy -oceniamy nie podlizujemy się.
-
[B5 AFN] Osiągi AFN + chip
O dziwo start miałem niezły więc pewnie wiele by się z tego nie urwało 8-8,3 może jest teraz na BRD
-
[B5 AFN] Osiągi AFN + chip
Kiedyś przy tej mocy i 356 Nm miałem 9,1 s na mokrym asfalcie
-
Prawdziwy Samuraj Nissan GT-R SWITZER P800
- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wszystkim klubowiczom/wiczkom wszystkiego najlepszego i zdrowych spokojnych Świąt- Nowe BMW serii 5 - już jest.
535 ma mieć 306 KM ,choć były plany 3 litry 3 turbiny i 330 (inne źródła 350 KM),może to i lepiej że mają pozostać przy 2 nie wyobrażam sobie gdyby zaszła potrzeba wymiany wszystkich (pomijam B.Veyrona z 4) w benzynie 3.0 306/400 KM/Nm też zabrali jedną ,a moc i monent został ten sam. Nowa 5 jest -wiadomo wizualnie super choć to oczywiście rzecz gustu. Mnie zastanawia co innego ma 41 koni (245) mniej od 535 momentu też 40 mniej wagę tę samą a 100 robi ciut szybciej o co tu chodzi fakt że przebieg momentu jest ładniejszy ale jest go sporo mniej -cała zasługa to skrzynia ????? W BMW 530d Touring zastosowano wysokoprężną, rzędową szóstkę o mocy 245 KM. Benzynowe BMW 523i Touring z silnikiem sześciocylindrowym dysponuje maksymalną mocą 204 KM, a 535i Touring z motorem w technologii BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny osiąga 306 KM. W wyposażeniu dodatkowym wszystkich wersji nowego BMW serii 5 Touring oferowana jest ośmiobiegowa skrzynia automatyczna. Jak tylko uzbieram kase zamieniam swoją kochaną pocipowaną 4 na 535- [ALL] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala wykresy
rafaello -gdybyś nie wiedział to jest na to specjalne miejsce kilka cm wyżej- Tor Poznań
Można wjechać w niedzielę i czwartek na giełdę (nie pamiętam ile kosztuje wjazd) i trochę pośmigać . Od dawna sobie obiecuje że kiedyś się przejadę na zakończenie giełdy, może wtedy wystarczy dać ,,wpuszczalskim "w łapę , a może jak już większość wyjeżdża to można wjechać za fri ? Warto byłoby rozeznać temat.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
W najbliższym czasie obiecuję poprawę -jak tylko zrobi się cieplej Jacek to Ty żyjesz jednak .... czemu na spoty nie wpadasz ?- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wszystkim dziewczynom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :>- [ALL] Mój przebieg przed i po chiptuningu...
http://www.a4-klub.pl/smf/all_przebiegi_silnikow_po_modyfikacjach-t102043.0.html;msg1172599#msg1172599- Dobrzy chiptunerzy
Szyszczak no przykra sprawa ale ja czegoś nie rozumiem piszesz ,,Dalej mam jak najlepsze zdanie co do kompetencji w/w osób,choć powyższe fakty nie wyglądają na zbieg okoliczności i domagają sie winnego."więc za winego uważasz siebie ?Czy o sobie też masz jak najlepsze zdanie ? 1000 km w stecz to u Ciebie ok.1 m-c (8000 / 8m-c) dziwne że piszesz to po miesiącu w dodatku gorący temat pisane o 2 w nocy ? Druga sprawa w tym temacie dużo łatwiej o tekst lizusowski niż o głos krytyki.- [ALL B7] Jaka jest prawda o silnikach
,,Passat 2.0 TDI W kilkuletniej karierze rynkowej samochód uczestniczył w pięciu akcjach naprawczych. Najpopularniejsze z nich to: oberwanie wspornika chłodnicy oleju napędowego (usterka może doprowadzić do wycieku paliwa), możliwość dojścia do samozapłonu w okolicy sprzęgła (efekt ocierania dwumasowego koła zamachowego o obudowę skrzyni biegów). Poza tym niektóre Passaty wzywano z powodu awarii silnika wycieraczek czy ryzyka pęknięcia przewodu podciśnienia w miejscu jego zgięcia (dochodzi do utraty wspomagania siły hamowania). Powyższe usterki dotyczą wielu aut z lat 2005-06, i co ciekawe, często tylko wersji 2.0 TDI. Skoro poruszyliśmy temat turbodiesli, to na rynku znajdziemy przede wszystkim dwie odmiany silnika TDI: 1.9/105 i 2.0/140 oraz 170 KM. Oba wykorzystują wtrysk bezpośredni realizowany za pośrednictwem pompowtryskiwaczy. Pierwszy z nich jest dobrze znaną jednostką stosowaną od lat w samochodach koncernu VW. Nie jest to silnik bez wad, ale jego słabe punkty są powszechnie znane, m.in.: awarie przepływomierza powietrza, zaworu EGR, turbosprężarki. Wymienione usterki obecnie nie są już drogie do usunięcia. Większy motor, który dominuje na rynku używanych, w opinii wielu mechaników nie jest już tak udany. Od początku produkcji silnik ten borykał się z kilkoma poważnymi kłopotami i bardzo często nadal zmaga się z nimi. Podstawowym problemem motoru 2.0 TDI, są pękające głowice. Awaria objawia się ubytkiem płynu chłodzącego. Koszt naprawy jest bardzo wysoki – liczony w tysiącach złotych. Volkswagen dobrze zna ten problem i twierdzi, że po 2006 roku kłopot wyeliminowano. Wierzyć czy nie? Tym razem dajemy wiarę producentowi, gdyż niezależni mechanicy specjalizujący się w naprawie samochodów koncernu Volkswagena zgodnie twierdzą, że głowice wyprodukowane po 2006 roku zdecydowanie rzadziej zawodzą. Inną, poważną awarią wysokoprężnej 2-litrówki jest usterka pompy oleju, która może doprowadzić nawet do zatarcia silnika. Oczywiście, zanim to nastąpi, użytkownik musi zignorować świecącą się kontrolkę ciśnienia oleju. Znamy też przypadki kierowców kombinatorów, którzy podróżowali autem z uszkodzoną pompą w tempie spacerowym. Warto widzieć, że w Passacie poniżej 1500 obr./min kontrolka ciśnienia oleju się nie zapala niezależnie od tego, czy pompa jest sprawna czy nie. Nie radzimy eksperymentować! Kolejny problem z silnikiem 2.0 TDI dotyczy nadmiernego spalania oleju silnikowego i to podczas niewysilonej eksploatacji. Problem nie trapi wszystkich jednostek, ale należy systematycznie kontrolować stan środka smarnego i pamiętać, że podczas dolewki należy używać tylko właściwego oleju, który spełnia odpowiednią specyfikację producenta (zalecana 505.01 VW). To ważne, gdyż olej o gorszych parametrach przyspieszy zużycie pompowtryskiwaczy. Passaty z 2-litrowym dieslem miewają też kłopoty z elektroniką. Co prawda, rzadziej niż w przypadku silnika 1.9 TDI psuje się alternator, ale za to częściej posłuszeństwa odmawia któryś z czujników. Przykład: w przypadku wersji z filtrem cząstek stałych (standard w 2.0 TDI/170 KM) szwankuje czujnik ciśnienia spalin przy kolektorze wydechowym. Usterka ta sprawia, że filtr po prostu się zatyka, co często nieprawidłowo diagnozowane jest jako usterka DPF-u." Auto Świat testy- Dobrzy chiptunerzy
http://www.a4-klub.pl/smf/all_przebiegi_silnikow_po_modyfikacjach-t102043.0.html To nie odpowiedź na Twoje pytanie ,ale zawsze coś- Dobrzy chiptunerzy
Napisz kiedy Ci się silnik rozleci -myślę że napiszesz jeszcze w tym tygodniu Może Nm zrobili na 250 -bo seria nie trzymała i wyszło tylko tyle ?- UWAGA na pobieraczek.pl - to oszuści i naciągacze!!
Pozostaje tylko pytanie dlaczego takie cwaniaczki i oszuści nie są ścigani z urzędu.Pewnie za mała szkodliwość społeczna wstyt mi że żyję w tym kraju, pocieszam się tylko tym że nie mieszkam np. w zinwabwe czy biednejrusi- [B5 AEB] Czy warto jechać na hamownię
Fajnie wiedzieć co się ma ,jeszcze fajniej byłoby wiedzieć o ile zwiększyła się moc Twojego auta na to pierwsze możesz sobie pozwolić na to drugie już trochę za późno (za dużo roboty i koszty) .Oczywiście decyzja należy do Ciebie- [B5 AJM] Dlaczego padła druga turbina?
Auto w serii czy po programie (przekroczenie bezpiecznych wartości doładowania) ? Ostatnio pojawił się temat chińskie turbiny - jesteś pewien że nie padłeś ofiarą tego szajsu ?- Plazma czy LCD ? co wybrać ? konkretny przykład.
2 lata temu kupiłem plazmę Lg z twardym dyskiem w tym samym czasie koleś kupił Samsunga LCD kwota jaką dał za swojego była zbliżona . Obraz u mnie jest lepszy -to nasze ogólne stwierdzenie ,szczególnie przy scenach dynamicznych niby kolesiowi nie smuży ale tak jakby brak było mu wyrazistości. Oboje mamy na Cyfrze+. Koleś strasznie się wkurzał i przeklinał swoją decyzję (ja mam dodatkowo twardziela i USB -gdzie mogę odtwarzać filmy z divx. Pocieszyłem go gdy zepsuł mi się monitor komp. i podłączyłem plazmę -zastają duszki i to jest straszne . Przez kilka tygodni mogłem dopatrzyć się znaczka Windows Start pasek zadań itp. Ale to chyba jedyna wada - SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00