Treść opublikowana przez mily
-
Jaką nawigację i cb do TIRA
Też jestem za AutoMapą, miałem TomTom-a i na tym nie da się jeździć. AutoMapa ma sporo funkcji które ułatwiają nawigowanie, np płynna regulacja trasy optymalnej (wybór między krótką a szybką), możesz również wprowadzić pojazd ciężarowy i to nie tylko tonaż ale też wysokości i długości. AutoMapa moim żadnej jest najbardziej rozbudowaną nawigacją jaka istnieje a przy tym komunikaty są proste i zrozumiałe. O bajerach typu ograniczenia szybkości czy dokładna na którym pasie powinniśmy być nie wspomnę. Za granicą działa jeszcze lepiej, bo u nas wysokościowe ograniczenia są do bani, jest znak że przechodzi 3,8 a tak naprawdę przechodzi 4,2 i w drugą stronę podobnie według ograniczenia wysokości się zmieścisz podjeżdżasz do wiaduktu i się okazuje że się nie mieścisz, ale to już nie wina AutoMapy tylko naszych drogowców. W niemczech jak jest 3,8 to znaczy że tyle jest i koniec i wtedy warto przejść na opcje ciężarówki w Polsce trzeba wiedzieć gdzie się przechodzi a gdzie nie.
-
Jaką nawigację i cb do TIRA
Co do nawigacji to mi się ostatnio spodobałą taka: http://allegro.pl/peiying-5-cali-gps-5005-fm-bt-filmy-hd-internet-i1678053694.html Masz pełne możliwości: możesz uruchomić z tego radio internet odtwarzać filmy przeglądać zdjęcia w zasadzie więcej nie potrzeba. Posiada wejście/wyjście aux, no ogólnie bardzo rozbudowana Ogólnie autopapę uważam za najlepszy program nawigacyjny i bym kupil urządzenie na którym da się automape zainstalować. Co do CB to szukałbym unidena, a jak nie dostaniesz to wydaje mi się że do ciężarówki powinieneś zainwestować w presidenta. Koledzy piszą alan, do osobówki może i się nadają ale do ciężarówki nie bardzo. Przegrzewają się końcówki mocy (czas pracy kierowcy to często ok 10 godzin i to radio cały czas pracuje i nadaje, alany midlandy nie wytrzymują takich dystansów w rezultacie po 2-3 latach będzie radio do naprawy. Z unidenami i presidentami nie ma tych problemów. [br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 12:55_________________________________________________Aha nawet president nie pochodzi długo jeżeli nie zestroisz antenki. SWR najbliżej 1. W ciężarówkach staraj się usyskać maks 1,3 wyższy powoduje przegrzewanie się końcówek mocy.
-
Strefa Śmiechu
Na 1 brązową naciśnij raz Na 1 zieloną naciśnij raz na 2 zieloną naciśnij raz na 1 brązową naciśnij raz na 2 brązową nacisnij raz na 3 brązowa nacisnij raz Teraz są już tak ułożone że musi Ci się udać mam pisac dalej??
-
Strefa Śmiechu
Co to za różnica??
-
Strefa Śmiechu
Żartujecie sobie czy jak??
-
[ALL] PDF to WORD pomocy :(
Tak tylko nie działa w druga stronę czyli z Worda do pdf -a. A o to tu koledze chodziło . Chyba chciałeś napisać że ten program nie konwertuje z PDF na DOC.
-
[ALL B5] Amortyzatory tył, jaka firma??
Nie mogę znaleźć olejowych bilsteina, czy mógłbyś podać numer części albo jakiegoś linka zapodać??[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2011, 09:40_________________________________________________Aha co to jest ta firma Max Gear?? Sprzedawca namówił mnie na zakup filtra kabinowego tej firmy widzę że mają też zawieszenie, ktoś miał styczność z tą firmą. Tak po prawdzie te firmy co dopiero wchodzą na rynek mają dość dobre produkty żeby zyskać klienta a później to już wiadomo, może warto zaryzykować??
-
[ALL B5] Amortyzatory tył, jaka firma??
Też będę brał sachs ale ja znalazłem za 350 komplet, czyli razem z odbojami i osłonami (narazie chciałem się zorientować w kosztach i co jest polecane żeby wiedzieć czego szukać). Ja będę wymieniał dopiero za jakiś czas, jak przejdzie przegląd to jeszcze pojeżdżę na nich żeby je wykończyć, a jak przeglądu nie przejdzie to odrazu wymieniam. Także czekam narazie.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No to fajnie że wiesz, a ta wiedza coś kosztuje że się nią nie podzieliłeś??
-
[ALL B5] Amortyzatory tył, jaka firma??
Witam, Chciałem się podpytać jaką firmę wybrać tylnych amortyzatorów, czy jest sens płacić za SACHS?? Dodam że autko nie idzie na sprzedaż itp, zamierzam nim jeździć dość długo, więc chciałbym pojeździć na tych amorka co najmniej 2 lata (a najlepiej to ze 4) [mod]Czy do Twojego modelu podejdą amortyzatory z B7 czy B8? Pewnie nie, więc co robi w temacie prefix [ALL] !!! - poprawiłem[/mod][br]Dopisany: 16 Czerwiec 2011, 09:43_________________________________________________Temat można skasować. Już znalazłem
-
[ALL B5] Złudzenie znoszenia tyłu pojazdu na zakręcie
Miałem to samo i tez miałem wymiane amorków (jeden się rozlał, a drugi już był zapocony)[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 20:25_________________________________________________Aha wymieniałem jeszcze odboje wtedy bo dośc długo tak jeździłem i to chyba było przyczyną ich uszkodzenia.
-
[ALL B5] Przekładnia czy pompa wspomagania??
Nie no może nie będzie tak źle. Zrób najpierw wyciek i zalej nowym olejem. Było dużo przypadków na forum że po wymianie płynu pompa przestawała buczeć i zaczynała poprawnie działać, więc wydaje mi się że pompę można jeszcze uratować.
-
[ALL B5] Przekładnia czy pompa wspomagania??
Zobacz czy Ci się płyn czasami nie pieni w zbiorniczku. Jak się pieni to radziłbym Ci to zrobić, przeważnie jak zaczyna się pienić to za chwilkę padnie pompa wspomagania. Ktoś ostatnio się wypowiadał że jak się pieni to dostaje powietrza pompa i się zaciera a powietrze dostaje się przez wyciek. Jak teraz wymienisz płyn to moim zdaniem zatrzesz pompę (więcej powietrza będzie łapać), ale mogę się mylić, płyn wymień dopiero po zlikwidowaniu wycieku bo teraz podejrzewam że pompa dostaje i po naprawie nie będzie w najlepszej kondycji i wtedy przyda się jej nowy olej dla lepszego smarowania.
-
Regeneracja przełącznika świateł drogowych
Znam kogoś kto zrobił zwarcie dzięki WD-40, co prawda nie w Audi, ale udało mu się tego dokonać. Głupoty piszesz, to jest włącznik więc nawet jak się zrobi zwarcie to się światła zapalą i tyle w tym temacie.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Może są faktycznie różne partię tych MS, a może są MS i jakieś podróby, cholera wie. Ja na swoich też już sporo zrobiłem i myślę że do 80 tys dobiję.
-
[ALL B5] A4 1,9TDI 90KM Sprężarka Klimatyzacji Się włącza lecz nie chłodzi
No on zamarza i dalej nie puszcza czynnika. Nie ma obiegu lub jest mały ale wtedy rośnie ciśnienie w układzie i powinno odłączyć sprężarkę. Aczkolwiek raczkuje w klimie narazie i mogę się mylić. Ten osuszacz to taka puszka jak filtr oleju tylko większa, po przewodach jak będziesz lukał do dojdziesz do tej puszki w A6 jest w okolicach prawego koła (od strony pasażera przy przednim błotniku). Czyli jak otworzysz maskę to pod lewą ręką powinieneś go widzieć pod filtrem powietrza.
-
[ALL B5] A4 1,9TDI 90KM Sprężarka Klimatyzacji Się włącza lecz nie chłodzi
Ten osuszacz powinien się robić zaszroniony lub zamarzać jak jest coś z nim nie tak.
-
[ALL B5] A4 1,9TDI 90KM Sprężarka Klimatyzacji Się włącza lecz nie chłodzi
Jak nie było sprężarki to rozumiem że układ był otwarty. Tam jest osuszacz on zbiera wilgoć 24 godzimy na powietrzu wystarczy żeby go zapełnić. Myślę że to będzie to, ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie (zapchany czyli zalany wodą zamarza co powoduje wzrost ciśnienia w układzie i następuje odłączenie klimy) Tak czy inaczej jeżeli układ był nieszczelny to osuszacz i tak jest do wymiany.
-
[ALL B5] Niedziałające Radio
Znalazłem zdjęcie podłączenia radia u mnie tylko nie mogę dojrzeć kolorów: http://img18.imageshack.us/img18/1650/radiovm9.jpg W każdym razie patrząc od strony radia to jest tak: czarny idzie na brązowy - masa czerwony idzie na pomarańczowy (chyba) - +12 chyba stały (zależy od radia, nie pamiętam co montowałem) żółty idzie na czerwono niebieski (też chyba) - +12 chyba po stacyjce (zależy od radia, nie pamiętam co montowałem) niebieski idzie na szary albo biały nie widzę jaki tam jest w każdym razie jakiś jasny - zasilanie wzmacniacza różowy idzie na niebiesko biały - +12 po światłach To co napisałem powyżej to są tylko przypuszczenia że tak jest i u Ciebie, przydało by się zbadać miernikiem.
-
[ALL B5] Niedziałające Radio
Teraz interesuje Cię tylko kostka zasilająca. Wystarczy że znajdziesz tylko w aucie +12 i masę a resztę Ci pomożemy podłączyć, a najlepiej jak byś namierzył: - masę (najczęściej czarny), - +12 stały (czyli przewód na którym zawsze jest zasilanie -wyjęty kluczyk ze stacyjki i zgaszone światła) - +12 po stacyjce (jak włożysz kluczyk i przekręcisz to między masą a tym przewodem powinno pojawić się +12V) - +12 po światłach (po włączeniu świateł powinieneś na tym przewodzie dostać napięcie) - no i prawidłowo powinien być jeszcze jeden do zasilania wzmacniacza, ale z tym narazie sobie dajmy spokój.
-
[B5 ALL] Radio nie działa po podłączeniu.
I po raz kolejny się mylisz wszytko zależy od tego czy ktoś wcześniej grzebał czy nie. Ja nie musiałem kupować żadnej przejściówki u mnie były poprowadzone przewody od tylnych głośników do kostki ISO. Rzadko który 10-latek nie ma przerobionej instalacji. A tam gdzie nie ma zasilania to znaczy że ktoś już wcześniej grzebał.
-
[B5 ADR] Co rozłącza klime
Hej, wiele serwisów zapomina co czymś takim jak osuszacz. Jest to filtr zbierający wilgoć z układu klimatyzacji. Jeżeli go otworzymy i postawimy na biurku w domu to po 24 godzinach będzie napełniony. Wymiana osuszacza to koszt ok 150 zł i powinno go się wymieniać co 2 lata (jakoś serwisy o tym zapominają że coś takiego jest). Idąc dalej tym tropem wiem że jeżeli jest zapchany (znajduje się w nim woda, czyli podczas włączenia klimy woda zamarza) rośnie ciśnienie i powinno zadziałać zabezpieczenie i wyłączyć klimę, a serwis w którym byłem twierdził że przez to gówno jednemu rozwaliło cały układ bo zabezpieczenie nie zadziałało. Jak to wygląda?? To jest taka bańka aluminiowa wyglądająca jak filtr oleju lub paliwa i w mojej A6 znajduje się przy lewym przednim kole stojąc na wprost autka (czyli od strony pasażera). Jeżeli ta bańka pokrywa się szronem lub zamarza macie przyczynę wyłączającej się klimy.
-
[B5 ALL] Radio nie działa po podłączeniu.
k**wa "dio" co Ty z tą przejściówką, to już jest następny wątek gdzie wprowadzasz chłopaków w błąd. Przejściówka stosujemy wtedy gdy nie działają głośniki, ponieważ ori radia mają 2 kanały zwykłe na przednie głośniki a dwa pozostałe są sterowane przez wzmacniacz i tu jest wymagana przejściówka żeby zasilić wzmacniacz i podać sygnał na 2 tylne głośniki, nie ma to związku z zasilaniem radia!!! Przyczyną braku zasilania są zamienione kabelki zasilania w kostce ISO, jednak bez miernika i namierzenia przewodu nic nie zrobimy. Musisz znaleźć masę i plus i to wystarczy żeby radio się włączyło.
-
[ALL B5] Niedziałające Radio
Głupoty piszesz koledze nie działa radio a nie tylne głośniki. Ta przejściówka jest tylko po to żeby uruchomić resztę głośników. Arku Porób zdjęcia tych przewodów, najprawdopodobniej nie masz zasilania (sprawdź w skrzynce bezpieczników czy jest wszystko ok). Czy posiadasz miernik (woltomierz) i umiesz się nim posługiwać?? Jeżeli jesteś gdzieś z okolic Sochaczewa to służę pomocą.
-
[ALL B6] Radio - podłączenie
Widzę że w instalacji było już grzebane. Jeżeli chcesz to mieć zrobione to podjedź do pierwszego lepszego elektryka bo nie jest to instalacja ori. Widzę że masz pomostkowane przewody (tymi niebieskimi złączkami). Bez miernika i fizycznej obecności kogoś kto by się na tym znał się nie obejdzie. PS Tylko nie oddawaj do tego co Ci powiedział żebyś bezpieczniki poprzekładał. Bezpiecznik ma za zadanie zabezpieczyć radio jak dasz na Pioneera 7,5A to się spali przy znamionowych wartościach, ale ponieważ nie masz tyłu to będzie działać.