Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AFN] Problem z rozładowujacym sie akumulatorem
O tym samym mówię, ale to tego celu jednak namawiam wykorzystać amperomierz cęgowy bo nie trzeba rozłączać wszystkiego po koleji. No plus sprawdzisz probówką z której strony masz, jak byś odważył się sprawdzać omomierzem rozłącz akumulator (wystarczy zdjąć klemę)
-
[B5 AFN] Problem z rozładowujacym sie akumulatorem
Wszystkie przekaźniki nie powinny działać bez uruchomionej stacyjki, więc raczej odpada (są wyjątki jak światła awaryjne). Jak dla mnie masz gdzieś zwarcie o dużej rezystancji z masą. Nie znam innego sposobu na zdiagnozowanie tego problemu za pomocą amperomierza cęgowego. Można jeszcze mierzyć za pomocą omomierza (może w ten sposób się cokolwiek uda ustalić). Wyjmujesz wszystkie bezpieczniki i jeden kabel do masy a drugi w miejscu gdzie do bezpiecznika wchodzi plus, jak pokaże jakąś rezystancję to trzeba by przeanalizować ten układ czy to jest zwarcie czy jakieś urządzenie namierzyliśmy o takiej rezystancji.
-
[B5 AFN] Problem z rozładowujacym sie akumulatorem
Sprawdź bezpieczniki czy są odpowiednich wartości. W przypadku jakiegoś zwarcia (a musi gdzieś płynąć ok 10-20A, żeby rozładować akumulator) powinny zadziałać zabezpieczenia (może być tak że coś wyrzucało i ktoś założył większy bezpiecznik). Będzie gorzej jak nic nie wyrzuci, wtedy trzeba amperomierz cęgowy i szukać gdzie ten prąd sie "ulatnia".
-
[B5 ADR] Stuki w prawym/przednim kole
O to fajnie, THX.
-
Jaka NAVI do 1000 zł - na co zwrócić uwagę ?
Ja bym kupił Mio 500 za 500 zl. Porównując go z palmptopem, ma większy wyświetlacz (a Tobie chodzi tylko o nawi), więc i tak nie będziesz wykorzystywał możliwość komputerka. Do Mio są panele które można pobrać w internecie za free i możesz cieszyć się pełnymi możliwościami sprzętu, który na dodatek jest prosty w obsłudze (mozesz przeglądać filmy, zdjęcia, odtwarzać muzykę, itp). Do tego kupujesz AutoMapkę i wgrywasz. www.automapa.pl To wszystko legalnie wyniesie Cię ok: Mio 500 - 450 zl AutoMapka (licencja na rok cena po roku ok 100zl za aktualizację): 299.00 PLN - AutoMapa Polska XL 578.00 PLN - AutoMapa Europe Trochę sprytu i AutoMapkę możesz mieć za friko (ale ja do niczego nie zmuszam ani nie namawiam) [br]Dopisany: 22 Maj 2009, 12:15_________________________________________________Aha nie tracisz gwarancji w MIO podczas wgrywania panela!!! W MIO nie masz ingerencji w system operacyjny tak jak jest to w wielu navi.
-
[B5 ADR] Stuki w prawym/przednim kole
No właśnie u mnie też zaczęło stukać. Nie wiem który element jest do wymiany, ale czy trzeba wymieniac parami??
-
[ALL] Kable zasilające i zakłócenia
My się nie zrozumieliśmy totalnie, oczywiście że im większy przekrój tym mniejsze spadki napięć, mniejsze straty itp. Większy prąd powoduje większe zakłócenia, skoro prąd (a napięcie jest stałe) to i moc. W energetyce nie mówi się, że płynie prąd tylko że jest przesyłana moc (dystrybucja mocy). Płynący prąd powoduje wytwarzanie sie pola elektromagnetycznego (ogólnie). Skoro tak to istnieją pola elektromagnetyczne które powodują indukowanie się niepowołanych zakłóceń w innych przewodach (po to są przewody ekranowane), żeby to pole elektromagnetyczne nie wydostawało się na zewnątrz i nie przychodziło nic z zewnątrz.[br]Dopisany: 22 Maj 2009, 08:40_________________________________________________A teraz co do 110kV to niestety kolego, nie masz racji. Straty w 110kV to nie rezystancja a pojemności. I grubość przewodu zależy od mocy przesyłanej.
-
Spociki w Skierniewicach
Czekam z niecierpliwością
-
Spociki w Skierniewicach
Znaczy grozi mi że będę sam?? Będzie ktoś na 100%??[br]Dopisany: 21 Maj 2009, 07:28_________________________________________________ Jak narazie to koledzy mają częste awarie, bo na spot nie mogą dojechać.
-
Spociki w Skierniewicach
Ja czekam na konkrety i się pojawiam.
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
Ahaha A moje Bass Polska ?? Tez chińczyki, bo to ten sam pułap co Proxxon, Yato, Toya, Topex. Jak dla mnie to jest wszystko to samo (nie licząc solidnych firm Beta, Facom, itp), mowa o kluczach do 150 zl za komplet ok 100 szt. Zmieniają tylko nazwę. Wychodzę z założenia że jak czegoś używam raz czy dwa razy w miesiącu to nie ma sensu więcej płacić, jak się coś uszkodzi to wtedy dokupie tę jedną część poważniejszej firmy.
-
Auto Świat - dodatek eksploatacyjny o Audi
kurcze ciekawe czy jeszcze dostanę ten AŚ. Z ciekawości bym kupił.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
I do baku w zime też więcej wchodzi??
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Nie, bo jak mi się rezerwa zapala to na Neste leję ok 50 litrów, a na bliskiej jakimś cudem wchodzi mi 55 (raz nawet 60 weszło).[br]Dopisany: 19 Maj 2009, 12:10_________________________________________________A pozatym powinno spadać powoli, a nie odrazu z blisko 6l na trochę więcej jak 5l.
-
Odcięcie zapłonu
Jak chcą ukraść autko to wezmą na hol. Ja uważam że lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie alarmu (powiadamiającego właściciela sms) z czujnikami udarowymi i zabezpieczeniem przed holowaniem. Ale im więcej zabezpieczeń tym lepiej, wiadomo. Im więcej zabezpieczeń tym większe prawdopodobieństwo że złodziej sobie odpuści i pójdzie do innego autka słabiej zabezpieczonego.
-
Spociki w Skierniewicach
No ja się pisze na współnego grila lub ognicho. Natomiast czy każdy przywozi swoje zaopatrzenie czy się składamy i po drodze się kupi to dla mnie nie ma różnicy, żeby się coś takiego tylko odbyło, to by było fajnie.
-
[B6 AWX] Problem z otwieranie drzwi z pilota
To jak się otwiera bagażnik to masz uszkodzenie kabla gdzieś (trudne do namierzenia). Bo to znaczy że centralka wysyła sygnał na otwarcie, ale do centralnego zamka od drzwi nie dociera sygnał, bagażnik jest na innej linii i dlatego sie otwiera.
-
[B6 AWX] Problem z otwieranie drzwi z pilota
To zerknij, jak się nie zapalają to znaczy że sygnał nie dochodzi, czyli wymień baterię w pilocie (bo koszt najniższy), gorsza opcja to niestety uszkodzenie centralki (sygnał jest wysyłany ale centralka nie zbiera). Natomiast jak się zapalają to centralkę można wykluczyć (bo przekaźnik się przełącza), w takim przypadku trzeba szukać uszkodzonego kabla, a to nie jest proste (ja przynajmniej nie lubię takiej roboty, bo jak sie szuka to wtedy zazwyczaj działa).
-
Spociki w Skierniewicach
"Jaki tu spokój, Nic sie nie dzieje, Nikt sie nie bawi, Wszyscy sie nudzą." To jak z tym grillem?? Będzie, nie będzie?? Brać kiełbaski nie brać?? Ja proponuje zrobić tak, że każdy z nas wpłaci komuś, np. mnie hehe po 5 zł. Ile się uzbiera to za te pieniążki można kupić kiełbaski, chlebek i ketchup, talerzyki, jakieś napoje (hmy chyba po 10zł by trzeba było). Aha no i gdzieś trzeba znaleźć grilla wmiarę dużego Nie ma w Skierniewicach jakiegoś miejsca wytyczonego na ognisko?? (o właśnie albo ognisko zamiast grilla). PS Z tym żeby mnie wpłacać to żartowałem, bo ja nie jestem ze Skierek, więc zanim dojadę to mogą się trochę śliskie zrobić
-
[ALL B5] Nie mam kostki do radia w aucie - czy jest jakiś schemat kabli ?
Jest do wykonania, już nie raz to robiłem (chociaż trochę kabli w wielu przypadkach mi zostawało): Opiszę na podstawie kostki najpopularniejszej ISO. Najpierw odszukujemy kable które nas interesują w aucie (potrzebny jest miernik): 1. masa (najczęściej czarny kabel i najgrubszy), miernik ustawiasz na omomierz, jeden koniec do blachy a drugim lecisz po kablach, tam gdzie pokaże Ci 0 Ohm to jest masa, 2. "+12V" (kluczyk ma być wyjęty ze stacyjki), miernikiem jednym końcem podłączamy się pod masę (znalezioną wcześniej) a drugim lecimy po kablach i szukamy +12V 3. "ACC" (kluczyk w pozycji zapłon), i szukasz tak samo +12V, (jeden do masy drugim lecisz kolejno) 4. "Światło" (przy włączonych postojówkach, kluczyk nie musi być w stacyjce), jak wyżej (ale tego przewodu może nie być) 5. Zasilanie wzmacniacza (tutaj niestety przyda się intuicja, jak został jeden kabel to pewnie jest od wzmacniacza) Teraz podłączasz znalezione kabelki do kostki: 1. do czarnego, 2. do żółtego, 3. do czerwonego, 4. do pomarańczowego, 5. do niebieskiego, Głośniki podłączam intuicyjnie, za pomocą prób i błędów. Czyli podłączam i słucham który gra Innego szybkiego sposobu nie znam.
-
[B6 AWX] Problem z otwieranie drzwi z pilota
Jak otwierasz to autko potwierdza kierunkami że sygnał doszedł??
-
[ALL] Kable zasilające i zakłócenia
No przecież moc przesyłasz przewodami. Teraz zależy jakie napięcie podasz taki dostaniesz prąd. W gniazdku masz 230V, to po co są 110kV?? Właśnie po to żeby przesłać większą moc. Prąd sam nie popłynie, musisz mieć jeszcze napięcię (czyli różnicę dwóch potencjałów). A prąd i napięcie to jest moc. Zobacz jaki kabel idzie do głośników estradowych a jaki do zwykłych głośników. Jak się dobiera kabel, to dobierasz ze względu na napięcie i na prąd długotrwały (czyli moc), ale te dwie wielkości są rozróżnione, bo im wyższe napięcie tym musisz mieć lepszą izolację (bo dojdzie do przebicia), a im większy prąd tym większy przekrój żyły.[br]Dopisany: 18 Maj 2009, 09:06_________________________________________________Przewody nie posiadają mocy tylko ją przesyłają.
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
Ja używam klucze firmy Boss Polska (czerwone) i jestem zadowolony, narazie nie trafiłem na coś co by stawiło jakis problem dla tych kluczy. Zestaw wygląda identycznie jak YATO (tylko kolor inny rączek)
-
[ALL] Kable zasilające i zakłócenia
Zależy od mocy (zarówno mocy jaka płynie przewodami zasilającymi, jak i sygnałowymi). Jeżeli moc jest mała zakłócenia nie są słyszalne. Przy średnich mocach wystarczy kabel ekranowany.[br]Dopisany: 18 Maj 2009, 08:33_________________________________________________Przy małych to nawet ekranowanego nie trzeba dawać A przy dużych hmy, trzeba przestrzegać całego działu kompatybilności (taki przedmiot na studiach, właśnie uczący sposobów niwelacji zakłóceń)
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
No a ja swoją niunię tankowałem 4 razy (co miesiąc na full) i wychodzi coraz mniej Luty: 5,8 (Bliska) Marzec: 5,7 (Bliska) Kwiecień: 5,2 (Neste) Maj: 5,1 (Neste) Na bliskiej coś oszukiwali na dystrubutorze (więcej pokazywał niż wchodziło, albo na Neste mniej pokazuje a więcej wlewa)