Treść opublikowana przez grochu
-
Regeneracja osłony przegubu
Dzięki, w weekend wjechałem na kanał i oceniłem stan gumy. Niestety dziura w osłonie jest na odcinku 50% całego obwodu. Dziś zamówiłem osłonę Lobro. W AJM-ie podobno są problemy przy ściąganiu przegubu - sposób na wkręcanie śruby nie pomaga. Trzeba wyciągnąć jakąś zawleczkę sprężynową i zbijać młotkiem gumowym. Myślę na wyciągnięciu całej półośki, nie chcę uszkodzić przegubu, aby nie zwielokrotnić sobie wydatków. Już po wymianie. Poszło w miarę gładko
-
Regeneracja osłony przegubu
Hej, podczas wymiany końcówek drążka zauważyłem, że mam pękniętą osłonę prawego przegubu. Jest to małe pęknięcie, pokazało się trochę smaru. Wiem, że najlepszym sposobem jest wymiana osłony. Z powodu totalnego braku czasu, muszę rozwiązać problem półśrodkami. Jest możliwość zaklejenia tej dziury? Oczywiście trzeba odtłuścić i oczyścić pęknięcie. Polecacie jakiś klej do tych rzeczy? Musi to być jakiś olejo/smaro odporny klej. Jakieś sugestie?
-
Drążek kierownicy - pomocy
I po robocie. Zajęło mi to 4h ale zrobiłem. Wyciągnąłem cały drążek i gdy już go miałem na stole to w imadło i przyspawałem kawałek rurki do gwintu. Poszło z wielkimi problemami. Naprawdę nie chciało odpuścić. Ale w końcu pokazał się banan na twarzy Teraz już jestem po zbieżności. Nawiasem mówiąc to minimalnie się pomyliłem (miałem kijową suwmiarkę). Komfort jazdy ... bezcenne
-
Drążek kierownicy - pomocy
przyznam że jeszcze jestem wkur..... i przez to nie mogę się skupić. Damian wszystko muszę robić z kanału? Jest dojście? Z kluczem podejdę? Dlaczego mam trzymać maglownicę przy odkręcaniu drążka? sie rozumie że po takich przygodach to zamierzam kupić drążek LEMa
-
Drążek kierownicy - pomocy
Hej wszystkim, pomocy. Wymieniam końcówki drążka. Z prawą stroną poszło dość łatwo. Natomiast przy kierowcy podczas wykręcania końcówki gwint został w drążku! Po prostu przy wykręcaniu drążek rozpadł się na dwie części. Za nic nie mogę wykręcić gwintu. Pod dwóch godzinach na dziś sobie odpuściłem. Co robić? Jak wymienić cały drążek od strony kierowcy? Mało miejsca jest pewnie. Poradźcie mi co robić jutro.
-
Końcówka drążka
Też tak uważam. Nie ma sensu pakować się w koszta. Myślałem jeszcze żeby pojechać na szarpaki i poprosić o sprawdzenie drążka. dam te 10-20 zł i będę miał jasność sytuacji. Nie mam własnego garażu i muszę się prosić po ludziach
-
Końcówka drążka
Hej koledzy, mam luz na końcówce i do tego skrzypi jak stara szafa. Powiedzcie mi czy muszę wymieniać koniecznie końcówkę z drążkiem? Diagnosta na "szarpakach" może mi jakość sprawdzić czy nie ma luzu na drążku, tzn. przy tej główce?
-
[B5 AJM] Wymiana łącznika stabilizatora - prawy przód
Tak więc po robocie. Poszło jak po maśle. Miła robota Czas to 1 h łącznie z wymianą kół na letnie. Dzień wcześniej zapuściłem WD 40 i śruby wyszły bez problemów. Teraz mogę się cieszyć z ciszy w aucie i prawdziwym "komforcie" z jazy po polskich drogach hehehe
-
[B5 AJM] Wymiana łącznika stabilizatora - prawy przód
Witam, przepraszam za kotleta, przymierzam się do wymiany łączników. Czy są z tym duże problemy? Oczywiście pomijam problem z zapieczonymi/zaśniedziałymi śrubami. Mam kanał. Muszę podnosić auto? Ściągam koło? Ktoś pomoże? Dzięki
-
Polecane opony letnie
Koledzy, dordzy miłośnicy Audi, mam kasę na letnie oponki:) Audiczka już 2 lata śmiga na jakiś sfloganych nalewkach :gwizdanie: i czas na inwestycję. Chcę kupić nowe sztuki. Myślałem nad jakimiś Dunlopami, GoodYer czy Bridgestone. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze Chodzi mi głównie o komfort jazdy, stopień zużycia. Raczej nie szaleję ale i PSJ nie stosuję. Podobno zima to dobry okres na zakup letnich opon :>
-
[B5 AJM] Kopci na biało i zostawia plamki oleju
Tak jak napisał kolega Zimny Chirurg 2 kopcenie na szaro/biało z rana to norma. Sprawdź lepiej czy to napewno kapie olej z rury. Ja obstawiam że to woda powstająca podczas spalania, wypłukuje ci sadze z tłumika.
-
[B5 AJM] Temperatura silnika
50.1 Wartość dostarczana przez uszkodzony czujnik temperatury 50.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa(JAK CHODZI SILNIK-BRAK STYKU NA KABLACH) 50.3 Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, czasem przerwa (JAK SILNIK NIEPRACUJE-BŁĄD ZAPISANY W PAMIĘCIM, JEST STYK) Posprawdzaj instalację do czujnika temp. w dolnej części zderzaka przy chłodnicy.
-
[B5 AJM] Temperatura silnika
Błąd 50.3 pokazuje ci się gdy silnik pracuje?
-
[B5 AJM] Temperatura silnika
Słuchaj a może jest coś nieteges z UPG ? Płynu ci nie ubywa? Jaki jest stan oleju?
-
[ALL B5] Problem z strata mocy
- [B5 AJM] Trzęsie samochodem przy gaszeniu i zapalaniu
Moja rada taka: wyjąć EGR i jeszcze raz wyczyścić. Przy okazji wyczyść cały dolot. Żeby sytuacja się nie powtarzała założyć oil catch tank :gwizdanie:- [B5 AJM] Śladowe ilosci oleju w turbo
Nie przejmuj się. Ja mam podobną sytuację. IC cały mam usyfiony w oleju Postaram się wrzucić fotki Zamierzam założyć sobie coś w stylu oil catch na odmę. Tobie też polecam, wtedy będziesz wiedział skąd ten olej. Jeżeli cieknie ci bardzo przy erg to pozostaje ci tylko wywalenie go. Bo wymiana jest kosztowna.- [B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Witam koledzy. No więz zaczął się nowy sezon na upały i znów porócił mnie problem klimy. Kupiłem nowy tzn. zamiennik wiatraka klimy. Wczoraj zamontowałem. Klima działa przez ok 10 min. po czym pokazuje najpier błąd 22.1 a później 22.3 Powiedzcie gdzie szukać bezpiecznika i przekaźnika od klimy. Edit: Klima działa Przepalony był bezpiecznik 40A ten pod kierownicą. Teraz wszystko git :JC_fan: Muszę wymienić filtr kabinowy, odgrzybić i ewentualnie dobić czynnik- [B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
A jak to sprawdzić- [B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Witam, szukałem na forum ale niestety nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. jeżeli jest już wątek, to proszę o link Otóż przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. Niewiem czy poprzedni właściciel przeprowadzał wymianę czy nie. W jaki sposób należy przeprowadzić wymianę oraz jaki olej mam zastosować do mojej skrzyni w AJM 2001r.- [B5 AJM] Jak wyjąć panel sterownika klimatronik po II lifcie
U mnie również występuje problem z przyciskami w klimatroniku. Nie zacinają mi się tylko brak jest reakcji na wciśnięcie. Czasami nie działa góra, raz dół przycisków. Nie mam kluczy do radia żeby je wyjąć. A niewiem czy WD w moim przypadku pomoże. Słyszałem że to wina "zimnych lutów"- [ALL B5] Olej w rurze do Intercoolera,prosze o wyjaśnienie.
Ja również wczoraj zauważyłem że mam upaćkany ic. Nawet osłona pod spodem jest już brudna. Narazie zabiorę się za czyszczenie i będę obserwował stan na bagnecie. Zobaczymy co dalej- [ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
smar miedziany może być- [B5 AJM] Problem z ładowaniem
14.2v to mam na dużym obciążeniu, tzn światła + klima. Bez obiciążenia mam 14.3- [B5 AJM] Problem z ładowaniem
Zmierzył mi ładowanie na altku na tym swoim "stanowisku badawczym" i wyszło 14.6V, natomiast w aucie mama 14.2V Twierzi że aby wyeleminować starty ładowania należało by zrobić coś w stylu mostka - poprowadzenia nowego kabla z alternatora do akumulatora. Sam niewiem co o tym myśleć. - [B5 AJM] Trzęsie samochodem przy gaszeniu i zapalaniu