Treść opublikowana przez mcm
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
poczekam aż się cieplej zrobi zobaczymy jak się będzie zachowywała skrzynia (ale to dziwne ze tylko na 2 biegu ciężko)
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/art/8842/Wolnosc-slowa-made-in-China
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
Problem jest nastepujacy, jakis czas temu zmienilem olej w skrzyni biegów (przejechane 230tys km i nie wiem czy wcześniej byl olej zmieniany). Mechanik wlal oleju Mobil synthetic 75w90. Problem pojawil sie na drugi dzien, gdy wszedlem rano do samochodu i zaczalem zmieniac biegi z 1 na 2... 2 prawie w ogole nie chciala wskoczyc (przed zmiana oleju wszystkie biegi wchodzily bez najmiejszego problemu). Teraz natomiast musze na sile wciskac 2 (czasami zgrzytnie,ale po prostu b. ciezko wchodzi) jak zaczynam uzywac samochod rano. Po okolo 10-20 minutach jazdy, wszystko wraca do normy i 2-ka znowu chodzi lekko, natomiast te pierwsze 20 min sa poprostu ciezkie. Olej zalany dobry sprawdzłem w serwisie. Synchronizator ?? Skrzynia pada ?? O co tu chodzi ??
-
Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy
albo nie umieli czytać :>
-
Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy
Co mówią przepisy Jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedaży nowego samochodu. W przypadku przeróbek przepisy nie mówią nic na temat specjalnych wymagań co do lamp xenonowych. Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania). O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierając się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych), to system samopoziomowania jest bardzo drogi i trudny do zrealizowania. Większość samochodów wyposażonych jest w elektryczny korektor ustawienia świateł w kabinie kierowcy, więc mając świadomość posiadania bardzo silnych świateł, dobrze jest korygować ustawienie w przypadku obciążenia tyłu. W praktyce reflektory soczewkowe przerobione na xenonowe zewnętrznie, niemożliwe są do odróżnienia od fabrycznych xenonów. Dobrze ustawione nie będą oślepiały!
-
Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy
w Polsce nie ma jeszcze na to przepisu, co innego w Niemczech tam mandacik !
-
Strefa Śmiechu
po wyborach w rosji http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9bf3a9a3a9ca66f.html
-
[B5 AHU] Jakie są oznaki kończących się lub lejących wtrysków ??
zrobiłem LOG w grupie 13 czy z tego będzie coś wiadomo ?? 1. przy wolnych obrotach na biegu jałowym 2. przy 2000 obr/min bieg jałowy 1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7263162cda0c0a5c.html 2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e04dcf38e808e8f.html[br]Dopisany: 03 Marzec 2008, 09:55 _________________________________________________wg mnie chyba są w porządku
-
[B5 AHU] Jakie są oznaki kończących się lub lejących wtrysków ??
gdzie i jak to zrobić ??
-
[B5 AHU] Jakie są oznaki kończących się lub lejących wtrysków ??
Jakie są oznaki lejących lub kończących swój żywot wtrysków, i jak można sprawdzić ich stan, czy da rade wyłapać to w VAGu robiąc jakieś logi ??
-
Strefa Śmiechu
http://www.widelec.pl/widelec/1,82861,4963795.html
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/filmy/7525/Jak-spia-kroliki :> :> :>
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/filmy/7486/Dlaczego-piekne-kobiety-nie-kichaja-nie-bekaja-i-nie-prykaja[br]Dopisany: 29 Luty 2008, 11:40 _________________________________________________http://www.joemonster.org/filmy/7462/Tego-nie-uslyszysz-na-naukach-przedmalzenskiech
-
[B5 AFF] Koszt wymiany rozrządu?
ja zapłaciłem 1200 zł, ponieważ byłem w sobote i nie mieli wszystkich części, zaprosili mnie na czwartek wiec zapłaciłem mniej, a nie mam wejść w serwisie jak "jonny" :th: wiec tak wyszło :>
-
[B5 AFF] Koszt wymiany rozrządu?
serwis STER Radom cały komplet + pasek wielorowkowy + pompa wody 1400 zł (trwa ok 3h) gwarancja 2 lata lub 90 tyś km
-
[B5 AFN] wymiana paska rozrządu - jak sie do niego dobrać ??
przy wymianie rozrządu warto też zerknąć na pompę wody, w AHU nie jest ona wprawdzie zamontowana na pasku rozrzadu, ale jak juz rozbierzemy cały przód to warto dołożyć 150-200 zł na pompę
-
[B5 AFN] wymiana paska rozrządu - jak sie do niego dobrać ??
OT: w serwisie mi to zrobili w 3h :th:
-
[B5 AFN] wymiana paska rozrządu - jak sie do niego dobrać ??
cały przód na glebe zrzucasz
-
[B5 AHU] Zgrzyty przy wrzucaniu biegów - problem rozwiązany
ok dzięki to chyba u mnie synchronizator bo problemy tylko na II biegu
-
[B5 AHU] Zgrzyty przy wrzucaniu biegów - problem rozwiązany
ja mam podobny problem ale na zimnym silniku tylko, i tylko problem z wrzuceniem II biegu, jak się rozgrzeje to mu przechodzi, czy tro może być to samo czy to raczej synchronizator, PS. ile cię kosztował remoncik ??
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/art/8786/Gdyby-dzieci-pisaly-na-forach
-
Nie przepłacaj
lub tu http://www.skapiec.pl/
-
[ALL B6] Wymiana żarówki stopu - sedan
oprawka na wszystkie żarówki wychodzi cała z lampy, musisz odsunąć wyściółke bagaznika przy lampie[br]Dopisany: 23 Luty 2008, 23:19 _________________________________________________http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e70c79d8195eece1.html
-
[B5 AFN] nieznane urzadzenie- antena tylko?
z numeru w etce wychodzi mi to http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d5efcb8130057f7.html ale nie znam niemieckiego ??
-
Kiedy zmieniacie opony na letnie ??
ja właśnie dziś zmieniłem ,bo śniegu już na pewno dużego nie będzie :th:, a jeśli nawet to się przejeździ jakoś