Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Dekielki, dywaniki i twórczość Trepkowej :-)
  2. To olej z turbiny, zawsze przy takich pęknięciach cieknie. Nazwa tego elementu, hmm... gumowy łącznik.
  3. Zawsze przy zdejmowaniu paska rozrządu konieczne jest sprawdzenie kąta wtrysku! Różne paski, różne stopnie ich zużycia, być może różne delikatne odchyłki przy naciąganiu napinacza i kąt będzie inny. Z resztą co to za znajomy, co nawet nie sprawdził rozrządu na znaki? Producent wyraźnie mówi: po złożeniu rozrządu obrócić silnikiem 2-3 razy, sprawdzić znaki i naciąg napinacza. Później sprawdzenie VAGiem. Bez wiedzy i narzędzi diagnostycznych niech ten człowiek naprawia maluchy bądź polonezy a nie dotyka się do 1.9 TDI. Bo później słychać, że to, że tamto nie działa. To, że silnik stary nie znaczy, że młotkiem się go naprawia. W silnikach 1.9 TDI na pompie robiłem rozrząd grubo ponad 100 razy (może i ponad 200, głównie przy wyciąganiu i uszczelnianiu pomp) i stosując się do zaleceń producenta nie było problemów z ustawieniem rozrządu.
  4. Perforacja nadwozia to dziury na wylot zrobione przez rdzę. Gwarancja taka nie obejmuje rdzy pojawiającej się w zakamarkach.
  5. Da się, trochę przeróbek ale da się.
  6. u mnie też prostują za 50zł/szt. alu.. U mnie, pod Olkuszem, jest i prostowanie za 50zł a jest i za 100zł. Jednak za 50zł to na odczep a za 100zł jest jak należy. Ceny bez paragonu.
  7. Całkiem nieźle. A2 wiele nie waży więc 90KM i 230NM starcza aż nadto. Dynamika lepsza niż z poczciwego 1Z. Ma specyficzny dźwięk ale tak to trafiłem na, odpukać, w dobrą jednostkę.
  8. Też mnie ciekawi ile to wytrzyma :-) Farba z utwardzaczem, wszystko odtłuszczone.
  9. Jeszcze nie mam tych chromów ale mam to w planach ;-) Kilka zmian wprowadzonych w samochodzie: - półkę obok lewarka skrzyni biegów obkleiłem alcantarą aby rzeczy tam położone nie rysowały plastików ani nie rezonansowały: - zmieniłem pokrętło lusterek na chromowane: - przeprowadziłem regenerację hamulcy, odnowiłem, pomalowałem, przesmarowałem dedykowanymi smarami. usunąłem dokładnie rdzę, uszczelki powymieniałem. Z przodu nowe tarcze i klocki TRW, z tyłu tarcze przetoczone i klocki ATE. Nareszcie działa jak należy Kolor zacisków to złoty metalic od Foliateca, zdjęcia dokładnie tego nie oddają. W tle, na zdjęciach środka, widać nowe dedykowane dywaniki welurowe z napisem Audi A2.
  10. Sorry że odgrzewam, jak kupisz wersję z czteromiejscową i wyjmiesz tylne fotele, to z A2 się robi mała ciężarówka , wejdzie i wózek dla bliźniaków Ponad 150cm płaskiej przestrzeni.
  11. trepek odpowiedział(a) na tomiqu temat w 1.9TDI
    Ponoć są ludzie, którzy wymieniają 2 bez demontażu pompy. Ale imho to ryzyk-fizyk.
  12. Po drodze jest intercooler więc myślę, że na jego żebrowaniu się mogło coś zatrzymać.
  13. Każda turbina ma luz, pytanie tylko jak duży był ten luz.
  14. trepek odpowiedział(a) na tomiqu temat w 1.9TDI
    Za uszczelnienie całej pompy? Wyjęcie itp? Bo nie chce mi się w to wierzyć, totalnie. A jeśli tylko nastawnik to proszę - nie siać zamętu, bo to się robi na samochodzie w parę minut. Niedługo wyjdzie, że pompę całą można zrobić za 100zł! A w rzeczywistości okaże się, że tylko jedna z wielu uszczelek została wymieniona i za rok zdziwienie, że czemu się leje z pompy jak robiona była.
  15. trepek odpowiedział(a) na tomiqu temat w 1.9TDI
    Droga bo roboty dużo. Zdjąć przód, rozrząd rozpiąć, pompę wyjąć, uszczlnić, założyć, odpowietrzyć, ustawić, zrobić logi. 6-7h to zajmuje jak chce się dobrze zrobić. Szkoda, że jesteście tak daleko ;-) EDIT: Ja to samodzielnie robię. I nie ma żadnych przeciwskazań aby samemu to zrobić. Ot, dużo wolnego czasu, narzędzia, wiedza itp.
  16. Największe masz w 2.5 ale bez zmiany zwrotnic ich nie przeszczepisz. Do obecnych Twoich zwrotnic nie ma nic lepszego niż półosie, które posiadasz.
  17. Jest pomysł by okleić dach na czarno, zawzorowałem się tutaj wyglądem A2 w wersji OpenSky. Zrobiło się ciepło, miałem trochę wolnego czasu więc można było spędzić część soboty z moją drugą, lepszą połówką i z samochodem ;-) Klamki w kolorze zamontowane na samochodzie: Ręczny w skórze + przycisk z aluminium nówka z ASO, zaślepka zapalniczki w chromie. Manetka tempomatu + sterowanie FIS zamontowana, wtyczka z wiazką do tempomatu pociągnięta ale 1.5m przewodów to za mało by dosięgnąć do ECU, w następnej wolnej chwili będzie przedłużanie wiązki i spięcie jej z ECU.
  18. Zamiast rocznika powinni patrzeć na normę spalin jaką spełnia dany samochód.
  19. trepek odpowiedział(a) na Karol 30 temat w 1.9TDI
    I na ile gwarancję dają i jak później z jej respektowaniem?
  20. Pewnie wyleciał zaworem wylotowym. Sprawdź w jakim stanie strona gorąca od turbiny.
  21. Założyć można, jednak poliftowy ma inny kierunek i listwy boczne.
  22. Ja jestem z Krakowa ale mógłbym np. dojechać te kilka kilometrów, powiedzmy do 200.
  23. Wirnik od turbiny wleciał Ci do tłoka?
  24. Czy ktoś zna ogarniętą osobę, która podjełaby się napisania programu do 1.4 TDI o oznaczeniu ATL? Turbo ze zmienną geometrią. I jaki przyrost mocy można oczekiwać ze standardowych 90KM i 230NM?
  25. Jak złożysz sprawę na policji, pokażesz rozmowy itp to policja sama może się domagać od Hugo takich danych. Hugo takich danych Ci raczej nie udostępni.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.