Treść opublikowana przez trepek
-
Dziurawa pompa wtryskowa
Mam zdrową sekcję tłoczącą na sprzedaż z 1Z.
-
Dziurawa pompa wtryskowa
Rozrząd, kąt wtrysku i to wsio.
-
Zerwane koło pasowe
Objawy zerwanego paska wychodzą z czasem. Przy mocnym dostaniu pęknięcia na tłokach nie pojawiają się zaraz ale np. po 40 tys km. To samo z wałem.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Orginalne oleje Texaco są bardzo dobre, tak samo jak Petro Canada.
-
Zerwane koło pasowe
Może wcześniej wał dostał poprzez zerwanie paska rozrządu?
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Aby pompę wyjąć ;-) Po drugie rozebrałem by wszystko przejrzeć i przez jakiś czas tam nie zaglądać. ---------- Post dopisany 04-12-2012 at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2012 at 20:06 ---------- Koniec prac. Markowe paski i orginalny napinacz VW. Przy okazji pompa poszła na warsztat i trafił do niej nowy środek: Tłoczek z AFN, bardzo ładny i zdrowy. Fala z SDI, również jak lusterko. Sprężyny z SDI. Mocny z dołu się zrobił. Do kompletu wtryskiwacze AFN, które jakiś czas już siedzą. Rozrząd też zmieniony i napinacz z "płetwą". Jakoś nie ufam tym napinaczom z haczykiem, takie tandetne się wydają No i moi dwaj pomagierzy: Przeszczep wnętrzności pompy się przyjął. Silnik pracuje masakrycznie równo I jak rasowe TDI, krótkie i mocne, niczym przycup kozackiego trepa, spalanie dawki. Nie robię z silnika rakiety o mocach >150KM ale dupowóz co to spokojnie zbiera się od samego dołu na każdym biegu. Ot, wóz dla mnie, dla staruszka ---------- Post dopisany 19-12-2012 at 00:53 ---------- Poprzedni post napisany 04-12-2012 at 21:09 ---------- Żeby tak nie było, że nic się nie dzieje to kupiłem flanszę do kolektora z Sharana/AWX (jak mnie pamięć nie myli), teraz pasuje kolektor kupić Oraz czekam na zamiennik katalizatora od Gruchota.
-
Olej wylecial z silnika :(
Uszczelniacze zaworowe da się wymienić bez ściągania głowicy.
-
kino domowe czy amplituner, a może wieża hi-fi najlepiej w okolicy 1000zł
Licytuj ten amplituner: Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Produkcja made in Japan, posłuży jeszcze z 40 lat. Za 300zł powinien pójść. Zersztę pieniędzy zainwestuj w używane kolumny Mission. Francuzi dobrze grają. A jak jeszcze coś zostanie to zainwestuj w kabelki. Nie kupuj nowego chłamu składanego u chińczyka na kolanie. Swego czasu kupiłem miniwieżę JVC, na każdej imprezce była wraz ze mną, czasem pędziła 4 kolumny, czasem kocem przykryta była bo deszcz padał a impreza w plenerze:grin: Ale każdy kondziołek made in Japan mogący pracować w temp. do 105*C. Naprawdę, stare made in Japan to dłuuuuugowieczne sprzęty.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Różnica taka jak wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanoca i na odwrót. Jedni wolą pierwszą opcję, drudzy drugą. Do tych trzech producentów dorzuć jeszcze Millers'a i masz oleje, które chronią a nie szkodzą. To już są oleje takiej jakości, że wybór powinien być typowo kobiecy, czyli które opakowanie oleju będzie lepiej komponowało się z wystrojem garażu
-
Wybór Telewizora :)
Gdy nie wiadomo co wybrać, Sharp zawsze będzie dobrą inwestycją :-) Niczym się nie wyróżnia ale też niczym nie wkurza. Co do czerni to prawdziwie dobra czerń tylko na plazmach Pioneera z serii Kuro. I nie ma bata, nigdy nic się do tego nie zbliży. Telewizory do kupna tylko z drugiej ręki. Odkąd Panasonic wykupił dział Pioneera zajmujący się TV, myślałem, że dalej będzie rozwijał serię Kuro a tu d*pa. Zaczął ciąć koszty i zmaścił jakość, którą stworzył Pioneer. Gdy widzę u kogoś Kuro, zawsze :hi:Kuro to już legenda.
-
Zerwane koło pasowe
Jakby co to mam słupek 1.9 TDI.
-
Zerwane koło pasowe
W którym miejscu?
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
Zawsze można zrobić pompę 11mm. Części na allegro od groma.
-
Wybór Telewizora :)
Ostatnio, szukając w internecie TV dla rodziców, spotkałem się z taką uwagą: "jeśli nie wiesz co kupić, kup Sharpa, zawsze dobre telewizory". Fakt, poza serią Quattron, zawsze znajdzie się TV konkurencji, które ma coś więcej. Sharpy mają bardzo dobre matryce (z resztą posiadają najnowocześniejsze fabryki i są największym producentem matryc LCD na świecie) ale np. nie są tak "smartowe" jak Samsungi. Jeśli ktoś szuka czegoś konkretnego w TV to musi poszukać u konkretnego producenta (np. 3D u LG czy podświetlenie Ambilight u Philipsa) a jak ma być to dobry TV i nic więcej, bez zbędnych "ficzerów" - Sharp. Osobiście, gdybym dysponował większą gotówką, poszukałbym jakiegoś Sharpa z serii Quattron i zadbał o bardzo dobre źródło obrazu, normalnie cud, miód i orzeszki, orgia kolorów :jerk:Albo... poszukał na rynku wtórnym plazmy Pioneera z serii Kuro. Ach, ta piekielnie mroczna czerń, obraz chyba tak dobry jak na laserowych telewizorach.
-
Dziurawa pompa wtryskowa
Ciężko powiedzieć tak na oko ale spróbowałbym z tym: Diesel / Benzyna - Silniki - Narzędzia - Pompy wtryskowe - *s0000276 - Klucz do obsługi pompy wtryskowej "2" (dawki) - Tesam - Firma motoryzacyjna Bo klucz do tej śmiesznej śruby da się zrobić przerabiając nasadkę 7'kę.
-
Olej wylecial z silnika :(
3-4mm? Pewnie już zaczyna łopatki brać :/ Turbina do regeneracji.
-
Dziurawa pompa wtryskowa
Ten: KLUCZ DO NASTAWNIKA DAWKI PALIWA POMPY VW AUDI TDI (2860660554) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Olej wylecial z silnika :(
Oring z obudową, ponad 100zł kosztuje. Na imbusy od docisku daj smar miedziany, na zamach to nie wiem co się daje ale fabrycznie coś było.
-
Olej wylecial z silnika :(
Skrzynie generalnie nie tak trudno odkręcić. Odpinasz półosie, rozrusznik wyciągasz, odpinasz cięgno od drążka skrzyni biegów, później odkręcasz śruby mocujące skrzynię do silnika, delikatnie i z wyczuciem podważasz aby odciągnąć skrzynię od silnika i tyle. Jak nie będziesz za daleko cofał się ze skrzynią to nie będzie trzeba odkręcać przewodu od hydrauliki bo ten przewód jest w części elastyczny. Trzeba mieć coś na czym wesprzesz skrzynię bo sama skrzynia waży 35kg.
-
Uszczelka pod głowicą a płaszczyzna bloku silnika
Sprawdzenie płaszczyzny bloku to czas krótszy, niż wypalenie fajki. Nie przesadzaj z ilością chętnych. Przykładasz przymiar, mierzysz szczeliniomierzem i voila, robota wykonana. Ewentualnie kawałek szyby:decayed:
-
Uszczelka pod głowicą a płaszczyzna bloku silnika
Głowica była planowana? Śruby dokręcone jak producent mówi? Zwykle blok się nie krzywi.
-
Krótka żywotność napinacza paska osprzętu.
A napinacze za ile kupujesz? Ja ostatnio za orginalny dałem 230zł. Oczywiście mowa o napinaczu paska alternatora.
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
Dużej różnicy w spadku mocy nie będzie ale licz, że kilka koni ucieknie. Załóż pompę tą, co masz i szukaj innej, np. od AFN albo od razu tłoczka 11mm:wink:
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
Tak.
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
Działać to będzie. Różne są jednak sekcje tłoczące i ciśnienia wewnętrzne.