Treść opublikowana przez Labiel
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Co zajechałeś? Mam od swojego ADRa jakby co.
-
Mała prośba do osób młodych :)
Dzięki wszystkim.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No niestety tacy są ludzi. Kupują 20letni samochód, chcieliby żeby miał mały przebieg, najlepiej po dziadku który jeździł nim do kościoła no i najlepiej za pół darmo. PS: Pracuje ktoś w VW w Poznaniu?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja niestety nie znam się na tym, ale wiem że jak w manualnych licznikach był problem z przesuwaniem się km to często oznaczało to ingerencję osób 3cich - czytaj, połamane trybiki
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Kwestia czy zależy ci na czasie czy nie. Jak zależy to kręć i niech się bujają. A jak nie zależy to następnym razem jak zadzwoni koleś i się spyta o przebieg to zapytaj: a jaki Pan chce? Ja pamiętam jak z sąsiadem jechałem kupić mu auto. Szukał tego nowszego Polo. Oglądaliśmy jedno we wrześni chyba. Przebieg 108tyś a styrany z zewnątrz i w środku jakby miał 300tyś z czego 200tyś zrobione w jakiejś firmie budowlanej. Sprzedający zachwalał że przebieg mały itp. Śmiać mi się chciało. Drugie oglądaliśmy w Poznaniu. Przebieg niecałe 100 tyś i dzień do nocy. Trzeba mieć oczy chyba w d*pie za przeproszeniem żeby nie widzieć po aucie jak mocno jest wyeksploatowane. Sąsiad pewnie wziąłby tą pierwszą gdyby nie ja, na zasadzie "jak tu już jest to po co dalej jechać".
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Też mi się tak wydaje. Powstaje taka jasna plama na środku. U mnie jak tak było - lampy zamiast świecić prosto, krzyżowały się w pewnej odległości to jeździło się mega źle. Niby oświetlały również boki ale duże skupienie światła w jednym miejscu powodowało że to co było mniej oświetlone na bokach praktycznie ginęło.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To się może częściowo zmieni bo wprowadzili teraz odczyt stanu liczników podczas przeglądu więc przynajmniej krajowych aut nie będą mogli już kręcić. Co innego auta sprowadzane. Tam mimo upływu lat przebiegi nie będą się zmieniać. Ja do tej pory sprzedawałem tylko 2 auta. Zawsze było tak samo. Długo cisza, nikt nie dzwoni a potem nagle jeden telefon od konkretnego gościa, przyjeżdża zabiera. Pamiętam że moja 80tka 1,6TD miała coś blisko 300tyś przebiegu. Czyli w realu pewnie dochodziła do 500tyś. Koleś przyjechał, obejrzał, przewiozłem ich (a że silnik był lekko kręcony to na 1,2bara auto zapitalało aż miło) i zabrał bez gadania. Ale widać było że to normalny kupujący który patrzy na stan auta a nie na przebieg.
-
Samochód gaśnie podczas dodawaniu gazu
Skasuj te błędy, pojeździj chwilę i sprawdź ponownie. Po za tym błędy tak jak je podałeś nie wiele mówią. Bo dany błąd może występować na kilka sposobów - może być sporadyczny albo ciągły na przykład.
-
[B5 ADR]Olbrzymie spalanie i błąd 00561 - mixture adaptation 14-00
Wyrzuca jakieś inne błędy? Po za tym jeśli masz VAGa to powinien podawać zakres właściwych parametrów przynajmniej w logach statycznych. Silnik dogrzewa się dobrze? Sprawdź co mówi VAG jeśli chodzi o temp silnika. Może czujnik walnięty.
-
temperatura silnika
A według mnie to całkiem normalne. Jedziesz dłużej to więcej rzeczy pod maską się nagrzewa więc silnik wolniej traci tą temperaturę. Co do spalania to wychodzi ci niby 15l aczkolwiek takie pomiary na niewielkich dystansach są mało wiarygodne. Kwestia też jakie to były odcinki, z jaką prędkością, czy w mieście czy w trasie itp. Mi raz udało się osiągnąć spalanie 15l ale więcej to stałem w korkach niż jechałem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bo polski konsument jeśli chodzi o kupno auta jest kompletnym debilem. Sory że tak mówię ale to prawda. Akceptowalne przebiegi to ON to 190-220 tyś. Dla PB poniżej 180tyś. Nie ważne ile lat ma auto. Jak jest styrane. Liczy się przebieg no bo silnik musi być "zdrowy" a o tym niby ma świadczyć przebieg.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
- Spoty Słupecko - Konińskie
Nie no, Golf daje czadu.- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Na przykład wypięcie się stożka itp U kumpli jak kiedyś zmieniałem filtr powietrza zauważyłem że stary był jakoś śle założony - bynajmniej bokiem leciał syf a na tej właśnie siatce zatrzymały się liście W ADR pamiętam że miałem bardzo drobną metalową siateczkę, która raczej nie wpływała w żaden istotny sposób na przepływ. W APU mam chyba grubszą plastikową, ale dokładnie nie pamiętam.- Polecane opony letnie
A ja już trochę km zrobiłem na tych Federalach SS595. I powiem tak, póki co na głośność nie narzekam. Jak były chłodniejsze dni to fakt, trochę się odzywały ale tak to generalnie jest cicho. Wodę odprowadzają za***iście. Z hamowaniem na mokrym póki co nie miałem jeszcze problemów, nie kojarzę aby ABS mi się odezwał, ale z ruszaniem pojawiło się kilka problemów Jak się chciało na mokrym bardziej dynamicznie ruszyć a zamiast tego zostawało się w miejscu- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Te siatki mają zapobiegać dostaniu się jakiś większych elementów do silnika jeśli nie daj Boże byłaby jakaś awaria związana z filtrem powietrza.- Zapieczony korek spustowy oleju.
Nic na siłę Sam kiedyś miałem ten problem. To kwestia jedynie odpowiedniej długości rury- Po remoncie i znowu kopci na bialo
Sprawdziłbym kompresje. Jak wyjdzie licho to szukałbym innego silnika.- Pasek rozrządu
152 ząbki były z tego co pamiętam przy starym napinaczu. Przy hydraulicznym jest 153.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam w ten ponury dzień.- Montaż tempomatu A4 B5
Nic nie trzeszczy jak kręcisz kierownicą?- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja jak kupiłem APU to standardowo na misce było trochę olejowego nalotu ale silnik generalnie był czysty.- F1, Rajdy i Motorsport
Mam nadzieje że dalsza część sezonu będzie bardziej ciekawa. Co do tych opon to fakt. Nigdy wcześniej tego nie słyszałem- trzęsie silnikiem, budą przy 900obr/min
Z przodu to nie poducha tylko odbój.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A ja dwa - Spoty Słupecko - Konińskie