Treść opublikowana przez wampir
-
[B5 ADR] Jakie świece
Gdyby to błąd był przyczyną to stare świece też tak by wyglądały, a niestety osmolone są tylko te nowe...
-
[B5 ADR] Jakie świece
Przepraszam, że sie podepne, ale mam pytanko. Dlaczego moje NGK wymieniane 10 000km temu po wykręceniu są czarne? Takie jakby okopcone...? Auto generalnie ma sporadycznie pojawiający się błąd składu mieszanki. Wcześniej też miałem NKG ale były ładnie "wypalone". Może to sygnał żeby wymienić przewody WN ?
-
[ALL B5] Jakie klocki do 2.8
Nie rozumiem tego, przecież BOSH jest tańsza firma niż ATE. Co jest nie tak z tymi ATE? Są za miękkie, za twarde?
-
[ALL B5] Jakie klocki do 2.8
Dlaczego ATE to padaczka? Czy to nie przypadkiem ATE jest standardowo w A4 montowane? Co jest z nimi nie tak?
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
Tarcze już poszły się paść.. Ma też kilka pytań: 1.Dlaczego te tarcz mają znaczek audi tj. OOOO oraz numer części, a sprzedawane na allegro już nie? Czy dlatego, że to jest oryginał, a tam to zamienniki ? Może jakbym kupił w ASO to też byłby taki znaczek ? 2. Ile tyś km średniego "normalnego" użytkowania wytrzymują tarcze hamulcowe? 3. Na rozpisce części przedniego układu hamulcowego są także wymienione w pozycji 17 i 18 pasta i smar litowy. Do czego one służą? 4.Czy smaruje się te "rowki" w który przesuwa się klocek hamulcowy? 4. Czy do mojego zestawu hamulców (na zacisku jest napis ATE) będzie pasował taki klocek (moje klocki nie mają żadnego kabelka)? Czy ta cena jest dobra? Widzę, że są tańsze, a z drugiej strony zadzwoniłem do intercarsu a tam mi zaśpiewali ok 360zł za ATE. http://www.allegro.pl/item1050800941_klocki_ate_przod_audi_a4_vw_passat_1_8_2_4_2_8_1_9.html Numer katalogowy ATE: 13.0460-7077.2 Szerokość [mm]: 156,3 Wysokość [mm]: 74 Grubość [mm]: 19,8 System hamulcowy: ATE Bez czujnika zużycia Oznaczenie kontrolne: E1 90R-01084/102 Strona pasowania: oś przednia Edit: Doczytałem właśnie, że w książce audi radzą aby nie czyścić ostrymi narzędziami miejsc gdzie przesuwa się klocek, a jedynie szczotką z miekkim drutem i spirytusem :D Ciekawe jak miałem usunąć tą całą rdzę?! Ja u siebie zdrapałem wszystko do gołego metalu i wyrównałem drobnym papierem ściernym. Czy to znaczy, że teraz mam to jeszcze zabezpieczyć przed korozją i pomalować? A Wy jak to zrobiliście u siebie ?
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
grubość to 12,4 i 12,6
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
moze i lepiej, ale pytanie czy trzeba ?
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
Witam Was ponownie Czy z tymi tarczami będę mógł jeszcze pojezdzic troche? Martwi mnie jedynie ten zardzewiały brzeg tarczy, który jest na dodatek cienszy niz reszta tarczy takze klocek do niego nie dochodzi :/
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
Wydaje mi sie, że 2mm to już prawie sam metal a nie klocek... Ale w zasadzie kazdy moze zmieniac klocki kiedy chce nawet co 1000km
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
Przegięcia? Ja mówię o granicznej grubość wkładki ciernej bez płytki grzbietowej w mm Wg książki Audi jest to 2 mm, ale tyle to chyba jest przegięcie...
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
W książce Audi pisze, ze minimalna grubość klocka wynosi 2mm, ale to chyba lekkie przegięcie...Jakie są Wasze doświadczenia ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
To jeszcze powiedz co zrobisz jak Ci wloza sonde do wydechu na badaniach kontrolnych ?
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
Dzięki za info... To ciekaw, że część modeli ma wentylowane, a część zwykłe. Ciekawe jaka jest różnica w real life pomiędzy nimi...
-
[ALL B5] Tarcze + klocki
Witam Czy jest możliwe ze Audi A4 1.8 ADR z 96 r. z przodu są zwykłe tarcze tj niewentylowane ?
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Powtórzę pytanie. Czy ktoś miał problemy z parowaniem DEPO ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Jedz na hamownie, zrób test, potem wymień kata na ten "gruchot" i ponownie na hamownie. Koszt wyjdzie pewnie ok 400zł łącznie ze spalonym paliwem, a w końcu będzie jakiś namacalny dowód potwierdzający potrzebę takiej wymiany poza autosugestią, że przecież musi jechać lepiej bo był zatkany. Jestem bardzo ciekawy wyniku.
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Hej Ja swoimi DEPO cieszyłem się blisko rok, az ostatnio zauważyłem, że paruje mi prawy reflektor. Generalnie zebrało się kilkanascie kropel wody i do połowy był pokryty mgiełką. Odpiąłem dekielek od świateł drogowych i wyciągnąłem żarówkę, a potem przystawiłem tam suszarkę do włosów i przez ponad pół godziny prawie cała woda wyparowała, pozostały 2 krople przy samym kierunkowskazie, ale że było późno i zimna to już sobie odpuściłem suszenie. Dzisiaj rano jak wstałem w miejscu kropel była lekka mgiełka. Będę musiał wysuszyć go do końca tylko pytanie dlaczego tak się stało ? Reflektor jest cały, w nic nie uderzyłem, jakby to był deszcz to prawy też powinien zaparować, a był suchy. Mieliście takie przeboje u siebie? Może DEPO ma jakie odpowietrzenie, o którym nie wiem ? Tak wygląda reflektor z tyłu. Do czego są te małe, białe plastikowe zatyczki ?
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Chodzi o to, ze producent do modeli do 96 roku zaleca G11 i tak tez jest w książce "sam naprawiam Audi A4". Dopiero od 97 jest G12. Czytałem, że niektórzy pomimo starszego rocznika wymieniaj na G12, ale sam nie wiem. Może wymienić na Prestone? To chyba jakiś uniwersalny i można kupić 4L za 29zł.
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Przepraszam, ze odgrzewam takiego starego kotleta, ale mam problem ze swoim ADR z 96. Chodzi o to, że jeszcze w jesieni zauważyłem, że mam stan płynu chłodniczego na minimum i postanowiłem go uzupełnić. W zbiorczniku mam zielony płyn więc jest to zapewne oryginalny płyn G11. Niestety za namową osób postronnych pozwoliłem aby dolano mi płynu niebieskiego chyba petrygo ale głowy nie dam. Wlano ok szklanki. Od tamtego czasu minelo ponad pol roku i widzę, że znowu mam niski stan płynu poniżej min i nie wiem co zrobić ? 1.Co dolać, a może wymienić cały płyn ? 2.Dlaczego płynu ubywa ?
-
[ALL] Co zrobić z zardzewiałą tarczą hamulcową ?
Zaciski mam nowe, kosztowały ok 400zł /1szt chyba lucas, tarcze chyba ate, a klocki trw albo na odwrot bo nie pamietam, a na fakturze nie pisze nic o marce. Kupowane od kolegi Tom77 od nas z forum. Dlaczego jedni maja tarcze takie, ze swieca sie jak psu jajka i nie mowie tutaj o powierzchni ciernej tylko o zewnetrznej krawedzi, czyli tej, ktora nie dotyka niczego. Moze to zależy od producenta ? Chyba bede musial je odkrecic i wyczyscic papierem bo auto jezdzi bardzo malo, a tarcze juz wygladaja jak z epoki brązu i nie wiem czy zwykla jazda wystarczy zeby je wytrzec. Czy to przypadkiem nie jest tak, ze jezeli koroduje gorna krawedz tarczy, czyli tak, ktora nie styka się w zasadzie z zadnym elementem i na niej tworzy sie rdza to takie miligramy naddatku w postaci rdzy powodują, że tarcze jest jakby niewyważona ? Pytanie czysto teoretyczne bo nie znam się na temacie. [br]Dopisany: 25 Maj 2010, 00:22_________________________________________________Dzisiaj z pomocą mechanika zabrałem się tylne hamulce, a właściwie to mechanik, ja tylko przeszkadzałem ) Z tego co zaobserwowałem to lewy tył miał jedną z dwóch prowadnic zardzewiałą i zapieczoną tak, że nie dała się ruszyć natomiast prawy tył obydwie były zapieczone. To co dzisiaj udało mi się odnotować to: - klocki hamulcowe można dość łatwo wyrównać papierem ściernym, wystarczy położyć papier na szybie i klockiem delikatnie trzeć aż do uzyskania równej powierzchni - jedyne co można zrobić na tarczach papierem ściernym to je odkurzyć - wychodzi na to, że co pół roku należy kontrolować stan hamulców, a dokładnie tych nieszczęsnych prowadnic czy jak to się tam nazywa Jak wracałem do domu to próbowałem delikatnie hamować ręcznym i po przejechaniu miasta tarcze z tyłu były ciepłe tzn, że działa. Pytanie czy te niewielkie rowki, które mam wyrównają się z czasem ?
-
[ALL] Co zrobić z zardzewiałą tarczą hamulcową ?
Ja jezdzę 500km miesięcznie, czasami ciut wiecej i to po mieście 1-2 osoby, moje tarcze z tyly wygladaja jak z epoki brązu mimo, że zmieniałem rok czy 2 lata temu tarcze, zaciski i klocki na nowe. Juz mnie szlag trafia z tymi hamulcami. Czy Wasze tarcze są gładkie jak sie je dotyka palcem czy też czuć "roweczki" ? Wczoraj zrobiłem małą trasę bo 80km w deszczu w 1 strone z 4 osobami i klocki nic się ni wyczyścily mimo, że nawet dojezdzajac do skrzyżowania specjalnie wrzucałem na luz i hamowałem ręcznym. Co radzicie ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Nie sprawdzales sobie podczas tankowania calego baku ile Ci wychodzi ? Ja jak jezdze tylko po miescie to ADR pali ok 10-10,5L a robie jedynie 9km odcinki. Proponuję zatankuj do pełna i wyjezdzij caly bak
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
a jak o jest roznica ? 0,5l czy 1,5l ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Nie chce miec spalin w kabinie, ale tez nie chce usuwac kata niepotrzebnie. Myślałem, że takie poluzowanie spowoduje, że spaliny faktycznie będą wylatywały swobodnie i jeśli poczuję różnice w mocy i dynamice to wtedy dopiero zdecyduje sie na wyciecie kata. Co o tym myślicie ?
-
[B5 ADR] Diagnostyka pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa i wtrysków
Nie leje 98, nic to nie daje, tankuje tylko zwykly shell 95, a STP własnie wyjezdzilem w 1 baku..