Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dopóki nie przyciera kilka razy na dzień i miska olejowa cała to koniecznie obniż.
  2. Panie Turek! Kończ Pan ten mecz
  3. Rozumiem i szanuję Twoje zdanie, moje jest zupełnie inne. Dla mnie Tuareg to bezkształtny kloc, podobnie jak inne modele VW. Nie przedstawia ona dla mnie żadnej wartości. Wolałbym jeździć skodą niż VW co też i czynię. Jeśli to możliwe to nie chce tutaj rozmawiać o innych markach niż Audi i na tym można zakończyć dyskusję. Gdyby ktoś jeszcze nie doczytał to NIE PLANUJE ZAMIANY ALLROADA NA SUV. Jedyne wyjście to zamienić go na 2 inne auta....
  4. No jak ty nie widzisz różnicy pomiędzy tuaregiem a Q7 to dalsza rozmowa nie ma sensu Już pisałem że zmiana planu i nie będzie Q7 ani innego SUV. Będzie coś innego
  5. hehe Tomek, dzięki za rade jakby co. Szukam jednak czegoś innego
  6. Odpada jeszcze bardziej buda i silnik to nie moja bajka.
  7. To już przeszła ochota na Q7 Trzeba szukać czegoś innego.
  8. hehe To mi się już zmieniło podejście Ma być młode, mieć mały przebieg i działać na moje zmysły. Spalanie to rzecz drugoplanowa
  9. W mojej Żony rodzinie też mamy takiego Tuarega 3.0 ale jest jedno ale - mi się to auto NIE PODOBA i odpada na starcie!
  10. o to nie, nie nie nie, odpada... Żony by mnie z domu wygoniła
  11. No to tego bym nie chciał. Dzięki allroadowi odzyskałem spokój ducha i nie chce wydatków. No to chyba tylko jedyna opcja to coś z 3.0tfsi na pokładzie ... O ile zainteresowany kupiec nie znajdzie innego auta bo 10 kwietnia mój Syna ma operacje i dopóki nie bedzie już OK to auto jest potrzebne.
  12. Ale silnik czy ogolnie całe auto ?
  13. Odezwała się do mnie sam potencjalny kupiec mojego auta. W sumie to nie planowałem sprzedawać bo jestem z Allroada bardzo zadowolony, ale w tym samym czasie też pojawiła się nowa opcja. Oto ona Cena podobna. Silnik 3.0tdi, za którym osobiście nie przepadam i zupełnie nie jest do moich potrzeb, odcinków jakie pokonuje i rocznego przebiegu, ale .... może bym jakoś przebolał to i nie jeździł nim krótkich odcinków tylko trasy, a w okół komina to mam fabie
  14. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A ja napisze, które auto przed 2008 nie ma głowicy, turbiny, wtrysków, dwumasu, sprzęgła, pompy paliwa, przepływomierza, tylnego zawieszenia, maglownicy do roboty? Ja bym za darmo nie chciał żadnego 1.9tdi albo 1.8t. Lepiej powtarzać, że auta po 2008 to księgowi robią.
  15. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    hahhahahaha I do tego dioda z aliexpress żeby robiła za kierunkowskaz … Odrobine podniesie koszty moda, ale warto!
  16. Dlaczego wymieniasz pompe? W B9 są jakieś problemy/wady z układem hamulcowym?
  17. wampir odpowiedział(a) na mikey12 temat w 3.0TFSI
    Zmiana paliwa na takie z większą liczbą oktanów bez zmiany softu nie daje nic w sprawnym i seryjnym silniku. Pisząc o podnoszeniu mocy poprzez zmianę softu zapomniałeś o kącie wyprzedzenia zapłonu. Tak się tuninguje silniki wolnossące lub wykorzystuje większy potencjał z silników turbodoładowanych gdy już mamy "maksymalne" doładowanie. Wtedy właśnie zmienia się kąt wyprzedzenia zapłonu i dochodzą dodatkowe konie mechaniczne. Nie byłoby to możliwe bez paliwa o większej liczbie oktanowej. To też wchodzi w zakres popularnego strojenia czyli większego wykorzystania potencjału paliwa. Należy pamiętać, że do określenia liczby oktanów stosuje się inne normy MON, RON itp. Paliwo w USA i Europie ma inne normy więc nie ma co tego porównywać. Do S4 nawet w serii należy lać pb98. Kolega Robero321 ma taki sposób pisania, że bez wczytania się ciężko go zrozumieć. Jednak jak bym nie czytał to te zdania są podejrzane: "Proszę doucz się albo poczytaj choć trochę każdy tuner robiący program woli robić na paliwie o większej ilości oktanów bo jest bardziej przewidywalny proces spalania a nie przez to że na paliwie 98 uzyskasz większą moc bo to bzdura!" ---- odnośnie tego zdania uważam, że napisałeś to niezbyt precyzyjnie żeby nie powiedzieć błędnie bo pierwsza jego część sugeruje, że tuner robi strojenie na bardziej oktanowym paliwie bo ma łatwiej, a mógłby zrobić na tym samym co było fabrycznie. Niestety nie można przeskoczyć pewnych warunków spalania. Jeżeli doładowanie jest duże, zapłon bardzo przyspieszony i jeszcze duża temperatura w dolocie to nawet popularnie mówiąc "zalewanie paliwem" czyli stosowanie bogatej mieszanki nie pomoże. Więc nie robi tego z lenistwa tylko dlatego, że efekt podnoszenia mocy będzie mizerny. Jeśli miałeś na myśli to co napisałem to cieszę się, że to tylko napisałem dla potomnych. "Chyba ze przez strojenie rozumiesz wszystko to co napisałem wyżej czyli zmiana mapy, turbo, kompresji i tak dalej .... To dopiero podnosi moc a nie strojenie na paliwie " Tego zdania nie rozumiem zupełnie. Strojenie to nie jest powiedzenie silnikowi "uwaga będzie inne paliwo, nie otruj się". Strojenie zawsze wiąże się ze zmianą map. Map jest wiele, mapa doładowania, mapa zapłonu, mapa składu mieszanki . Popularnie zwane "strojenie pod dane paliwo" oznacza dopasowanie tych map więc jeśli ktoś je zmieni optymalnie to moc wzrośnie. Więc strojenie na danym paliwie podnosi moc. Zapewne obaj mieliście to samo na myśli
  18. Wow, robi wrażenie. Gratulacje zakupu!!!
  19. Czytam to i w głowie mi się nie mieści. Miałem napisać elaborat i odnieść się do tego merytorycznie, ale szkoda mi życia na to bo wiem, że argumenty tutaj nic nie zdziałają. Panowie wychodzą z założenia, że Audi pomyliło się tworząc takie auto jak A4 Allroad, bo nie jest ono potrzebne klientom i w ogóle co to ma być? Jakaś koza? Otóż zrozumcie, że ludzie kupują je celowo ze względu na jego użyteczności, wszechstronność, które jest możliwe m.in właśnie dzięki zawieszeniu. Nie mówię tego jako ktoś, kto widział allroada na parkingu, albo jechał autem kolegi, tylko jako posiadacz. Obniżać je czyli wykastrować, to tak jak mieć syna a ubierać go jak dziewczynkę bo jak to kolega wyżej napisał "tak robią wszyscy w Niemczech i jest ładniejszy". W Niemczech faktycznie, różni ludzie robią różne rzeczy i niech sobie robią... ja się nie pcham w gender ani inne takie. Genialne! Tylko czekać aż polecą właścicielowi usunięcie tylnej wycieraczki żeby z tyłu bardziej "gładko". Wtedy byłby sztosik i spasik. Dość już przynudzania i marudzenia. Klikam unsubscribe. Powodzenia w modach.
  20. To jest auto rodzinne na polne drogi , wycieczki za miasto wysokie krawężniki i generalnie polskie drogi. Chcesz glebę to sobie kup golfa 2 i tak można zakończyć dyskusję.
  21. Ale dno. Jeszcze tylko negatyw i pełen wygląd srającego psa...
  22. Obniżanie ? Nie idź tą drogą
  23. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    4 litry potrzebujesz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.