Treść opublikowana przez wampir
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Może kiedyś przy okazji zmienie. Jechałem autostrada i po kilku hamowaniach z dużych prędkości zauważyłem, że hamulce zaczęły zauważalnie lepiej hamować, a w sumie powinny słabiej bo się nagrzały... Dziwne...
-
Czyszczenie nagaru w TFSI bez zdejmowania kolektora
Czyżby alternatywa dla CRC? Oto mannol 9873 https://allegro.pl/oferta/mannol-9873-czysci-egr-i-iac-przepustnice-400ml-7771855851
-
klekot tfsi
może tutaj napiszecie coś więcej?
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Nie zawsze w trasie mam 6.5l/100km (przez chwilę i 6.4 widziałem). Mam wrażenie, że pomogło mi wiele czynników tzn, wolna i spokojna jazda bez przyspieszania, ukształtowanie terenu, brak włączonej klimy i pewnie "jeszcze wiatr pod narty". Możecie mi za to odjąć punkty Gdy jadę np. do Kędzierzyna (ok 50km) to mam średnie spalanie ok 1,5l większe. Poza tym nie pokazałem jakie miałem spalanie jak jechałem z Opola do Jeleniej Góry i goniłem szwagra, który wcześniej wyjechał. Średnie spalanie było sporo wyższe Reasumując auto potrafi naprawdę mało spalić jak się jedzie przepisowo przy tak dużej masie, szerokości opon, napędzie quattro i mocy Dev, jakoś nie czuje potrzeby zmiany zegarów. W B6 tak się przyzwyczaiłem do patrzenia na km na tarczy, że musiałem zawsze skupić się aby odczytać mile. W B8 w ogóle nie patrzę na zegar prędkościomierza tylko na duży wyświetlacz na środku, który pokazuje prędkość z większą dokładnością w km/h.
-
[SPRZEDANE] Audi A4 Allroad B8 Teak Brown - 2012 / Facelifting / 2.0 TFSI (CDNC) / 250 KM & 394 Nm / S-Tronic
Tak, u Grześka. Będę jechał na Święta do domu rodzinnego i wtedy podskoczę do niego.
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Taka sytuacja. Trasa powrotna z Jeleniej Góry do Opola. Pierwsza część ponad 60km "wioskami" i takie spalanie: Później jazda autostradą na tampomacie: A tu już średni spalanie pod domem. Jak na auto ważące 1800kg plus ja z Żoną i Synem oraz bagaże wynik taki nawet nawet . Opony zimowe 245/45/18.
-
[SPRZEDANE] Audi A4 Allroad B8 Teak Brown - 2012 / Facelifting / 2.0 TFSI (CDNC) / 250 KM & 394 Nm / S-Tronic
Wszystko już zaplanowane
-
[SPRZEDANE] Audi A4 Allroad B8 Teak Brown - 2012 / Facelifting / 2.0 TFSI (CDNC) / 250 KM & 394 Nm / S-Tronic
No ładnie. Gratulacje, bezawaryjnej i udanej jazdy !:)
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Nie chcę jakiś pisków i innych nieseryjnych objawów przy hamowaniu
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Nie ma różnicy pomiędzy nimi a tymi z ASO? Ile w ogóle kosztuje klocki w ASO?
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Bo do 345 chcialbym cywilny dobry klocek. Nie wiem czy ASO czy coś innego. Nie chce żadnych DSów.
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
I myslisz, ze to jest ta sama jakosc czy jednak inna mieszanka itp ?
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Kto robi klocki na pierwszy montaż do 345mm ?
-
"puknięcie" w kole podczas ruszania
Takie duchy sa najgorsze. Walczyłem w 2 różnych autach z tym i w jednym to strzelała sprężyna, pomogło psiknięcie smarem w sprayu w dolnych okolicach gdzie opiera sie sprężyna i na samą sprężynę. Z drugiem razem był to łącznik stabilizatora. Co ciekawe po 2-3 miesiącach objaw powrócił i znowu po godzinach szukania wymieniłem ten wcześniej wstawiony nowy łącznik stabilizatora (lemforder) na nowy i objaw minał. Za trzecim razem w innym aucie o małym przebiegu pomogło POPUSZCZENIE a potem dokręcenie wszystkich śrub. Ale dosłownie wszystkich, od wózka, skrzyni, wahaczy, stabilizatorów. Wszystko co jest widoczne od spodu po zejściu do kanału Dodam, że też problem pojawiał się przy naprężeniu, zmiany kierunku np przód tyłu lub lewa prawa i było to czuć pod nogami na podłodze siedząc w środku auta.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jeżeli nie będą chcieli rozmawiać to szukaj prawnika i pisz do nich przedsadowne wezwanie do zapłaty. Dobrze napisane działa na wyobraźnię. W najgorszym wypadku może będą chcieli negocjować. Ile cię to wyniosło ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Masz rację, poczekaj aż teoretycy popiszą 30 wiadomości i pogdybaja co moglo się wydarzyć. Czas leci i działa na twoją niekorzyść a Ty czekaj zamiast domagac się naprawy silnika. To nie jest przypadek Założenie gazu do 1.8t to nie jest Rocket science jak ktoś to umie robić.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Oddałeś im auto sprawne odebrałeś niesprawne. Zawiez im i niech naprawiają a jak nie to dostaną przedsadowne wezwani do zaplaty za naprawę w innym zakładzie . Jakiej odpowiedzi? Liczysz że ktoś ci wywróży na odległość co się stalo? To nie ma teraz absolutnie żadnego znaczenia. Tylko rzeczoznawca a nie opinia forumowicz i prawnie nastraszyć ich. Jak można takie auto oddać. Porażka.
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Jakbyś przeczytał kilka stron tego tematu to wiedziałbyś że tutaj opisuje się etapy budowy i tuningu a nie zadaje pytania o tuning. Do pytań jest inny temat ale do pytań o tuning a nie o montowanie gazu i odpowietrzanie silnika.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jeżeli wcześniej nie ubywało tzn że uszkodzili Ci silnik. Co to ma wspólnego z tuningiem ?
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Po co piszesz o problemie mechanicznym już w kolejnym temacie dotyczącym tuningu?!
-
Polecane opony letnie
Wobec takich argumentów jestem bezbronny Najlepsze opony na swiecie to Dębica uhp tylko i szerokość 225 a kto kupi droższe to zwykły frajer
-
Polecane opony letnie
Jak chcesz wyjść na pasjonata marki, który lubi mieć jak fabryka przykazała to bierz 235. Pasjonata motoryzacji który woli mieć lepsza przyczepność w zakręcie i bezpieczeństwo przy hamowaniu to bierz 235. Jak Ci zależy na w miarę wyglądzie to bierz 235 bo 235 wypełnia nadkole jak powinno a 225 jest ok cm mniejsze na srednicy i tworzy się większą różnica pomiędzy nadkolem. Jak cię nie stać to bierz 225. Na audi starczyło na opony już nie To pytanie jest zadawane średnio co kilka stron jakby ludzie próbowali sobie znaleźć wytłumaczenie że dobrze robią wkładając mniejsze ale tańsze opony. Ja mam na lato i zimę w swoim allrodzie 245/45/18 i nie mam żadnych problemów z komfortem, koleinami i innymi tego typu.
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Coś trzeba oprócz zacisków, tarcz i klocków? Jakieś przewody hamulcowe inne niż te, które mam obecnie?
-
B8 TrOOOOp
Albo zmienić auto na Mercedesa
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Chce zacząć od przodu i to tak dyskretnie... wiecie, oczy i uszy mają nogi ... Żona czyta