Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. wampir odpowiedział(a) na BartekT20 temat w Audi A4 B5
    Co to za turbina?
  2. Zdradź jak zrobić 35C w dolocie skoro temperatura otoczenia może być wyższa.
  3. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Stronic to nie zf8hp55. Zadzwoń do Gto i zapytaj się dlaczego chce auto na 5 dni testów przy sofcie skrzyni zf8hp55.
  4. wampir odpowiedział(a) na Osiollekk temat w 2.0TFSI
    Pewnie ASO albo szukaj w okolicy ogarniętego mechanika. Ewentualnie do tunera, który to zrobi przy okazji softu do ECU i TCU Ja jadę do Gregor10.pl Zrobili bardzo dużo aut z usa z tymi skrzyniami.
  5. wampir odpowiedział(a) na Osiollekk temat w 2.0TFSI
    Ja świece polecam NGK bo takie ida na pierwszy montaż, w moim temacie jest ich numer. Świece można ciut szybciej niż 60 wymieniać jak Ci wypadnie np wymiana oleju Olej w skrzyni to nie taka prosta sprawa https://www.audizine.com/forum/showthread.php/687598-ZF8-Transmission-NOT-Lifetime-fluid/page17 Trzeba mieć vcds i odpowiednio sprawdzić poziom oleju przy określonej jego temperaturze. Z tego co piszą na audizine to przewaznie przy zlewaniu wylatuj ok 5l, reszta zostaje w srodku. Sam nie wiem co bym lał, czy płyn z ASO czy ten, który sprzedaje producent skrzyni czyli ZF8 Lifeguardfluid 8...
  6. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Trasa to inna bajka. Jak się jedzie 80km/h to miałem 7l, ale drugi raz już tak się nie będę mordował
  7. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jak miałem 1.8T Quattro avant to mialem srednie spalanie 11,5 - 12,5 tak z miesiaca jazdy. Opony 235/45/17, skrzynia manualna, pokonywałem przeważnie krótkie odcinki do 10km, często do 5km. Teraz mam 2.0tfsi, automat ZF8hp, opony 245/45/18 i jeżdząc te same odcinki mam 10,2-11,3. z 1l mniej pali, ale to chyba dzięki tej skrzyni bo tak genialnie żongluje biegami i nauczylem się jak nią efektywnie jeździć. Te wyniki są z jazdy z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.
  8. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja mam nalatane 107tys km i jeszcze nie wymieniałem. Audi twierdzi, ze się nie wymienia oleju w tiptronicku, ale ja planuje wymienić. https://www.audizine.com/forum/showthread.php/687598-ZF8-Transmission-NOT-Lifetime-fluid Na audizine i sam producent skrzyni czyli ZF poleca wymienić chyba co 60tys mil czyli ok 100tys km.
  9. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Skrzynia to tiptronic zf8hp, a więc 8 biegów. Ciut wolniejsza od stronic i nie ma typowego launch Control ale jest dużo bardziej wytrzymała. Nie ma takich problemów jak stronic. Mam takiego już pół roku i jestem bardzo zadowolony ze skrzyni i z silnika. Pobór oleju zerowy. W USA są silniki cpma i cpmb. Cpma to flexfuel a więc dostosowany do biopaliwa, a te mają te zalety że się świetnie nadają do tuningu. Niestety, mało która stacja benzynowa je oferuje w sprzedaży. Auta z USA mają statystycznie dużo niższe przebiegi i łatwiej weryfikowalne. Minus to w większości są po jakiś przygodach. Większych lub mniejszych.
  10. Takie pytanie z innej beczki, czy takie sciągniecie boczków nie powoduje, ze potem coś zacznie trzeszczeć? Jakie sa wasze doświadczenia z wyciszaniem drzwi? A może komuś trzeszczało coś i po wyciszeniu przestało?
  11. Ale te 6 miesięcy to czas po jakim przestaje kropelkowalac czy co ma na myśli producent? Wosk Megsa nxt 2.0 też mi pół roku kropelkował....
  12. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    W projektach widać że jeżdżą ludzie z Gdańska.
  13. Can coat to taka tania powłoka ale mimo to trwalsza niż woski syntetyczne? Na ile aplikacji starczy taka mała buteleczka w przypadku avanta?
  14. wampir odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Tylko Gregor10.pl Zrobił ich najwięcej w Polsce. W projektach ma opisane ponad 50 aut z tymi silnikami od A6 C6, C7, S4 B8, Q5 czy A7.
  15. To teorotycznie byłoby nas 3. Jeszcze parę osób i jakby co to ja będę jeszcze raz negocjował z Grześkiem Nie miałem okazji sam korzystać z tej funkcji. Ty ja masz u siebie? Opisz wrażenia.
  16. Gratulacje osiągniętego wyniku!!!! Kiedy jakiś filmik?
  17. W multi pewnie standardowo problemem jest maksymalny Nm, który musi być ograniczony.
  18. Dobra cena! Tez by mi sie przydał taki modzik bo mam 1 ryske... jnow czy Twoj sprzedawca ma wiecej tych listew?
  19. Gregor10 mi odpisał, że jak będzie 5 aut to będą bardzo dobre ceny na soft i soft do skrzyni. Jeszcze nie odpisał dokładnie ile i kiedy ale zważywszy, że bez obniżek jest tańszy niż konkurencja to jestem dobrej myśli. Karton555, znasz kogoś kto ma allroada żeby ewentualnie zapytać i przekonać aby z nami jechał ?:) Jak na moje oko to soft do skrzyni zdejmuje seryjny limiter, że skrzynia nie wpada w tryb awaryjny z racji większego momentu, przesuwa limiter aby zmieniała biegi przy wyższych obrotach i szybciej oraz podnosi ciśnienie na sprzęgłach.
  20. No tak, masz kawałek ... Sam nie wiem. Z jednej strony kat na bank coś blokuje, pytanie tylko ile. W sumie przy przebiegu 100 tys km to powinien być w bardzo dobrej kondycji. Jak bym miał montować to szybciej sportowy kat niż sam downpipe bo jednak nie chce smrodu spalin i jakoś problemów z przeglądem. Stary się robię już widać Zrobie soft i zobaczę ile wyjdzie oraz jakie będą odczucia z jazdy. Jeżeli fajnie będzie jeździć ( jak na 1800kg) to zostawię. Soft do skrzyni pewnie też zrobię. Ja mam tiptronic ZF8HP a nie stronic i w moim przypadku to oprócz Gregor10 pewnie niewielu będzie w stanie zrobić soft. Jeszcze po głowie mi chodzila jakaś drobna hybryda żeby było 3 przodu takie bardzo niewysilone.
  21. Była przymiarka, ale wyszła nieszczelność przez rurę, o której pisałem wcześniej. Teraz rura wymieniona więc trzeba powrócić do tematu. Ja byłem w Gregor10.pl i tam teraz pojade. Moje poprzdnie auto tam też było modzone. Może zrobimy jakieś grupowe softowanie allroadow u Gregora ? Soft ECU i skrzyni. Zgłaszać się
  22. Też spotkałem się raz z tym efektem szurania pod pedałem gazu ale na skrzyni tiptronic po dłuższym postoju auta. Tak przy okazji zapytam bo widzę, że udzielają się tutaja aktywni użytkownicy i posiadacze B8. Czy w lifcie 2.0tfsi wymienialiście już poduszki silnika? Szczególnie tę przy turbinie? Przy jakim przebiegu i na co wymieniliście? Nowka z ASO czy jakiś zamiennik? Czy poduszka w aucie z automatem może powodować stuki? Chodzi mi o stuki wynikające z naprężenia np jazda do tyłu a potem jazda do przodu i hamowanie nie z przejazdu po nierównościach.
  23. Turbo widzę, ze już ma swoje lata bo wstawać mogłoby wcześniej i dłużej trzymać doładowanie. Sprawdzałeś jakie ma luzy?
  24. To ile k różnicy ? Bo tam byłaby seria plus soft a w Ciebie to dosłownie wszystko custom...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.