Treść opublikowana przez wampir
-
Fmic do A4 b6 1.8t 280 KM
Nie polecam 180tki ze względu na mniejsze srednice wlot/wylot. Do robienia mocy na +300KM tylko 230tka i orurowanie o średnicy przepustnicy.
-
B6 DIVISION
Ciężko bedzie z tym krzyzakiem zeby był sprawdzony. Raczej szukaj całej kolumny tylko koła z rzędem temu kto ma taki nie wybity jak te auta mają już 15 lat....
-
Hamownia a rzeczywista moc? KONFRONTACJA
Zgłoś się do tkuczery. On pisał w pierwszym poście, że chodzi o znanego śląskiego tunera, który zmierzył mu auto sporo poniżej mocy, którą legitymuje się auto i skasował 300zł.
-
Hamownia a rzeczywista moc? KONFRONTACJA
Nie obserwuj tylko jako właściciel 3.0tfsi jedź do tego oszusta na pomiar.
-
A4 B7 2.0TFSI QUATTRO BPG USA K04-064 355HP@467NM - Powered by gregor10.pl| SPRZEDAM !
Widziałem Twojego furacza u Gregora Lakier się świeci konkretnie mimo kurzu Jakiś detailing musiał być robiony
-
B8 TrOOOOp
Kierowcy dostawczaków lub tirow z racji konstrukcji pojazdu nie maja wyjścia i muszą sobie radzić bez tylnej szyby. Co nie oznacza, że jest to wygodne i bezpieczne dla nich i innych uczestników ruchu! Przy pewnej odległości przeszkody od tylnego zderzaka, nie widać obszaru za autem. Audi ma tak zaprojektowany "układ" dbania o czystość szyby, że jeżeli jest sprawny to działa bez najmniejszych problemów. U mnie wszystko działa szybko i sprawnie. Nic nie rozmazuje. Na tym dyskusja merytorycznie się już zakończyła! Usuwanie wzcieracyki nie ma absolutnie podstaw. ++++++ Teraz tak pół żartem, a może by tak zamiast przedniej szyby wstawić blache tylko z odsuwana klapką. Będzie taniej, ciszej, a co do widoczności to przecież kierowcy czołgów też sobie radzili z prowadzeniem w takich warunkach.
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Nowa rura tzn sztywny przewód ciśnieniowy z mocowanie na czujnik ciśnienia doładowania z przełożonym już "tłumikiem": Zamontowana na miejscu: Wymienione w ASObie sam wymieniłem Opaski wszędzie posprawdzane. Zrobiłem też logi z pracy turbiny. Wszystko tak jak ma być. Ciekawe ile wyszłoby na hamowni bo teraz widać jest lekko na plus względem serii.
-
Czarny wilczur 3.0 TFSI SLINE 441ps/555nM
Najszybsze sluzbowki to skody!!! Jeszcze raz gratulacje:) musimy się kiedyś na jakiegoś spota ustawić żebym zobaczył czy bardzo źle zrobiłem kupując 2.0tfsi zamiast 3.0tfsi ?
-
B8 TrOOOOp
Czy ma ktoś może na zbyciu ori klucz do kół do B8? Mój zaginął w akcji
-
A4 allroad lift 2.0TFSI (CNCD) 301KM 456Nm, 356/330mm
Na audizine pisza, że allroad ma taką wadę fabryczną. W USA często wymieniaja na gwarancji maglownice. O ile się nie mylę to magiel jest elektryczny i w ASO kosztuje ok 8tys zł. Napisz co wyszlo o Ciebie.
-
Hamownia a rzeczywista moc? KONFRONTACJA
Sprawa nie jest prosta. Po pierwsze nie można mieć pewności ponieważ tuner, który robi soft może oczywiście zawyżyć moc aby pokazać się. Zabłysnąć na rynku itp. Po drugie inny "zazdrosny" tuner widzi, że przyjeżdża wypasiona fura, która była zrobiona u konkurencji i celowo zaniży wynik aby zdyskredytować konkurencję albo potem zaoferować "prawdziwą usługę podniesienia mocy". Prawdopodobnie w Twoim przypadku albo sam pochwaliłeś się, że masz już podniesioną moc, albo tuner, który mierzył moc rozpoznał Ciebie, lub auto bo projekt mógł być opublikowany na necie. Tunerzy śledzą fejsy i fora pod tym kątem. Wystarczy chwilę pooglądać projekty i już widać kto robi np nowe RS3 2.5TFSI, kto 2.0TFSI, kto 3.0TFSI, a kto na forach 1.8t Jedź z takim autem do konkurencji to się nasłuchasz, a potem Cie tak zmierzą, że Ci mina zrzednie :))) Moim zdaniem albo padłeś ofiarą takiej właśnie złośliwości tunera albo też (co jest jednak bardzo mało prawdopodobne) jakieś niedopatrzenie tunera, że wyszła taka zaniżona moc. Myślisz, że ten tuner już teraz nie wie o Twojej akcji? Jak teraz do kogoś na śląsku przyjedzie w ciągu jednego dnia dwa auta z silnikami 3.0tfsi to się nie zorientuje? :) Rozmawiałeś potem z którymś z tunerów? Komentował to jakoś? Ja bym w takiej sytuacji pojechał do kogoś kto ma dynomet (bo tam pomiar jest tanszy) i jeszcze raz sprawdził a potem wybrał się z wynikami do podejrzanego Twoim zdaniem tunera.
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Tak też i zrobiłem. Od zakupu przejechałem autem już ok 2500km, z czego ponad 1500km w ostatnie 10 dni. Z ciekawości sprawdziłem stan oleju na MMI i stan ten nie zmienił się od momentu gdy kupiłem auto. Zrobiłem kilka dni temu serwis w aucie: - Millers EE 5W 40 - filtr oleju - filtr powietrza - filtr kabinowy - płukanka do oleju Liqui moly pro line - świece NFK PFR7S8EG - czyszczenie komory spalania xado anticarbon W sumie to czyszczenie z nagaru tylko profilaktycznie bo po odkręceniu świec widać było czyste tłoki. Brak nagaru. Szkoda, że nie mam kamerki aby sprawdzić jaki jest stan zaworów. W sumie mam już przejechane 105tys km. Póki co wykonałem tylko czyszczenie poprzez wstrzykiwanie specjalnej mikstury do kolektora ssacego. Zabieg ten według użytkownika forum VWvortex ma udowodnione działanie czyszczące, a przynajmniej tak wynika z zamieszczonych tam zdjęć. Zrobiłem też logi z pracy silnika i tu nieprzyjemna niespodzianka. Turbo nie doładowuje o jakieś groszowe milibary. Ponieważ zwracam uwagę na wszystkie detale trzeba było znaleźć przyczynę. Zacząłem od najprostszych rzeczy. Po zdjęciu osłony silnika okazało się, że plastikowa rura biegnąca od intercoolera do przepustnicy znajdująca się w nadkolu kierowcy jest zapocona. Franca fabrycznie składa się z dwóch połączonych elementów i na łączeniu powstała nieszczelność. Szybki resarch na audizine i okazuje się, że problem jest powszechnie znany za wielką wodą. Polecam sprawdzić tę rurę każdemu właścicielowi TFSI. Część ma numer 8K0145673AJ i jest dostępna w ASO za jedyne 285zł. Element numer 8 z poniższego rysunku. Jak wymienię część to dam znać.
-
A4 B8 2.0Tdi 120KM CAGC
170km to powinna być minimalna moc do takiej budy. Mimo wszystko to duze auto. Gratulacje modu. Jak brakuje mocy to czas pomyśleć o większym turbo
-
Audi A4 Allroad Lift , Monsoon Grey , 2.0tdi 190HP Quattro
To napisz ile pokazuje z takiej dynamicznej jazdy Te felgi mi się podobają
-
Audi A4 Allroad Lift , Monsoon Grey , 2.0tdi 190HP Quattro
Allroad to duże auto i aby zachować moim zdaniem proporcje to felgi pasowałyby bardziej masywniejsze. Rotory są masywniejsze ale z racji tego że wszędzie się je widuję to nie wiem czy chciałbym je u siebie. Może jakby ktoś je dał za darmo :))))) Tomek ile Ci pali na autostradzie przy 150km/h a ile po mieście ?
-
B6 DIVISION
To lipa. Trzeba będzie kręcić wysoko
-
B6 DIVISION
Lepsze doładowanie 150 niż wolnossące 165. Pewnie realnie wolnossak nie trzyma serii a turbo ma bonus. Druga sprawa że turbo ma większy i szerszy zakres momentu oraz da się zrobić chip. Nawet jakiś stage 0.5 aby nie tracić gwarancji. Najlepiej się sam przejedź bo to Tobie się ma podobać.
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Mozna 51mm ale po co skoro można dać większy wlot tak samo jak i TIP, MAF i orurowanie. To są detale, które jednak mają wpływ na wynik końcowy.
-
A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!
Niby 4tys km temu miałem zmieniany olej bo poprzedni właściciel zmieniał olej co 10tyś km ale jakoś tak wole wlać do auta coś bardziej po mojej myśli. Pasuje coś na bazie PAO i chyba bliżej mi do Millersa EE 5W-40 niż Liqui moly Synthoil high tech 5W-40. Wymiany nadal planuje wykonywać co roku czyli w moim przypadku max 10tyś km. A może macie inne propozycje?
-
A4 allroad lift 2.0TFSI (CNCD) 301KM 456Nm, 356/330mm
Gratulacje Z zewnątrz to jak siostra bliźniaczka mojej
-
[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu
A kiedy soft ?:)
-
Polecane opony letnie
To nie operuj pojęciem sezon tylko podawaj przebieg bo ja jezdzilem 3 lata na contisport 5 i zeszło ponad 1mm na oponie 235/45/17 93y z napędem quattro. Dla mnie CONTI i Michelin potem goodyear i Dunlop.
-
Polecane opony letnie
Rozumiem że ktoś zrobił analizę składu mieszanki i jej właściwości że uznaliscie że są identyczne.
-
Polecane opony letnie
235/45/17 albo 215/50/17 jeśli się boisz szerokich opon Ja w moim allrodzie mam 245 i nawet nie poczułem różnicy między 235. Opona 225/45/17 jest prawie 1cm mniejsza na średnicy od opony wzorcowej w B5/6/7 i optycznie powiększa się koza b8 ma fabrycznie większą średnicę koła.
-
[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu
Dzieje się widze Gratulacje z zakupy!!!