Treść opublikowana przez wampir
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Orignalnie w AMB była k03-029. Ja zmienilem ja na k03-73 tak z 5 lat temu ...
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Tak, auto idzie na sprzedaż tylko dużo później niż myslalem. W glowie już jest nowy projekt ale wiadomo marzenia vs rzeczywistość .... Tak jak mowilem, auto musi być TIP TOP cały czas bo woze nim dziecko i nie wyobrażam sobie żeby mi się cos stało, albo żeby mi stanęło w srodku nocy na trasie.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Na pierwszym podejściu wyszło tyle ale poprosiłem o obniżenie mocy, aby było jeszcze spokojniej. Ma być "fabryczny" zapas Filmik będzie jak się zrobi pogoda bo nie będę latał 2 paki po sniegu nawet z quattro i po niemieckiej autostradzie
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Auto już po dużym serwisie: - regeneracja mojej maglownicy ZF na nowej listwie - wymiana węża z układu wspomagania od zbiorniczka do chłodniczki - inspekcja pompy wspomagania - nowe śruby, zaworki i podkładki - 2L płynu z ASO i porządne płukanie układu - rozrząd SNR, pasek Dayco, pompa HEPU - wymiana uszczelki wybieraka skrzyni biegów - wymiana oleju w skrzyni biegów - wymiana uszczelki pod napinaczem łańcucha - inspekcja napinacza i łańcucha w sumie nie wiem po co, bo sprawuje się idealnie - wymian uszczelki pod pokrywą zaworów - czyszczenie komory spalania XADO Antykoks (po 2 aplikacjach tłoki wyglądają jak nowe) - dolanie do oleju tym razem zamiast płukanki Millers to płukanki XADO VITA FLUSH (wg producenta to intensywny czyściciel systemów smarowania z efektem rewitalizacji). Auto zawsze jeździło na syntetyku z wymianą częściej niż 10tyś km więc nie spodziewałem się żadnych brudów w środku. Po zdjęciu pokrywy wszystko czyste. - nowy olej Millers Trident 5W40 ( po 4 latach używania Motula xcessa 5W40 przyszedł czas na zmianę) - nowy filtr oleju Knecht - nowy filtr powietrza Knecht - pomiar kompresji (równo 12 z małym groszem na każdym cylindrze) - pomiar ciśnienia oleju – wolne obroty ok. 1,8 bara oraz przy 2000obr ok. 4 barow o ile dobrze pamiętam) - sprawdzenie szczelności - wymiana zaworka odpowietrzającego skrzynie korbową (mimo, że wymieniałem go 3 lata temu to zaczął świrować) - wymiana węża od spryskiwaczy ksenonów bo był uszkodzony Przy okazji: - Wymiana turbiny na hybryde k03. Model K03RS2 „Wampir edition” z drobnym modem - drobny modzik kolektora wydechowego, - czyszczenie przewodów olejowych, odmy itp - TIP dostosowany do nowej turbiny - Modyfikacja FMICa 180tki – obcięcie wylotu i wstawienie końcówki 2,5” i drobne korekty - Orurowanie 2,5” - Modyfikacja mojego DP Wybierając turbo zależało mi na tym, aby nie stracić dobrego dołu. Nie chciałem turbiny, która zrobi 1 bar dopiero przy 2800obr. Są na pewno większe rozmiarami hybrydy, ale oglądając logi z ich pracy jakoś nie przypadły mi do gustu. Obecna turbina dmucha tak jak poprzednio „zdławione” w celu oszczędzania dwumasu k03s. Wszystko było robione z myślą aby auto pojeździło długo i bezawaryjnie niż żeby się napinać na moc. Po wrzuceniu nowych gratów i starym sofcie przepływ skoczył od razu o 10g/s przy zerowym cofaniu zapłonu. Soft modyfikował Gregor10.pl z Jasła. Moc? . . . Nieznana
-
wąż wspomagania
Wyjaśnienie tutaj
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Za chwile opisze wszystko. Póki co rozkminiłem temat wężyka od wspomagania. Pierwotnie w aucie miałem ten ze zdjęcia bez numeru, ale z 2 opaskami, każda z tych opasek trzyma restryktor. Widać je na zdjęciu. Drugi wężyk o numerze 8E0422891C nie ma takich opasek i restryktorów. Różnica między nimi jest tak, że na tym bez restryktorów kierownica chodzi bardzo lekko jakby było bardzo mocne wspomaganie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jeździlem ostatnio 2 autami: 1. Audi A6 C6 2.0TFSI multitronic fwd 170KM 2. Audi A6 C6 2.0tdi LIFT w manualu fwd 136KM Ten drugi czyli diesel lift w manualu ze slabszym silnikiem mial zupelnie inna charakterystyke hamulcow. Lekkie naciśnięcie powodowało że auto już łapało. Dawało to wrażenie bardzo mocnych hamulców. W multitronicu nacisnienie hamulca nie powalało, nie było czuć tej ostrości. Kiedyś jeździłem też Audi A6 C6 3.2 FSI ok 256KM tiptronic FWD z przebiegiem 80tys km i tam hamulce też były takie jak w polifcie dieslu tzn bardzo ostre. Od czego zależy ten efekt, ze lekkie naciśnieciu już powoduje dość mocne wytracenie prędkości? Od servo ??? Jak działają wasze 320/288 ?
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Powiedz lepiej kiedy planujesz jakies mody ?:P
-
1.8T na hybrydzie K03s - mało mocy
Zakładając, że strojenie jest poprawne, wszystko szczelne i osprzęt sprawny to sa 2 opcje: turbina za ciasna po stronie gorącej, albo masz głowice do roboty.
-
1.8T na hybrydzie K03s - mało mocy
Jaka jest goraca strona tej hybrydy m.in wirnik? Czy tam przypadkiem nie jest seryjny wirnik z k03/k03s ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Może gdyby mi ktoś udowodnił, że taki magiel z EXEO to ZF (czyli taki jak mój orginalny) i to EXEO było z silnikiem benzynowym oraz ma 100% udokumentowany niski przebiegi w okolicach 100k km to bym zaryzykował. Za dużo się naoglądałem półtorarocznych diesli z niemiec z przebiegami 200k km.
-
wąż wspomagania
Czesc Wiecie moze dlaczego np w B6 sa rozne weze od wspomagania od chłodniczki do zbiorniczka płynu? Orginalnie w moim wężyku były wsadzone i zacisnięte opaskami 2 zwężki czy też moze nazwijmy je restryktory przy samym zbiorniczku. Ten wężyk nie ma numeru więc ciężko mi go zidentyfikować. Kupilem wąż, który ma numer 8E0422891C ale w nim NIE MA takich restryktorów. http://www.jimellisaudiparts.com/products/Audi/2003/A4/Return-hose-cooling-pipe---fluid-cont/5629659/8E0422891C.html Jak się w rzuci ten numer w google to widać https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/power-steering-return-hose/8e0422891c/ ze jest on też dedykowany niby do B6 1.8T. Po zamontowaniu wężyka bez restryktorów i mojej zregenerowanej maglownicy ZF zauwazyłem, że kierownica chodzi bardzo lekko. Wcześnie, przed regeneracją na starym wężyku chodziła lekko, ale teraz jeszcze lżej. Czy to wlasnie ten zmieniony wezyk bez restryktorow spowodowal, że kierownica chodzi lzej? Czy moge tak jezdzic, czy tez jednak zamontować ten z restryktorami bo taki też posiadam?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Maglownica ZF dziś wróciła z ARGO. Wymiana listwy i generalnie wszystkich możliwych bebechów na nowe. Kupione już 2L płynu z ASO, nowe (podkładki) uszczelki, śruby (zaworki), wężyk od chłodniczki do zbiorniczka. Wygląda super, oby też i taka była mechanicznie. Projekt mnie przybił bo miałem być 5 dni bez auta i wymiana miała wynieść ok 1000zł z robocizną. Póki co jestem już prawie 2 tyg bez auta i oby się zamknęło się w 1600zł...
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
To za***iście. Kupilem 2l nowego płynu w aso i czeka na maglownice az wroci z regeneracji. To co mam zrobić bo gosc w aso bez zajakniecia mi go polecił. Dodam też ze dolewalem go z pol roku temu bo po 4 latach zagladnalem do zbiorniczka i bylo ponizej minimum. Dolalem wiec nowy z aso do max i tak jezdze juz pol roku. Nic sie nie dzieję. To co wymieniac na cały z aso?
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Mam prosbe do wlascicieli B6 1.8T. Czy mozecie sprawdzic czy w wezyku, ktory idzie od zbiorcznika do chłodniczki wspomagania są w srodku jakieś tulejki lub inne metalowe elemety? Dokładnie chodzi mi o cześć weżyka bedaca blizej chłodniczki. W moim B6 1.8T wężyk jest giętki i nie czuje żeby coś było w srodku. Kupiłem nowy weżyk ale od B7 i w nim są takie tulejki. Wyglada to jak restryktor, ktory zmniejsza przepływ. Mam u siebie maglownice ZF może to też ma znaczenie.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Pytanie ktora wybrac koyo czy zf ? Oryginalnie mam zf...
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Ok, Dzięki za info. Dzisiaj magiel wydarty. Jak myslicie, bedzie cos z tego jeszcze?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Gdzie byly regenerowane ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
f*ck, to mi teraz stracha napedziliscie ... A juz sie z kolesiem umowilem od magli. Wkurza mnie ten luz.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Nie chodzilo mi o sruby mocujace maglownice do budy tylko o srube, którą kasuje się luz w maglownicy ...
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
i nadal nie napisales mi Kamil ... Od jakiegos czasu wkurza mnie minimalny luz w kierownicy jak sie rusza kierownica w lewo/prawo. Jedna połowa mechaników mówi, że luzu nie czuje. Druga połowa, żebym sobie dał siana bo to tyle co nic. Wahacze mam nowe, końcówki drążków wymienione 2 lata temu na Lemfordera. Przejechały do dzisiaj naście tysiecy kilometrów. Na stacji kontroli pojazdów wszystko niby tip top. Sprawdziłem czy to może krzyżak w kolumnie kierowniczej, ale tam wszystko OK. Za namową mechanika zgodziłem się na regulację śruby na przekładni kierowniczej. Mechanik chciał dokręcić dolną śrubę na maglownicy. Próbował ją dokręcić, ale ani nie drgnęła. Przyłożył większą siłę i wtedy boom! Śruba się urwała .... Maglownica nie stuka, nie cieknie. Nie daje mi to jednak żyć i chyba poleci na regenerację .... Macie jakieś rady ?
-
Syczenie z okolic baku
vcds podlaczany? Jakie błedy? Pewnie system odpowietrzania siadł.
-
B6 DIVISION
Moim zdaniem dobor pod względem technicznym to szach i mat! Zazdroszczę:)
-
Moje poczynania z B7 1.8Tq BFB - w drodze po 300KM
Da sie wyczuc, że budujesz powoli napiecie w drodze do finału, ale szkoda czasu na takie małe turbiny
-
Fmic do 2.0 TFSI BGB
Takie 450Nm czy 460Nm to przeważnie osiągany moment. Są w Pl wykresy w okolice 500Nm na seryjnych korbach ale z hamowni co przeważnie te 30-40Nm lubią są przekłamać. Celowo nie pisze które to. Poczytaj sobie na naszym podwórku (SR forum) to będziesz wiedział które. 450Nm to nie 560Nm. Realne 560Nm i to w dolnych partiach obrotów? Co z tego, że ktoś sobie taki wykres namalował. Nie poleciłbym nikomu czegoś takiego bez kucizny. Dla mnie to niepoważne, ale zabronić nie jestem w stanie. Kto bogatemu zabroni...