Treść opublikowana przez wampir
-
Polecane opony letnie
BeyerBrown, niektórych nie uszczęśliwisz na siłe. Niech sobie Ucho jezdzi na czym chce, tylko niech nie pisze gdzie sie da, ze on wie lepiej niz fabryka i wprowadza nieświadomych użytkowników w błąd.
-
Czerwona Diablica 3.0 v6 Quattro Sedan
Czerwone jest zawsze szybsze Ja mam inny odcien czerwieni - Amulet red
-
B6 DIVISION
Dzwoniłem właśnie do ASO i jestem w szoku. Nowa akcja serwisowa, jak się dzisiaj przyjedzie to wymiana oleju gratis. Dzwonił ktoś?
-
B6 DIVISION
Co do opon to zgadza się Tomek, mam nadzieje, ze jakaś kanapeczkę zjadłeś bo kawa na pusty żołądek szkodzi
-
Problem ze wskaźnikiem Temperatury - FILMIK
Lepiej sobie zostaw ten termostat
-
B6 DIVISION
Pomiędzy 1BE a 1BV jest bardzo wyczuwalna różnica. 1BV jest twarde. Znaczenie mają też ścianki w oponie.
-
Problem ze wskaźnikiem Temperatury - FILMIK
Czujnik G62 jest w króćcu wodny na plecach silnika. Odnośnie problemów z tym czujnikiem to jeżeli masz taki błąd to ... 1 Fault Found: 16501 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too Low P0117 - 001 - Upper Limit Exceeded 16501/P0117 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62): Signal too Low Possible Symptoms Difficulties with starting a cold engine. Starting the engine when engine is warmish or warm, idle rpm immediately is 1200 - 3000 rpm. RPM at idle is irregular. With all engine temperatures seldom idle rpm will vary between 900 - 1000 rpm. With engine warm (90 °C) the engine temperature suddenly drops (70 °C) and slowly comes back to 90 °C. Bad acceleration during warming up. Diesel: an indication is extreme long time burning time of the glow indication light. Engine Overheating Possible Causes The electrical signal coming from G62 is too low Wiring and/or connections faulty (short circuit?) Engine Coolant Temperature Sensor (G62) faulty Mechanical problems in cooling system Possible Solutions Check wiring and connections Check / Replace Engine Coolant Temperature Sensor (G62) Check cooling system and correct overheating condition if present Sprawdź wtyczkę i kable do czujnika. Jeżeli będzie OK to kup czujnik G62 vernet, który kosztuje ok 30zł. Zamontuj, a potem zrób test porównujący mierzone temperatury wg procedury Imię:Łukasz Lokalizacja:Opole Model:A4 B6 Nadwozie:Avant Rocznik:2003 Silnik:1.8 T Kod silnika:AMB Napęd:quattro Skrzynia:Manual Paliwo:PB Napisano wczoraj, 22:17 Czujnik G62 do wymiany. Robiłeś sprawdzenie po wymianie czy dobrze pokazuje ? http://sprawdz.auto.pl/sprawdzenie-termostatu-oraz-czujnika-temperatury-g62/ i daj znać jakie masz odczyty z tych dwóch miejsc. Możliwe są też inne powody niewłaściwego działania, ale zacznij od najprostszych i najtańszych.
-
B6 DIVISION
Nie jest to prawda. Czujniki są dwa. Jeden na plecach silnika w króćcu wodny, który lubi sobie przeciekać z czasem oraz przy chłodnicy. Termostat to termostat. Nie pisz w wielu miejscach jednocześnie na ten sam temat bo nie idzie tego ogarnąć.
-
Polecane opony letnie
a Ty przestan pierdzielic o pierdzieleniu. Zdecydowana wiekszosc nie wie o jakiej wlepce mowisz i gdzie jej szukac. Wchodza na oponeo.pl a tam po wyborze auta w katalogu podpowiada im sie magiczne 205 albo 225. Mało kto wie co to nośność opony czy indeks predkości. Kazdy kupuje 91, a przecietny avant wymaga już 93. Dla tych co jezdza spokojnie a spedzają już n-tą godzinę nad analizowaniem opon - do spokojnej jazdy czy sie ma barum bravuris czy contisport to jeden ciul. Wiec nie ma co sie spuszczać nad wyborem jak ktos sie kula z pkt A do B. Chyba, ze zalezy mu na komforcie to barum jest lepszy bo miekka ściankę ale w zakrecie czuc ze opona plynie. Tylko kogo to interesuje skoro sie kula z A do B. Po drugie jak komus szkoda kasy na opony to niech sobie przeliczy ile km / lat bedzie jezdził na komplecie opon. Niech przeliczy na miesiac a potem skuma czy to jest więcej czy mniej niż puszka piwa. A jak ktos nadal ma problem z oponami to powinien zmienic marke bo widac nie stac go na audi!!!
-
Problem ze wskaźnikiem Temperatury - FILMIK
Czy wymieniał ten czujnik który jest na "plecach silnika" ? Bo tam jest G62... Czy było przez jakiś czas dobrze a potem znowu zaczeło wariować? Mi padły 2 czujniki w krótkim czasie z ASO. Teraz mam vernet i tfu tfu odpukac jest OK. Sprawdzić trzeba też wiązkę i wtyczkę. Może cos nie łączy. Czy sa inne bledy w sterowniku? Termostatu nie wymieniaj narazie i na pewno nie na zamienniki bo kasa pójdzie w błoto.
-
Problem ze wskaźnikiem Temperatury - FILMIK
Czujnik G62 do wymiany. Robiłeś sprawdzenie po wymianie czy dobrze pokazuje ? http://sprawdz.auto.pl/sprawdzenie-termostatu-oraz-czujnika-temperatury-g62/
-
B6 DIVISION
czujnik G62 do wymiany lub wiązka do sprawdzenia, ale na 99% czujnik. Miałem to samo.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie ma sensu Pojeździsz kilka miesięcy i stwierdzisz, że niepotrzebnie modziłeś bo bez Quattro to męka a nie jazda
-
B6 DIVISION
Wiem co jest na wlepce. 205 dla zimowek czyli M+S 215 dla 16 235 dla 17 i 18 Przecież już ustaliliśmy ze cały motoryzacyjny swiat jeździ na 235 i szerzej łącznie z Tomka Mamą ( serdecznie pozdrawiam ) a pozostałe kilka osób, które ma problemy z koleinami na węższych. Mozecie jezdzic na oponie od roweru tylko litości, nie nazywajcie prawidłowych i szerszych rozmiarów mongolskimi teoriami bo to żenujące. Pewnie nikt nie doradzi mi co mam założyć do mojej niemodnej malutkiej 17 calowej felgi... 235/45/17 z Continentala Contisport 5 czy może raczej Michelin Pilot sport 4 ??? :/
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Inna turbina, inna charakterystyka. Ma swoja wady i zalety. Trzeba wiedziec jak wystroić.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dokładnie. Z k04tfsi robisz sobie "skromne" 1.3 bara i latasz na serii dla tej turbiny i nie przejmujesz się niczym.
-
B6 DIVISION
Są różne drogi w różnych rejonach Polski. Mało tego, nawet prawa fizyki inaczej działają
-
B6 DIVISION
Czyli jednak aby nie mieć problemow na polskich drogach w koleinach nie jest zalecana jazda na szerszych oponach niz 225. Wszystkie auta, które maja seryjnie szersze opony nie nadają sie na polskie drogi. Takie wyciągam wnioski i mi to wystarczy. Nie interesuje mnie dalsza rozmowa na ten temat. Jak dla mnie to każdy moze sobie jezdzic na oponie z roweru ma do tego prawo, Ale żeby nazywać coś mongolska teoria to sam mus pokazać dorobek co najmniej taki jak pokazało audi przez ostatnie kilkadziesiąt lat.
-
B6 DIVISION
Jeżeli przez preferencje rozumiesz zasobność portfela ponieważ opony 225 są tańsze od 235 oraz to, że z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie niższe spalanie na 10000km to rozumiem. Jest to aspekt ekonomiczny i można tak od razu napisać, a nie dorabiać jakieś dodatkowe teorie i nazywać zalecany przez producenta rozmiar mongolską teorią. Co mam odpuścić. Nie można zadać pytania i poprosic o doprecyzowanie?
-
B6 DIVISION
Mhm, czyli chcialbym sie upewnic czy dobrze zrozumiałem. Nie ma znaczenia moc silnika, ciezar auta, trzymanie w zakrecie, droga hamowania itp. i jeżelibyś miał nap Rs4 B7 ktore strzelam ma pewnie rozmiar 255/35/19 to pierwsze co zrobisz to zmieniasz opony na 225? Do mnie pijesz z tymi 2.5? Jezdzilem i pomagałem przy reanimacji 2 silników na 5 z którymi miałem styczność.
-
B6 DIVISION
też z tego leje, ktoś chce dane parametry i o nie pyta a ludzie z jakimiś mongolskimi teoriami wylatują Stosowanie prawidłowego rozmiaru opon nazywasz mongolska teoria? Rozumiem, że wiesz lepiej niż setki inzynierow koncernu audi jakie powinien byc najlepszy rozmiar do danego auta ? Jaki masz argumenty? Pytam całkowicie powaznie.
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
Zmienisz to osiągi spadną
-
[B5 ANB] 1.8 T + stage 2/H&R -40/K03RS6!/BIXY/NAVI/DRL/CLH/MAGNAFLOW 3"
Widać cisnienie jest na styk po wymianie. Z biegiem kilometrów filtr oleju się zapycha i ciśnienie spada ze zaczyna halasowac. Innej teorii nie ma.
-
A8 D2 Przedlift - odpoczynek od A4 1.8TQ :)
ładnie ile placiles? Sam mierzyles rozstaw otoworow czy wykonawca juz wiedzial co i jak?
-
B6 DIVISION
Wstawiłem to jako ciekawostkę z tym wałem. Co do gwintu to dobry producent oznacza swoje część. Wpisz ten nr w Google...