Treść opublikowana przez wampir
-
1.8T AVJ Buczenie silnika przy pełnym obciążeniu
Avon oryginalne ale jeszcze z fabryki, z ASO czy kupione w sklepie ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ale co rozumiesz przez wyższej? Jeżeli to ma 50mm wewnątrz to okolice 230KM obskoczy. Tak na logike, to minimalne wymagania od orurowania to srednica wieksza lub rowna od wylotu z turbiny. Seryjne orurowanie w BEX daje rade na okolice 230KM. Krzysiekvtec o ile dobrze kojarze na DSMIC z BEX miał z hybrydą 250KM. Oczywiście na lpg, ale moc była.
-
Nie swiecą lampki pod fotelami
Nie świeci mi prawy tylne podświetlenie nog. Czasami jak sa otwarte drzwi i naciskam na pilocie to przy klikaniu zamka gdy alarm go otwiera przez ułamek sekundy lampa się zaświeci. Czasami jak otworze szybe do samego dolu az stuknie a potem zamkne drzwi i otworze to się swieci. Czy winne mogą być mikrostyki? Jeżeli tak to mogę prosić o opis i zdjęcia zebym nie uszkodził czegos przypadkiem bo kilka dni temu miałem naprawiane w tych dzwiach elektryczne otwieranie szyby.
-
[B6 BFB ] Jedna jakich (nie)wiele :) --> AntyTheft by Roman_Tyk !
EE tam najgorszy.. masz przynajmniej uwolniony wydech. Widze, ze wszystkie fajne chłopaki zakładają lekkie OZ ... Gdzie kupiles ile dales? Wal na PW
-
[B6 BFB ] Jedna jakich (nie)wiele :) --> AntyTheft by Roman_Tyk !
Zamontowany już wydech z S4 ?
-
1.8T AVJ Buczenie silnika przy pełnym obciążeniu
Masz zrobiony soft? Jeżeli tak to ile dmucha turbo w dolnym zakresie obrotów? Na których biegach wystepują wibracje i buczenie, na wszystkich? Poduszki silnika wymieniles na ori? Sprawdzales poduszke skrzyni biegów? Odbojnik czolowy masz ori? Rzuć okiem na przeguby wewnętrzne.
-
A4 B7 2.0TFSI QUATTRO BPG USA K04-064 355HP@467NM - Powered by gregor10.pl| SPRZEDAM !
obserwuje, trzymam kciuki i szczerze zazdroszczę :D
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
pisc or it didn't happen
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Od turbo masz 63? Jak połączyłeś je z wylotem turbo?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
a Wy jakie macie srednice?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
A wiesz, ze nie wiem. Nie interesowałem się tym wcześniej. FMIC robiłem 3 lata temu u Bakusia (FMIC 180tka). Dzisiaj popatrzyłem na orurowanie i na moje oko przy turbo jest chyba 52mm. Do ilu wystarczy? Nie wiem.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Cos w tym jest. zamontowanie k04tfsi to nie takie hop siup trzeba modzić turbine i nie mowie adapterze przy którym tez jest trochę zabawy. Arek widze, ze Ty też grubo lecisz
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Wiadomo, że można tu i tam taniej zrobić. Jeżeli ktoś będzie polował na części i akurat w tym czasie gdzieś się pojawi okazja to może zaoszczędzić. To są uśrednione ceny bez okazji, gdy ktoś dzisiaj wpada na pomysł, że robi moc. Jestem przekonany, że gdyby wysłać zapytanie do kilku firm to ceny mogłyby być jeszcze większe.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Zgadza się. Ja nie jezdzilem autem z Twoja hybryda ani z k04 TFSI. Być może przy hybrydzie byłbym już w pełni zaspokojony. Można na szybko sporządzić bardzo szacunkowa kalkulacje. Hybryda K04TFSI kolektor 500 0 turbo i montaz 2200 4000 adapter 0 800 przew. olej i woda 0 500 tip 500 500 DP 500 500 wtryski 500 500 FMIC 1500 1500 strojenie 1500 1500 Do K04TFSI przydalby się tez lepszy wydech np. S4 B6 i dolaczenie go do dłuższego DP -1000 Przy dobrym stanie silnika mamy 265KM - ok 7200zł 320KM - ok 11000zł Refleksje ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Zapakuj FMIC, korektę softu i będzie jechało. Roman_tyk, a kto by nie chciał u siebie K04 TFSI? Zadajesz takie pytania ze mi się smutno robi bo uświadamiam sobie, ze nie stać mnie na taki projekt... Ciężko o porównanie z jednego auta. Jak się uda to niedługo może do porównania wpadnie TD04 z 1.8T i K04TFSI z 2.0TFSI. Jak znajdę chwilę to postaram sie wrzucić kosztorysy. Mam już na myśli nawet kogoś kto ma temat rozpracowany i można mu dać auto bez obawy o efekt
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
OZ w jaki kolor pójda?
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Jestem tez zainteresowany. Dodatkowo skuteczna jest tez naklejka na aucie w stylu "To nie jest diesel tylko awaryjna niepopularna benzyna po zderzeniu z czołgiem"
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Czy profesjonaliści mogą opisać czym się rożni step1 od pełnej korekty? Może jakies zdjecie tak żeby laik zrozumial?
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
Może to wina materiału z jakiego wykonany jest dolot albo sterowania DV. Masz DV podpięty do N249 czy bezpośrednio do kolektora? U mnie jest bezpośrednio a N249 jest zapętlony.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Ja już zapomniałem jak to jest bez Quattro. Może zabrzmi to jak wypowiedz zmanierowanego kierowcy albo fanatyka, ale nie wyobrażam sobie auta bez Q. Krzysiekml, nie mowie, że slabo tylko, że to niższa wartość Pewnie 100-200 u Ciebie robi wrazenie? Masz jakies filmiki albo robiles pomiary?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
2800obr i 1 bar to nie 1.5bara Szkoda, ze to 1.8L a nie 2.0L , ale robić stroker to już przynajmniej dla mnie a gruba rzeźba. Chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu?
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
Może też być, ze tip i stożek poteguja ten dźwięk. U mnie przy specyficznym doładowaniu o obrotach tez to sporadycznie slysze. Na wiem jakby było na gumowym dolocie. U ciebie jest widze dość regularnie..
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Moje k03s wstaje tak: obr C N75 mbar 1960 24 95,3 1610 2120 24 95,3 1820 2320 24 74,5 2110 2520 23 76,1 2230 ale żeby było 1.5 bara przy 2800obr ... ? Korba moze wyjsc bokiem
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Luz, bardzo chętnie poznam czyjaś opinie Wyznaje zasade, ze jeżeli chce się porownywac wykresy to najlepiej w ramach tej samej hamowni. Nie miałem do czynienia z TD04. Kiedyś jechałem 1.8t z TD05 ok 330KM i nie podobała mi się charakterystyka z dołu. Do 3500obr nic się nie działo, ale ... jak wstało turbo to efekt był niesamowity. Jakos tak nie czuje tych turbin. Nie chce powielać zasłyszanych tekstów, których osobiście nie potwierdziłem ale ponoć TD05 mają problemy z WG.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Wykres pokazuje ze hybryda i ko3s sa porównywalne w zakresie do 5000obr. Powyżej ewidentnie hybryda jest mocniejsza. Do ścigania się hybryda zdecydowanie lepsza To co pokazuje TFSI to klasa sama w sobie. Od 3000obr jest znaczna roznica. Gdyby tylko nie cena... Tfsi jest droższe niż TD ale ja bym wolal TFSI.