Treść opublikowana przez wampir
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zapytales się mnie w poscie nr 7144 czy masz S4 wiec Ci odpisałem, ze nie masz, ale masa twojego auta odpowiada masie S4. Nadal chcesz ciagnac ta dyskusje? Bo ona niczemu nie sluzy. Do Deva masz kontakt przez facebook/autoserwisdevcar lub mail. Odpowiadajac na komentarze innych kolegow. Nadal uważam, ze jest to nieoptymalne wykorzystanie hamulcow. Ich potencjal będzie lepiej wykorzystane przy zalecanej oponie. Może ktoś czytając to zastanowi się przy kolejnej zmianie opon.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czlowieku. Czy ja się czepiam? Napisalem w 1 poscie co sadze o takich modyfikacjach i tyle! Napisalem Ci tez już kilka postow temu ze zycze Ci powodzenia w modach. Zadales teraz pytanie dlaczego porownalem Twoje auto do S4 to Ci odpisałem. Co do zestawu to masz numer telefonu w podpisie Deva. Zadzwon do niego i on Ci pomoze. Pewnie jak trzeba będzie to i pomaluje przed wysylka na dowolnie znany ludzkości kolor. Wszelkie pretensje do rozmiaru zalecanego przez inzynierow Audi należy kierowac do siedziby firmy
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Widze, ze nie odpuszczasz. Urazona duma? Nie można nic doradzić? Masz wg opisu A4 B6 3.0V6 tiptronic, a ja napisałem, ze masz auto, które z pasażerem czy pasazerami wazy tyle co S4. Wszystko się zgadza. Z Twoim silnikiem, napedem i skrzynia plus pasażer masz wage jak S4 B6!!! Zatrzymaj taką mase skutecznie bo przecież na tym zależy każdemu kto wstawia mocniejsze hamulce. Ciezko to zrobić bez odpowiedniej opony.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jeżeli uważasz/uwazacie, ze jesteś mądrzejszy od inzynierow audi to nie ma sensu dalsza dyskusja bo ja nie mam innych argumentów. Majac auto, które wazy z kilkoma pasażerami jak S4 i będzie miało hamulce z S4 , a opony nie spełniające parametrow to jest zwyczajnie marnowanie potencjalu hamulców. Będziesz zaskoczony ze mimo to nie hamuje jak powinno, włącza się za szybko ABS i są inne problemy. Mimo to powodzenia w modach!!!
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Możesz mi powiedzieć dlaczego zakładasz opony poniżej specyfikacji producenta czyli 235/40/18 a hamulce montujesz ponad wymiar? Nie przeniesiesz tej siły hamowania na asfalt. Chyba, ze duzy hamulec do lansu, a waska opona ma być tansza i zapewnić nizsze spalnie...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
A opony pewnie 225/40/18?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jarol jaki masz dokładnie rozmiar opony i model/marke ?
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Mnie osobiście odrzucają ogłoszenia typu "Wszystkie naprawy wykonane na bieżąco". Co w 99% oznacza "jezdzilem, az stanal, wtedy naprawiłem żeby dalej moglo jezdzic". To, że brakuje 40% mocy to szczegół Jeżeli będzie udokumentowana lista napraw przy czym auto wygląda i jeździ dobrze to kupiec ktory doceni wlozony wkład się znajdzie.
-
FMIC VS Dual SMIC
DSMIC w forumowym B6 1.8T ogarnia 250KM na hybrydzie wystrojonej przez Gregor10.pl.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Taka luzna uwaga, ze po pytaniu o cene sa pytania pomocnicze i tak robi się chat z tematu ktory sledzi iles osob i dostaje powiadomienia o czyms niezwiązanym z tematem. Szanujmy się
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Ma ktoś S4 B6 V8 4.2 ???
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Engine Check?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Miałem nalozony wosk NXT 2.0 a na to kilka razy BSD. Pomimo kilku myć gorącą wodą z ludwikiem nadal widze kropelki. Az tak ciężko pozbyć się BSD? Druga sprawa czy to możliwe ze BSD lub mycia wymyły NXT bo mam wrazenie, nie ma nic z tego efekty co był rok temu gdy zrobiłem polerke UC i UP i NXT 2.0, a kilka razy nakładałem już sam NXT 2.0 od tamtego czasu.
-
taki tam oswojony BRUTAL
Z relacji w Kamieniu wiem, ze miał
-
[A4 B6 1.8T AVJ]Limuzyna Łysego Z Brazzers, 3SDM 4x10J STATIC
Tym autem da się pojechać po bulki po polskiej jakości drodze czy tylko ma stać i ładnie wygladac?
-
Kierownica powietrza - chłodzenie przednich tarcz hamulcowych
A dlaczego w mieście ma nie działać? Jak jedziesz to powietrze owiewa gorące tarcze i je studzi. Im szybciej jedziesz tym lepiej to działa. Jeżeli jedziesz wolno to i przy hamowaniu nie odczujesz problemow z hamulcami. Tak sobie czytam na necie różne informacje na temat chłodzenia i natrafiłem na: http://www.spalacz.pl/o-hamowaniu-na-torze-i-hamulcach-ciag-dalszy Niejaki Spalacz ma A4 B8 2.0TFSI Quattro i regularnie jeździ nim na tor. W aucie ma na częściach z ASO seryjne 320mm z przodu i chyba 300mm na tyle z tym że tylna tarcza nie jest wentylowana. Nie są to żadne OZ, FDS i inne wynalazki. Po prawej stronie widać, że w przygotowaniu ma artykuł na temat drugiego wyjazdu na tor Nurburgring tym razem z zamontowanym chłodzeniem. cytuje: "Bez dodatkowego chłodzenia hamulców nie zrobiłbym takiego przebiegu na Nurburgringu jaki zrobiłem i nie planowałbym jeszcze jazdy kolejnego dnia po Spa Francorchamps. Wykonanie tej modyfikacji było warunkiem aby w ogóle planować tą torową wycieczkę." Ciekawi mnie czy B8 (320/300?) ma faktycznie lepsze hamulce niż słynne 320/288 z B7 czy też może nawiew faktycznie aż tak bardzo pomaga. Chłodzenie musi mieć znaczny wpływ na działanie zestawu bo w innym jego artykule pisał też, że odczuł różnice w działaniu hamulców po zmianie felg z ori 16" na 18" o bardziej ażurowej konstrukcji. Przy 17" nie było znaczącej poprawy. http://www.spalacz.pl/uklad-chlodzenia-hamulcow-audi-a4-b8 Sprawdzone na bazie Audi A4 B8 2.0tfsi
-
Polecane opony letnie
A continental?
-
taki tam oswojony BRUTAL
Jak wyszła ustawka z S3 ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Kupowanie używanego samochodu to jest ryzyko bo może być feler. Raz zakładanie używanego zestawu to jedzenie ze śmietnika, a potem nagle toczenie tarcze jest OK zależy od nastroju
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
a zagrzales je kiedyś ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dlatego wspomnianemu Spalaczowi popękały wszystkie przednie klocki na pół i tarcze się skrzywiły. Jestem ciekawy co napisze w swoim artykule. W innym artykule pisał, że na torze w Poznaniu siadały mu hamulce przy felgach ori 16". Po zmianie na 17" nie był znaczącej poprawy. Dopiero przy ażurowych 18" mógł jeździć bez problemów. Jak widać na hamowanie ma wpływ wiele innych czynników, z których na pierwszy rzut oka nie każdy jak np. ja zdawał sobie sprawę
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tor jest bardziej wymagający. Wiec jeżeli rozwiązanie sprawdzi się na torze to i na drodze.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tak sobie czytam na necie różne informacje na temat chłodzenia i natrafiłem na: http://www.spalacz.pl/o-hamowaniu-na-torze-i-hamulcach-ciag-dalszy Niejaki Spalacz ma A4 B8 2.0TFSI Quattro i regularnie jeździ nim na tor. W aucie ma na częściach z ASO seryjne 320mm z przodu i chyba 300mm na tyle z tym że tylna tarcza nie jest wentylowana. Nie są to żadne OZ, FDS i inne wynalazki. Po prawej stronie widać, że w przygotowaniu ma artykuł na temat drugiego wyjazdu na tor Nurburgring tym razem z zamontowanym chłodzeniem. cytuje: "Bez dodatkowego chłodzenia hamulców nie zrobiłbym takiego przebiegu na Nurburgringu jaki zrobiłem i nie planowałbym jeszcze jazdy kolejnego dnia po Spa Francorchamps. Wykonanie tej modyfikacji było warunkiem aby w ogóle planować tą torową wycieczkę." Ciekawi mnie czy B8 (320/300?) ma faktycznie lepsze hamulce niż słynne 320/288 z B7 czy też może nawiew faktycznie aż tak bardzo pomaga.
-
Kierownica powietrza - chłodzenie przednich tarcz hamulcowych
Czy ktoś ma doświadczenie w temacie chłodzenia przednich tarcz hamulcowych? Przeważnie są to dodatkowe kierownice powietrza przymocowane do osłony tarczy hamulcowej lub weze o odpowiedniej średnicy doprowadające chłodne powietrze z kratek przedniego zderzaka lub osłony silnika.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
w b5 jest więcej miejsca?