Treść opublikowana przez wampir
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Za godzine jade na spotkanie z 2 forumowiczami co maja 1BV. Zabieram też Szanowną Małżonkę ze sobą żeby się przejechała. Dam znać co i jak... Już po przejażdżce 2 autami z 1BV w tym jedna z tylnym stabilizatorem z RS4. W 1BV czuć ze jest sztywniej. Przejazd przez małe i srednie dziury jest odczuwalny bardziej niż 1BA ale jak wjechałem w głębszą dziurę to odczucia były w mojej subiektywnej ocenie takie same jak w 1BA. To co od razu rzuca się w oczy to prowadzenie. Auto jest bardziej "zwarte" i nie wychyla się przy nagłych ruchach kierownicą. 1BA to ponton. Wybór jest oczywisty
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Tak, ja już po obiedzie u tesciow na malinie Siedze i się nudze. Jak będziecie wcześniej to wyślijcie sms.
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Taki jest plan, ze przejedziemy się przez odcinek od stacji do tego przejazdu kolegowego koło kamionki Bolki:) Ja tam przyjadę o 17 i będę czekał na Was
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
to na stacji w Groszowicach
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
To już lepiej na stacji PKP w Groszowicach tam też jest sporo miejsca żeby zaparkować . Zalezy mi żeby się przejechać po kiepskiej drodze czyli bliżej miasta przed wahadłem. Wiesz, moje auto z definicji było planowane do czegoś innego to "rodzinne kombi". Zawias miał taki zostać aby było komfortowo i nie było problemu z zahaczaniem przy parkowaniu. Heble zmieniłem od razu po zakupie z 288/245 na 312/255 czyli takie jak w serii jest w B6 3.0 220KM. Moc robiłem na końcu .. no coż. wyszło ile wyszło Z zawieszeniem to taki bardziej kaprys aby auto ładniej wyglądało i nie wiem czy nie odbije mi się czkawka najwyżej nie będę zakładał sprężyn i amorów tylko je sprzedam...
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Tak, w mojej sygnaturze masz link do opisu auta i zdjęć jak się prezentuje w stylu allroad
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
7.5Jx17 ET35 z opona 215/50/17
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
jedziesz z opola, mijasz stacje pkp Groszowice po lewej stronie ale jedziesz dalej az dojedziesz do wahadła z racji remontowanej drogi. Po lewej stronie będzie przystanek autobusowy i chyba nawet zatoczka. Tam mysle, ze będzie dobrze. Masz dokładnie taka zawieche jak ja chce u siebie zamontować o ile Zonie "spodoba się" twardość... Wyslij mi na PW swój nr tel
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
W super tajemnym miejscu czyli pobocze za wahadlem na oswiecimskiej ok 17:00 Mi nie będziesz przeszkadzal, chętnie zobaczę jak u Ciebie chodzi zawieszenie. Jakie masz?
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Jutro jesteśmy ugadani z Majkelem1993 na porównanie zawiechy
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Ale to samo tylko twardsze czy miekksze?
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Czy ktoś z Was kto bywa w Opolu ma zawieszenie 1BV lub 1BD albo w ogole ma S4 b6 i poswiecilbym 5min na porównanie zawieszenia?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
To może 1BD z S4 B6?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Dzięki za radę Tomek ale gwint odpada. Nie chcę wydawać niewiadomo ile i jakoś nie mam zaufania do takiego zawieszenia. Wole tansze, seryjne, z dużą dostępnością części i ogarnialne. Nie potrzebuje niewiadomo jak obniżać. Ma być seryjnie. Jacek, rozumiem, że miałeś 1BV a potem przeszedłeś na 1BE i już szanowna małżonka była zadowolona? Czy też marudziła? Na drodze bez dziur chyba nie odczuwa się roznic pomiędzy wszystkimi typami zawieszenia?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Poki co tajemnica zanim sie ostatecznie wyjasni Dobra jest inny temat na juz. Jak już kazdy zauwazył moje auto stoi jak allroad:D Wg wlepki jest u mnie : Shock absorption/suspension, chassis 1BA Standard suspension/shock absorption Weight category front axle 0JK Weight category front axle weight range 10 Weight category rear axle 0YN Weight range 13 Sprężyny z przodu są: 8E0 411 105 BH a powinno być dla 1BE/1BV o jedną kategorie wagową mniej czyli 8E0 411 105 CH niebieski biały zielony zielony sprężyny z tyłu są 8E0 511 115 DB a powinny być dla 1BE/1BV o jedną kategorie wagową mniej czyli 8E0 511 115 DN(FN) niebieski zielony zielony Dzisiaj kurier przywiózł mi przód czyli sprezyny koloru niebieski, biały, zielony, zielony oraz amortyzatory o numerze 8E0413031BT wg tej strony http://www.jimellisaudiparts.com/products/Audi/Gas-filled-shock-absorber--GASFILLED-SHOCK-ABS/5661170/8E0413031CN.html (A4) Audi A4/Avant 202 -503-. 503 -1204-. PR-1BV. (1BV) Shock absorption/suspension, chassis: Sports suspension/shock absorption. (1VG) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for four-cylinder engine. (1VH) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for six-cylinder engine. (1X0) Drive layout: Front wheel drive. (1X1) Drive layout: Four wheel drive. (A4Q) Audi A4/S4/Avant quattro 0JK,0JL,0JM. PR-1BV+0JJ. (0JJ) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 9. (0JK) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 10. (0JL) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 11. (0JM) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 12. (1BV) Shock absorption/suspension, chassis: Sports suspension/shock absorption. (1VG) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for four-cylinder engine. (1VH) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for six-cylinder engine. Czyli niby 1BV Jutro przyjda tylne sprezny 1BE/1BV i teraz mam problem. Nie wiem czy kupić na tył też amortyzatory 1BV. Wtedy przód i tył będzie 1BV. Czy może kupić na przód i tył 1BE bo 1BV jest twarde? Wleci też na tył stabilizator RS4 Doradzcie coś jakie amory wybrać bo nie chce zeby mi Żona łeb urwała jak sie okaże ze będzie bardzo twardo. Moim zdaniem aktualne 1BA z amorami sachs z przodu i ori 1BA z tyłu wcale nie są jakieś super miekkie gdy jeżdzę na 215/50R17. Nikt nie doradzi? 1BV czy 1BE? Boje się, że 1BV jest za twarde
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
hehe, dobrze napisane. Ciekaw czy jakiś "zboczeniec hamulcowy" w pozytywnym tego słowa znaczeniu pokusi się o zrobienie testu: Przy predkosci 120km/h hamowanie do zera a następnie pomiar odległości dla 288/245 vs 312/255 vs 320/288 vs 320/300 vs 345/300 vs 345/330
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Czy amortyzatory 1BE z B7 będą pasowały do B6? Będzie to pasowało wymiarem i poprawnie pracowało?
-
taki tam oswojony BRUTAL
Ja to bym koczował pod serwisem od 5 rano żeby go odebrać
-
Co to za zawieszenie 1BE czy 1BV
Na 100% jest BT na przednich koloru czerwonego. http://www.jimellisaudiparts.com/products/Audi/Gas-filled-shock-absorber--GASFILLED-SHOCK-ABS/5661170/8E0413031CN.html (A4) Audi A4/Avant 202 -503-. 503 -1204-. PR-1BV. (1BV) Shock absorption/suspension, chassis: Sports suspension/shock absorption. (1VG) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for four-cylinder engine. (1VH) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for six-cylinder engine. (1X0) Drive layout: Front wheel drive. (1X1) Drive layout: Four wheel drive. (A4Q) Audi A4/S4/Avant quattro 0JK,0JL,0JM. PR-1BV+0JJ. (0JJ) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 9. (0JK) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 10. (0JL) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 11. (0JM) Weight category front axle: Weight category front axle weight range 12. (1BV) Shock absorption/suspension, chassis: Sports suspension/shock absorption. (1VG) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for four-cylinder engine. (1VH) Installation parts for engine (engine mount system): Installation parts for six-cylinder engine. Czyli niby 1BV Czy 1BV jest naprawdę takie twarde względem 1BE?
-
Co to za zawieszenie 1BE czy 1BV
Udało Ci się rozszyfrować jakie to zawieszenie?
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Czy ktoś wie jaki to amortyzator 8E0413031BT ( 8E0 413 031 BT ) 1BE czy 1BV? Jaki do kompletu powinien być tylny amortyzator?
-
A4 S4 B6 Black Beauty / 2.7 Biturbo Q 19 wheels custom exhaust FMIC
Jakie masz zawieszenie?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
A Ty nadal masz S4 b6? OK, przyszedł czas powoli na kolejne lekkie mody W tym tygodniu przyjdą nowe graty tylko nie wiem w jakiej kolejności zająć się wymianą. W każdym razie mój zestaw hamulców czyli przód: 312 mm, jarzma, zaciski, klocki, tarcze z przebiegiem ok 15tys km tył: 255mm, jarzma, zaciski, klocki i tarcze. będzie na sprzedaż za parę złotych.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Aktualnie mam 1ba o kategorii 13. Planuje 1Be 13 albo 12. Znalazlem 1be z B7 11 o tym samym oznaczeniu co B6 12. Wydaje mi się, ze to już za bardzo siadzie.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Zapytam inaczej, czy jak wloze sprezyny z B7 to auto siadzie bardziej bo jest kategoria nizsza?