Treść opublikowana przez wampir
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jakie miałeś dokładnie odczyty z pomiaru ciśnienia oleju przy 2000 i 3000obr? Sugeruje zrobić jeszcze raz pomiar ale na porządnie rozgrzanym oleju gdy już słychać hałas.
-
a4 b5 AEB chip gdzie najlepiej podkarpackie
I nadal to robisz. Nie potrafisz napisać zdania bez agresji. Ja siebie samego obrażam? Widać internet daje w dzisiejszych czasach za dużą możliwość aby obrażać bezpodstawnie, bez ani jednego argumentu ludzi siedząc setki kilometrów od nich schowany za monitorem. Mówisz o porównaniu do innych tunerów? Mam porównanie do 3 innych z czego każdy jest znany w Polsce z robienia "grubych fur". Chcesz się dowiedzieć których to poczytaj moje posty na forum albo odezwij się na PW. Nie mam zamiaru tutaj robić nikomu negatywnej reklamy. Nie jestem Gregor10.pl adwokatem i nie wciągniesz mnie w polemikę skoro nawet nie widziałes jego strony internetowej z opisem projektów i wykresami z pomiaru mocy przed i po na oczy. Nic nie poradzę na to, że mi się podoba podejścia Gregora10 do ludzi na forum i klientów. Jak może to pomaga i wydaje mi się, że to jest najlepsza metoda na sukces i zadowolonych klientów.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
ale tylko silikon bez wymiany niczego więcej ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Kupowales go w ASO? jakie ceny i jak się zabrać za to ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Jest za prawie 400pln komplet na przod i tyl ale przedni jest potrzebny tak jak rybie rower także pozostaje szukac dalej... Dzisiaj zauwazylem ubytek plynu chłodzącego. Po stronie turbo widze skrzyni biegow czerwonawe slady. Gdzie z tylu cos musi ciec... :/ Ktoś ma jakieś pomysły gdzie dokładnie szukać?
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
Zazdroszczę ... wyrozumiałej małżonki;)
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tominator na tyle masz 2KN? To pomiar hamowania recznego? Moje tylne 255mm na pomiarze miały chyba ok 2.4KN o ile dobrze pamiętam. Nie wiem czy te wyniki są jakieś miarodajne...
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Bo właściciele 2.7BT i 3.0TDI też musza pojechać do Gregora10 na soft i wtedy powtórzcie wyścig
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Poka 100-200 plizzz
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
A kto powiedział, ze nie trzymają? Nietrzymanie mocy o ile można tak to nazwać tyczy się silników FSI np. RS4 B7, które w pewnych okolicznościach zarastają nagarem. Wymaga to czyszczenia do kilkadziesiąt tysięcy kilometrów W S4 B6 i B7 nie ma FSI. Inna sprawa, że te silniki z racji małej komory grzeją się w trakcie pomiarów na rolkach. Lepiej wypadają na drodze.
-
a4 b5 AEB chip gdzie najlepiej podkarpackie
Możesz mi powiedzieć dlaczego używasz takich przekleństw i mnie obrażasz? Widzę, że na początku swojej wypowiedzi piszesz, że TA firma to robi bo ich znasz a potem zaczynasz pisać w pierwszej osobie jakbyś to sam wykonywał te czynności. Jesteś pracownikiem tej firmy? Pewnie gdybyś był to już wcześniej przyznałbyś się. Twoja sprawa, nie wnikam. W swoich wyjaśnieniach, w których precyzujesz w końcu co wcześniej miałeś na myśli mówiąc "od ręki" zabrakło kluczowego słowa - DIAGNOSTYKA. Przypominam, że cały czas piszemy o nastoletnich autach z silnikiem AEB, które statystycznie wymagają napraw: - problemy ze szczelnością, - padnięty DV / N75 - Przepływomierz i sonda lambda jeszcze pewnie oryginalna i nigdy nie wymieniana - pompa paliwa - turbina - itp itd Gdy dołożymy do tego utrudnioną względem nowszych modeli diagnostykę wychodzi, że trzeba poświęcić na samochód znacznie więcej czasu. Dobry tuner potrafi sobie zaplanować czas, wie o tym, że takie zdarzenia mogą mieć miejsce. Niektórzy mają nawet u siebie przygotowane części. Nie ściemnia klientowi, że zrobi to w 4h, a potem się okazuje, że auto stoi 4 dni i nadal coś jest nie tak. Chciałeś zrobić reklamę swojej lub znajomemu firmie, a wyszło na to, że rzucasz teksty bez pokrycia i jeszcze obrażasz ludzi. Zrobienie jednego czy kilku projektów na milion koni nie daje nikomu prawa żeby zachowywać się przemądrzale. Ludzie wydają ciężko zarobione pieniądze żeby podnieść moc w swoich AEB bo na takie auto ich stać i chcą być traktowani z szacunkiem. Chcesz zrobić reklamę to udzielaj się w tematach, pomagaj ludziom a nie rzucaj teksty jak nastolatek.
-
a4 b5 AEB chip gdzie najlepiej podkarpackie
Od reki to się wgrywa ale gotowce Czyzby ta firma miała katalogi z przyrostami mocy jak typowi boxiarze? Jak kiedyś miałeś do czynienia z kilkunastoletnim AEB to wiesz, ze takie rzeczy jak "od reki" można sobie miedzy bajki włożyć.
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
Po czym poznales ze uszczelniacze puszczają?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ok, to jak będziecie mieli wyniki pomiarów to dajcie znać. Może się je wrzuci gdzieś na początek. Przepychanek oponiarsko-przewodowych ciag dalszy Dzisiaj przegonimy "Klan", a jutro "Mode na sukces". Kolejna moja teoria. Wszystkie części wysokiej jakości jak hamulce, przewody, opony UHP przydają się najbardziej w sytuacjach ekstremalnych. Nie rozumiem po co licytować się która kombinacja lepszej części z gorszą (hamulca/opony/przewodu/oplotu) będzie bardziej trafiona od innej kombinacji. Może się zdarzyć, że ekstremum dla jednej części, które nigdy się nie wydarzyło, wydarzy się nagle raz. Chce ktoś teraz wyliczać prawdopodobieństwo jego wystąpienia?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
BeyerBrown, gdyby z wezy w oplocie był taki zysk przy 312/255 to fabryka by je założyła bo jest to tansze niż zmiana zacisków, tarcz i klocków na większe. To jedynie moja teoria, ale jak pokazuje dieselgate to koncerny bardzo dbają o finanse. Co innego siła hamowania wynikająca z większe powierzchni klocka i tarczy o większe średnicy, która przekłada się na ramie z jakim działa siła, a co innego pojemność cieplna układu i odporność na przegrzewanie. jako dygresję zacznę inny temat licząc, że go pociągniecie a mianowicie czy ktoś z Was zwracał uwagę na pomiar siły hamowania na przeglądzie okresowym? Ja sobie zapisałem wartości i nawet jakies foty zrobiłem podczas przeglądu z moich 312/255. Zaraz po zmianie na 320/288, które leżą mi i się kurzą zrobie taki sam pomiar na tej samej stacji. Czy ktoś z was może zna wartości ze swoich pomiarów. Po cichu liczę, że BayerBrown podjedzie i zmierzy to na swoich 345/300. Mogłbym Cie o to prosić z jakimiś fotkami?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Zostało 320/288. Zadecydował czynnik finansowy abym nie musiał dodatkowo zmieniać felg i opon zimowych na 17". Z zawieszenia jestem zadowolony. Jest sztywno. Pewnie to tez zasługa opon Conti sport3 nośność 95XL które mają twarde scianki. Musze jeszcze zmienić tylnego staba. Na wiosne wleca nowe opony 235/45/17.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Dzięki uprzejmości kolegów Wandej i Dzik graty są skompletowane... Co z tego jak zapału brak do montowania i potrzebna motywacja... Chyba, że po spożyciu tego nabiorę sił i ochoty ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
@Tominator Przeciez to ja właśnie napisałem, że nie ma czegoś takiego za dobry upgrade oraz to, że można zle dobrać części. @BeyerBrown 215/55/R16 to seria dla 16" a nie dla 17". Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Dla 17" jest to 235/45/R17. Pojeciem optymalny posługują się Ci, którzy sa nieświadomi tego, ze mają wlepke z dokladna specyfikacją opon, chcieli zaoszczedzic lub zostali zmanipulowani przez sprzedawcow lub internetowe serwisy oponiarskie które w swoich katalogach automatycznie podpowiadają te koślawe zamienniki. Wtedy wybierają 215, 225 na 17" albo 18" nie zwracając ani uwagi na indeks predkosci a tym bardziej ładowności, które mają kluczowe znaczenie i wpływają na sztywność i wytrzymałość ścianek. Jak by się nie tłumaczyli mają oponę niezgodna ze specyfikacją producenta i żadne argumenty tego nie zmienią. Proponuja zakończyć ta dyskusje bo nie pasuje ani do działu ani tym bardziej do tematu.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zgadzam się z Toba w każdym calu. Nie rozumiem komentarzy negatywnych gdy ktoś chce zamontować lepszą/mocniejszą część przy argumentowaniu, że po co Ci skoro jeździsz wolno. Wydawało mi się, że jest to forum dla entuzjastów marki, którzy dla przyjemności usprawniają swoje auta. Nie ma czegoś takiego jak za dobre modyfikacje * * - Trzeba mieć oczywiście na uwadze, że usprawnieniami można sobie zaszkodzić np. dobierając niewłaściwe podzespoły ewentualnie poprzez nieoptymalny ich dobór nie wykorzystać w pełni ich potencjału. Poruszając się z modyfikacjami w ramach części danego modelu jest gwarancja producenta, że będzie to działało. Tak, tego samego producenta od tlenków azotu
-
S4 B6 Avant | 19" | H&R | MILLTEK | REVO |
Na tym forum 225 to ideał i jak ktoś skomentuje, że to za mały rozmiar i niezgodny z zaleceniami producenta to zaraz się zaczyna: - 225 lepsze bo w koleinach tak nie rzuca - bo 225 to jest to samo co 235 - 225 tansze wiec po co przeplacac - 225 przeważnie na danej feldze na nizszy profil niż rozmiar zalecany wiec będzie miał lepsze przyspieszenie - i koronny powod to taki, ze 235 wyglada baloniasto... Każdy ma doktorat i wykonał samodzielnie wiele testow potwierdajacych, ze producent się myli zalecając 235. Zreszta jak tu ufac takiemu producentowi co oszukuje na tlenkach azotu Co do opon to polecam Michelin PILOT SPORT 3 np http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-sport-3-235-40-r18-95-y-xl-mo-zr/99541146 tylko nie zapomnij o odpowiednim indeksie prędkości i nośności bo to ma wpływ na sztywność opony.
-
S4 B6 Avant | 19" | H&R | MILLTEK | REVO |
Dobrze ze zmieniłeś opony na 235
-
[B6 AVJ] 1.8 T+ K03RS6 - QUATTRO Film 25 strona
Uszczelka pod glowica?
-
FMIC VS Dual SMIC
W tym temacie tez piszą o ICku z 2.5tdi
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ktoś trochę pomodził. Swieci się FMIC i jak pisali przedmówcy jest wstawiony silikonowy element przy przepustnicy. Coś tam jest też jasnego przy obudowie filtra powietrza wiec zapewne TIP. Zmienione sa też wężyki podciśnienia np. do DV. Trzebaby zobaczyć co pod kolektorem jest zrobione np. z N249. Bo to, że kolektor dolotowy jest pomalowany i różne śrubki to chyba każdy widzi. Czyje to auto? Chcesz je kupic?
-
FMIC VS Dual SMIC
Szukanie nie boli http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307345-montaz-prawego-intercoolera-bex/