Treść opublikowana przez wampir
-
B6 DIVISION
Tu masz spis amorów i sprężyn B6 i B7. Popatrz sobie a potem wujek google.pl aby sie upewnic. http://www.a4-klub.pl/SiA.pdf Raczej miałeś pecha z tym wałem. Szukaj po numerach wałów. Może od jakiejś słabszej wersji silnikowej to jest szansa, ze poprzedni wlasciciel mniej go meczyl i bedzie w lepszym stanie. Odnosnie wału http://www.racingforum.pl/index.php?s=564f2889b8865a934d37fd21d22b6bc8&showtopic=133676
-
B6 DIVISION
Poproś o nowsze soczewki z B8
-
B6 DIVISION
Miałem lampy depo zespolone w poprzednim aucie (B5). Jednej reflektor parował co jakiś czas i nie miałem pomysłu co z tym fantem zrobić. Bixy ori w B6 też potrafią parować chyba że się zrobi mod. Po nim jest spokoj Uwazaj jak kupisz ori używane bo soczewki a raczej odbłyśniki mogą być już wysłużone i pomimo xenonow będziesz miał wrazenie, ze jedziesz na postojówkach. Odbłyśniki można regenrowac. Koszt z wysyłką nie pamiętam dokładnie ale do 200zł.
-
B6 DIVISION
Pewnie ma, ale najprościej zrobić zdjecie i wysłać mailem do ASO
-
B6 DIVISION
Hmmm ciekawe. Ile masz nm i jak często strzelales ze sprzęgła?
-
B6 DIVISION
Zrób jak ja. Poszukaj używek w dobrym stanie i tyle
-
Polecane opony letnie
Dlatego napisałem to ku przestrodze
-
[BEX] 1.8T soft by Wwe Tuning
Jeżeli miałby zmienione wszystkie mapy to wskazania spalania na FIS byłyby zgodne. W tym wypadku właściciel napisał, że jest inaczej. Wiem o czym mówię bo sam ten temat przerabiałem u siebie na większych wtryskach. Nie było łatwo, ale teraz zgadza się bez żadnego dodawania %. Zresztą, grunt, że właścicielowi to odpowiada i jest zadowolony. Kogo obchodzi spalanie
-
B6 DIVISION
Ra4al, a jak udało Ci się rozdzielić wał w b6/b7 żeby sciagnać podporę? Ja kiedyś kupiłem z allegro podporę firmy Armon Technika, ale po przyłożeniu do orginalnej podpory to nie pasowały otwory mocujące śruby. Ostatecznie wymieniłem cały wał i po problemie Jakie masz u siebie objawy? Ja miałem stuki przy puszczaniu sprzęgła i zmianie biegów, ale to bardziej od przegubów wału niż samej podpory. Uważaj bo inne elementy mogą dawać objaw padniętej podpory.
-
Polecane opony letnie
na polskihurtopon.pl ale jak sie poczyta opinie to az strach im coś przelać na konto
-
Polecane opony letnie
Kto widzial gdzies najtaniej Continental Contisport 5 w jednym słysznym rozmiarze tj 235/45/17 ?
-
B6 DIVISION
Tomek napisz mi prosze jakies namiary na tego sprzedawce
-
B6 DIVISION
Tak cos czulem, ze to moze byc Twoje. Kupa roboty poszła w silnik i pewnie dmuchane jest z 1.6 bara srodkiem ze tyle Nm wyszło... Jakie polecacie ledy do reflektorów z Bixami? Takie, które pochodzą trochę.
-
B6 DIVISION
Roboform550 kupuj warto. Tylko poczytaj opinie o tym konkretnym, który chcesz bo na audizine wiem, ze narzekali na jakiegos producena ponieważ wlasnie ten odbojnik snub mount sie rozwarstwiał. O moim były pochlebne opinie. Swoja droga co planujesz ze bedzie taki Nm? K04tfsi ? U kogo robisz?
-
[BEX] 1.8T soft by Wwe Tuning
Jak taka duza rozbieznosc pomiędzy realnym spalaniem a tym na FIS tzn, ze nie została dostosowana odpowiednia mapa. Duże wtryski otwierają się krócej i wychodzi, że mniej spala . Miałem to u siebie na starym sofcie kupionym razem z autem.
-
B6 DIVISION
Tego konkretnie to nie, ale z tego typu odbojników polecanych za wielką wodą i na audizine.com mam firmy APIKOL. http://www.apikol.com/index.php/apikol-snub-mount.html Trzeba było go podciać ponieważ wchodził na styk i przenosił wibracje na budę. Po podcięciu wibracje na wolnych obrotach znikneły. Ja mam u siebie orginalne poduszki silnika z S4 B5 i one sa wyraźniej twardsze niż te z B6 wiec efekt jest jeszcze inny. Porównując go do nowego oryginalne odbojnika z ASO to APIKOL niweluje skoki silnika góra dól przy szybkiej zmianie biegów np z 1 na 2. U siebie wcześniej tego tak nie zauważałem, ale po zrobieniu softu gdy bardzo podskoczył mi Nm to zaczeło mnie drażnić to skakanie silnika. Kiedys widziałem na forum taki paten, ze ktos wstawil w ramkę, w której porusza się odbojnik u góry i u dołu "podkładki" wycięte z grubej gumy. Wymaga wiecej pracy ale efekt też mógłby być ciekawy.
-
[AJL] Audi Coupe 1.8T -wykres do oceny
Zrob logi to się popatrzy. Masz 20KM przyrostu ale tez teoretycznie sporo modyfikacji tylko, że seryjne turbo. Moim zdaniem aż taki przyrost raczej jest mało realny.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Nie rozumiem co masz na mysli
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Nie chce zaczynać żadnej wojny kto jest lepszy od kogo ani tym bardziej na nikogo narzekać Digitun stroił na pierwszej mojej k03-073. Nie dostałem z Digitun wydruku z pomiaru mocy ale auto jechało bardzo dobrze. Niestety turbina padła po kilku miesiącach... Na nowej turbinie stroił potem Gregor10 i tu już miałem pomiar mocy, Aby nie pisać o samych odczuciach z jazdy efekcie placebo itp to porównałem logi. Wyższe doładowanie i jednocześnie wyższy zapłon mam na sofcie od Gregora i mogę go polecić każdemu z czystym sumienie bo auto jeździ już ponad 2 lata bez żadnych problemów. 2 tyg temu robiłem profilaktycznie logi i wszystko jest jak w dniu strojenia.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Tak trzeba robić bo inaczej potencjał 320/288 sie marnuje. Jechalem kiedys taka B6 z 320/288 już po dotarciu ale chyba nieodowietrzone i powiedziałbym, że nie czuje różnicy a nawet było słabiej niż na moich poprzednich 312/255. Porównywałem tylko hamowanie z ok 100km/h. Może powyżej byłoby lepiej ale jeżeli tarcze sa wieksze to też ramie z jakim działa siła jest wieksza i powinno być to czuć od razu. Po odpowietrzeniu u siebie czuje, że jest lepiej. Teraz trzeba docierać spokojnie heble. Zrobiło się ciepło więc trzeba było umyć auto... ten kolor na prawdę da się lubić Zdjecie zrobione kalkulatorem w pospiechu Już chyba wiem gdzie popełniłem błąd. Kilka stron temu pisałem: Shock absorption/suspension, chassis 1BA Standard suspension/shock absorption Weight category front axle 0JK Weight category front axle weight range 10 Weight category rear axle 0YN Weight range 13 Sprężyny z przodu są: 8E0 411 105 BH a powinno być dla 1BE/1BV o jedną kategorie wagową mniej czyli 8E0 411 105 CH niebieski biały zielony zielony sprężyny z tyłu są 8E0 511 115 DB a powinny być dla 1BE/1BV o jedną kategorie wagową mniej czyli 8E0 511 115 DN(FN) niebieski zielony zielony Dzisiaj kurier przywiózł mi przód czyli sprezyny koloru niebieski, biały, zielony, zielony oraz amortyzatory o numerze 8E0413031BT czyli 1BV wg tej strony Gas-filled shock absorber. Suspension shock absorber made by Audi. #8E0413031CN Tutaj jest rozpiska wagowa: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/ 0JH - klasa wagowa 8 - przy 1BA 854-885 kg - przy 1BE 900-940 kg 0JJ - klasa wagowa 9 - przy 1BA 886-918 kg - przy 1BE 941-982 kg 0JK - klasa wagowa 10 - przy 1BA 919-952 kg - przy 1BE 983- kg Dla OJK - klasa wagowa 10 przy 1BA to 919-952 kg natomiast taka waga bardziej odpowiada kategorii 8 1BE gdzie jest 900-940 kg. Ja niestety zamontowałem kategorie 9 i dlatego auto tak mało poszło w dół z przodu. http://www.a4-klub.pl/SiA.pdf Ja wstawiłem sprężyny o kolorze niebieski biały zielony zielony a powinny być niebieski biały zielony Zaczynam szukać nowych sprężyn...
-
CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
Częściowo przyjezdzają, częściowo doprowadza sie auta do stanu poprzez czyszczenie nagaru, wymiane glownych elementów typu maf, świece, sondy, DV, turbiny a potem robi pomiar serii, ze niby przyjechalo takie super sprawne. Przewaznie niestety jednak zawyza się pomiar serii,a potem powstają takie niewygodne tematy na streetracing o tym u kogo ile wyszło. Po kilku godzinach jak już wszystkim emocje opadną moderatorzy kasują posty i niby nie było tematu zeby nie psuć sobie wzajemnie opinii.
-
CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
Turbo pewnie IHI. Lekki sofcik i taka moc ale przede wszystkim moment w szerokim zakresie. Bez żadnych hybryd, pękających kolektorów i pompowania barów w ucho igielne... Trzeba zbierać kase na B8 i jeździć spokojnie jak biały człowiek. Gratuluję wyniku i szczerze pod ludzku zazdroszczę
-
Pomoc w dobrze opony 8J i 9J 18 cali
Nie wiem czy to ma być dyskusja merytoryczna czy na tym zakończymy bo jak merytoryczna to absolutnie nic nie przemawia za tym co napisałeś. Nie chce jedna tracić 15min cennego zycia na wypisywaniu Ci elaboratu bo i tak Ciebie ani dla autora, który sam wpadł na pomysł założenia felg dedykowanych dla aut tylno napędowych, gdzie jest tendencja do nadsterowności do auta maksymalnie pod sterownego nie będzie interesowały. Co do wyglądu, to nie kupuje się opon nankang, chyba żeby popisywać się przed gimbazą. Każdy to się chociaż trochę zna na motoryzacji na widok takich opon wyciąga jeden wniosek ".. no tak, cała kasa poszła na felgi więc na normalne opony zabrakło kasy. Nic się jednak nie dzieje bo to auto do stania pod domem a nie jazdy." Nie piszę tego aby Cie atakować. Jest to swego rodzaju fetysz samochodowy, którego chyba nie da się wyplenić i to wielka szkoda.
-
Pomoc w dobrze opony 8J i 9J 18 cali
Dlaczego robisz z audi traktor? Z przodu miejsze i wezsze koła niż z tyłu?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Rozumiem, ze planujesz założyć dolot i MAF 3", kolektor ssący integrated engineering, FMIC Wagnera z natryskiem na orurowaniu o średnicy rynny, odprężyć silnik a może i zrobić stroker, ostre wałki, custom kolektor wydechowy seryjną K03-073 oraz przelotowy 3" wydech, wtrysk metanolu albo i nitro. Wydać wór pieniędzy aby okazało się, że standardowy BEX z hybryda i DP osiągnie lepszy wynik. Rozumiem, że chcesz sam poeksperymentować i nauczyć się czegoś, ale moim zdaniem szkoda czasu. Te tematy zostały rozpracowane dawno temu. Trzeba się uczyć na błędach innych. Lepiej poświęć czas na ogarniecie setupu na k04tfsi albo td05. Takie wyniki typu +250KM na k03-073 to sobie można w paincie namalowac EDIT: Gregor10 ma k03-052 a nie k03-073