Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Masz przeciez podane rozwiązanie jak to zrobić tzn napinacz z ASO "bez fazatora" i wyłączenie softowe jego obsługi a na sile chcesz kupic chinskie G. Pomysl logicznie, myślisz, ze w polskich warunkach coś, co jest warte 2400zł nie można sprzedać za 1600zł jeżeli jest ORI??? Po co sprzedawać to taniej za 640 ? Moim zdaniem to podroba i tyle. Jednaym takie działają innym nie. Lubisz emocje to ryzykuj.
  2. Ostatnio da się zauważyć drastyczny spadek poziomu na forum. Twój post daje nadzieje, że być może nie są to nieodwracalne zmiany
  3. Właśnie taki sam patent na tył zwiekszajacy srednice do 300 chcialem zrobic u siebie, ale nie wiem czy jest sens. Z tymi oponami to taki zart. Za duzo na tym forum naczytalem sie niezrozumiałych i nielogicznych tekstów, ze to co zaleca producent np 235, 245 czy szerzej jest nieodpowiednie. Najlepsze jest 225 na naciągu zeby "ładnie" na feldze wyglądało
  4. KmK, sam piszesz bzdety a mnie się czepiasz. Obawiasz się, że A4 będzie musiało uznać wyższość skodziny o IDENTYCZNEJ mocy i momencie? Ja się nie obawiam, to jest pewne bo fizyki się nie da oszukać z racji masy i strat w napedzie. Stwierdziłem tylko, że skodzina to auto zmodzone na siłe, chyba tylko do ściągania się z rolki. Arek ma na filmiku ok 9s do 190km/h i na racelogicu będzie ok 2s więcej uwzględniając zaokrąglenia itp. Po cichu jednak obstawiam, że u Arka gdy pojedzie z rana na czczo na dobrym paliwie typu Pb100, z dobrym ciśnieniem w oponach, bez zapasówki, 1/5 baku i nie pod wiatr , turbo dmuchnie na wyższych biegach więcej i realna moc wyjdzie większa niż na zmierzoną przez co będzie szybszy niż skodzina. W moich szacunkach zakładam również, że wspomniana skodzina realnie nie ma takiej mocy tylko ma zawyżoną przez hamownie.
  5. Piotrek, tarcze z tyłu sa dobierane do większych zaciskow? Pytam bo widze, ze klocek trze nie po całej ich powierzchni. Druga sprawa ma opony szerokości 245? Nie wiesz, ze na tym się nie da jeździć bo koleiny, zarzuca na skrecie itp. Zmieniaj raz, dwa na 225 :D
  6. Pytanie czy chciałbyś jeździć taką skodą co jest "odrobine" szybsza powyżej 100km/h, ale ma kure na masce i problem z trakcja przy dynamicznych włączaniu do ruchu i/lub zakręcie.
  7. Obawiam sie, ze to sie samo z siebie nie ułoży tak jak bys tego chciał. Zwyczajnie nie odpowietrzyli Ci dobrze tyłu co jet nagminnym błędem i dlatego pedał masz miekki. Zrob prosty test, nacisnij na pedał hamulca podczas jazdy 2x szybko i wtedy zahamuj. Jak poczujesz roznice w twardosci pedała wzgledem hamowania na raz to masz zapowietrzone hamulce.
  8. Chociaz sam jezdze na Continentalach Contisport 5 rozmiar 235/45/17 to brałbym Michelin Pilot sport 4
  9. Nie napisałem, że jest do D.. tylko, że jest przeciętna. Teraz jednak moge zrewidować swoją ocenę. Nie jest przeciętna bo to by oznaczało, że jest średnia. Ona należy do słabszej grupy tzw opon ekonomicznych. To, że Twoim zdaniem jest super, hiper i the best oznacza, że nie masz dużych wymagań od opon, abo darzysz je sentymentem i dlatego tak ją zachwalasz. Dyskusja bez argumentów merytorycznych, a oparta jedynie na emocjach czyli tego co opisałeś nic tutaj nie da.
  10. wampir odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    do 1.8T? Jakie masz objawy Tomek ?
  11. A możesz zdradzić skąd pomysł na stroker? Jego się planuje przewaznie po to aby zasilić duże turbo w dolnych partiach obrotów, aby moment był dostępny wcześniej. Pisałeś, że masz FWD więc wnioskuje, że nie po to. Do ok 250-260KM to można wstawić hybryde dobrze dobraną, celowo nie za dużą i nie oklepane modele (dobry tuner Ci doradzi), aby szybko wstawała, ale pozwalała uzyskać 25XKM na seryjnym kolektorze wydechowym. To bedzie jednak prawie jej limit możliwości, ale jeszcze w miare bezpieczny. Mniej nerwów, że hiflow chinczyk zaraz peknie i beda dodatkowe koszty. Jednym slowem, czy potrzebujesz az takich modyfikacji do uzyskania planowanych mocy? A na wieksze moce to polecam K04TFSI. Teraz są takie czasy, ze Ci co potafią to robią 340KM tylko na seryjnym bloku i auta jeżdzą bezproblemowo.
  12. Przeciętna firma i za wąskie. 235 nie wybrałeś bo będzie spalał 10litrow więcej na 100km czy to nie modne?
  13. wampir odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Widze, ze temat opon znowu lubi powracac, boli jak blizna na czole Harrego Pottera gdy zblizał się Lord Voldemort Celowo takie infantylne porownanie bo jest dużo młodych użytkowników.
  14. Wyjasniło się troche z zawiecha. Auto stało na parkingu ze spadkiem. Zaparkowałem na równym podłożu i zmierzyłem metrówką. Przód 66,9cm tył 66,4cm. Opony 235/45/17 - bieżnik aktualnie 7mm i zatankowane 3/4 baku. Dla 5mm roznicy nie będe znowu rozkrecał tyłu. Może kiedyś przy okazji. Na żywo nie widać różnicy. Na zdjęciu nie wiem, jak ktoś jest wyjątkowo upierdliwą mendą to na bank coś zauważy Niepozorny i seryjny do bólu rodzinny avant do wożenia dziecka do żłobka Kamil, odnośnie sline to oczywiscie, ze bedzie. Wpakuje z radością kolejne 30k w moje auto, aby przy sprzedaży za 10 miesięcy potencjalny kupujący marudził, że chyba sie kolor mu różni :D
  15. Bo masz od niedawna te 300KM w Quattro i jeszcze nie wykorzystujesz ich potencjału
  16. Jeszcze raz najmocniej przepraszam Znalazłem taką opone, ale pewnie nie byłaby godna takiego projektu. Może komus innemu się przyda. Clear HP 166 235/35R19 92 W XL za 443zł http://www.opony.com/parametry-opony/clear-hp-166-235-35r19-92-w-xl#70815051 Ma indeks już znacznie lepszy bo 92 a nie 85. Od opony wzorcowej jest 0,59% większą. Pewnego Pana Andrzeja też pewnie nikt nie straszył, a jednak opona nie wytrzymała na autostradzie.
  17. Nie wiedziałem, że to eksponat, który nie jeździ po autostradzie w 5 osób. Przepraszam, nie było tematu. Ja mam sumienie czyste, ze zauważyłem
  18. Przepraszam, ze napisze może nie tak miło jak poprzednicy, ale tutaj nie chodzi o to, że opony o taki rozmiarze tyle mają bo one zwyczajnie nie zostały projektowane do auta o takiej masie. Ty masz avanta, który lekki nie jest. Avant zapewne dlatego, że potrzebujesz przewiezc coś większego co jeszcze zwiększa całkowitą masę pojazdu. U mnie na wlepce dla 17" jest opona 235/45/17 o nośności 93. Akurat ja mam Contisport 5 o nośności 94 ale z tego co się orientuje nie ma niższych w tym modelu i rozmiarze. Dla opony 18" ten indeks gdyby była na wlepce miałby pewnie około 96-97,a przynajmniej taka zaleznosc była na wlepkach nowszych A4 czy A6. Ty masz 19" czyli jeszcze większa opona. Pomiędzy indeksem nośności 85 a 93 jest sporo kg roznicy. Przyjmuje 93 chociaż dla 19" pewnie powinno być więcej. indeks Kg 85 515 86 530 87 545 88 560 89 580 90 600 91 615 92 630 93 650 94 670 95 690 96 710 97 730 http://www.opony.com.pl/narzedzia/indeks-nosnosci-opon/ Jest to 515Kg vs 650Kg na jedną oponę. Pomnóż to x 4 i masz pół tony dodaj do tego zwiększenie masy przy hamowaniu i w zakręcie. To pewnie wykorzystuje maksymalnie zapas technologiczny przy doborze opon do Twojego Avanta. Nie pisze tego złośliwie tylko bardziej w trosce, bo auto bardzo ładne, kupa pracy włożonej i serca i szkoda byłoby zaliczyć gdzieś rów przez wystrzał opony.
  19. 2 i 33. Turbo dmucha, przepływ niski i to cofanie zaplony. Co tam było modzone w tym silniku? Jest szczelnie? Jak przeplywka?
  20. Z tego co czytałem to podkładki mają 13mm ale powoduje podniesienie tyłu chyba o 2cm. U mnie różnica pomiedzy tyłem i przodem po zmierzeniu przed chwilą nie przekracza 1cm. Zdjecia były robione na parkingu gdy auto stało po skosie (spadku). Nie wiem czy to ma znaczenie, ale już mi się nie chciało przeparkować go. Najwyżej zmienie tylko same gumy bo jak wrzuce podkładki to tył będzie wyżej 1cm. Kamil, lakier był dorabiany wg kodu LY3C. Wyszło jak wyszło, tak odbija się światło. Dzięki, ze mi o tym przypomniałeś i zjebałeś mi humor. Odechciało mi się malować reszty :D
  21. Ładna felga. Tez bym ja widział u siebie
  22. Żałuje, ze nie zważyłem koła i nie porównałem z zimowymi. znalazłem cos takiego: wspornik sprężyny góra - 8E0512149P -2szt wspornik sprężyny dół - 8E0512297J -2szt Nie jestem jedna pewny czy wymiana tych gum załatwi sprawe i bedzie siedziec rowno ?
  23. wampir odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Albo zmien felgi na 7,5 17" ET35, wtedy bedziesz miał tak
  24. Potencjał byłby ale nie z ta turbiną Gdyby patrzeć ile zyskałeś z dmuchania 0,15b wiecej to przy 1.4bara wyjdzie ponad 370KM. Sam sobie odpowiedz czy to jest możliwe. A tak na poważnie to zobacz czy nie masz gdzies dziury albo MAF do wymiany.
  25. :D A moja Żona jedzie .. jedzie... aż poczuje ze dobiła oponami ... i kup tu człowieku sobie niższy zderzak ....

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.