Treść opublikowana przez kamelus_
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Owszem rynek się kurczy ale da się sprzedać. A w razie jak co to jak pokazuje moje proste wyliczenie jesteś 90 k do przodu w stosunku do APL więc jest z czego zejść.
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Źle mnie zrozumiałeś. APL nie jest dla biedaka tylko umożliwia poruszanie się jak napisałeś RS4 w cenie A4 z tym że jest to złudne bo finalnie na tym tracimy (przynajmniej w APL) Wiadomo że zakup za gotówke jest nie opłacalny ale APL jest wyjątkowo nie korzystny. Liczyłem to na wszystkie strony. Proste wyliczenie. (Jescze na starych zasadach) Auto wartość 300k Zakup klasyczny leasing VW 101% Rabat na auto 20% (spokojnie do ugrania) czyli zakup z kosztem leasingu około 243 000 zł Odliczasz podatek i połowę VAT i finalnie auto kosztuje około 178 000 zł. Po trzech latach jego wartoś to około 150 000 zł. Z ostatnią ratą wykupujesz auto na siebie prywatnie. Po pół roku sprzedajesz auto bez podatku na umowe kupna sprzedaży. Auto kosztowało cię około 30 tys. Ta sama sytuacja kupujesz w APL. Spłacasz około połowę czyli 150 000 zł odliczasz podatek i polowe VAT co daje 110 000 zł. Oddajesz auto. Kosztowało Cie 110 000 zl. Liczone w dużym uproszczeniu ale APL to kit.
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Nie wiem o czym chcesz gadać z handlowcem ale w APL napewno nie o cenie. Ta forma zakupu nie jest rabatowana i ogolnie zupełnie nie opłacalna. Dobra tylko jak chcesz lepsze auto ale nie stać Cię na normalną ratę.
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Sorry ale albo nie umiem liczyć albo coś tu nie gra. Auto kosztowało £53K 48 rat po £560 = £26800 wpłata własna £7000 Razem £33880 a gdzie reszta? Wykup końcowy?
-
A5 8T Sportback 3.0tdi S-Line Monza Silver
Ja mam 255 i dobra opona + quattro wszędzie daje radę. Nie ulega wątpliwości że taka opona jak u Ciebie wygląda lepiej ale na zime wolałem mieć ranty felg osłonięte bo felgi mam igły. Wiekszy problem poruszając się zimą mam z prześwitem bo jestem za leniwy i nie chce mi się na zimę gwintem kręcić jak to kiedyś miałem w zwyczaju...
-
A5 8T Sportback 3.0tdi S-Line Monza Silver
Ładnie się prezenci. Mam to samo koło na zimę. Jaki rozmiar masz opon bo jakieś maławe chyba?
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
I tak to chyba właśnie u większości działa. A bałem się gwintu że ło panie Teraz nic innego nie chce widzieć.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Jak widać każdy sam musi przejść tą drogę... kolega dayd_4 sam z czasem dojrzeje
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Bardzo dobre podejście do tematu. Jak chodzi o twardość nie obawiaj się gwintu. Przerabiałem mnóstwo zawieszeń od serii przez 1bv eibachy różnej maści H&R itp. Kity gwinty naprawde trochę tego było. Ale jak pierwszy raz w końcu kupiłem gwint to już nigdy sprężyn tylko gwinty. Żadnych sprężyn. Markowy dobrze dobrany gwint zapewnia komfort porównywalny z 1BV a prześwit ustawisz jak Ci się podoba. Dziś tak jutro niżej
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Ale Ty masz felgę o całkiem innych parametrach. Jak taką oponę założysz na oryginalną felgę RS4 to do A4 tego nie wsadzisz
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
I tak trzymaj Pamiętaj tylko żeby to upchać opona max 225 a wiec spory naciąg. No i przydała by się jakaś konkretniejsza gleba żeby koła się ładnie z budą zgrały. Najlepiej jakiś fajny gwint to sobie ustawisz idealnie pod siebie.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Wzór wzorem ale to koło nie ma podejścia do ori RS4. Szerokość i niskie et sprawia że koło jest mocno wklęsłe i znacznie ładniejsze. W rzeczywistości to dwie zupełnie inne felgi. Ori koła RS4 nie da się pomylić z innym. Na żywo jest mega kozackie zwłaszcza z fajnym naciągiem.
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Nie no jasne ale to nadal ponad 200K i zarabiający 3k miesięcznie raczej sobie na takie auto nie może pozwolić. Poza tym nawet kupując za gotówkę (co przy tak drogich autach zazwyczaj nie jest uzasadnione ekonomicznie) raczej nikt nie wydaje oszczędności kilkunastu lat bo to nie inwestycja. Auto za gotówkę kupuje się z oszczędności co najwyżej kilku lat. A żeby odłożyć ponad 200K w 3-4 lata trzeba mieć odpowiedni dochód. Zmierzam do tego że jest to jeszcze na tyle młode auto że jeśli kogoś stać na zakup to napewno bez problemu je utrzyma w przeciwieństwie np do S4 b6 które jest stosunkowo tanie a utrzymanie niewspółmiernie drogie (poza paliwem mam na myśli odpowiedni serwis i naprawy na częściach odpowiedniej jakości).
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Zależy jaki parametr dobierzesz. Na fotce może być dystans.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
To jeszcze dam Ci jeden pomysł. Myślałem nad tym kołem tuż przed podjęciem decyzji o sprzedaży auta i już się nie doczekało. Felga RSQ1 modular
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Po mojemu jak Cię stać żeby kupić auto za około 300K (w przeliczeniu płacić np. ratę leasingową okolo 6k miesięcznie) to i stać Cię na utrzymanie. Przecież auta nie kupuje się za oszczędności życia.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Dlatego pierwsze co zrobiłem jak żona zrobiła prawko to kupiłem jej samochód Nie oszukujmy się kobieta powinna mieć swoje auto... i nie ma tu nic z szowinizmu
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Tu masz na moim byłym aucie z ori RS4. To koło robiło niesamowitą robotę
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Tojest koło z RS4 czy wzór RS4? Bo jakieś płaskie na tej fotce...
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Dokładnie Tak miałem 3 lata i wszystko cacy. Zero obwisu itp.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Przecież najprościej obciąć poprzeczki na odpowiednią wysokość...
-
A4B8 QUATTRO LIFT 215KM/460Nm
Kolego ta indukcja to oryginał Audi czy jakaś uniwersalna?
-
Audi A5 8T Sportback Pakiet "S5" Competition Plus,CAHA,9j 19" et 33 ORI ROTOR,POLIFT,3G+SIM,B&O
Dobry kierunek ale przy takiej inwestycji lepiej było skompletować pakiet Competition. S5 nie ma podejścia.
-
A5 8T Sportback 3.0tdi S-Line Monza Silver
Na audizine też tak piszą. Też wałkowałem ten temat jak kupowałem dystanse dlatego wziąłem na tył "bezpieczne" 17mm Co było dalej to chyba nie muszę pisać. Pewnie to by się dało wszystko upchnąć ale opona by musiała być chyba 225 albo 215.
-
A5 8T Sportback 3.0tdi S-Line Monza Silver
13 mm max się da. 15 mm by weszło gdyby nie zgrubienie rantu błotnika zaraz przy zderzaku. No i zależy też jak Ci ustawili pochylenie.