Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_N

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_N

  1. Lukasz_N odpowiedział(a) na bartek19790 temat w Audi A4 B6/B7
    No to pozostaje tylko wymiana. Możesz kupić jakikolwiek i przełożysz samo ramię.
  2. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Nie za bardzo ogarniam. Piszesz, że masz kąt ustawiony na 125, a wcześniej: Więc coś tu nie halo
  3. Lukasz_N odpowiedział(a) na bartek19790 temat w Audi A4 B6/B7
    Rozumiem, że silniczek rozbierałeś i czyściłeś ścieżki potencjometru?
  4. Lukasz_N odpowiedział(a) na bartek19790 temat w Audi A4 B6/B7
    Mowa o V107? Wali jakiś błąd na VAG'u?
  5. Ładna sztuka. LY7Q to jeden z lepszych kolorów jeśli chodzi o utrzymywanie auto w czystości. Wiem coś ze swojego doświadczenia. BTW: Kolego nie parkujesz przypadkiem pod Kaufem w Koninie, bo często widzę tam podobnego małysza?
  6. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    To jest statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku, więc przede wszystkim wpływa na odpalanie silnika. Na jazdę ma wpływ dynamiczny kąt wyprzedzenia, który ECU ustawia samo za pomocą zaworu N108. Faktem jest, że N108 ma też określony zakres regulacji i statyczny kąt niejako jest pewnym odniesieniem, dlatego przy źle ustawionym statycznym kącie zaworowiN108 może tego zakresu zabraknąć, ale przy kącie jaki masz obecnie (60 jednostek przy wymaganych 49-51), nie powinno to mieć żadnego wpływu na dynamikę auta. Prędzej dzięki zwiększeniu dawki poprawisz dynamikę.
  7. Lukasz_N odpowiedział(a) na bartek19790 temat w Audi A4 B6/B7
    Oznaczony na czerwono na pierwszym zdjeciu nr 4. V107: http://docs4.chomikuj.pl/2331806091,PL,0,0,Klimatronik-silniczki.docx
  8. Lukasz_N odpowiedział(a) na poziek temat w Audi A4 B6
    Nie ma róznicy, czy xenon, czy bix. Jedne i drugie podejdą, z tym, że jak chcesz mieć to dobrze zrobione dobrze, to trzeba wyrezać ręczna regulację, no i ewentualnie imitację samopoziomu, żeby lampy robiły zeza przy odpalaniu, kiedy trafisz na upierdliwego milicjanta. Tutaj masz kilka wątków: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/233002-jak-wyrezac-reczna-regulacje-w-lampach-bi-xenon-w-audi-a4-b6/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/3252-all-b6-montaz-xenonow/
  9. Lukasz_N odpowiedział(a) na kantek1 temat w 1.9TDI
    Mea culpa.
  10. Lukasz_N odpowiedział(a) na kantek1 temat w 1.9TDI
    Kolego nie denerwuj się tak ,bo Ci żyłka pęknie. Wzrok mam w porządku. kantek1 zaznaczył w pierwszym poście, że chodzi o B6 1.9, a ja napisałem, że one nie wychodziły z chłodniczką. Po pierwsze: Czytamy ze zrozumieniem.
  11. Lukasz_N odpowiedział(a) na kantek1 temat w 1.9TDI
    1.9 TDI tj. AVB,AWX, AVF, montowane w B6 nie mają żadnej chłodnicy spalin.
  12. Ile nakulałeś i od kogo brałeś?
  13. Zachowuje się to podobnie jak B5?
  14. Koledzy testował ktoś MS'a w B6?
  15. Co do piszczenia to podejrzane jest sprzęgło jednokierunkowe na rozruszniku. Miałem podobne objawy i wymiana bendixa załatwiła sprawę. Co do turbo, to napisz jaki masz silnik, bo samo 90 KM nic nie znaczy. Są 90 KM ze zmienna geometrią turbo (AHH) i bez (1Z, AHU).
  16. Masz podwieszony wątek n/t podciśnienia: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/229374-dzialanie-montaz-wymiana-vacum-pompy/
  17. Do AVF Musi być średnica 240 mm. Możesz wrzucić np od BRD.
  18. Jest inna średnica sprzęgła. W AWX masz sprzęgło 230, a v AVF 240 i nie podejdzie.
  19. Nie kombinuj z używanymi lampami, bo przyczyną braku światła są zmęczone życiem odbłyśniki. Oddaj je do regeneracji i światło wróci. A jeśli chcesz mieć naprawdę jasno przed sobą, to polecam wrzucenie bixenonu z soczewką z B8 i wtedy dopiero zobaczysz co to znaczy mieć światła.
  20. Lukasz_N odpowiedział(a) na Loguss89 temat w Audi A4 B5
    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/146656-all-b5-uchwyt-na-kubek-zamiast-schowka-w-przedliftowej-wersji/?hl=%2Buchwyt+%2Bkubek
  21. Lukasz_N odpowiedział(a) na andrzejz temat w 1.9TDI
    Tak.
  22. Dokładnie. Ustawiasz tylko temperaturę a klimatronik sam sobie steruje kompresorem, dmuchawą i nawiewami.
  23. Ta "śnieżynką" załączasz kompresor klimatyzacji. Pełni tą samą funkcję co ECON w nowszych modelach. Jeśli masz kompresor wyłączony, to klimatronik nie ochłodzi powietrza niżej niż temperatura na zewnątrz. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/77709-jak-uzywac-klimatronika-krotka-instrukcja/
  24. Statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku ma wpływ na odpalanie. Skoro piszesz, że był ustawiany, to wierzę, że jest w granicach 49-51. Pozostaje do sprawdzenia zawór N108, bo może nie wyrabiać i dynamiczny kąt się rozjeżdza.
  25. W AHH (silnik VP) nie ustawisz kąta synchronizacji. Do sprawdzenia kąt wyprzedzenia wtrysku i ustawienie pompy. Jeśli będzie mocno przyspieszony, to problemów z odpalaniem nie będziesz miał, szczególnie przy tych temperaturach, ale będzie twardo pracował.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.