Treść opublikowana przez bobikos
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Ad1. O ile dobrze pamietam bezpiecznik 17 ma osadzony pin z jednej strony. Należy kupić drugi pin i od niego puścić kabel do lusterka. Czy bezpiecznik 13 jest dobry nie wiem, trzeba sprawdzić na schematach co to z linia zasilania. Ad2. Trzeba kupić odpowiedni pin z kablem i obsadzic go w kostce lampki a nastepnie polaczyc z pinem 6 lusterka. Robotq analogiczna do tej z pkt. 1 tylko pin inny potrzebny.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
A nie lepiej dołożyć zyc pin i podpiąć jak trzeba? Możesz podpiąć gdziekolwiek ale czujnik powinien mieć stałe zasilanie i zabezpieczenie 5A. Możesz nawet podpiąć pod lampkę oswietlenia jak chcesz iść na skróty ale tam nie ma stalego zasilania.
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Kwoty naprawy są na tyle wysokie że jako alternatywę można rozważyć wymianę słupka. Jakie słupki podejdą zamiast awx? Czy np bpz z superba podejdzie plug&play?
-
Ogrzewanie strefowe
czujnik G261 pokazuje bardzo wysoką wartość, trzeba by go sprawdzić. Temperatura zewnętrzna 39 st - czy auto stało w pełnym słońcu?
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Czerwona wtyczka musi pozostać niepodpięta, chociaż po jej pinach widać że masz w aucie nawigację - w tym wypadku z nawigacji nie będzie dźwięku. Druga rzecz, jeśli kabel niebiesko-biały wchodzi do kostki iso i łączy się z jakimkolwiek kablem z instalacji po stronie auta to takiego połączenia nie może być - trzeba rozpiąć go na konektorach z przezroczystymi gumkami (widać na zdjęciu) Jeśli chodzi o żółty (też widoczny na tym zdjęciu z przezroczystymi gumkami) to właśnie do niego musisz doprowadzić kabel z zasilaniem po stacyjce. Co do niegrające głośnika to najpierw zamień czincze radiu, jeśli nic się nie zmieni to prawdopodobnie problem jest z instalacją od wzmacniacza do głośnika - sprawdź wtedy gumową przelotkę między słupkiem a drzwiami, mogły się tam przełamać kable.
-
Dziwna praca wentylatora
sprawdź w takim razie czy obudowa ECU nie jest pęknięta i przekaźniki nie pływają w wodzie
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
napisz jakie radio podłączasz. Pozostaje Ci podciągnięcie + po stacyjce żeby radio włączało się po zapłonie.
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Po pierwsze masz dwie przejściówki ISO, możesz jednej się pozbyć. Po drugie połączyłeś żółty kabel z czerwonej kostki do niebieskiego od separatora Miałeś żółty i niebieski połączyć z biało-niebieskim z radia. Kostka żeńska czerwona nie będzie ci potrzebna a męska czerwona powinna zniknąć jak odłączysz zbędną przejściówkę ISO.
-
Dziwna praca wentylatora
Wykonaj w sterowniku silnika i klimatronika output test - tam jest test wentylatorów. Powinny się załączać, rozpędzać i zwalniać. Sprawdź czy tak działają. Jaki nr sterownika dobrałeś?
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Ostatnio wykonałem sciszanie radia (concert ii) podczas działania pdc. Wystarczy podać mase na pin "Nav-con" , wtedy radio przyciszy się o wartosc dB ustawioną w menu radia. Mozna też wyciszyć całkowicie podając masę na pin "tel mute". Masa podawana jest przez przekaznik wyzwalalny +12v na led w przycisku pdc. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[B7 BRB] Gniazda pompowtryskiwaczy
Sprawdź droznosc odmy. Możesz wywalić membranę ktora jest w odmie wtedy na pewnobedzie drozna. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Odłączony kabel od anteny. Gdzie podłączyć?
Anteny w dachu występowały w b6 ale były dedykowane do gsm a nie do radia i na pewno nie miały takiej końcówki jak na zdjeciu. W grupie vag używa się zlaczek fakra. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Żeby mieć pamięć w cabrio musisz mieć w fogelu rownież drugi sterownik do pamięci o nr 8H0 959 760 i prawdopodobnie wykonać wiązkę oraz wymienić część silniczków pod pamięć. Sprawdzę dchematy i tam Ci znać. Do tego komplet lusterek i modułów drzwi do wymiany oraz panel pamięci. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Lokalizacja poboru prądu na postoju
Tak jak pisalem wczesniej, potrzebny jest vag i odczyt błędów. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Tak to kostka w slupek A od mikrofonu. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Kodowanie PDC (Parking Aid)
Wzmocniony zderzak, podobno występowały takie, mozna to sprawdzić wg kodow PR Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Prośba o pomoc ogarniecia elektryki
Wykasuj wszystkie błędy i wklej te które znowu się pojawią. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Lokalizacja poboru prądu na postoju
Gdzie mierzysz pobór pradu? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Lokalizacja poboru prądu na postoju
To jest kostka zasilajaca ten moduł więc nic dziwnego ze pobór prądu spadł do 0. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Lokalizacja poboru prądu na postoju
Skoro auto się nie usypia to wypada najpierw sprawdzić błędy w MK. Nie napisałeś tez po odpieciu ltorej kostki pobór spadł do 0. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
szukam warsztatu do chipa
Tez polecam spankyego. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Ponoć tak, sam pytałem niedawno o przekroje, ale pozostało to bez odpowiedzi. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Czyli wszystkie te przewody powinieneś mieć już w swojej kostce, one nie są zwiazane z bose. Część przewodów masy też powinieneś mieć już w swojej wiązce (poza masą 4mm do wzmaka, pinem do bose i zmasowanym ekranem przewodu sygnałowego) Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Cześć kabli powinieneś już mieć w swojeh instalacji (masy, zasilania, cany) jesli tak to lepiej zostawić te ktore już masz w aucie. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Czarny i zielony to kable miedzy bt a radiem (dźwięk rozmowy na glosniki) trzy pozostałe to pewnie cany (skręcone ze sobą) oraz linia k - dla potwierdzenia napisz jakie mają kolory kabli. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka