Treść opublikowana przez dssn
-
[ALL] Wodny intercooler
a dlaczego jak z miejscem krucho ? ten wodny ic jest mniejszy jakis czy jaki?
-
[ALL] Wodny intercooler
jak masz mozliwosc to bierz zawsze musi byc ktos pierwszy
-
[ALL] Wodny intercooler
OMG na tym forum strach sie odezwac jak nie jakis mod cie upomnie zaraz za OT lub błędy ort to zwykły user w kazdym razie jakbys zakupil to daj znac, ciekawe czy beda jakies realne różnice przy innym medium chłodzącym, bo wiadomo ze woda lepiej chłodzi niż powietrze ale czy to jakos drastycznie zmieni parametry auta to sam jestem ciekaw, moim zdaniem pewnie wiele sie nie zmieni
-
[B5 AFN] Mocno dymi + nagłe wyparowanie oleju
no normalnie po przekręceniu kluczyka w stacyjce hehehe co do regenerowanego turbo, to nie jest tak ze sie zepsolo po 1 dniu, albo bylo cos nie tak z autem albo kupil zepsute turbo, zaklady zajmujace sie regeneracja turbin daja na nie gwarancje i wiedza co robia
-
[ALL B7] 2.0 TDI 140 HP po modzie
dawaj wykresa bom ciekaw, a jak z turbo dziura? i ile ma ta octavia przelatane, bo u mnie jest turbo stare ale wirnik z GT20 robione w zakladzie regeneracji turbin i teoretycznie tez powinno wyjsc ładnie po wirusie, ale ponoc wtryski juz nie takie i nie da sie :/ mam przelatane prawie 210 tys km, powyzej 175 KM zaczyna dymic i zastanawiam sie czy to turbo mi zrobili nie takie, czy tez to przez wtryski
-
[B5 AFN] Spec od notlaufa w okolicy Krakowa
3500 i 140 ? takie krotkie są te skrzynie ? to przy 4tys obr ma sie 160 ? ps kolego ty masz cos nie teges ze skrzynia, jakiegos skladaka ci sprzedali, piszesz ze przy 2500 obr masz 90 dopiero ? jezeli w tych autach tak jest to mnie poprawcie ale chyba mam racje
-
1.9TDi VP+ by MR-MOTORS (AW69 - new stage)
wynik rewelacja
-
[ALL B7] 2.0 TDI 140 HP po modzie
dokładnie, roznica miedzy 1,9 TDI 130 KM a 2,0 140 jest praktycznie zadna, jezdzilem oboma motorami i wlasciwie odczucia takie same ten motor w uzytkowaniu (jezdzie) niczym sie nie rozni od 1,9 130 km po czipie
-
[ALL B7] Różnica w silnikach 3.0 TDI 204PS vs. 233PS ?
moze i 0,4s do setki to niewielka roznica, ale za to przy wiekszych predkosaciach bedzie wieksza, rowniez duzo lepiej bedzie z elastycznoscia, tak ze nie sugerowalbym sie zmianami przyspieszenia "do setki", tak jak juz kiedys ktos pisal, najlepiej zmierzyc czas na 400 m przed i po czipie i tym sie sugerowac jak juz, a nie "pierwsza setka"
-
[B5 AFN] Mocno dymi + nagłe wyparowanie oleju
tak jak mowil spanky, zassalo olej doszlo do samozaplonu i dlatego auto nie zgaslo, dobrze ze wiedziales jak je zdławic turbo do regeneracji lub wymiany, powie ci to ktos kto sie zajmuje regeneracja turbin
-
[ALL B7] Przestroga dla posiadaczy 2.0TDI
:> a propos, mozna zrobic jakąś akcje zeby ASO, albo audi oddawało kase za uszkodzenia ze wzgledu na wytarcie tego pier$@!# wałeczka ? Przeciez to ich wina i ewidentnie jest to wada fabryczna auta
-
[B5 AFN] Turbina gwiżdże
u mnie po regeneracji tez glosniej gwizdze. Po 10 tys km na razie jest ok, mysle ze to nie jest zly objaw, ale jak ktos ma wieksze doswiadczenie w materii niech co podpowie
-
[ALL B7] Przestroga dla posiadaczy 2.0TDI
hehehe czyli moj przypadek nie jest odosobniony, mialem dokladnie to samo, po tym spalila mi sie turbina bo bez oleju dlugo nie podzialala, zanim zdarzylem zareagowac juz jej nie bylo ten sam walek sie wytarl, w aso kazali czekac w ciul i zabulic 4tys zl, szpece wmontowali mi prasa walek i naped jak nowy, narazie dziala, jak dlugo? Oby do zezlomowania
-
[ALL B7] Różnice między 2,0 TDI BRE a BLB ?
czyli oba montowane w a4 w tym samym czasie oba 2,0 TDI 140 KM i oba calkowicie rozne?
-
[B7 BLB] ASO mówi że musi rzucać silnikiem i nic z tym nie zrobią
ja tylko dodam ze w 2,0 BRE nie odczuwam jakiegos wiekszego dreznia na jałowym wiec to raczej nie jest tak ze "tak ma byc i juz"
-
[ALL B7] Różnice między 2,0 TDI BRE a BLB ?
Czym się różni silnik 2,0 TDI BLB od 2,0 TDI BRE ?
-
[B5 AHU] BIODIESEL
bo ci co na tym jezdza pisza "nie widze roznicy" a ci co nie maja pojecia pisza "toz to zlo tylko dla traktorow"
-
[B6 AKE] Audi A4 2,5TDi kontra Saab 93 2,2Tid
BRAVO ! W koncu 200 konne audi z napędem QUATTRO objechało 125konnego saaba. Kolejny raz audi pokazało swoją wyższość nad innymi markami :gwizdanie:
-
[B5 AVG] Wyciąganie turbiny
bo potrzebne ci sa urzadzenia do klaibracji wirnika itp ktore to tak ja wyreguluja ze przy tys obrotow jakie osiaga wirnik nie bedzie sie krecił po obwodzie jak jajo i nie rozleci sie po 1 sek po twoim ustawieniu
-
[ALL B7] 1,9TDI 115KM - co to za silnik ?
+ za jakis czas "jaki czip do 2,0 TDI" a w 1,9 "mam juz czipa ale mi malo co dalej"
-
[B7 BLB] 140KM 2.0TDI wieksza turbina
A ja sie podepne i napisze jaka jest roznica miedzy BLB a BRE ? Zawsze lepiej wieksze turbo dac i wtedy modyfikowac program lepszy efekt, nie bedziesz musial wymieniac od razu wtryskow IC wydechu itp, nie jest to konieczne
-
[ALL B7] 1,9TDI 115KM - co to za silnik ?
Rok temu mialem podobny dylemat, wypasiony 1,9 czy tez prawie golas 2,0, wybralem 2,0 i czasem załuje ze nie mam roznych bajerow, ale pewnie jakbym wybral 1,9 to bym sobie w brode plul ze nie mam mocniejszego silnika i kombinowal ze zmianami zeby odzyskac moc Teraz mam 2,0 TDI z mocą 172 KM i 400 NM po samym czipie i jest ok oczywiscie mocy juz brakuje ale nie wyobrazam sobie jezdzic 1,9 np 140 KM :/ po modyfikacjach. Jezeli nie zalezy ci na sporych osiągach, tylko normalnej jezdzie to bierz 1,9 w wypasie.
-
[ALL] 3,0tdi mocniejszy przy ujeciu gazu - HAMOWNIA MOWI ZE JEST OK.
no i slusznie, nie ma co szukac dziury w calym
-
[ALL B5] kupiłem auto z chiptuning co to za chip????
jak ci sie nic z autem nie dzieje to zostaw jak jest, ewentualnie podjedz na hamownie i zobacz ile masz tak naprawde mocy. Skoro nic sie zlego nie dzieje to po co masz rezygnowac z czegos za co ktos juz zaplacil i doplacac zeby bylo troche lepiej (poza tym nie wiadomo co to za box i czy jest bardzo fatalny)
-
[ALL] 3,0tdi mocniejszy przy ujeciu gazu - HAMOWNIA MOWI ZE JEST OK.
nie jest to kolego normalne, u mnie miałem podobne wrazenie jak auta wchodzily w stan awaryjny, w audi i astrze (oba diesel), jak gaz do spodu i pozniej lekko popuszczany to jakby lepiej szedl, tylko to inna sytuacja ale wiem o co ci chodzi, napewno nie jest to ok