Treść opublikowana przez grabalaba
-
kontrolka poziomu oleju AFN
... "silnik nie powinien zużywać więcej niż 1l oleju na 1000km. Większe zużycie jest oznaką zużycia uszczelniaczy trzonkowych zaworów, pierścieni tłoka lub uszczelnień w układzie smarowania" - A4 sam naprawiam. Tyle teorii, w praktyce 250ml na 1000km to bardzo źle!!! Moim zdaniem trzeba usunąć przecieki, a zmiana oleju na syntetyk tylko zwiększy zużycie oleju.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano
-
kontrolka poziomu oleju AFN
:bicz3: Kolego Alzak - w tej sprawie nie ma co myśleć - tylko szybko działać, żeby nie było ubytków oleju! (rozumiem, że je masz) Mój ma przejechane 240 000 i nie bierze grama oleju (5W40)
-
Jaka antena CB magnetyczna? (jak najkrótsza ale dobra)
neever - polecam Unidena 520Xl + President Florida (magnesik). Śmigam na takim zestawiku i jestem bardzo zadowolony. Dalekich łączności co prawda nie zrobisz, ale będziesz miał super jakości info z interesującej Ciebie traski (bez zbędnej sieczki z nie interesujących Cię odcinków drogi)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano
-
dziwne brzeczenie A4B5 AFN
Stawiam na łożysko oporowe - poczytaj, dużo jest tego na forum
-
[B6 AVB] Śmierdzi z nawiewu
Odgrzybiłeś tak: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,10719.0.html???
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko
-
Brak połaczenia komputera z samochodem
Właśnie - może zamienione pinki... Kontakt z poprzednim właścicielem niezbędny.
-
[B6 AWX/AVF] Co ile kkm wymieniacie filtr paliwa ?
Z filtrem paliwa tak jak wieloma rzeczami do A4 - połowa tego co deklaruje serwis - max. 30k
-
[B6 AVB] Śmierdzi z nawiewu
Chyba nie ma takiej potrzeby:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,10719.0.html ...i 5 dych w kieszeni
-
[B5 AFN] Trzeszczy radio CB
A po co zmieniać radio? Przecież piszesz, że w innym aucie cyka. A próbowałeś podpiąć do Unidenka inną antenę?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum i powodzenia!
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów
chciałeś żebyśmy podpowiedzieli co w aucie piszczy a podstawie logów, teraz widzę, że zastanawiasz się czy aby mamy rację. No więc spójrz jak powinno wyglądać to w zdrowiuteńkim AJMie (zresztą temat z FAQ) : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3602.html tu jeszcze Murzyna : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,6570.0.html po czipsie, ale jakiś odnośnik można mieć. Porównaj grupę 008 dynamicznie zrobioną, widać że u Ciebie wartości w kolumnie ostatniej są zbyt "blisko" tych w środkowej, powinny być nieco wyższe. Log dyn. 003 potwierdza to, są miejsca gdzie jest wartość mniejsza od zadanej. Nie jest to zbyt wiele, ale pozwala wysnuć wniosek, że coś z tą przepływką jest (zaczyna się dziać). No i 011, przy 2000obr/min masz 2500 ciśnienia aż ! Jak myślisz dlaczego ? Odpowiedzi są już powyżej. Na dodatek miałeś jakieś problemy: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,14835.0.html Myślę, że przez te delikatne jescze problemy może Ci sterownik ABS również wyrzucać błędy. To znaczy, że wartości z ECU dostaje niepoprawne. No i na pewno nie ma 200KM :> Oczywiście nie podważam Waszych opinii. Jestem wdzięczny za wszystkie posty. Staram się tylko to wszystko jakoś ogarnąć i przyjmuję analizę moich logów jako nieco odstające od "ideału". Ogólnie - dalej jeżdżę i się śmieję. Jeszcze raz dzięki.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów
Dziwne, bo wymieniany 3 miesiące temu (Mann-6000km) ja tam nic dziwnego w tym nie widze .... Chyba nie chcesz mi powiedzieć Kolego Spanky, że po 6k mam wymieniać filtr powietrza? Nadmieniam, że regularnie raz w miesiącu jest przedmuchany. Dziwne to wszystko: "przepływka pada", "kierownice w turbinie do natychmiastowego czyszczenia", "filtr powietrza do wymiany" - a niunia lata jakby miała 200KM!!!!!!!!!!!!!
-
[B5 ABC] Stukot w tylnym kole (quattro)
Witaj Kolego na forum Ps. Spróbuj użyć opcji "szukaj", jak nie znajdziesz nic satysfakcjonującego, zadaj pytanie w odpowiednim dziale
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano :a4fan:TDI
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy Rzeszów
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko