Treść opublikowana przez Kubeł
-
[B6 AVF] Klima nie działa błąd 01232
Tłumacząc na szybko to jakieś zwarcie lub rozwarcie zaworu regulującego kompresora klimy. Wyglada na usterkę elektryczną, a nie mechaniczną.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T by DynoSoft Wrocław
Ja też jestem w kolejce, czekam jednak do wiosny. Dobrze, że zabraliście się za benzyniaki.
-
[B5 AWM] Spalanie 15l/100km - czy to normalne ?
Dla mnie liczą się fakty, nie kropki. Podałem fakty dotyczące spalania mojego AMB. Moje auto pali tyle ile odpowiednik europejski, co wnioskuję z różnych wypowiedzi kolegów na forum. A czip swoją drogą .
-
Spoty wrocławskie
Sokolnh, proponuję tobie nocny rajd po klubach, pubach i knajpach. Jest ich tyle w Rynku i okolicach, że nocy ci nie starczy, a będziesz mógł się bawić w nich do białego rana. Taka specyfika miasta: gdy cała Polska śpi, Wrocław tętni życiem.
-
[B6 AMB] Dławienie przy ruszaniu
A diagnostykę dynamiczną robiłeś? Trójka, 1500rpm i gaz w dechę do odcięcia.
-
[B6 AKE] Skrzypienie gdzieś z prawej strony tylnej kanapy (oparcia)
Ta są na 90% zamki od składanej kanapy. Taka ponoć ich uroda. Proponuję przesmarować porządnie silikonem technicznym. I robić to od czasu do czasu w ramach okresowej kosmetyki. U mnie przeszło jak ręką odjął.
-
[B5 AWM] Spalanie 15l/100km - czy to normalne ?
Dokładnie tak, to górna granica, czasem po 400 km się kończy. Każdy kto kupuje 1.8T powinien wiedzieć co bierze i ile to żre.
-
[B5 AWM] Spalanie 15l/100km - czy to normalne ?
Widzę, że dalej pokutuje ten mit na forum. Ciekawe kto go wymyślił. Ja mam AMB i pali mi w mieście różnie: wczoraj wyszło 12,5, dzisiaj 15 bo bujałem się w korkach. W trasie z Wrocławia do Warszawy i z powrotem wyszło 8,5l. To chyba w normie europejskiej jak na 1.8TQ 170KM?
-
[B5 AWM] Spalanie 15l/100km - czy to normalne ?
Do tego jeszcze quattro i z tego co widzę to wersja USA (bo 170KM), czyli niewykluczone że automat.
-
[B6 AMB] Co to jest
No to jest jeszcze ciekawiej, bo w moim też było tu puste miejsce, też mam amerykańca AMB.
-
[B6 AMB] Spalona cewka zapłonowa - czy mozna tak przejechać 10 km?
Ja dałem 152 zł w ASO, ale chyba faktycznie kupię jeszcze jedną na zapas, bo jak w trasie walnie to bieda. Podobno te nowe cewki są już niezawodne, ta która zawiodła była z końca 2004 roku, reszta to już nowe. Mam nadzieję, że będzie z tym spokój. Swoją drogą w ciekawy sposób cewka padła - po prostu ułamała się w połowie długości. Czy to typowe uszkodzenie?
-
[B6 AMB] Spalona cewka zapłonowa - czy mozna tak przejechać 10 km?
Dzięki za odpowiedzi, nie ryzykowałem - zostawiłem auto pod firmą. Dzisiaj mam już nową cewkę, zamontuję i wtedy dopiero ruszę.
-
[B6 AMB] Spalona cewka zapłonowa - czy mozna tak przejechać 10 km?
Cześć, dzisiaj dołączyłem do klubu wystrzelonej cewki zapłonowej. Już sprawdziłem, cewka nie pracuje na 3-cim garze. Wiadomo, że to niekorzystne dla katalizatora, ale muszę się jakoś dobujać do domu, a po drodze mam ASO, gdzie taka cewka jest od ręki. Czy mogę spokojnie jechać z uwaloną cewką odcinek ok 10km? Z góry dzięki za poradę.
-
[B6 AMB] Co to jest
Syrena alarmowa. Pewnie masz to miejsce wolne, bo nie masz alarmu. Zgadłem?
-
[B6 AVB] Gdzie są zakłady montujące zabezpieczenia we Wroclawiu ?
Odświeżę temat. Zdecydowanie polecam firmę DIM z Bolkowa. W sumie niedaleko od Wrocławia, ale facet robi to rewelacyjnie. Przy okazji nie jest powiązany ze światkiem wrocławskim. Od razu uprzedzam, że nie ma mowy o zamontowaniu alarmu w jeden dzień. Auto musisz zostawić na dwa dni. Za robotę i uczciwość ręczę głową. Facetowi nie odjechało ani jedno auto które robił, a chętnie założy się z każdym że przy rozbiórce nawet nie zgadniesz że był alarm montowany: wszystkie kable ciągnięte w oryginalnych oplotach jakie stosuje audi, zgodnie ze sztuką fabrycznego montażu - nie do rozpoznania. Do tego oczywiście ukryty przełącznik immo. Gość jest po prostu perfekcjonistą, do A4 poleca SEO Perfect i montuje go mistrzowsko. Specjalnie do niego jechałem, furę zostawiłem, a ponieważ to również mój klient, więc znam jego renomę w branży i gorąco polecam.
-
Spoty wrocławskie
Ja niestety wciąż nie wyrabiam. Vianco, czy to my się dzisiaj spotkaliśmy pod "Familijnym"?
-
Spoty wrocławskie
Z Extreme jest tak jak w słynnej historii z Fordem T: możesz u nich zamontować dowolny sprzęt audio pod warunkiem, że to będzie JBL . Bynajmniej nie dlatego, że jest on tak dobry, tylko dlatego że ci panowie są mocno z tą marką związani biznesowo. Jest to w branży sprawa powszechnie znana i od dawna krążą żarty na ten temat. Nic w tym nagannego, natomiast nie można u nich liczyć na szczere doradztwo. A to że bawią się kinem domowym, to dość świeża sprawa, swoją drogą ostatnio coraz częściej spotykana w firmach car-audio poszukujących szerszego rynku zbytu. Nie mówię, że nie można pójść do MM na zakupy, ale trzeba mocno uważać, bo wbrew pozorom to drogi sklep. Opłaca się tylko korzystać z promocji, a i to warto najpierw dobrze sprawdzić. Harman Kardon to obecnie duży koncern robiący przyzwoite audio, a w przeszłości lepsze niż przyzwoite audio. Trochę się rozmienili na drobne niestety, ale spokojnie można zbudować sensowne kino domowe na ich klockach i mam nadzieję że ci dobrze służy
-
Spoty wrocławskie
Już pisałem, ale jakimś cudem mój wpis zniknął, więc jeszcze raz: do MM nie chodzimy chcąc kupić dobry sprzęt. To sklep zasadniczo dla tych, których wspomina ta sieć w swoich reklamach. We Wrocławiu jest kilka fajnych punktów: Top HiFi na ul. Widok, Strefa Dźwięku na Kluczborskiej, na Powstańców w galeriowcach sklep i komis, nazwy nie pomnę, kiedyś nazywał się Big Beat, ale wspólnicy się rozstali i zmieniono nazwę, jest Visatex na Ruskiej - wylot na pl. 1-go Maja i jeszcze parę. Extreme Car Audio to od samochodówki, ale nie polecam akurat tych panów, są we Wrocławiu ciekawsze miejsca.
-
[B7 BWT] Ubytek płynu chłodzącego i przelew paliwa
Widzę, że słynny trójnik dalej "rządzi" w Audi. Gdy miałem 80 B4 to też trójnik był wrażliwym punktem. Jak widać niektóre rzeczy są wieczne :>. A co do ASO - można tam jeździć kupić jakieś drobiazgi, płyn do chłodnicy itp. (broń Boże nie montować ich tamże). To że kosmicznie drogo to jedna rzecz, ale przede wszystkim ci goście w większości nie mają bladego pojęcia o prawidłowej diagnostyce i serwisowaniu aut. Biorą ich chyba z łapanki.
-
[ALL B7] Jaki Olej Silnikowy do A4 B7 2.0T FSI
Ile osób, tyle odpowiedzi. Najbardziej chwalone są oleje Motul i Mobil1 np. 5W50 o ile jest oryginalny. Bardzo dużo było o tym na forum. Warto poszukać.
-
Car audio do Audi A4 B7
Nie no, oczywiście można, ale w tym przypadku naprawdę nie ma takiej potrzeby. Znam środowisko, znam firmy na terenie kraju. W Warszawie można znaleźć kilka sensownych punktów, więc po co się bujać po Polsce dziurawymi drogami?
-
Car audio do Audi A4 B7
Nie, tak jak napisałem, teraz na Dereniowej.
-
Car audio do Audi A4 B7
Spoko. Kubus niedawno się przeprowadził i urzęduje na Dereniowej 6. Masz do niego telefon, czy mam pomóc?
-
Car audio do Audi A4 B7
Audiocomplex jest poznańską firmą, a kolega jest z Warszawy. W Warszawie nieźli są: Klinika Dźwięku (drogo ale dobrze), Galeria Tonów (podobnie, za to fajny i kontaktowy jest Cezary - właściciel), Bemocar (również profesjonalnie). Proponuję jednak spróbować u mniejszych firm, niezadzierających nosa (w większych jest to powszechne). Polecam firmę Kubus, bardzo fajny człowiek i zna się na rzeczy, z pewnością też będzie tańszy.
-
[B6 AMB] Gdzie kupić lampę lewy przód, ale w wersji USA ?
Dzikasz, ja mam komplet takich lamp, bo zmieniałem na wersję europejską. Jak jesteś zainteresowany, to wal na priva.