Treść opublikowana przez pastaldo
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kto Cię chłopie tak oszukał? Gadasz głupoty. Olej dostaje na autostradzie ? Bzdura. Na autostradzie silnik pracuje w jednostajnym tempie i w najbardziej dla siebie odpowiednim przedziale obrotów. Dostaje olej i to bardzo mocno przy miejskiej jeździe gdzie co chwile ruszasz i stajesz. Największe obciążenia są w momencie wprawiania w ruch samochodu (Wróć do szkoły na lekcie fizyki). Posłuchaj ludzi którzy coś o tym wiedzą bo jak będziesz żył w swoim małym świecie że tylko ty masz racje to nie wróżę Ci świetlanej przyszłości.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
O kurcze, ten mechanik sie marnuje... ... on chyba jakis doktor jest...? Ale lepiej niech on juz tylko wymienia oleje... bez analizowania PS. Pozdrawienia dla Grzesia... :polew::polew: Prawie spadłem z krzesła:wink: Świetny komentarz z tym doktorem
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
wpadaj, wpadaj w szczególności jak ja też będę miał być
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Niestety mnie nie będzie bo mogłbym wziąć VAGa
-
Telewizor Led z sharpa jaki kupić
Gratuluję wyboru. Jesli nie tajemnica to w jakich pieniądzach się udało wyrwać?
-
Audi contra Passat
Myślę że nie ma co szukać dziury w całym. Założę się że wszystko jest ok a kolega poprostu musi się do benzyny przyzwyczaić. Ktoś tu już napisał że benzyna się nie zbierze tak jak diesel od 2000rpm tylko własnie koło 3500rpm. Ja bym się po prostu pogodził z tym co jest. Ja robiłem z jednym kolega z forum logi w 1.8T i faktycznie do 3500 jeszcze w Quatro to to nie jedzie, ale później jest burza.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
No jasne, dlatego sugerowanie się zużytą zimówką można sobie darować, w nokianach które kupiłem na ten rok jest 9mm, więc 5mm które mogę zjeździć to chyba nie tak mało biorąć pod uwagę, że większość roku jeździ się na letnich. Swoją drogą po 3 sezonach i tak pewnie je sprzedam i kupię nowe:naughty: No własnie sprzedarz je. A duża część kierowców własnie kupi to co ty sprzedasz i będzie jeździło na tych 4mm bo nie stać ich na nowe. Tak czy inaczej jestem za zimówkami obowiązkowymi.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Wszytko fajnie pięknie. Nie rozumiem tylko dlaczego tak wiele osób próbuje nasz grajdołek porównywać do USA. Nasz miodem płynący kraj porównywałbym raczej do jakichs Czech albo Ukrainy pod względem rozwoju i pomysłów polityków.O USA to możemy pomarzyc niestety.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
I efekty jak zeszłej zimy że spadl śnieg i wszyscy w NY stali na parkingach. Nie odbierz że się czepiam Twych argumentów
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Ale Stany to rozbieżność klimatyczna. Na południu prawie nie znaja śniegu a na północy jak u nas skandynawia. To że jeżdzą na danej oponie nie oznacza że w całym kraju i założę się że jest zróżnicowanie pod tym względem.
-
Pare pytań po zdemontowaniu turbo.
Między turbo a kolektorem nie ma usczelki. Uszczelka jest między turbo w wydechem. A co to za zestaw kupiłes? Metoda z wypaleniem jest jak najbardziej słuszna choć słyszałem od kogoś (niepamiętam od kogo) że kolektor ssący nie jest z zeliwa i że jak za mocno się nagrzeje to może pęknąć ale nie zauważyłem żeby coś złego się z nim działo.
-
Pare pytań po zdemontowaniu turbo.
1) ta blaszka była u mnie luźnia i chyba tak powinno być 2) u mnie też dość ciężko chodzi jak się naciska 3) w kolektorze ssącym jest nagar przez EGR. On wpuszcza spaliny do ponownego przepalenia i stąd nagar. Jak sie nie zaślepi EGR to normalne zjawisko.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Niestety masz całkowitą rację. Ta opona wygrywa test której producent więcej zapłaci za reklamę. A że potentatów stać więc wiadomo kto wygrywa
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Wiesz ja na tych swoich w poprzednią zimę (ich 2 sezon gdzies 6mm) parkowałem przy ulicy. Pług który odśnierzał zawalił mi przy samochodzie górke taką gdzieś 30cm w góre Oczywiście byłem z tych leniwych i nie miałem łopaty. I swoją ośka się wygrzebałem pomału Fakt pewnie pomogło mi tez moje zawieszenie 1BA Koza robi swoje i z kazdej zaspy wyjdzie Kręcenia było prawie 10min ale mu nie odpuściłem i musiał się wydostać To tak jako małe OT
-
Radio Audi Gamma - SAFE
W sensie że przycisk "1", przycisk "2" Sorry ale pisałem z telefonu i się nie postarałem W porządku. Jeszcze raz Dzięki. Już problem załatwiony radio działą.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
W poprzednim samochodzie (Golf 2) miałem jeden sezon stare zimówki gdzies 3-4mm i powiem tak. Szału nie było, jak przymroziło to musiałem się dobrze pilnować ale jesli poruszyłes kwestie parkingu to nie musiałem nikogo prosić o wypychanie czy wyciąganie. Po śniegu też trzeba umieć jeździć i wyjeżdżać. Bo jeżeli ktoś daje w dupe, koła boksują i rozkłada ręce to choćbyś dał mu nówki to będzie miał problemy bo zaraz zawiśnie i kupa. A w audi zaraz po kupnie kupiłem nówki Michelin Alpin A3 195/60/15 i teraz będzie ich 3 sezon. dokładnie
-
Ocieplenie garazu
Do takiego dogrzania na szybko to nawet jakaś farelka się sprawdzi. Stawiasz w miejscu gdzie blisko coś robisz i masz cieplutko od samego momentu właczenia bo powietrze dobrze jest mieszane.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Nie przesadzaj kowi bo teraz to już Cie fantacja poniosła. Ile ma głebokości nowa zimowa opona? chyba coś koło 8mm, to co tylko 2 mm na zużycie? Przeginanie w żadna stronę nie jest dobre. to juz bliższe prawdy Dla zwykłego zjadacza chleba który turla się do pracy i do kościoła to wystarczą i te chińskie. Lepsze takie niż letnie. Fakt droga hamowania jest dłuższa niż na topowych ale i tak jest dużo lepiej niż na letnich (twardość).
-
Radio Audi Gamma - SAFE
Aha już rozumiem. Wielkie dzięki.
-
Ocieplenie garazu
Jak byś miał możliwość odprowadzenia spalin to na szrocie idzie czasami kupić nagrzewnice na paliwko ze starego autobusu. Grzeje takie coś świetnie, ma swój nadmuch. U mojego Teścia w 30m2 garażu po 5min można chodzić w podkoszulku oczywiście dobrze ocieplony. Apropo ocieplania i rdzy u niego zero problemów. Fakt audi ale nawet na metalowych elementach pod samochodem rudej nie widać.
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Wiem co się dzieje na zimówce w lecie. W poprzednim samochodzie miałem raz okazje dojeżdzać zimówki w lecie. Powiem tak: na mokrym nawet raz się nie zawiodłem ale za to na suchym rozgrzanym asfalcie miałem lekkie zdziwienie jak przy hamowaniu do 0 ze 100km/h (stary golf wiec nie szalałem) było kupę pisku, jeszcze więcej dymu a samochód jechał dalej Ja też nie jestem zwolennikiem przepłacania za drogie rzeczy ale opona to jest taki element samochodu na którym sobie powiedziałem że nie będe oszczędzał bo od tego zalezy moje życie. Tak samo nie lubie lobbowania wielu rzeczy ale tego nie przeskoczymy. Jak byś miał szanse na czyms takim zarobić tez byś się skusił A co do poruszonego aspektu o "nasze ziemskie zasoby surowcow i dodatkowe zanieczyszczenie srodowiska" to mam to daleko i głęboko w (cenzura). Jakbym się miał tym przejmować to nie jeździł bym w ogóle. Spaliny daja wiele więcej zanieczyszczeń niż wulkanizacja gumy wiec mam to gdzieś. Jeżeli w coś inwestuje to tylko i wyłącznie dla swego i innych bezpieczeństwa. A żeby nie było że się Ciebie czepiłem bo widziałem co tam wcześniej pisałeś a to był komentarz akurat do tej konkretnej wypowiedzi i innych osób "oszczędzających" Jak to mówią chytry dwa razy traci. Zaoszczędzi na oponach powiedzmy 1tys zł (nówki) a straci jak rozwali samochód za 10tys zł
-
Radio Audi Gamma - SAFE
Tzn czym klikam? tym dx? nie wpisuje się przy uzyciu tych przycisków z cyferkami?
-
Radio Audi Gamma - SAFE
Witam, Zadam pytanie może dla kogoś banalne ale ja nie znam bo nie miałem do czynienia z radiami fabrycznymi AUDI Mianowicie u teścia wyjąłem radio jak w tytule takie No i oczywiście co? Na wyświetlaczu SAFE. Teść ma kod w dokumentach ale ani ja ani on nie potrafimy go wpisać żeby odblokować radio. Pomożecie? Licze na Was. Pozdrawiam,
-
Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???
Nie zgodze się. Po pierwsze takie przytoczone "chinklochento" na kiepskich oponach nawet od większego święta to strach na drodze. Po pierwsze to samochód bardzo lekki i na wąziutkich oponkach jeździ to jak na łyżwach nawet jak jest mokro w lecie. Druga sprawa to "jak na przyklad slask/trojmiasto- gdzie malo kiedy na dluzej zalega snieg" zupełne mylenie pojęć, gdyż opona zimowa to nie tylko śnieg. chodzi o mieszanke gumy. Widział kolega kiedyś oponę letnią lub starą zimową przy mrozie choćby -10*C? Jest twarda jak kamień i trzyma się drogi tak jakby wytoczyc je z drewna. Współczuje na tym jeździć a o hamowaniu nie wspomnę. Żeby nie było że jestem kasiastym gościem który sobie może pozwolić. Nie prawda. Czasami bywało że i do pierwszego brakowało. Ale jak kupiłem samochód (w środku zimy) to pierwsze co zrobiłem kupiłem nowe zimowe opony. Kupiłem samochód który był stuknięty (delikatnie) i wolałem przejeździć poobijanym samochodem pół roku ale opony kupiłem zaraz po kupnie samochodu. I kto by nie pytał to zawsze mówię że lepiej kupić jakieś najtańsze zimowe opony niż ryzykować na letnich albo starych używkach. Myślę że wielu w tym przekonaniu mnie poprze a pozostałym tylko życzę by nie byli sprawcami jakiegoś wypadku a co gorsza czyjejś śmierci