Treść opublikowana przez pastaldo
-
Co to za wężyk?
To odpowietrzenie akumulatora. Jak aku ma taki otworek na odpowietrzenie to wtykasz ten wężyk. Jeśli w aku brak czegoś takiego to poprostu olewasz ten wężyk:decayed:
-
3x i twardy pedał hamulca
ten kruciec wychodzący z Vacu tez nie powinien mieć luzu.
-
podlączenie led S6
Nie miałem ich w reku ale tam do kazdej dochodzi tylko 2 przewody? + i -? czy więcej?
-
3x i twardy pedał hamulca
Nie bardzo rozumiem o jakim oleju mówisz. W tym przewodie co idzie od VACu do serwa masz olej? Jeśli tak to chyba jednak pompa się wysrała bo raczej tylko w tym miejscu mógł pujść olej do układu podciśnienia.
-
3x i twardy pedał hamulca
na szybko możesz ten łącznik z obu stron uszczelnic silikonem. Jak problem zniknie to za dwadzieścia pare złotych wymienisz łacznik i tyle. Jesli nie ustąpi to masz 2 możliwości Vacu pompa albo serwo. Samochód jeździ dobrze? Przyśpiesza ok? Turbo jest sterowane podciśnieniem. Jesli jest ok to można wstępnie założyc że podciśnienie jest prawidłowe i to jednak wina serwa.
-
Piłka nożna
Portugalia samym Ronaldo i Pepe nie wygra meczu. Reszta w tej drużynie to chyba statyści. Niemcy kombinowali, tworzyli akcje i wygrali
-
Piłka nożna
zobacz sobie potencjał Holandii a Polski. Potencjał zalezy od punktu odniesienia
-
Piłka nożna
Niestety jak pomyślę o naszej drużynie narodowej to mi się patriotyzm wyłącza Jak wyjdziemy z grupy to chyba tylko dzięki sędziom którzy nam będą pomagać tak jak wczoraj albo przeciwnicy wywieszą biała flagę
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Wystarczy że dzony za oknem nie dają spokoju
-
Sprzęt akwariowy - mała pompka do wody
Widzę że mamy tu paru znawców od rybek itp więc może ktoś mi udzieli odpowiedzi. Żeby nie było moje pytanie nie ma nic wspólnego z rybkami ale ze sprzętem. Mianowicie potrzebuję pompke do wody o małej wydajności. Wykorzystałem jakiś mały filtr 250l/h ale jak wiadomo zasuwa tam mały wirnik i wywala wodę wykorzystując siłę odśrodkową. Jednak zastanawiam się nad czymś bardziej "stabilnym" czyli coś co dawało by mi w miare jednakowe ciśnienie. Chodzi o to że ten filterek jak napotka na ciut większy opór to mieli wodę a jej nie podaje. Pomyślałem nad wykorzystaniem pompki przeponowej takiej jak do powietrza. Tylko pytanie czy to sobie poradzi z wodą? Zalezy mi na długotrwałym najlepiej ciągłym tłoczeniu wody z małą wydajnością, małym ciśnieniem ale w miarę równym. Poratujecie coś koledzy i kolezanki? Mógłbym pewnie po testować ale nakupie sprzętu który się potem do niczego nie przyda to po co? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Tomek
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
ja byłem cały dzień w trasie dlatego sie nie odzywałem
-
Swap silnika
Jaki by to nie był silnik poza tym Twoim 1.6 to utopisz kupe kasy bo trzeba wymianić niemal wszystko co jest pod maską. Jak już jesteś tak uparty że "Nie chce go srzedawac z powodow osobistych" to mam dla Ciebie propozycje. Kup drugi taki sam samochód tylko z wymarzonym silnikiem, postaw oba koło siebie i przerzucaj po kolei graty z nowego do Twojego i na odwrót. Póżniej sprzedaj tego paździerza którego kupiłeś jako drugi. Ale to ma sens jeśli masz miesiąc czasu żeby samemu to ogarnąć bo żaden mechanik o zdrowej głowie się nie zabierze za to no chyba że za mega kase. Dlatego posłuchaj chłopaków wyżej i będziesz zdrowszy, jak tego paździerza sprzedasz i kupisz coś innego w odpowiadającym Ci stanie jak i wyposarzeniu. czyli Nosb nie ma zdrowo pod kopułą? Tak wnioskuję bo on ceni taką robotę zupełnie rozsądnie, sam chce swapować na 1,8T Abdul też jest wariatem? on robil kilka swapów w jednym aucie??? a ile Nosb czy Abdul liczy za taką robotę? od kiedy to abdul przedkłada silniki Czepiasz sie Skąd mam wiedzieć czym sie gość zajmuje? Padł w wypowiedzi kolegi więc zapytałem.
-
Swap silnika
Jaki by to nie był silnik poza tym Twoim 1.6 to utopisz kupe kasy bo trzeba wymianić niemal wszystko co jest pod maską. Jak już jesteś tak uparty że "Nie chce go srzedawac z powodow osobistych" to mam dla Ciebie propozycje. Kup drugi taki sam samochód tylko z wymarzonym silnikiem, postaw oba koło siebie i przerzucaj po kolei graty z nowego do Twojego i na odwrót. Póżniej sprzedaj tego paździerza którego kupiłeś jako drugi. Ale to ma sens jeśli masz miesiąc czasu żeby samemu to ogarnąć bo żaden mechanik o zdrowej głowie się nie zabierze za to no chyba że za mega kase. Dlatego posłuchaj chłopaków wyżej i będziesz zdrowszy, jak tego paździerza sprzedasz i kupisz coś innego w odpowiadającym Ci stanie jak i wyposarzeniu. czyli Nosb nie ma zdrowo pod kopułą? Tak wnioskuję bo on ceni taką robotę zupełnie rozsądnie, sam chce swapować na 1,8T Abdul też jest wariatem? on robil kilka swapów w jednym aucie??? a ile Nosb czy Abdul liczy za taką robotę?
-
Prośba o diagnozę mojej A4
Tzn co do spalania to jak wspomniałem dowiem sie jak zatankuję tylko może mam jakieś takie dziwne wrażenie że wskazówka szybciej spadała niż zazwyczaj. Gnieść ostro mu nie zacząłęm wiec miejmy nadzieje że zostało przynajmniej na tym samym poziomie bo 6 - 6,5 /100km to z moją jazdą jest ok.
-
Prośba o diagnozę mojej A4
Tak oczywiście nie przedmuchiwałem z podłączonym ECU. Rozkręciłem kompa i od strony ECU w stronę dolotu dmuchałem w wężyk:wink: Na tyle myślący jestem bo przecież rozwaliłbym mapsensor Co do reszty to ok kupię wężyk i zrobię te logi jak piszesz. W sumie mogłem zrobić wcześniej bo miałem 2m wężyka tylko już został krótki kawałek jak podocinałem w odpowiednie miejsca. Oczywiście tak jak pisałeś pozakładałem wężyki prawie bez żadnego zapasu aby tak byle się nie załamywały. Jak tylko to zrobię to wstawie te logi. A już się cieszyłem bo naprawdę się poprawiło. Aż się boję kolejnego tankowania bo chyba wzrosło spalanie po podniesieniu tej dawki ale okaże się po tankowaniu
-
Syczenie w okolicach pedałów po rozgrzaniu????
to właściwy ja też taki mam może ktoś jeszcze coś podpowie
-
Prośba o diagnozę mojej A4
Witam Wreszcie znalazłem czas żeby się zająć tym problemem. Wyjąłem ten N75 rozebrałem, wyczyściłem (było troche syfu). Wymieniłem wężyki podciśnienia i zupełnie ominąłęm N18. Zostawiłem go tylko po to by nie było błędu ale bezpośrednio od tego krućca w przegrodzie ori rurką idzie do tego zaworka zwrotnego przy turbinie. Potem trójnik i do tej bańki (akumulator podciśnienia) i do N75. Musze przyznać samochód ożył i reaguje dość szybko na gaz. Poniżej logi do sprawdzenia: Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Poza tym przedmuchałem porządnie ten wężyk który idzie od dolotu do ECU też w nim było trochę oleju. Dalej mnie zastanawia jedna rzecz dlaczego jak wciska się pedał na 100% niby ciągnie wszystko fajnie ale jak w czasie przyśpieszania puści się gaz tak gdzies do 75% to jest taki jakby dodatkowy kop Z góry dzięki za podpowiedzi
-
Syczenie w okolicach pedałów po rozgrzaniu????
tylko to mi w tej chwili do głowy przychodzi. a lbo zalanany nie taki płyn i wtedy też coś takiego moze sie dziać
-
Syczenie w okolicach pedałów po rozgrzaniu????
Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://obrazki.elektroda.net/8_1218656812.jpg nr 10 zawór rozdzielczy który pod wpływem ruchu kierownicy "wysyła" ciśnienie oleju w odpowiednim kierunku
-
Syczenie w okolicach pedałów po rozgrzaniu????
któryś zaworek w maglownicy pewnie skoro od wymiany sie zaczeło. A płyn jak pracuje też sie nagrzewa i może to jest jakas taka reakcja jak płyn jest ciepły. Może ktoś mądrzejszy się jeszcze odezwie.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
fajny Chociaż jak zamieniłes boskie 1.9 na 2.0 to Cie nie lubie który rocznik i ile z portfela wyfruneło? może być na PW
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
to co ty rafalex właściwie kupiłeś bo ja sie pogubiłem. nie wiem co było pisane tu z jajem a co na serio:decayed:
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Sharan fajny i wygodny samochodzik. Tak z ciekawości wychodziły te samochody z Q?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Co do olejów 0W... to ja np jeżdze na Mobil 1 New Life 0W40 i tez sobie chwale. New Life 0W-40 | Mobil 1 Fakt w zime od razu ciszej chodzi po odpaleniu.
-
Jaka nagrzewnica?
para na szybach nie musi byc z układu ogrzewania czyli powiedzmy goracej wody. Jak jest mokro w środku to zawsze będą zaparowane szyby. Wiec tak jak pisałem nie spodziewałbym się pary z nawiewów a nagrzewnice zostaw w spokoju. Sprawdź odpływ z klimy, wysusz samochód i tyle