Treść opublikowana przez pastaldo
-
Nie mogę odpalić auta
pomysł z podpięciem bezpośrednio z bańki tez ok wtedy będzie wiadomo czy szukac nieszczelności układu czy to wina pompy wtryskowej itp
-
Pompa wspomagania
heheh no praktycznie masz racje. Ale jesli kolega napisał że obudowa ma te samą obudowę to już połowa sukcesu. Napisałes że trzeba założyć oryginalne koło pasowe. Tego bym nie był tak pewny. To zalezy jakie daje ta pompa i może być tak że na ori przełożeniu może dawać za małe albo za duże ciśnienie i wtedy trzeba koło pasowe dobierać do odpowiedniego ciśnienia.
-
Odpływ wody
Nad katalizatorem za osłoną termiczną. Bez rozbierania tego raczej tego nie znajdziesz. Nie wiem czy nie prościej dostać się od środka zdejmując dmuchawe.
-
Pompa wspomagania
tak naprawdę wazne jest tylko to by mocowanie pasowało i Ciśnienie było odpowiednie.
-
Swap silnika
Uderz w stół, a nożyce się odezwą
-
Swap silnika
Może tak, a może nie. niestety takie zmianny w wolnossakach czasami przynosza pozytywne efekty a czasami kupa. Trzeba by potestować. Tak czy inaczej z ADP rakiety nie zrobisz. Jak minie Ci sentyment do tego autka to pomyśl o 1.8T jeśli benzynka to się fajnie odpycha albo może TDI
-
Swap silnika
No samemu to nie,niestety...ostatnio slyszalem,ze turbine mozna wladowac do takiego wolnossacego:naughty: Widze kolega jest marzycielem Nawet jak Ci się uda po przejściach łożyć turbine do wolnossaka to kto Ci to zestroi? Za tak nie typowy projekt to kupisz chyba 2 inne samochody
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Jakie plany? Postaram sie być.
-
Swap silnika
Jaki by to nie był silnik poza tym Twoim 1.6 to utopisz kupe kasy bo trzeba wymianić niemal wszystko co jest pod maską. Jak już jesteś tak uparty że "Nie chce go srzedawac z powodow osobistych" to mam dla Ciebie propozycje. Kup drugi taki sam samochód tylko z wymarzonym silnikiem, postaw oba koło siebie i przerzucaj po kolei graty z nowego do Twojego i na odwrót. Póżniej sprzedaj tego paździerza którego kupiłeś jako drugi. Ale to ma sens jeśli masz miesiąc czasu żeby samemu to ogarnąć bo żaden mechanik o zdrowej głowie się nie zabierze za to no chyba że za mega kase. Dlatego posłuchaj chłopaków wyżej i będziesz zdrowszy, jak tego paździerza sprzedasz i kupisz coś innego w odpowiadającym Ci stanie jak i wyposarzeniu.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Jestem za. Można coś wymodzić
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Nie odbierz kolego Maras tego jak czepianie się ale ciekaw jestem jak oni chca regenerowac te sworznie skoro to przegub kulowy zalewany w aluminium a nie wprasowywany. Troche mnie to ciekawi jak oni to robią.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
a mówią że one tylko wydawać potrafią a one też zaoszczędzić mogą ---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ---------- a mówią że one tylko wydawać potrafią a one też zaoszczędzić mogą
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Nowe febiego to faktycznie szmelc. Co do regeneracji to słyszałm tylko o tym że tuleje wymieniają i to faktycznie dobra rzecz ale ten element żadko pada w wahaczu. Częściej pada ten przegub kulowy którego raczej się nie regeneruje. Jak coś to tez chętnie się dowiem czy ktoś z Lublina działa w tym fachu bo gdzies kiedyś czytałem o kims z iinego końca polski
-
Prośba o diagnozę mojej A4
co do vacuum to rozumiem że chodzi o szczelność wężyków to sprawdze może jutro a co do n75 to podmienić z N18? ---------- Post dopisany at 22:22 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ---------- co do vacuum to rozumiem że chodzi o szczelność wężyków to sprawdze może jutro a co do n75 to podmienić z N18? ---------- Post dopisany at 22:22 ---------- Poprzedni post napisany at 22:22 ---------- co do vacuum to rozumiem że chodzi o szczelność wężyków to sprawdze może jutro a co do n75 to podmienić z N18?
-
Prośba o diagnozę mojej A4
No dzięki za info. Jak będę miał chwilę to zmienię tę dawkę. Co do tej trójkątnej śruby to mnie zaskoczyłeś bo myślałem że trzeba ją luzować i juz kombinowałem jak. ale skoro nie trzeba to wolnej chwili poluzuje te 3 śrubki podłacze kompa i zmienie dawke. Jak będzie zrobione to się odezwę. ---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 21:59 ---------- Według zaleceń zrobiłem jak ciahciah polecił a mianowicie: Ustawiłem dawkę paliwa na 3.0 - 3.2 mg (w takim zakresie ciut skacze). Dawka taka jest przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. *o włączeniu klimy wskakuje na powyżej 4. Czytałem troche opisów o ustawianiu dawki i pisano że jak sie ustawi poniżej 2.0 to będzie nie równo chodził. Jak stuknałem ciut mocniej, wskoczyło nawet na 1.8 i samochód dalej pracował równo. Ale tak czy inaczej ustawiłem wg zaleceń. Samochód zrobił sie duzo żywszy. Kolega ciahciah prosił o dynamiczny log grupy 011 i oto on: Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/tpastuszka_83111.html Jeśli będzie potrzeba jeszcze jakieś to pisac bo zrobiłem pełne logi. I co teraz powiecie?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
jak niema problemów na tym oleju to ja bym zostawił. Jak sam nazwałeś to starsza konstrukcja i nie wymaga full syntetyka. Ten pół syntetyk też zadba o czystość silnika a będzie ciut gęstszy co będzie chyba zdrowsze dla tego silnika. ---------- Post dopisany at 10:37 ---------- Poprzedni post napisany at 10:37 ---------- jak niema problemów na tym oleju to ja bym zostawił. Jak sam nazwałeś to starsza konstrukcja i nie wymaga full syntetyka. Ten pół syntetyk też zadba o czystość silnika a będzie ciut gęstszy co będzie chyba zdrowsze dla tego silnika.
-
Przestawia się koło przy skręcie
Pytanie czy to faktycznie koło się przestawia czy poprostu cos postukuje na skręconych kołach. Jak postukuje to szukałbym w przegubach a jak sie faktycznie "przestawia" to posprawdzał bym zawieszenie, wahacze, gałki i drążki kierownicze.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Tez byłem do niedawna tego samego zdania. Zmieniłem je gdy 2 serie dysku seagata w RAID nie chciała mi dzialac tylko się wysypywały. Wymieniłem na samsunga i jest lux. Jedyny plus seagata w tej chwili to tylko gwarancja ale ile sie można tym użerac i odsyłać dyski.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
WD Scorpio to nic innego jak jeden z modeli Western Digital w skrócie WD seagate i samsung jak najbardziej. Wszedłem i podałem pierwszy sensowny dysk jaki znalazłem. Sensowny czyt. taki co ma obroty 7200RPM/min nie kupuj tych 5400 chyba że lubisz czekac aż sie cokolwiek otworzy czy skopiuje.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Rozumiem że 2,5" do lapka? ---------- Post dopisany at 13:24 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ---------- http://allegro.pl/wd-scorpio-black-500gb-7200obr-min-16mb-sklep-wwa-i2267565845.html
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Więc było tak: Siedzę na kompie przeglądam stronki między innymi forum, w pewnym momencie słyszę "CYK" wsio stoi, stronki mogę minimalizować, ale komp nie reaguje ogólnie na nic. Więc resecik... komp niby uruchamia sie jak trza ale zatrzymuje się na pierwszym ekranie i słychać dziwny dźwięk, pali się kontrolka dysku i stoi tylko dziwny dźwięk słychać. Co dalej... wyciągam dysk żeby sprawdzić czyja to wina podpinam inny i działa. Wina dysku, więc próbuję odpalić go przez kieszeń na działającym kompie może będzie go widział... niestety nie. Dysk dalej wydaje dziwne dźwięki. Oddałem go do serwisu, dzisiaj dzwoni koleś i diagnoza: "dysk uszkodzony mechanicznie, nie podejmuje się naprawy, bo koszt będzie spory a nie gwarantuje że odzyska dane". Z tego kompa korzystały jeszcze inne osoby, obawiam się że im mógł pierdyknąć na podłogę czy coś. Ale... sam nie jestem bez winy, traktowałem go niefajnie, lapek w plecak plecam jebut do bagaznika, samochodem po wertepach zapiertalanie aż bebechy z człowieka wyskakują uszami, potem jebut plecak w domu na wyro, z raz może odbił się lekko od wyra i na podłodze wylądował... sprzęt ma 5 lat... no nie szanowałem tego gówna i przepadło szkoda mi fotek z przeszłości parę ich było mało tego niektóre z czasów studiów tylko ja miałem że też ja tego nie zgrałem :cry: Wiesz jesli faktycznie wydaje dziwne dzwięki i nie widzi go komp to podejrzewam ze nic poza specjalnym laboratorium które mają takie specjalne firmy się nie zrobi. Jakby był np problem z elektronika to by można z takiego samego podmienić ją i zgrac dane ale tu piszesz że dziwnie pyka wiec to raczej nie wina elektroniki. Dlatego myslałem że może coś pomoge ale w tej sytualcjki chyba nie dam rady.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
coś czasu się wygospodaruje. Szczerze powiedziawszy zastanawiam sie czy w swoim w tym tyg nie będe ustawiał dawki wiec można by zrobic i mój i Twój razem.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
A ten dysk jest widoczny o podłaczeniu tylko dane znikły czy w ogóle death ?
-
Prośba o diagnozę mojej A4
Jeżeli to RSW miało by byc zmienione dla samej zmiany i nie wiele poprawic a mozna coś popsuć to nie bede tego ruszał. W takim razie rozumiem że ustawić mam dawke na 3.0mg jak polecał kolega ciahciah? żeby zmienić dawke z 6mg na 3mg to nastawnik trzeba przesunąć w stronę kabiny czy rozrządu? A co do tej gruszki pytałem pod katem tego że sławo wstaje turbo a jak ręka poruszałem to w gruszce jakby coś obcierało jak stara sztywna guma gdy się ją rozciąga.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Aha. może ktoś ma suwmiarke taką z wyświetlaczem. My mamy taka w robocie ale nie wyniose bo niema jak.