Treść opublikowana przez rob555
-
[B5 AFN] Pilne pytania o turbo!
Nie myle sie (akurat w tym przypadku ) Jak pracuje poprawnie to OK ale co sie stanie jak nie bedzie zamkniety szczelnie? Zrob sobie test wez podcisnienie na stale zaloz na egr i pojezdzij ok?
-
[B5 AFN] Pilne pytania o turbo!
To normalne z turbo sie poci i w wezach jest troche oleju. GT15 ciezko zarznac i mysle ze z regeneracja mozna sie wstrzymac. Kopcenie na czarno to oznaka malego cisnienia powietrza wiec teoretycznie bezpiecznie dla turbo. Na poczatek bym zobaczyl czy weze od turbiny i do IC nie sa gdzie cdziurawe. Pozniej bym sprawdzil czy po odpaleniu wogule wciaga sztange od turbiny. JEsli wszystko posprawdzadzasz to tak czy siak zwal kolektor wyczysc go porzadnie bo moga byc juz kanaly w glowicy zapchanie i to nie przez turbo a przez spaliny z EGR. Wiec go trzeba zaslepic bo moze sukinkot sie zapiekl i jest pol otwarty. To by tlumaczylo kopcenie (male cisnienia bo EGR spiepsza) i zasyfienie dolotu !
-
[B5 AJM] AJM chip CS czy MT??
S Cena rewelacyjna. Jesli rzeczywiscie tak robia jak pisza to naprawde rzecz godna uwagi. Jednak z doswiadczenia wiem ze za 600zl to kupisz zapewnienia a nie rezultat....
-
[B5 AJM] AJM chip CS czy MT??
Obie firmy to elita jesli chodzi o chipsy. Utarlo sie ze Aligator robi lepiej VP a CS lepiej PD wychodzi ale ostatni przyklad guluwroca gdzie 277KM z PD Ali wycisnal zamyka sprawe niedowiarkom. Jedz tam gdzie masz blizej i tyle
-
[B5 AEB] trójmiasto co proponujecie?
No i dobrze mowia. Sam robilem na ok 180KM takie motorki, nie ma sensu wiecej zylowac. Zadzwon jeszcze do strefy tuningu z gdyni moze oni cos wymysla. Jest jedna firma w 3miescie ktora mechanicznie zaczela dlubac 1.8t. Z tego co pamientam przyrosty byly mizerne, auto chodzilo do bani w koncu wlasciciel zdecydowal sie na przeszczep i dopiero jakos to poszlo. Nie oszukujmy sie bez AFR i hamowni obciazeniowej ustawic benzyne na innych gratach to loteria. W 3miescie nie znam nikogo kogo bym mogl z czystym sumieniem polecic.
-
ASV+ turbo AWX + FMIC + 216 + pompa 11mm
Jezdzi jezdzi..obecnie prawie 1.6bar max oczywiscie u gory mniej. Tak czy siak czekam az wybuchnie...wlasciciel tez bo chce hybryde wstawiac...a tu nic...daje rade
-
ASV+ turbo AWX + FMIC + 216 + pompa 11mm
Wszyscy sie chwala co zdzialali no to tez nie bede gorszy. Auto ibiza ASV. Mody jak wyzej. Sprzegło od VR6 Program mial byc totalnie hardcorowy wiec ile fabryka dala. Niestety male turbo nie jest na tyle wydajne by trzymac Nm powyzej 3200 chociaz i tak pompuje dzielnie...
-
Szukam tunera, który wgra mi program w weekend
Lepiej udaj Ty chorego i jedz do kogos porzadnego np Rogala niz daj do roboty jakiemus siersciuchowi bo ja auto zachoruje to koszta beda wieksze....
-
[B6 AWX] Tyle radosci po chipie :)))
Dajesz dajesz...bo bedziesz zalowac ze tak pozno :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Układ wydechowy i dolotowy.
Znam firme w Gdansku co robi rozne dziwne wydechy ale nie z kwasowki (przynajmniej ja o to sie nie pytalem) a ze zwyklej. Robili mi w cordobie i w paru innych autach i nie jest zle. Firma Matra z ul Zaglowej.
-
[B5 AFN + AVB] Auto po modyfikacjach
Niezle naprawde...zdrowy egzemplarz no i swietna robota = super wynik !
-
[B5 AFN] Wycinam katalizator...Strumiennica czy kawałek zwykłej rurki???
Teoretycznie moze tam powstawac jakies zawirowanie bo spaliny sie rozprezaja a pozniej znowu sprezaja. Ale w seryjnym silniku doladowanym to nie ma najmniejszego znaczenia i smialo tak mozna zrobic.
-
[B5 AFN] Wycinam katalizator...Strumiennica czy kawałek zwykłej rurki???
Strumienica moze zabic turbo..wstaw rure
-
[B5 AFN] Podrasowane turbo do 1.9 tdi (110 km) 1997rok
Kombinujesz od zlej strony. Tak sie sklada ze montuje takie turbiny. Sama turbina nic Ci nie da a nawet pogorszy, gt20 pompuje porzadnie dopiero od 2200 wiec wieksza turbo dziura a pozniej dmucha 1.6-1.7bara wiec seryjny soft zaraz notlaufa zrobi. Jedz na program a jak bedzie malo to dopiero mysl o hardware. A pozatym Twoj IC by wogule nie wyrobil na takiej turbine....nie mowiac o tym ze obecne wtryski i pompa ponad 150KM za chiny nie dadza wiec montaz czegokolwiek ponad GT17/18 to strata kasy. Jak chcesz cos wiecej niz sam soft to polecam Ci turbo AWX lub GT18 jak ma Pre_pl. Pasuje P&P a podniesie Nm na gorze i da zapas na dalsze mody do ok 170-180KM jak IC zmienisz, pompe i wtryski.
-
chip tuning bielsko
Ecu soft sobie odpusc. Widzialem ich jeden projekt a o kilku slyszalem (fakt ze robota dla dealera byla). Zenada. W bielsku COMPSPORT
-
18.04.2007 AWX + Rogal and Dave = 178,6 KM i 403,8 Nm
Powiem Ci ze nie wiem. Oba wydaja sie bardzo wydajne. 8cm to gruby rdzen jak cholera (Iveco ma 6.5). To moze byc problem bo upchnac to dziadostwo bez drastycznych wycinek moze byc ciezko.
-
ostatnie wirusowanie 105kM = 147KM !!!!
Te silniki potrafia ok 170KM na seryjnych gratach wydusic ... fakt ze turbina umrze szybko ale naprawde maja potencjalek. 140-150KM to raczej norma na bezpieczny chips. Podlaczam sie do gratulacji.
-
[B5 AHH] lampka od świec żarowych
Jak mruga Ci kontrolka swiec a auto nie ma problemow z jazda to przyjzyj sie instalacji STOPu czyli zarowkom albo czujnikowi pod pedalem.
-
jaki silnik audi a4 b5 1999 ??
AHH ma mocniejsza pompe wiec na wtryskach od AFN 150KM mozna trenowac Ale wtryski od AFN dadza Ci spora roznice nawet na pompie 10mm
-
czemu taka duza różnica 1.9tdi 90km i 110km
Bzdura to co piszesz może jakieś uzasadnienie masz tej tezy Wcale nie bzdura. 110KM mniej pali od analogicznie jezdzonej 90KM. Po prostu ma lepsze wtryski
-
najmocniejsze TDi VP by MR Motors (update 6.06.07r)
Nie mowie tak nie mowie nie...w lipcu mam slub a teraz nowy wiekszy warsztat otwieram wiec zabiegany strasznie jestem. Jak uda mi sie ogarnac z grubymi tematami to chetnie wpadnie i pomierze sie na Twojej hamowni.
-
1.9TDI 90 95Rok przed chipem 88kucy po chipie 90 kucy.......108ps 260 moment
Taki efekt powinienes miec na standartowych wtryskach. Na AFN 120KM i 290Nm powinno byc bez problemu. Dla mnie masz cos niesprawne to autko. Wykres rowny wiec nie sadze by elektronika przycinala. Predzej silnik niedomaga mechanicznie. Moze pompa slaba albo syf od EGR zapchal kolektor i kanały w głowicy...
-
Jak to jest z tym chiptuningiem 1.8?
Wiesz w wolnossacej benzynie 10KM to naprawde dobry rezultat, no chyba ze ktos wierzy w te magiczne pudełka z allegro ktore jak tylko znajda sie w okolicy auta to juz 30KM daja...
-
Jak to jest z tym chiptuningiem 1.8?
O ile jeszcze w dieslu samo podlanie paliwem daje rezultaty widoczne (box i gowniane chipsy) to w benzynie sprawa jest o wiele trudniejsza. Nie mowie ze nie ale chcialbym sprawdzic realna moc po chipsie z allegro.Bo bardzo mozliwe ze chips ten np zmienia tylko charakterystyke pedału gazu (czyli zamiast 20% komp daje 30%) i wtedy wrazenie jest jak by lepiej sie zbieral Ale tak BTW: to slyszalem ze akurat te 1.8 20V bardzo dobrze reaguja na chipsy i przyrosty ok 10KM sa do osiagniecia....
-
TDI 110 kM czy 115 KM
115KM czyli AJM to pierwszy pompowtrysk koncernu VAG. Niestety cierpi on troche na choroby wieku dziecięcego. Blok i czesc elementów ukł korbowo - tlokowego zostaly wziete z silnika na pompie rotacyjnej- VP. To co wytrzymywalo ponad pol miliona km w VP ze wzgledu na duzy moment obrotowy dostaje bardziej w dupsko w PD. Pozatym pompowtryski lubia byc himerne. Zalety PD : wieksza moc, lepszy moment auto przyjemniej jezdzi z dołu, lepiej na chipsa reaguje Waddy: troche wieksza awaryjnosc niz w VP, koniecznosc stosowania drozszych oleji, drozszy w naprawach oraz palacy srednio o ok litr ON wiecej niz VP. Jezeli komus nie zalezy na osiagach a na bezawaryjnosci i ekonomi to polecam stare dobre VP. To naprawde silniki nie do zajechania.