Treść opublikowana przez edekxp
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem z rana
Może wtryski leją lub problem z parownikiem Przełącz na benzynę i zostaw na noc, jeszcze dobrze by było wypuścić gaz z przewodu parownik - listwa Można też zakręcić gaz w butli wyjeździć do końca z przewodów Miałem podobne objawy jak kupiłem samochód Wymieniona listwa potem parownik i pali na dotyk
-
[ALL B5] Za co odpowiada czujnik / stycznik sprzęgła?
U mnie w A3 było odwrotnie Jak ECU wiedział że wciskam sprzęgło to obroty nie opadały szybko, i jak byłem przyzwyczajony do A4 B5 co nie było tego wyłącznika, to mnie denerwowało.Samochód szarpał przy zmianie biegów, bo wiadomo zmienia się w miarę szybko a tu 2500 albo 3500 obr/min. Czasem obroty trzymały dłużej np dojazd do skrzyżowania Zmieniałem potem wolniej biegi, ale to nie to Odłączyłem wyłącznik i auto zachowuje się normalnie. Wciskam sprzęgło i obroty opadają szybko i zmiana biegów bez szarpnięć i mam wrażenie jakby mniej palił Z tego co wyczytałem na innym forum, jest to do bardziej sportowej jazdy, silnik trzyma wyższe obroty A3 silnik 125KM, A4 B5 100KM - może tu dlatego go nie było teraz A4 163KM i obroty opadają szybko a wyłacznik też jest
-
[ALL B6] Silnik tylnej wycieraczki, jak to zrobic by bylo git
Miałem podobną sytuację - silnik padnięty Dostałem silniczek z mechanizmem od kolegi od A3,trochę kombinacji; Sam silnik niby podobny ale szczotkotrzymacz inny czyli nie na da się Zrobiłem tak; mechanizm orginalny (zębatki,dysza,pokrywka blaszana) przełożyłem do mech A3 i wycieraczka działa. Ramię oczywiście po prawej, u kolegi A3 było po lewej
-
[ALL B6] Diody led obok włącznika świateł
U mnie alarm fabryczny, co ciekawe tak samo rozmieszczone jak w niektórych na allegro i na forum.
-
[ALL B6] Diody led obok włącznika świateł
Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć. Do czego są dwie diody led obok włącznika świateł - oczywiście światła xenon U mnie były diody ale nigdzie nie podłączone, tzn ucięte kable, czy to do alarmu? W instrukcji też nie ma U kolegi Pinczi http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0a4780b375f52636
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Ja ju z myślałem aby zamienić miejscami amorki, ale już jest chłodno w garażu a to sporo roboty :gwizdanie:
-
[B6 AVJ] Lpg - ma prawo się wyświetlać check ?
Może trochę za dużo U mnie teraz na 46L LPG zrobiłem 410km 50/50 miasto - trasa czyli jakieś 11,2 L na 100km
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Moim zdaniem problem z ciśnieniem Za małe masz ciśnienie ustaw 0,95 w programie i w reduktorze teraz masz 0,88 a z parownika 0,7 to już za mało, jak jeszcze dysze za małe to masz ubogo cały czas Ja mam jeszcze uboższe ustawienia w Elpigaz i ustawiłem Vag-iem mieszankę
-
[B6 BFB] B6 1.8T quattro Avant BFB (nowsze zdjęcia)
tak, bo jakoś bez nich niezbyt ładnie felgi w b.dobrym stanie ale śruby i piasta brąz a tak nie widać o których kołach piszesz alu czy stal?
-
[B6 BFB] B6 1.8T quattro Avant BFB (nowsze zdjęcia)
nie, Arlena wiem że tak większość robi, w B5 1,6 też zdjąłem, ale 1.8T quattro jakoś mi pasuje[br]
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Dołączę się do tematu, problem podobny Byłem na dwóch stacjach (szarpakach) nie ma luzów, a wali jak się wpada w nasze dziurawe drogi. Sprawdzałem sam, odkręciłem łączniki stabilizatorów i sprawdzałem bez nich - też stuka, czyli to nie to Rozpiąłem dolne wahacze, podejrzewałem na dolny prosty bo przegub jakoś lekko chodził, wymieniłem dalej stuka tak samo Wymieniłem drążek z końcówką, stuka ale o połowę mniej, sprawdzałem poduszkę nad amortyzatorem ale tylko ściskając sprężynę i odpięty na dole amor, nie mogę tej śruby górnych wahaczy wybić Poduszki na sankach też względnie sprawdzałem Stuki takie głuche raczej jakby dół koła, ale może się przenosić. Nie wiem co jeszcze może być, może wahacz dolny banan - przegub sprawdzałem na rozpiętym i normalnie w palcach lekko chodzi, luzów nie wyczuwam Wczoraj sprawdzałem półośkę jak ręką będę ruszał w wzdłuż (skrzynia -koło) to są stuki metaliczne Wyjąłem przegub i luzy są na zabezpieczeniu na półośce ale to chyba tak ma być ( z drugiej strony jest luz ale tak nie puka metalicznie) - czyli to nie to. Może by tak ze dwie kamery zamontować i się przejechać może coś będzie widać Mam jeszcze pytanie do znających temat czy amortyzator też może stukać?
-
[B5 ADP] Duże spalanie , grzanie silnika
Wisko nie ma nic do tego, ja miałem trochę uszkodzone i kręciło na zimnym silniku - samolot pod maską Kupiłem drugie nie pomogło Wywaliłem wentylator i wstawiłem elektryczny oraz czujnik w chłodnicę. Wentylator włączał się po 95 stopniach w chłodnicy, ale bardzo rzadko w korkach i w lecie. Piszę to aby na 200% nie czepiać się wiska. U mnie podobnie było ale wysiadła pompa tzn sam wirnik się ślizgał na osi, ale skoro pompa nowa to dziwne. Masz starą pompę, sam wymieniałeś czy ktoś Ci robił.Może nie wymienił tylko tak mówił.Pompa nie jest na rozrządzie i chcąc całą wymienić jest trochę roboty - chyba że tylko wirnik z obudową
-
[B5 APU] LPG się wyłącza przy przyśpieszanu.
Kup AC R01 na Allegro za 225zł, naprawdę polecany reduktor Może tak mieć ustawione w sterowniku gazu, lub za mało wydajny parownik i spada ciśnienie, może też być za cienka rurka 6mm
-
[B6 AVJ] Lpg - ma prawo się wyświetlać check ?
Miałem podobnie ale kupiłem auto z gazem Wymieniłem wtryski, oraz zestaw naprawczy do reduktora. Dziwnie trochę się zachowywał parownik na zimnym duże ciśnienie na ciepłym małe i spadki ciśnienia. Po 10km check - korekcja długoterminowa uboga mieszanka Wymieniłem reduktor na AC r01 jak ręką odjął. Teraz to i ciągnie
-
Cewki zapłonowe wymiana
Niestety ani cewek ani pompy nie wymienili.Numery są takie jak po wymianie Pompa nie wiem jakie ma numery ale cewki z literą R na końcu. ;(
-
Cewki zapłonowe wymiana
Tak mi powiedział pan z serwisu telefonicznie, że pompę też wymienią darmo Jutro jadę to opiszę co i jak
-
Cewki zapłonowe wymiana
Nadal jest akcja,zaciekawiłem tematem się bo mi chodził na 3 gary czasem (brak mocy, wypadające zapłony) Musiałem kupić orginalną bo nie szło jechać. Dzwoniłem do ASO i 23.11 jadę na wymianę cewek i pompy paliwa
-
[B6 BFB] B6 1.8T quattro Avant BFB (nowsze zdjęcia)
przed Warszawą
-
[B6 BFB] B6 1.8T quattro Avant BFB (nowsze zdjęcia)
są napewno, zdjęcia szybko robiobe komórką i pochmurno było radio nie markowe ale gra naprawdę super 4x50W Mosfet - zmieniłem już diody led i świeci oczywiście na czerwono zostawiłem sobie felgi z oponami zimowymi 15" z B5 ale nie pasują, z przodu jakieś duże tarcze 312 chyba Zrobiłem elektroniczny włącznik świateł, po odpaleniu auta jak alternator zaczyna ładować zaświecają się postojówki i xenony.Naprawdę proste i podłączone do wyłącznika świateł dwa przewody.
-
[B6 BFB] B6 1.8T quattro Avant BFB (nowsze zdjęcia)
miałem to na myśli: Fotele z elektryczną regulacją odcinka lędzwiowego kręgosłupa zawsze można wyłaczyć :>
-
[B6 BFB] B6 1.8T quattro Avant BFB (nowsze zdjęcia)
Jako że moja stara B5 ma już 16 lat zmieniłem na trochę nowszy i mocniejszy silnik B6 Avant 163KM + LPG Wyposażenie Skórzana kierownica Fotele regulowane elektrycznie 4 el.szyby alufelgi 16" relingi ksenony pakiet oświetlenia Sory za jakoś zdjęć ale na szybko zrobiłem komórką zdjęcia lepszej jakości felgi stalowe i opony zimowe
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
Ja mam podłączone pod pozycyjne a nie ośw.wnętrza. Podświetlenie świeci się cały czas jak są włączone światła postojowe-mijania Skoro chcesz aby gasły po zamknięciu drzwi to proponuje; +12 po kluczyku - do kabla z wyłącznika w drzwiach
-
[ALL B5] Zegary a'la A5 przy starcie
Jeżeli silniczek to pozostaje chyba ten generator na 555 oraz przekaźnik jakiś miniaturowy np. http://www.cyfronika.com.pl/p_miniatura.htm http://www.piekarz.pl/index.php?group=118&page=offer
-
[ALL B5] Montaż podświetlanych kratek nawiewów w modelach A4 przed II liftem
Odświeżę temat bo podoba mi się to podświetlenie kratek nawiewu. Skoro przed liftem nie da się włożyć diody bo nie bedzie prześwietlać, to może by tak nawiercić kilka otworów (na wylot), włożyć jakiś pasek białego lub bezbarwnego plastiku i oczywiście diodę. Chodzi mi o zbliżony efekt do tego: Wiadomo otwory bedą okrągłe, ale podświetlone Trochę zabawy ale może warto i tanio.
-
[ALL B5] Zegary a'la A5 przy starcie
Ja myślę że oba zegary (wskaźniki) to analogowe woltomierze, ale sygnał za nim dojdzie do nich jest troche zmieniany, np z czestotliwości na volty. Może wystarczy wpiąć się bezpośrednio do zegarów (voltomierzy) i podać im odpowiednie napiecie może 5v (nie wiem, trzeba zmierzyć). Zabezpieczyć oba sygnały (orginalny oraz przeróbka) diodami.Układ jakiejś czasówki i już. Tak tylko myślę, nie chce mi się wyciągać licznika aby sprawdzić