Treść opublikowana przez edekxp
-
[B5 ADR] Która instalacja lepsza ?
tak
-
[B5 ADR] Która instalacja lepsza ?
Mam Stag-300 już trzeci rok (40tys km) i nic się nie dzieje, nawet filtrów nie wymieniałem bo nie mam czasu.W mieście pali około 10 na trasie 8 albo mniej
-
[B5 AVV] Długo świecąca się kontrolka AIRBAG
Może przekręciłeś kluczyk bez licznika. Błąd poduszki VAG i po sprawie Musisz sprawdzić czasem jeden komputer działa a inny nie
-
[B5 AHU] Czyszczenie odpływów wód podszybia - fotostory
Ja to rowiazałem w inny sposób.Przawdę mówiąc nie wiedziałem o tych miejscach odprowadzenia wody. Wcisnąłem trochę tą uszczelkę przy przewodach chyba nagrzewnicy i woda spobodnie spływa na dół.(zielona strzałka)
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
Ja wszystkie diody podłaczyłem do jednego miejsca - pod kierownicę (bezpieczniki) - światła postojowe Z tyłu mam przyklejone pod oparciem przedniego fotela, nie widać diód i nie razi w oczy. Kable natomiast; zapas na możliwość przesuwania fotela i kanałem środkowym obok lewarka biegów. coś takiego :
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
Ja u siebie wstawiłem diody led z przodu i z tyłu i świecą razem ze światłami cały czas. Wyglada OK Wstawie zdjęcia wkrótce
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
Jak nic nie wypadnie ważnego to ja przyjadę mam 20km
-
[B5 AFN] Szybko rozładowujący sie akumulator
złożyłem już obudowe pod kierownicą i zdjęcia nie zrobię. wyglad jakby wąski przekażnik z dwoma blaszkami na wsuwki. wymiary około 1cm x 3cm x 3cm napewno to bezbiecznik sprawdzałem miernikiem
-
[B5 AFN] Szybko rozładowujący sie akumulator
U mnie jest 250mA, wyciągałem bezpieczniki i spadało czasem do 200mA. Znalazłem jeden bezbiecznik ale jest on przy skrzynce przekażników (nad pedałami), taki troche inny. Metalowa obudowa i ma 30A. Po wyciągnięciu prąd spadł do około 80mA, samochód zapalałem niby wszystko działa. Co to za bezpiecznik? W książce (Sam naprawiam) nie znalazłem go. Może ktoś wie do czego on służy.
-
[ALL B5] Jak zrobić centralny zamek z pilota ?
Nie rysowałem schematu, podłączyłem z głowy, nic trudnego Przekażniki zamontowane w drzwiach kierowcy i podpięte do przycisków sterowania szybami, sterowanie przekaźników z alarmu.To wszystko. myślałem o podłączeniu szyberdachu ale czasem trzeba zostawić uchylony przy zamkniętym samochodzie i nie podłączałem
-
[ALL B5] Jak zrobić centralny zamek z pilota ?
A ja kupiłem alarm Tornado z obcją domykania szyb (130zł) - wstawiłem a domykanie zrobiłem na 2 przekaźnikach Wygodne w obsłudze, klikasz raz zamykając samochód - alarm zazbrojony, dzwi pozamykane a szyby jak były otwarte do się same domkną
-
[B5 ADR] nie gaśnie kontrolka air bag
Właśnie i skasować błąd poduszki Pewnie zrobiłeś tak że po odłączeniu kostek od licznika włączyłeś zapłon, lub był właczony. Miałem to samo.
-
[B5 ADP] czy ktoś może doradzić w sprawie lamp
Widać właśnie że napewno silniczki ze starych lamp by się nie zmieściły.
-
[B5 1.8 ADR] Podpora silnika przejmujaca moment obrotowy
Właśnie u mnie silnik poprzez tą gumę opierał się na przedniej belce. Drgania były na biegu jałowym kierownica fotele (zaglówki). Przednia podpora jest regulowana i da się ją wyregulować aby guma nie stykała się z metalem. Po ustawieniu drgania ustąpiły nie wiem czy do końca to troszkę jeszcze kierownica drga ale bardzo mało. Myślę że to jednak wina któreś poduszki, ale jakoś nie mogłem tego wyczuć ręką. Bynamniej jest duża poprawa 5min roboty. [ znowu odgrzewanie... ]
-
[B5 ADP] czy ktoś może doradzić w sprawie lamp
Wyciągnołem ze starych lamp kostki i podłączyłem do nowych reflektorów (te nowe kostki odłaczyłem) Oczywiście nie są zamontowane w obudowie reflektora tylko przy nim "wiszą" na kablach. Przecież ważne aby to wszystko działało, i tak pewnie mało kto potem odłącza własnie te kostki, chyba że przy wymianie rozrządu. Postaram się zrobić zdjęcia jak komuś potrzeba. Muszę tylko jeszcze wstawić przekaźnik do długich, tzn aby soczefka nie gasła przy swiatłach długich.
-
[B5 ADP] czy ktoś może doradzić w sprawie lamp
Na początku zamontowałem bez silniczków aby zobaczyć jak audi się odmłodzi. Potem te silniczki: 1. Nie mieszczą w żaden sposób (nawet bez obudowy) 2.Gdyby załozyć je w to miejsce co jest regulacja reczna, to ten bolec jest za długi nie byłoby regulacji. Silniczki są z obudową i są normalnie założone tzn.bolec jest zapiety na odblask a silniczek opiera się tylko na plastiku (tu gdzie się je powinno zamontować). Silniczki unieruchomiłem za pomocą dwóch opasek i się sprawują bardzo dobrze. Jedyny problem że nie można zalożyć tego dekielka od lamp, ale może by coś dało się wymyśleć. Narazie tak mam i działa dobrze. Trzeba tylko uważać jak ktoś spłukuje wodą silnik z kurzu aby nie nalać do reflektorów wody. Kostek również nie kupowałem tylko wykorzystałem ze starych reflektorów.
-
[ALL B6] Podłączenie kabli pod wzmacniacz
Ja natomiast zrobiłem to troche w inny sposób. Wzmacniacz jest zamontowany pod kierownicą (schowany) a kable ciągnąłem do tyłu do tuby (2x2,5mm) Oceniłem ze mniej plątaniny, bo trzeba by było kabel od zasilania i kabel sygnałowy. Wzmacniacz jest podłączony razem z radiem krótkim przewodem do + bezpieczników i gra idealnie
-
[B5 ADP] czy ktoś może doradzić w sprawie lamp
halogeniki wstawiane soczewkowe, przecież nie ma ich w tych rocznikach, nie orginały.
-
[B5 ADP] czy ktoś może doradzić w sprawie lamp
Depo
-
[B5 ADP] czy ktoś może doradzić w sprawie lamp
Ja juz trochę odmłodziłem ale lampy zespolone i tańsze, żarówki normalne 2xH7 ale świecą dużo lepiej niż stare. Dodam tylko iż napis że silniczki pasują ze starych lamp to jest prawda w 50% Pasują na tyle że dźwignia niby pasuje w zaczep ale jest za długa a silnik nawet po zdjęciu obudowy nie zmieści się do środka cały (wystaje) tu zdjęcie:
-
[ALL] Chromowane obramówki okien
Jasne ale najpierw przód soczewkowe, juz dziś przyszły
-
[ALL] Chromowane obramówki okien
Ja również mam chromowane listwy ale tylko pod szybami i na tylnej klapie. Może na drzwiach niezbyt dobrze widać ale wygląda fajnie i mam już to prawie rok. Listwy kupione na Allegro. Czekam na reflektory zespolone jak wstawię to zrobię zdjęcia, halogeny tez sam montowałem (nie orginały)
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
Tak jak pisałem mam zdjęty wentylator z wiska. Auto mam już rok i jak narazie nie mam zamiaru wymieniać wiska.Audi ma tak dużą chłodnicę że daję radę schłodzić nawet w upały. Jeden tylko raz wskazówka tem. przekroczyła nieznacznie 90st.-korek w upał i to pod górę. Jak bedzie się to zdażało częściej to owszem wtedy pomyślę
-
Wlew Gazu - Gdzie?
Również mam wlew pod klapką i jest OK. Często facet w stacji szuka, schyla się i nie może znaleść. We wcześniejszym polonezie "99 też miałem pod klapką, dlatego też tak chciałem w Audi. Jak zrobie zdjęcia do wrzucę. Przełącznik ze wskaźnikiem mam z lewej strony. Dodatkowo wykorzystałem nieużywaną kontrolkę w desce (zielona) która pokazuje mi pracę na gazie
-
Interfejs LPG?
Zmienia się mnożnik przez podniesienie lub opuszczenie mapy w tych miejscach gdzie jest inaczej niż na benzynie programy itp są np tu; http://www.ac.com.pl/autogaz/programy/