Treść opublikowana przez cobradd
-
[ALL] Laptop, notebook do 1600 zł ?
nie dla idiotów to ja bym omijał z daleka, tam można coś tanio kupić jak robią promocję tak to nie ma na czym oka zawiesić
-
Świece impulsowe
Jak juz podbiją rynek amerykanski to i pewnie do europy zawitają. I jeszce jedno, gdzieś tam pisało że świeczki te są dedykowane do silników seryjnych bez modyfikacji :gwizdanie:
-
Świece impulsowe
Czytałem sobie dzisiaj magazyn "Popular mechanics" wydanie grudniowe 2008 i natknąłem sie na coś takiego jak pulse plug, po polskiemu to chyba mniej więcej będzie właśnie świece impulsowe. Wg producenta podnoszą efektywnośc spalania w cylindrach zwiększając cisnienie a co za tym idzie moc i moment obrotowy, ciekawe, na allegro jeszce nie ma Dla zainteresowanych krótki artykuł po angielsku z "Pupular Mechanics", artykułow po polsku sie nie doszukałem, być może że ochrzczono je inna nazwą. a tu strona producenta, koszt jednej świecy to ok 25$ http://www.pulstar.com/index.htm + jeszcze jeden artykuł http://www.offroaders.com/directory/products/Pulstar-Pulse-Plug.htm
-
[ALL] Laptop, notebook do 1600 zł ?
to juz trzeci taki topic ostatnio, juz ktoś szukał lapka za 1600 i bylo całkiem duzo wypowiedzi, poszukaj to bylo całkiem niedawno
-
[B5 ADR] Problem z połączeniem (Viaken)
kolega z tego co napisał to nie ma problemu z połączeniem tylko problem z obsługą VAGa
-
[B5 ADR] Problem z połączeniem (Viaken)
Ano nie trzeba, bo a4 B5 z tego co sie orientuje nie jest kompatybilne z OBD-II. Z komputerem łączysz się uzywając przycisku "Select" (VAG-COM) a potem wybierasz co cie interesuje - engine, instruments, immobilaizer, itd. Ewentualnie robisz autoskanowanie przyciskiem Auto-scan. Poszukaj sobie instrukcji do VAG-COMa.
-
[B5 ADR] Szarpanie silnikiem podczas utrzymywania stałej prędkości
kiepskie paliwo odpada bo filtry mam nowe (stary był troche zaklejony już) i na nowej listwie wtryskowej też nie chciał chodzić. Paliwo tankuję na takich stacjach jak Lotos, Orlen, BP, Shell, StatOil, noname staram sie omijać szerokim łukiem. Przy okazji wizytu u gazownika dowiedziałem się, że z powodu kiepskiej jakości gazu obecnie zaleca się robić przeglądy co 10tys km a nie co 15 jak to jeszcze było niedawno.
-
[B5 ADR] Po skasowaniu błędów znowu zamula
Nie narzekaj na admina swego bo możesz miec gorszego. Lukasz ci źle nie napisał, niektóre kody możesz znaleźć opisane bezpośrednio na forum inne pod tym sdresem http://wiki.ross-tech.com/index.php?title=Category:Fault_Codes&until=17544%2FP1136%2F004406 który juz był wielokrotnie podawany a niektórych poprostu nikt nie umie opisac :gwizdanie: Jak auto ci dużo pali to poszukaj też na forum wątków o tym, trzeba sprawdzić chociażby sonde lambda
-
[B5 AEB] Analiza logów - lambda
do sondy to by chyba wystarczyło grupe 7 ale statycznie zrobić bo z 6 to zabardzo nic nie wynika
-
[B5 ADP] Spalanie w VAG'u
na 100km to chyba tylko jak masz FISa, a tak to w grupie 11 Fuel Consumption (silnik ADR) jest spalanie ale w l/h
-
[ALL] Masło pod korkiem wlewu oleju
Szanowny Panie Odzimie zaskocze cie bo u mnie sie tak nie dzieje, poprostu jest to częste i powszechnie znane zjawisko i tyle.
-
[ALL B5] Powtarzający się temat falowania obrotów
a próbowałeś zresetowac komputer żeby zgubił wszystkie stare ustawienia i błędy?
-
[B5 ADR] Szarpanie silnikiem podczas utrzymywania stałej prędkości
znam tą "procedure" bo szarpanie to nie nowość w moim samochodzie ale tym stało się cos innego, ewidentnie coś z gazem. Jutro spróbuje coś pogrzebać a jak się nie uda to w poniedziałek auto do gazowników - i tak miało iść na przegląd więc najwyżej będzie troszkę większy przegląd :gwizdanie: [br]Dopisany: 08 Marzec 2009, 00:24_________________________________________________widze że nikt sie nie chce podjać mojego problemu byłem dzisiaj u gazowników, zostały wymienione filtry i sprawdzona listwa wtryskowa, a nawet podmieniona na nowa w celu wyeliminowania jej usterki. Narazie brak rezultatów,w czwartek będą sprawdzać reduktor. Ponieważ auto ma problemy tylko na biegu jalowym i przy stałych prędkościach (poza tym przyśpiesza jak opętane dopóki go komputer nie odetnie) stawiają na reduktor. Nie mozna zrobic tez kalibracji, już przy pierwszym wtryskiwaczu silnik zaczyna pracowac nierówno z trzecim sobie jeszcze jakos radzi alo juz po załączeniu drugiego obroty tak schodzą w dół że silnik gaśnie. Ciąg dalszy historii w czwartek...
-
[ALL] Masło pod korkiem wlewu oleju
grochem o ściane normalnie
-
[B5 ADR] Problem z połączeniem (Viaken)
Po pierwsze to sprawdż czy w programie masz ustawiony ten sam numer portu na którym zainstalował sie interfejs. Czy mi się wydaje czy ty próbujesz sie połączyć z komputerem samochodu używajać przycisku OBD-II w VAG-COM? I popraw te ortografy co ktos tak ładnie na czerwono podświetlił bo rażą w oczy.
-
[ALL] Masło pod korkiem wlewu oleju
odzim widze że nie kumasz czaczy, jesli często gasisz silnik zanim zdąży się nagrzać lub tuż po tym jak dopiero co się zagrzał to tak się robi, sprawny termostat nie ma tu nic do rzeczy. To, że ktoś woli przyjechac ten kilometr czy dwa od spaceru to już jego własna sprawa.
-
[ALL] Masło pod korkiem wlewu oleju
krótkie czyli takie gdzie silnik nie zdąży się porządnie nagrzać, dla rożnych silników oznacza to różne odległości
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
a ty mialeś kiedyś Fiata 126p? ja miałem 5 takich wynalazków kiedyś i srednie spalanie na poziomie 6-7 litrów/100km przy mocy 24KM nie nazwałbym małym a wręcz kolosalnym. Tez kiedys widziałem malucha z LPG
-
[ALL] Masło pod korkiem wlewu oleju
ROGER spokojnie przecież kolega rozwiązal swój problem i tylko chcial sie podzielić wiedzą na ten temat
-
[ALL] Masło pod korkiem wlewu oleju
"masełko" w zimie jest tak samo normalne jak śnieg więc nie trzeba od razu snuć czarnych scenariuszy typu uszczelka pod głowicą
-
[B6 ALT] Świece do gazu
nie widziałeś nigdy autobusów na CNG, przeciez tego pełno jeździ teraz. A zresztą podobno diesela też można zagazować
-
[B5 ADR] Szarpanie silnikiem podczas utrzymywania stałej prędkości
Witam, Próbowałem dzisiaj doszlifować mapę od gazu i w momencie gdy prawie mi sie to udało mapa od gazu nagle "opadła" a silnikiem zaczeło poszarpywać. Szarpie na wolnych obrotach oraz jak próbuje utrzymać stałą prędkość, podczas przyspieszania jest OK, na PB silnik pracuje można by powiedziec wzorowo. Przypadek, że podczas ustawiania czy cos mi się nie tak nacisneło? VAG pokazał błedy spalania stukowego na cylindrze 1 i 2, kiedy wyłacze wtryskiwacze gazowe na 1 i 2 cylindrze silnik chodzi w miarę równo ale jeszcze nie całkiem dobrze. Zbliża się termin przeglądu, na filtrach gazowych przejechane 14 tysi podobnie świece i przewody WN. Czy to może być wina zapchanego filtra od gazu ewentualnie świec czy coś sie stało z wtryskiwaczami jako że mamy weekend to dopiero w poniedziałek się za to zabiore ale chciałbym wiedzieć wcześniej z czym moge miec doczynienia. LPG tankuje głównie na Lotosie i Orlenie nigdy na małych podejrzanych stacyjkach. Instalacją przelatałem ponad 40 tyś i nie miałem z nią do tej pory problemu (STAG 300). Macie jakieś pomysły co sie stało?
-
[ALL B5] Czy ktoś może powiedzieć coś na temat tych wahaczy??
GRazny ale wahacze MS na naszym forum sa całkiem pochlebnie oceniane, jaest bardzo długi wątek o tym.
-
[ALL B5] Wahacze Kraft
był wątek o wahaczach Krafta, poszukaj, ogólnie niezbyt pochlepnie się o nich wypowiadali, ktoś napisał że zaczeły padac po 7 tyś km
-
[B5 ADR] Przeguby Metelli
właśnie sobie przypomnialem, że kiedyś rozbilem na forum reserch odnośnie jakich firm przeguby sa polecane i obok LOBRO i SPIDANA pojawiła się też właśnie frima METELLI