Treść opublikowana przez cobradd
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
a mam takie pytanie, czy po czyszczeniu reduktora i wymianie wtrysków robiłeś autokalibrację i ustawiales na nowo mapy?
-
[B6 ASN] Za wysoko stoi
a nie wymieniałeś sprężyn lub amortyzatorów?
-
[B5 APU] Dziwny problem z uruchamianiem silnika
jeeśli to sie częściej pojawia to bym sie przepustnicy też przyjrzał no i immobilizerowi
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
a sonda działa czy był to tylko chwilowy błąd?
-
[ALL B5] Po wciśnięciu gruszki w CB radio kasetowe przestaje grać
To by było przegięcie gdyby CB zakłócało odbiorniki w sąsiednich samochodach.
-
[ALL B5] Po wciśnięciu gruszki w CB radio kasetowe przestaje grać
nie bądź taki pewien, bo często się zdarza, że urządzenia (najczęściej nawigacje) podpięte pod zapalniczkę zakłócają radio. proponuje ci zrobić osobne zasilanie dla CB pociągnięte bezpośrednio od akumulatora
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Ciągniecie zasilania z akumulatora do takiego słabego wzmacniacza jest nie potrzebne, cała potrzebna instalacja jest doprowadzona do radia. Wiury miernik w łapę i sprawdź kostkę przy głośniku, czy pin na który podajesz zasilanie nie ma połączenia z tym na który podawana jest masa
-
[B5 AFB] Głośniki Nokia-jak podłączyć?
Kolego jasnowidzów na forum nie ma żeby odgadli co za kostka ci tam wisi bez żadnego zdjęcia. Kilka postów wyżej jest link do innego tematu jest tam zdjęcie kostki i zdjęcie głośników, po prostu porównaj sobie czy to samo. Jest na forum dużo postów o tylnych głośnikach. Prawdopodobnie były tam aktywne NOKIE.
-
[B5 ADR] Huczący przegub
Jeśli tak jak piszesz nasila sie to huczenie na zakręcie to jest to typowy objaw zużytego łożyska. Nikt nie powiedział ze łożysko nie może huczeć jadąc prosto, po prostu nasila się na zakrętach. Przegub sam w sobie nie ma możliwości huczenia bo z jednej strony obraca się na łożysku a z drugiej ośka jest w skrzyni.
-
[B5 ABC] Wysokość zawieszenia
To że się podniesie jest prawie pewne, aczkolwiek możliwe jest że takie podniesienie to będzie efekt chwilowy i za jakis czas znowu trochę oklapnie bo o wysokości zawieszenia to ewidentnie jednak decydują sprężyny , jeśli chcesz byc pewien wysokości zawieszenia i masz kase na pozbyciu to najlepiej kupić amory + springi. Przy czym jako że masz LPG to proponuje na przód troszkę niższe niż na tył bo za jakiś czas butla może zrobić swoje i będziesz miał rakietę tak jak teraz
-
[B5 ABC] Wysokość zawieszenia
może się zdarzyć że troszkę go uniesie,zwłaszcza jeśli stare amorki są już mocno wyeksploatowane
-
[B5 ALG] Proszę o podpowiedź - stałe wyuczone mapy wtrysków
no i całkiem dobrze kombinujesz, odepnij te klemy tak jak ci pisałem potem pojeździj troche na benzynie i będzie gitara. Sam to ostatnio przerabiałem ale powiem ci że nie wiem czy 15 km na benzynie zrobiłe, chyba powinienem był troche więcej
-
[B5 ALG] Proszę o podpowiedź - stałe wyuczone mapy wtrysków
No to tylko odpięcie aku, dla pewności to tak przynajmniej 30 min. 500 km to chyba troche przesada sądzę że 50 by wystrczyło
-
[B5 ALG] Proszę o podpowiedź - stałe wyuczone mapy wtrysków
Na dolegliwości komputerów pomaga odpięcie klemy akumulatora na jakies 20 min. Zauważyłem że robiąc reset kompa VAGiem dużo wyuczonych wartości pozostaje.
-
[B5 ADR] Stuki pod pokrywą głowicy
a może nie stuka tylko klekocze jeden z popychaczy hydraulicznych?
-
[B5 ABC] Wysokość zawieszenia
to na fotce od poprzedniego właściciela to jest właśnie 1BA. Zobacz sobie na zdjęcia które wkleiłem tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_co_sadzicie_o_tej_niuni-t70127.0.html świerzo przyciągnięta z Niemiec, też stoi wysoko jak cholera i tak pewnie wyglada niewyruchane 1BA właśnie. A tył to ci klapnął od LPG tak jak i u mnie :gwizdanie:
-
[ALL B5] Jakie CB, antena i podłokietnik do mojej A4
Poleciłem Ci tego z Przemysłowej bo on handluje na allegro więc i ceny ma allegrowe Byłem tam niedawno po ONWE MK3 + magnesówke LEMMa
-
[ALL B5] Jakie CB, antena i podłokietnik do mojej A4
Podłokietnik za max 100 to chyba tylko jakis uniwersalany plastikowy badziew z allegro. Temat anten i CB chyba juz został wyczerpany. Jedz w Rzeszowie na przemysłową, maja tam przystepne ceny, coś ci doradzą, pooglądasz i wybierzesz.
-
[B5 ABC] Wysokość zawieszenia
na pewno stoi niżej, w 1BA można całą rękę miedzy oponę a błotnik włożyć, amorki też troszeczkę wpływają na wysokość.
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu
okręcanie półosi z prawej strony za bardzo nic nie daje, przerabiałem to tydzień temu i odkryłem ten fakt jak juz miałem półoś odkręconą, poprostu z prawej strony jest ciasno. Marhiw sprawdź czy dobiłeś dobrze przegub na ośkę bo on do piasty sie mieści naprawdę na styk. U mnie brat przytrzymał kiere żeby było skręcone ile sie da, pare sekund sie poszarpałem i wszedł na swoje miejsce ale łatwo nie było.
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu
jak to lewa strona to najłatwiej odkręcić półośke i masz wtedy dużo pola do manewru, jeśli prawa to koła na maksa w lewo najlepiej niech jeszcze ktoś kiere dociągnie ile sie da i musi wejść
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Mam praktycznie ten sam rocznik a u mnie jest 263 000 więc twoje 185 rzeczywiście trochę podejrzane. Tak jak ci napisłaem na początku nie ma co podejmować pochopnych decyzji bo może sie okazać że silnik który kupisz nie jest wcale lepszy.
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Łapia Cię za słówka dlatego, że po przeczytaniu pierwszego postu samo sie narzucało, że chyba nie dokońca wiesz o czym piszesz. Zmierz jeszcze raz cisnienie sprężania + próba olejowa tak jak pisał wesz82. A tak wogóle to ile ten silnik ma przelatane że się miałby już skończyć? Ten silnik do którego link podałeś to wątpie żeby miał faktycznie tak niski przebieg.
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Czy to nie jest trochę za pochopna decyzja, może niech ci jakiś fachowiec obejrzy silnik choćby w ASO.
-
[B5 ADR] Szarpanie silnikiem podczas utrzymywania stałej prędkości
Chyba już nie trzeba bo przez przypadek naprawiłem samochód. Przed wizytą u gazowników chciałem wyczyścić komputer benzynowy z wszelakich złych nawyków więc odpiąłem na pół godziny akumulator, przy okazji zresetował sie też komputer gazowy. Ku mojemu zaskoczeniu silnik zaczął pracowac równo na wolnych obrotach więc szybciutko go wziąłem na kabelek włączyłem autokalibracje i pach, przeszła bez zająknięcia. Dzisiaj ustawiłem ładnie mape gazową, praktycznie pokrywa się z benzynową i autko działa. Przy okazji kalibracji wyrzuciło mi że mam za duże dysze, ale skoro przejechał na nich 45 tyś i auto chodziło ładnie to nie będę tego drążył. W między czasie pojawiło się tylko falowanie obrotów i sa jakieś problemy z zaadaptowaniem przepustnicy przez VAGa więc chyba mnie czeka czyszczenie przepustnicy jak sie pogoda zrobi jako taka.