Treść opublikowana przez cobradd
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów
cos ci kiepsko alternator laduje, tylko 13,3V i lambda się przywiesza
-
[B5 AEB] Czy wahacze wymieniać parami ?
ale napewno nie było to spowodowane tym że wymieniłeś tylko jeden wahacz, poprostu dokonaleś złej oceny stanu technicznego reszty wahaczy albo wymieniłeś ten który wydawało ci się że jest padnięty a tak naprawdę to był ten drugi, zdarzyło mi się i tak
-
[ALL B6] Czy te felgi będą pasować ?
fele ładne powinny się dobrze prezentować
-
[B5 AFN] Czy to przegub wewnętrzny ?
Na przegubie niestety nie zaoszczędzisz bo jak założysz tani to bardzo szybko wrócisz do mechanika. Dam Ci porównanie - przegub LOBRO przejechał ok 45kkm i dalej chodzi, przegub jakiejś włoskiej firmy o połowę tańszy przejechał ok 3tyś i już go zaczyna być słychać i niestety takie są doświadczania z większością tańszych przegubów ale jak chcesz testować i znajdziesz coś taniego a wytrzymałego to daj znać.
-
[B5 ADP] Dziwne metaliczne poklepywanie
jak słychać z pod podwozia to na kanał i oglądnąć układ wydechowy, mogło się coś poluzować albo urwać i brzęczy
-
[B5 AEB] Czy wahacze wymieniać parami ?
Brawo kolego, najlepiej to cały samochód wymienić tak profilaktycznie. Jeśli pozostałe wahacze nie wykazują objaw zużycia to wymienić tylko ten zużyty.
-
[B5 ARG] Problem z przyspieszeniem
a jesli objawy nie mają nic wspólnego z wymianą rozrządu to świece, przewody WN itd.
-
[ALL B5] Mały problem z uruchamianiem silnika
w pierwszej kolejności zwróć uwagę na immobilaizer jak pisze kolega wyżej a potem VAG, może przepustnica szwankuje.
-
Jak odzyskać dane z PenDrive'a?
nie wróże ci powodzenia ale spróbuj może czymś takim http://www.softdir.pl/details.php?id=29521A4B4C&n=UndeleteMyFiles_Pro nie wiem czy działa bo nigdy nie musiałem korzystać. Wpisz w google "odzyskiwanie przypadkowo skasowanych plików" to ci wyskocza rownież inne
-
[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?
Więc nie powtarzaj głupot to nie forum plotkarskie. Taj jak napisał truckmaniac powód utraty homologacji jest wyraźnie podany na stronie UKE.
-
[B5 ADP] Pytanie o tylne amorki
to jest tulejka odległościowa, jest raczej nabita, musiała się zapiec
-
[B5 AWT] Klekotanie w silniku i świecąca się lampka oleju
mógł się jeszcze smok w misce olejowej przytkać i nie będzie takiego ciśnienia jak powinno być, jedno jest pewne nie jeździj tym samochodem dopóki tego nie zrobisz bo inaczej może cię czekać kosztowna wymiana silnika.
-
[ALL B5] Niezbędne minimum
ja się nauczyłem głównie dzięki forum więc nie mów że nic tu nie ma, trzeba tylko chcieć znaleźć bo nie jesteś pierwszy który zaczyna a info elementarne jest w instrukcji obsługi programu
-
[ALL B5] Niezbędne minimum
informatyk a "szukaj" nie umie używać. W większości funkcje VAGa to podgląd parametrów pracy silnika, więc ciężko coś zepsuć ale dla chcącego nic trudnego dlatego zacznij od przeczytania instrukcji i przewertowania forum przy użyciu znajdziesz w ten sposób odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
-
[B5 ANB] Proszę o analizę logów (przerywa na wysokich odbrotach)
turbina ma niedoładowanie
-
[B5 AHU] Ile kosztuje wymiana plecionki ?
30 zeta za wymianę plecionki
-
[ALL B5] Podłączenie drugiego radia
czasami trzeba ludzi na dobrą drogę naprowadzić by oszczędzić pracy a później zawodu
-
[B5 ADP] Duży przebieg, słabe osiągi - co robić ?
na codzień to zależy od stylu jazdy, ale jak chcesz w miarę dynamicznie się poruszać ale bez agresji to tak do ok 3000 mniej więcej może troszkę więcej. Ale jak od czasu do czasu nie przegonisz silnika na wyższych obrotach to samochód zdziadzieje i nię będzie chciał potem jeździć w tych zakresach. Dźwięk silnika powyżej 4000 to jest poezja a nie ryk
-
[ALL B5] Podłączenie drugiego radia
wiesz co, ja Ci proponuje sprzedać obydwa te radia i kupić jedno takie które będzie cię satysfakcjonować bo z tym podłączaniem dwóch radyjek to więcej roboty niż efektu
-
[B6 ALT] Ubywa płyn chłodzący - tylko gdzie ?
1,5 litra to sporo, szukaj gdzie masz mokro, trzeba sprawdzić po koli każdy wąż, może opaska popuściła a może któryś wąż dziurawy. Jeśli jest wąż uszkodzony to możliwe że dopiero na zapalonym silniku bezie można zauważyć jak w układzie będzie ciśnienie.
-
[B5 AWT] Falujące obroty przy odpalaniu
turbina przy odpalaniu ???
-
[B5 ADP] Duży przebieg, słabe osiągi - co robić ?
Wcale nie są tak dobrze wyciszone ale to zależy jeszcze z czym porównać. A co do twojej próby przyspieszenia to jeśli jeździsz do 4000 to nigdy nie poczujesz na co stać twój silnik bo moc budzi się w nim dopiero po 3800 kiedy to osiąga max moment obrotowy a maksymalną moc 102 KM osiąga dopiero przy 5300. Jak pewnie zauważyłeś w trakcie normalnej spokojnej jazdy wogóle nie wykorzystuje się możliwości silnika. Proponuje żebyś jeszcze raz zmierzył przyspieszenie ale tym razem pozwól silnikowi się rozbujać, jesli się nie da wskoczyć ponad 4000 to jedź prosto do mechanika.
-
[B5 ARG] Klekotanie benzyniaka
z opisu wynika że LPG jest no ale po przewertowaniu całego forum jak to kolega pisze to chyba by takiej gafy nie strzelił, a może?
-
[ALL B5] Co sądzicie o firmie Pelying ?
podobno dobry zestaw car audio charakteryzuje się tym że nie słychać go na zewnątrz samochodu.
-
[ALL B5] Podłączenie drugiego radia
pomysł z zasilaniem jest dużo lepszy i prostszy w wykonaniu niż izolowanie wszystkich głośników, mily chyle głowe