Treść opublikowana przez cobradd
-
[ALL B5] Dziwne terkotanie po zmianie łożyska
sprawdź czy masz koło dokręcone
-
[B5 ADP] Gaśnie na początku jazdy
Nie pisz ile ma instalka tylko kiedy robiłeś ostatni przegląd i jako to typ, no i jeśli rzecz się dzieje na LPG to zapraszamy do działu LPG i zacząć od potem pytać
-
[ALL] O co chodzi z blokowaniem aut osobowych przez TIRy na autostradzie?
zjeżdzanie na zamek powinno się zacząć w chwili kiedy na drodze pojawi się informacja o zwężeniu, lewy pas ładnie wchodzi na prawy lub odwrotnie i ruch idzie płynnie, ale nie, buraki muszą się ryć lewym pasem do końca a potem prawy pas musi się zatrzymać żeby takiego buraka wpuścić i tak właśnie robią się korki.
-
[ALL B5] Piski w głośnikach
a nie mówią ci inni mobile że ci piszczy jak nadajesz albo może często nikt nie odpowiada na twoje wywołania?
-
[B5 AHU] Założenie centralnego zamka z pilota i autoalarmu
Zadko który alarm montowany w samochodach jest dedykowany i jakoś działają i nic się nie pali, oczywiście zawsze znajdzie sie jakiś pechowiec. Dobre alarmy mają możliwość ustawienia długości sygnału w zależności od rodzaju centralnego. Nie wierz we wszystko co piszą sprzedający bo oni piszą to co ty chcesz przeczytać.
-
[ALL B5] Piski w głośnikach
a jesteś pewien że CB i antena sprawne, mi tak sprzężało to pisk szedł w eter i okazało się że antena była walnięta.
-
[B5 ADR] Silnik gaśnie
Silnik krokowy w tych silnikach nie występuje jako część do sprawdzania. Podepnij VAGa, jedna z możliwości to np padnięty nastawnik przepustnicy, miałem podobne objawy jak mi się ten nastawnik w zimie przyciął kilka razy, VAG wykazał błędy za każdym razem.
-
[B5 AJM] Żarówki dobre a błąd wyskakuje
a masz 3-cie światło stopu? gdzies tu na forum czytałem że właśnie przez nie wyskakuje taki błąd, poszukaj.
-
[B5 ADR] Tikanie na rozgrzanym silniku
przy tym roczniku to ma conajmniej 225 tyś i nie ma sie co oszukiwać że mniej
-
[ALL] Notebook Acer Aspire 5633WLMi
mam w domu dwa acery przywiezione ze stanów gdzie podobno sprzęt komputerowy jest wyższej jakości, w obydwóch w krótkim czasie padły nagrywarki a baterie po 1,5 roku użytkowania trzymaja 10 -30 minut, co do reszty raczej brak większych zastrzeżeń
-
PLUS zmienia regulamin - możesz zerwać umowę z operatorem
Ostatnio jak zmieniali regulamin to też niby można było umowy zrywać, ale jak przyszło do konkretów to się okazywało że jednak nie można bo coś tam, ciekawe jak tym razem.
-
[B5 AFN] Jak zrobić domykanie szyb z pilota ?
te guziczki to nie jest alarm tylko jakiś przekaźnik pewnie zamontowany, który załącza się po przekręceniu zapłonu i naciśnięciu przycisku, stary numer. W tym zestawie który ci podąłem wyżej jak i pewnie w wielu innych jest taki przekaźnik dołączony. Oryginalnie ten przekaźnik jest montowany na przewodzie od cewki i załączany chyba pedałem hamulca (żeby zapalić samochód trzeba trzymać wciśnięty hamulec). Ale możesz sobie podpiąć ten przekaźnik pod cokolwiek co poda prąd do załączenia przekaźnika (być może nawet i te przyciski od szyb). No i niekoniecznie musisz montować ten przekaźnik na kabel od cewki mozesz założyć na przewód zasilający podający prąd do stacyjki wtedy otrzymasz właśnie taki efekt że deska zaświeci dopiero jak przekręcisz zapłon i wciśniesz przycisk. Jak masz jakiekolwiek pojecie to sobie poradzisz z tym.
-
[B5 AJL] Spala jednocześnie gaz i benzynę
bzdury do kwadratu, to wtryski gazowe są głośne (charakterystyczne cykanie) a benzynowych to ja nigdy na uszy nie słyszałem więc rzeczywiście muszą wydawać ogromny chałas nadmiar paliwa jest odprowadzany kanałem przelewowym do baku, a zawór zwrotny to chyba jest na przewodzie zasilajacym po to żeby paliwo się nie cofało do baku i nie było problemów z odpalaniem. Uszkodzenie zaworu zwrotnego objawia się właśnie utrudnionym odpalaniem. to przygotuj się że w niedługim czasie padną wtryskiwacze benzynowe bo są chłodzone przepływającą benzyną. Przełaczanie na gaz nie następuje na 3,4 zazwyczaj jest ustawiony czas przejścia pomiędzy kolejnymi cylindrami np 120ms jak zamontuje odcięcie pompy to to przełączanie będzie musiał ustawić na zero a wtedy podczas przechodzenia na gaz będziesz prawdopodobnie odczuwał lekkie szarpnięcie. Dobra rada zabierz auto od tego gazownika póki jeszcze jeździ.
-
[B5 AFN] Jak zrobić domykanie szyb z pilota ?
alarmy RTX polecam, z funkcją domykania szyb za ok 110 zeta wzwyż (w zależności od ilości dodatkowych czujników) do kupienia na allegro http://allegro.pl/item634711262_alarm_rtx_komfort_d_kanal_blokada_najlepszy.html Montowałem kilka takich i dobrze się sprawują, jakiś inny forumowicz też je kiedyś polecał. Trzymaj się z daleka od STIG -ów.
-
[ALL B6] Nie zamykaja sie drzwi z pilota od strony kierowcy
pewnie coś z siłownikiem, trzeba rozebrać drzwi i zobaczyć co tam się dzieje
-
[ALL] Masa pod karoserię (korozja)
lakier bezbarwny w sprayu powinien wystarczyć, do kupienia za ok 15 zeta
-
[B5 AFN] Jak zrobić domykanie szyb z pilota ?
Domykanie jest po to żebyś nie musiał martwic się o szyby jak zamykasz auto, więc ich zamykanie przy otwieraniu mija się z celem. Schemat do anakondy możesz ściągnąć tutaj, więc sobie popatrz co i jak http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=617516#617516
-
[B5 AFN] Spreżyny 1BE + seryjne amortyzatory
Na 1BE nie powinno się nic dziać to tylko -20mm.
-
[B5 AFN] Jak zrobić domykanie szyb z pilota ?
wystarczy i będziesz miał wszystko
-
[ALL] Masa pod karoserię (korozja)
a twierdzenie że AUDI może zardzewieć to bluźnierstwo
-
[B5 ADR] Po przejechaniu 70 km coś stuka po uruchomieniu silnika
Te 10 sekund po odpalenia silnika to jest czas jaki olej potrzebuje żeby dotrzeć we wszystkie miejsca. Za jakieś 6 tys znowu zacznie poklepywać :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Proszę o opinie na temat tego silnika
zwykłemu gazowi mówimy stanowcze nie, poczytaj sobie w dziale LPG jest o tym sporo
-
[B5 ADR] Po przejechaniu 70 km coś stuka po uruchomieniu silnika
a może słynny zaworek węgla aktywnego sobie klepał.
-
[ALL] Masa pod karoserię (korozja)
do zabezpieczania to są specjalne środki a nie smar
-
[ALL B5] Kostki do radia
W pierwszym linku który ci dałem wyżej jest jak to zrobić, znalazło by się pewnie jeszcze parę innych ale nie będę za ciebie szukał, w innym wątku widziałem że koledzy dali ci linka do schematu kostki mini iso (wystarczy że odszukasz model fabrycznego radia jakie miałeś zainstalowane) więc masz wszystko co potrzebujesz, wszyscy przed tobą sobie poradzili mając te informacje, więc i ty sobie dasz rade.