Treść opublikowana przez cobradd
-
[ALL B5] rozgrzewanie tylniej szyby
ja zawsze słysze w radiu włączenie ogrzewania, osłabia sygnał radiowy z anteny i przez chwile są słyszalne drobne trzeszczenia
-
[B5 ADR] Wolne obroty LPG
gdybyś miał słaby akumulator to byś to chyba odczuł podczas odpalania
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
możecie popierać swoje wypowiedzi tonami artykułów i teori, ale rzeczywistość jest taka, że wiele osób potwierdza niższe zuzycie na 98 (nikt nigdzie nie napisał, że jest to 2 litry więc nie wiem skąd te nawiązania) i nie wyczytali tego w ksiązkach tylko przetestowali na własnej skórze jak również kiedyś ja (zanim wsadziłem LPG) a moje obliczenia nie opierały się na wskazaniach FIS-a, które jesli chodzi o dokładność to jak dla mnie można o kant stołu rozbić, tylko stara metoda, bak do pełna, wyjeżdzić i znowu do pełna. Nie umiem dzisiaj powiedzieć jaka to była różnica, ale dało się ją zauważyć.
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
oj nie czepiaj sie, kolega zastosował skrót myślowy
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
Jeśli ma poniżej 10V to chyba go mozna obok śmietnika postawić
-
[B5 ADR] Problem z akumulatorem
Dziwne bo nawet jesli aku jest rozładowany to wydaje mi sie , że auto nie powinno gasnąć bo prąd jest brany z alternatora a nie z akumuklatora. Warto sie też chyba przyjżeć alternatorowi ale jeśli akumulator rozladowuje się tak nagle to musi być uszkodzony, rozładowanie sprawnego aku trwa kilka godzin no chyba, że gdzieś zwarcie sie zrobi.
-
[B5 ADR] Kupiłem A4 Avant i jak sprawdzic czy zawieszenie jest ok
Ile ono wytrzyma to ci nikt nie powie, nie ma na to reguły. W domowych warunkach to tylko poprzez jego rozkręcenie i sprawdzanie po kolei każdego wahacza (w zasadzie jest to jedyny pewny sposób na sprawdzenie tego zawieszenia), ale co ci szkodzi podjechać na diagnostykę, często gęsto sprawdzają zawieszenie w ramach rozrywki za darmo, ewentualnie jakieś 20 zeta. A typowe oznaki zużywania to właśnie skrzypienie i stukanie Przegladnij sobie forum, nawet same nagłówki postów to będziesz wiedział co tym zawieszeniem najcześciej dolega.
-
[B6 AWX] Padł wskaźnik paliwa po rozruchu z drugiego auta!!!
pływak to może i nie ale pływak jest połączony z czujnikiem poziomu paliwa a ten juz mógł sie zepsuć
-
[B6 AVF] Silnik się nie uruchamia, kontrolki się świecą
zacznij od akumulatora może ma za niskie napięcie, ale cos mi się wydaje, że cie czeka wizyta u elektryka
-
[B5 ADR] Problem z akumulatorem
Napiecie poniżej 10,2V to jest juz martwy akumulator. Jeśli napięcie w twoim spada do 10,5 to jest to juz raczej szmelc.
-
[B5 ADP] Skrzypienie przedniego zawieszenia
do tej opracji najlepiej użyć strzykawki z igłą, po wyjęciu igly praktycznie nie ma śladu po niej. Po cichu sie przyznam, że sam tak robiłem, tylko że wstrzyknąłem zwykly olej.
-
[ALL B7] Stukanie w przednim zawieszeniu
to jest jedyny sposób żeby sprawdzić dobrze to zawieszenie, żadne tam szarpaki czy uszy mechanika. Wbrew pozorom odkręcenie wahaczy od zwrotnicy nie jest takie trudne ani bardzo czasochłonne.
-
Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"
oj ludzie różne rzeczy robia ze swoimi samochodami i nie zawsze ma to cos wspolnego z tuningiem i dobrym gustem np. takie coś, niewiadomo czy się śmiać czy płakać http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/49b30b99bb8b92e5.html naszych forumowiczow nie posądzam o takie pomysły
-
Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"
a ja mam takie swoje spostrzeżenie co do tego gadgetu. Pomysł fajny i będzie to fajnie wyglądało na samochodzie ale pod jednym warunkiem - auto musi wygladać fajnie, tzn. ładne alufelgi min 16'', obnizony zawias itp. Jeśli dalbym takie coś na swoje AUDI (seryjny zawias + siadnięty lekko tył po butli LPG + stalowe falgi z kołpakami) to poprostu bedzie to wyglądało obciachowo. Nie chcę tu oczywiście nikogo obrazić czy zniechecić, ale gdybym zobaczył auto wyglądające jak moje z tym świecącym znaczkiem to najpierw przygladnąl bym się z zaciekawieniem co to, a potem pomyślał - "wiejski tuning". Podsumowując, zanim sie wykosztujecie i zdecydujecie założyć, idźcie stańcie koło swojego samochodu i zastanówcie się jak to będzie na nim wyglądało.
-
[B5 APT] Dziwne tarcie przy przejeździe przez progi zwalniające
A jakie macie zawiasy i felgi, bo jak seryjne i sprawne zawieszenie to raczej niemozliwe żeby koło tarło o nadkole. Jak bedziesz przejeżdżał przez próg to wychyl głowe przez okno (lub poproś pasażera ) i bedziesz widział jak głeboko koło wchodzi
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
spalania w mieście nigdy nie sprawdzam bo po co sie denerwować
-
[ALL B5] Jak zrobić logi - silnik benzynowy ?
bloki dla poszczególnych rodzajów silników sie różnią, więc musiałaby to byc bardzo obszerna instrukcja. Poszukaj sobie na ros-tech opisu bloków swojego silnika, a co sie loguje dynamicznie a co statycznie to ci juz kolega wyżej napisał. Ale popieram benzynowe są dyskryminowane jesli chodzi o diagnostyke.
-
[ALL B5] Radia oryginalne i zamienniki
miałem dwa radia, jedno JVC a teraz Kenwood i żadnego parapetu nie było i nic specjalnie nie dobierałem poprostu kupiłem to co mi sie podobolo, jedynym wymaganiem było czerwone podświetlenie. Wiadomo, że standardowe radia nigdy nie będa pasowały tak dokladnie jak orginalne.
-
[B5 ADP] Skrzypienie przedniego zawieszenia
kolejny zdublowany wątek o skrzypieniu, który nic nowego nie wnosi ... ileż razy można ...
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
a u mnie spalanie było mniejsze jak jeździłem na 98 ale o ile to cieżko powiedzieć. Wszystkie osoby, które znam i które to testowały potwierdzają. że zuzycie 98 jest niższe niz 95. Nie wiem skąd u kolegów takie zawyżone spalanie, chyba lepsze paliwo w baku podziałalo na podświadomość i noga się zrobiła odrobinę cieższa :>
-
[ALL] CB zakłóca odbiór satelit w navi
znam podobny przypadek ale odwrotnie, navi zakłóca radio, ale dzieje sie to tylko wtedy gdy zasilanie navigacji jest podpiete do zapalniczki, gdy navigacja działa na baterii to nie ma problemu. A jak jest u ciebie rozwiązane zasilanie navigacji i CB?
-
[B5 AJL] cykanie kolo filtra powietrza
tak ma być, jak chcesz wiedziec więcej to polecam
-
[ALL B5] Antena avant
ale w sedanie nie wykorzystuje się ogrzewania jako anteny, sa tam dodatkowe dwa paski, ktore wygladają jak ogrzewanie ale nie grzeją tylko są anteną.
-
[B5 ACK] Obniżenie przodu
tak, jęsli porównywałbyś nowe sprężyny z nowymi. Jak porównasz stare z nowymi to sie moze okazać, że nie ma wogole różnicy bo stare były już siadnięte. Chcesz obnizyć to kup komplet przód/tył będziesz miał pewność, że sprężyny mają takie same charakterystyki, będziesz wiedział na czym stoisz i będziesz miał święty spokój na jakis czas ze sprężynami.
-
[B5 ADR] Wskaznik paliwa pokazuje zero
od góry jest dostep, bodajże z bagaznika