Treść opublikowana przez cobradd
-
[B5 ALL] Wymiana wahaczy
Pogrzeb w warsztacie kiedys widziałem tam fotostory wymiany wahaczy, nie pamietam tylko czy wszystkich. Ogólnie nic trudnego jak masz chociaż odrobinę podstawowej wiedzy o mechanice. Nawet ściągacz nie potrzebny jak się uprzesz, w specjalistycznych warsztatach używają do tego młotka
-
[ALL B5] Co o tym sądzicie ?
Skoro ten alarm jest taki zajeb**** to ciekawe dlaczego nie ma podanej nazwy producenta. Zauważ że ten alarm nawet nie jest dedykowany pod audi, gość poprostu dorzuca tylko instrukcję montażu do A4. Poszukaj czegoś gdzie jest znany producent wtedy można coś powiedzieć o alarmie. Jak dla mnie płacisz tutaj dodatkowe 100 zł za fajne piloty z logo AUDI (niekoniecznie trwałe) i instrukcje montażu, może nawet ściągniętą z naszego forum :gwizdanie: ciekawe czy autor instrukcji orientował się że w B5 jest kilka różnch instalacji elektrycznych i uwzględnił to w instrukcji.
-
Który wybrać notebook - proszę o pomoc jakiegoś fachowca
parametry ma najlepsze ten z drugiego linka tyle że bez windowsa jest
-
[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą
brak sygnału z czujnika halla tylko utrudni odpalenie silnika ale wciąż będzie to możliwe.
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
krańcówka jest wbudowana w zamek, działa jak standardowe krańcówki, otwierasz świeci - zamykasz gaśnie.
-
[ALL B5] Powitanie światłami po otwrciu z pilota
Jak ci sie bardzo nudzi i zależy to sobie możesz zamontować jakieś przekaźniki które będą przez jakis czas po otwarciu podawały prąd na światła a będą uruchamiane np. sygnałem z centralnego. A najprościej to jakiś alarm, mają one zazwyczaj funkcję doświetlania wnętrza po rozbrojeniu centralnego, zawsze można ten kabelek podpiąć po przeciwmgielne zamiast lampkę we wnętrzu, oczywiście poprzez przekaźnik.
-
[B5 ADR] Żelazny banan
swoich magnesem nie sprawdzałem ale wyglądały na aluminiowe
-
[B5 ADP] Gdzie jest czujnik wałka rorządu
czy nie chodzi ci o czujnik Halla który w tym silniku jest bodajże w aparacie zapłonowym
-
[B5 AFN] Domykanie szyb z pilota lub kluczykiem -problem
jak z kluczyka nie pójdzie to moduł prawdopodobnie, bezpiecznika do tego chyba nie ma
-
[B5 ADP] Powrót mocy po odpięciu akumulatora
robiąc adaptacje kluczykiem możesz tylko domniemać że adaptacja przebiegła prawidłowo...
-
Domykanie szyb z kluczyka
no pewnie że o B5 ja o swoim podgrzewniu sie dowiedziałem jak mnie wkładka przypadkiem prawie poparzyła
-
[B5 ADR] Co to jest za koło zębate ?
niezastąpiona ETKA
-
[B5 ADR] Co to jest za koło zębate ?
8 - uszczelniacz wału - nr b 068 103 085 E - oznaczenie 47X10 4 - o-ring - nr +N 903 535 01 - oznaczenie 56X2 zapisz sobie ten schemat na dysku i powiększ, powinno byc wszystko widać
-
[B5 APT] Lokalizacja potencjometru przepustnicy G69
Ten potencjometr to jest zintegrowany z przepustnicą i samego to go nie wymienisz. Dla nie ładowania się odrazu w koszty możesz spróbować wyczyścić przepustnice i zobaczysz czy dalej będzie ten błąd
-
[B5 AEB] Włoski alarm
Działanie centralnego nie zależy od alarmu, steruje tym moduł komfortu. Jak nie wiadomo co to jest i w dodatku nie działa to najlepiej wywalić i zamontować nowy, będzie łatwo bo wszystkie kable już masz i nie trzeba szukać. Piloty zazwyczaj można do alarmu zaprogramować ale trzeba znać procedurę takiego programowania która jest zawarta w instrukcji alarmu. Skoro nie ma pilota to może to jest alarm bezpilotowy. Odszukajcie nazwy tych alarmów i googlujcie w poszukiwaniu instrukcji/informacji.
-
[B5 ADR] Co to jest za koło zębate ?
Jak dla mnie to jest to koło. I jak można zauważyć na schemacie, pompa oleju nie jest napędzana żadnym łańcuchem. Łańcuch jest chyba w 1.6
-
Samochód do 13000zł
Volvo S40/V40
-
[B5 ADR] Co to jest za koło zębate ?
a czy masz dość odwagi żeby grzebać przy rozrządzie, dobierając się do tego koła musisz zdemontować pasek rozrządu. A jest to chyba koło od pompy oleju a za nim jest uszczelniacz i oring
-
[B5 AVV] Problem z silnikiem
jak cie zaraz moderator namierzy to będziesz miał "POMOCY"
-
[B5 1Z] Centralny zamek i domykanie szyb z kluczyka, problem
gdzieś musi być podawany sygnał na zamknięcie skoro szyby się jednak domykają, tylko że u ciebie jest coś co ten sygnał podtrzymuje samo(lub coś masz zepsute) i nie musisz trzymać przekręconego kluczyka jak to jest zazwyczaj. Spróbuj poszukać domykania na kabelku zamykającym centralny, może się zdarzyć że masz instalację wg "nowszego" typu które niby były dopiero po '96 ale tak naprawde to były od początku produkcji prawdopodobnie na przemian montowane bo mój '94 juz taką ma.
-
[B5 AHL] Problem ze spalaniem
mi sie w 1.8 nie udało przekroczyć 13, ale przy niesprzyjających warunkach sądze że 15 jest osiągalne. Jedź na przegląd, niech ci wymienia filtry zerkną na mapę, to przecie grosze kosztuje.
-
[B5 CAU] Sygnalizacja głosowa włączonych świateł
raczej tak, ale wszystkimi nie jeździłem więc mogę sie mylić
-
Domykanie szyb z kluczyka
Ja się jeszcze z takim nie spotkałem, więc poprawiłbym że w niektórych alarmach mozna programować bo w większości (a większość to alarmy z dolnej półki) to jest to z góry określone przeważnie jakieś 20-30s i nie może być zmienione przez użytkownika.
-
[B5 ALZ] Problemy z alarmem
Czujniki, krańcowki drzwi, zależy co masz podpiete. Spróbuj odłaczać po kolei czujniki to zobaczysz co jest winne.
-
[B5 AFY] Brak mocy
1. Popraw temat 2. audi nie robi combi tylko Avanty Falujące obroty + ta opóźniona reakcja to przyglądnij sie przepustnicy + podepnij VAG. Wskaźniki paliwa mają takie fochy, że raz pokazuja więcej raz troszkę mniej, jesli te wahania nie są w jakims duzym zakresie to raczej to normalne