Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wiktorsam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wiktorsam

  1. wiktorsam odpowiedział(a) na Orcio1 temat w 1.9TDI
    Szukaj wycieków paliwa. Jak wszystko z silnikiem niby ok, to ja bym zaczął od tego, tym bardziej że jak piszesz nie kopci na czarno.
  2. Ja bym sprawdził czy dolot jest szczelny. Mi jak spadła rura od intercoolera koło kolektora dolotowego to też miałem zachlapane pół kolektora olejem. Po prostu ciśnienie z turbiny wypycha szczeliną olej. I nie przesadzajmy że to jakieś duże ilości oleju muszą być . Zanim wymieniłem rurę plastikową od odmy to ciekło mi z niej po bloku silnika. Codziennie rano pod autem miałem dwie spore plamy, oleju też zaczęło ubywać. Jednak po 3 tys km gdy wymieniłem rurę i uzupełniłem stan, okazało się że wystarczyło dolać tylko setkę oliwy żeby poziom powrócił do stanu wcześniejszego. A oglądając plamy to myślałem że z pół litra to lekko zgubiłem
  3. Może i z simeringu. Tylko jak pojedziesz do mechaniora nie mów mu że myślisz że to z pod głowicy bo zaraz potwierdzi Twoją wersję widząc łatwy zysk . Moim zdaniem mało prawdopodobne żeby olej ciekł z pod uszczelki pod głowicą.
  4. Mój poprzedni furacz w mieście łykał 14 na sto bezołowiowej i nie chciał mniej . W swojej najlepszej formie potrafił wciągnąć 16-18, ale odkryłem wtedy że ma dziurawy przewód paliwowy który sikał paliwem na wybojach . A autko to był kadett GSI 2.0 . Co śmieszniejsze na trasie zadowalał się 7l bezołowiówki. Z powodu jego zamiłowania do picia raczyłem go ruską benzynką . Dlatego teraz jak mi TDIk pali niewyobrażalne dla niektórych fanów ecodrivingu 7.5 na sto po mieście to i tak jestem baaardzo zadowolony
  5. Spoko. A co do ecodriverów to też się czasami przydają . W drodze powrotnej mam takie jedno miejsce gdzie zawsze tworzy się korek. Są tam dwa pasy jeden do skrętu w lewo, drugi do jazdy na wprost. Ten do skrętu zawsze pusty, a na tym do jazdy na wprost auta stoją w sznurze po ponad 100 metrów, i stając na końcu, czekanie przez 3 zmiany świateł to nieraz za mało (skrzyżowanie koło shella w Elblągu, tubylcy wiedzą o co chodzi ). Ja nauczony już doświadczeniem, robię coś co pewnie podnosi ciśnienie niektórym kierowcom, ale zawsze jadę pasem do skrętu w lewo, i jeżeli mam akurat zielone to skręcam w lewo i jadę później osiedlówkami żeby wyjechać na główną (Dąbka), a jeżeli trafiam na czerwone (najczęściej), to stoję i czatuję w lusterku na jakiegoś ecodrivera który rusza z taką oszałamiającą prędkością że przed nim 5 innych aut by przejechało, i się przed niego wciskam. Najśmieszniejsze jest to, że praktycznie zawsze trafi się jeden lub kilku takich którzy robią wielkie luki przez ospałe ruszanie... I jak tu się potem nie dziwić że się robią korki ... Ja zawsze jak jadę za kimś to staram się ruszyć równo z nim żeby nie robić niepotrzebnych opóźnień, szczególnie jak są skrzyżowania z drogami głównymi gdzie światło zielone pali się bardzo krótko...
  6. Z nudów policzyłem przed chwilą ile paliło by mi mniej autko gdybym nie stał w korku w drodze powrotnej do domu Jako że wracając do domu często trasę 6 km pokonuję w 30 minut, policzyłem o ile by zmniejszyło się spalanie gdybym nie stał w ogóle w korku, tylko od startu z pracy do dojechania do domu jechał jednym ciągiem. Założyłem przy wyliczeniach że auto pali na wolnych obrotach 0.3 l ropy na godzinę, wyszło mi że zamiast jarać 7,5 palił by 6.3 na sto. Plus zniżki w postaci tego że nie muszę startować z pod świateł, pewnie dało by jakieś około 6 literków na sto. Więc nie piszę że nie jest możliwe zjechanie do 6 w mieście (o ile miasto jest niezakorkowane), ale uważam, że jest to spore nadużycie nazywać taką jazdę jazdą "po mieście". Może też gdyby trasa moja nie miała 6 km, a 12, nie było by postojów i korków, to i 5.8 bym wyciągnął . Dlatego powtarzam, miasto miastu nie równe, trasa trasie też, no i style jazdy też są ważne. Dlatego jak ktoś pisze o 6 literkach "po mieście" niech poda ile robi jednym zamachem trasy i w jakim czasie, bo w innym wypadku porównania nie mają najmniejszego sensu ...
  7. Hmm jeżdżąc po zatłoczonym mieście, w godzinach szczytu, wystarczy że ustawisz się na światłach pierwszy a nie za kolejnym "ecodriverem" i już masz większe możliwości, możesz zmieniać swobodnie pas, reagować na to co się dzieje na drodze, widzisz z wyprzedzeniem jakie jest światło na kolejnym skrzyżowaniu bo nie jesteś uzależniony od tego czy ktoś kto wlecze się jak ostatnia oferma zdecyduje się w końcu zwolnić Ci miejsce ... A jadąc w sznurze, nie wychylając się, musisz jechać jak Ci sznur nakaże... No ale nie myślałem że muszę takie podstawowe rzeczy tłumaczyć komuś kto skończył pewnie jakieś super szkoły, a 22 lata ma wpisane w profil dla zmyły Ok na serio to kończę i nie gniewaj się na uszczypliwy ton wypowiedzi, czasami jak mnie ktoś sprowokuje to nie mogę się powstrzymać
  8. Czy pierwszy ze świateł to oznacza wg Ciebie piłowanie auta ? Hmm ja kręcę do 2500 rpm, bardzo rzadko wciskam gaz do oporu, raczej jeżdżę spokojnie a dynamicznie, i to mi wystarcza żeby być pierwszym spod świateł. Wiem że młody jesteś i ciężko CI zrozumieć że dojechanie pierwszym do celu nie oznacza zapier... z prędkościami 160-200 km/h... Wystarczy płynna, dynamiczna jazda zgodnie z przepisami EDIT - ahh kolega mnie ubiegł i zdążył edytować posta powyżej zanim zacytowałem
  9. Kolego czy ja Cie obraziłem ? Czy napisałem chociaż raz że piłuję auto ? Niektórzy to już teorie dopisują że ruszam ze zrywem z pod świateł Dla mnie dynamiczna jazda nie sprowadza się do startu z piskiem albo piłowania do 4500 rpm. Wystarczy że kręcę do 2500 i też może to być dynamiczna jazda, ale jak widzę ofiary co kręcą też pewnie do 2500 tylko zamiast wcisnąć gaz nie do oporu, ale na tyle żeby auto jakoś się odpychało do przodu to muskają go żeby czasami nie spalić o 0.1 litra więcej. A co do moich 90 ps to po pierwsze jak widać jest wystarczające żeby śmignąć wszystkich emerytów w mieście, a po drugie nie jeden AFN by się zdziwił z pod świateł... I jak masz zamiar dalej utrzymywać swoje wypowiedzi na tak niskim poziomie i obrażać swoich adwersarzy to może lepiej zmień forum na onet.pl, tam takich jak Ty jest cała masa. I pozdrawiam wszystkich wierzących w spalanie 5 litrów po mieście [br]Dopisany: 27 Czerwiec 2010, 14:18_________________________________________________ Od kiedy można u nas po autostradzie jechać 160/170 km/h Widzisz i tym Ja różnię się od Ciebie. Ja jeżdżę dynamicznie ale nie łamię przepisów dotyczących ograniczeń prędkości ... Nie twierdzę że jestem święty, ale jak teren zabudowany to zabudowany a jak ograniczenie np do 70 to więcej niż 80 licznikowe nie jadę, to samo autostrada ... I pewnie dlatego w całym swoim życiu nigdy nie spowodowałem stłuczki, ani wypadku a prawko mam już około 10 lat i od momentu zdobycia jeżdżę autem, i nigdy też nie dostałem żadnego mandatu ani punktu ... Więc zanim zarzucisz mi niebezpieczną jazdę bo nie wlokę się po mieście i nie tworzę zatorów to zastanów się nad sobą
  10. To ja nie wiem o jakim ty benzynowym mówisz ? Fiat brava 1.2 16v w mieście latem pali około 7.5, zimą ponad 8, mój opel kadett 2.0 gsi latem wciągał 14 lirów w mieście a oba auta sporo lżejsze od audiczki... No chyba że porównujesz auto klasy a4 do jakiegoś seicento, albo daewoo tico, ale wtedy nie mam więcej pytań ... A najśmieszniejsze z tego jest to, że jak sprawdzałem jakie spalanie mają ludzie w golfach na forum vwgolf.pl to właśnie większość ma podobne do mojego, a przecież golf lżejszy o dobre 200-250 kilo. Więc albo użytkowników a4 fantazja bardziej ponosi, albo mają styl jazdy dziadkowy, polegający na muskaniu gazu ... Dla mnie jazda autem to przyjemność, i wolę jeździć normalnie (czytaj pierwszy na wszystkich światłach, pierwszy u celu ) niż być zawalidrogą z spalaniem mniejszym o litr na setkę ... I nic mnie tak nie wkurza jak widzę jakiegoś "ekologa" w tdiku przede mną który stara się bić kolejne rekordy w spalaniu żeby się móc potem na forum pochwalić swoimi 5cioma litrami w mieście (w które w tdiku nigdy nie uwierzę, albo miasto to prosta długości 100 km bez postojów), i ma w pupie że robi się za nim zator długości kilku km, a każdy patrzy tylko jak go w końcu wyprzedzić... Mentalnym emerytom za kółkiem stanowcze NIE. PS Dawkę mam ustawioną na 3.0 i nie mam zamiaru zmniejszać ;D
  11. Ja myślę że styl i rodzaj miasta to główne powody różnic w spalaniu. Mój AHU pali w mieście w granicach 7.1-7.8, średnio około 7.5, na trasie średnio 5.8. Zimą w mieście 8,5 to była norma.
  12. Zrób logi statyczne, może się któraś pompka wysrała.
  13. Trochę niepotrzebną robotę zrobiłeś z tym turbo, wystarczyło na forum wejść i byś wiedział że w dolocie zawsze jest trochę oleju, i żeby turbo puszczało strugami to musiało by być nieźle rozwalone - a jak a nawet by tak było to silnika byś pewnie już nie zgasił (chyba że zdusił na biegu) bo by zaczął pracować na tym oleju. Pierwsze co pomyślałem jak przeczytałem twój post to albo spust oleju, albo okolice filtra , i na przyszłość, zawsze najpierw się sprawdza/naprawia najtańsze części .
  14. No ja właśnie 4300 k . http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2231&highlight=por%F3wnanie+barwy Na końcu masz foty we mgle porównawcze diod mocy o różnych barwach, pierwsze foto to barwa 6300-7000K Drugie foto to barwa około 5000-5700K trzecie foto to właśnie 3700-4000k ostatnie 3000-3500K. A pamiętaj że taka dioda daje sporo światła mniej od reflektorów samochodowych, i teraz spójrz na pierwsze zdjęcia a szczególnie na snop światła, czy chciałbyś takie coś widzieć przed sobą w czasie jazdy we mgle , moim zdaniem daje ostro po gałkach ocznych
  15. 6000k to za zimna barwa na światła, na szpan może się nadają, ale będą się źle sprawdzały we mgle i deszczu gdzie będziesz miał białą ścianę przed sobą. Trochę się interesuję oświetleniem, może nie samochodowym ale wiem że zimne światło źle się sprawdza w warunkach drogowych.
  16. wiktorsam odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Kolego ktoś Cię zrobił w balona. Sprzęgło było trzeba kupić bez koła zamachowego, a koło z szrotu od silnika 1z albo AHU z przed 97 roku i zmieściłbyś się w max 1000 zł z robocizną.
  17. Używając szukajki na tym forum, po poświęceniu dosłownie 3 minut na czytanie, zobaczysz że jedyne poduchy jakie warto zakładać to oryginały, czyli lemfordery. Wszystkie inne powodują buczenie/drgania karoserii/dziwne dźwięki.
  18. Bo dawka ma znaczenie do 2500 rpm z tego co gdzieś wyczytałem. Czas słaby - mój seryjny AHU robi w 10.8 s setkę - mierzone gps jak i filmikiem z przejazdu.
  19. Miło było wszystkich dzisiaj poznać A co do moich lampek z tyłu to za informacjami z alternatywnego forum a4 :
  20. No ten co wyciągnąłem miał datę 99 czyli jakieś 10-11 lat , zresztą wyglądał na tyle, ale auto z Niemiec a tam paliwko mają lepsze :gwizdanie:
  21. Sprawdzić wszystkie rury od turbo, przez intercooler, aż do kolektora dolotowego.
  22. Musisz mieć gdzieś dziurę w dolocie, bo niedoładowanie ostre, ewentualnie problem z podciśnieniem ?
  23. Witam Jak mocno trzeba dokręcić nowy filtr ? Wymieniałem sobie niedawno na boscha i widzę że poci mi się w miejscu styku filtra z jego podstawą. Najpierw było tam dosyć mokro, dokręciłem dosyć mocno, jest lepiej, ale ciągle jest wilgotno wokół tej uszczelki przy podstawie... Jak się wkurzę to wstawię uszczelki z starego knechta - przynajmniej sucho było
  24. Więc - czy to na pewno olej ? Może to płyn chłodniczy który miesza się z sadzą z tłumika i wygląda potem jak olej. Jeżeli to jednak olej to najprawdopodobniej turbo się kończy...
  25. Brudny nastawnik może dawać takie efekty

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.